Dynamo Moskva – Ufa 3:4 (po pr.) | CSKA Moskva – Soči 7:0 (kon.) | Čerepovec – Petrohrad 0:2 (kon.)
Kazaň – Nižněkamsk 3:2 (kon.) | Kunlun – Čeljabinsk 3:5 (kon.) | Viťaz – Spartak Moskva 3:7 (kon.)
Riga – Jekatěrinburg 2:3 (po pr.)
Severstal Čerepovec
0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
SKA Petrohrad
Sobota 14.11.2020, 15:00 • Ledovyj dvorec, Čerepovec • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (17:10:57)

Utkání sledovalo 1 516 diváků.

Československá stopa v utkání

Do utkání nenastoupil žádný český, nebo slovenský hráč.

Statistiky

Střely na branku: 39:31
    Zásahy brankářů: 29:39
    Vyhraná vhazování: 21:25
    Hity: 9:5
    Trestné minuty: 4:4

Je dobojováno. Poslední třetina přinesla takticky vedený hokej, zejména ze strany Petrohradu. Hosté se nikam netlačili a dobrou obranou narušovali rozehru soupeře. Pokud už se hráči Severstalu dostali do zakončení, tak byl v brance skvělý Hellberg, který udržel čistý štít a velkou měrou se podepsal pod výhru SKA 2:0.

59:57
    Petrohradští vyhodili puk přes všechny čáry, je z toho zakázané uvolnění a ještě jedno vhazování před Hellbergem.

59:44
    Střela od modré, Hellberg toho moc neviděl, nicméně svým dobrým postavením zvládl puk srazit.

59:12
    Vovčenko tlačil puk na brankoviště, hosté jeho pokus zvládli dostat k mantinelu.

58:34
    Vladislav Podjapolskij zůstal na střídačce, začíná power-play Severstalu!

58:34
    Domácí si berou oddechový čas.

58:15
    Už osm minut se nepřerušovala hra, tahle třetina se hraje v opravdu rychlém tempu.

57:34
    Přes obránce vystřelil Marčenko, jeho švih zlehka zacinkal na tyčku Podjapolského branky.

56:43
    Čerepovci schází i více klidu v koncovce, i šance z dobrých pozic končí nepřesně.

55:13
    Další výpad hostů, Podjapolskij se musel na brankové čáře hodně mrskat, aby puk vyrazil.

54:24
    Na pravé straně dostal trochu prostoru hostující Ketov, z úhlu ale nedokázal najít mezírku, kudy by procedil puk za brankovou čáru.

53:54
    Další dlouhá pasáž bez přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu.

52:48
    Hosté potřebovali vystřídat, tak Aaltonen pouze nahodil puk tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění a rychle zamířil na lavičku.

51:59
    Švec-Rogovoj zakončoval na levé straně, rána z první skončila na brankáři Severstalu.

51:19
    Je to teď hodně taktická bitva, obrany si dávají velký pozor.

50:08
    Po vhazování v pásmu Petrohradu přišel rychlý švih, Hellberg zaznamenal parádní zákrok lapačkou.

49:18
    Chabarov neuspěl po akci pravou stranou, byl zastaven u Hellbergovy tyčky.

48:34
    Už skoro šest minut se hraje bez přerušení, v zajímavé šanci byl Petunin. Jenže netrefil puk podle svých představ...

47:59
    Nápor Severstalu lehce narůstá, stále však platí, že to obrana hostů zvládá krotit.

46:16
    Obrovský závar před brankovištěm Petrohradu, v největší šanci byl Kapustin, mířil na Hellbergovu lapačku, ten dokázal zakročit.

45:28
    Převážně se hraje ve středním pásmu, velkých šancí je málo. Tohle více vyhovuje hostům.

44:32
    Středem mezi dvěma obránci se protahoval Arťom Švec-Rogovoj a v pádu i zakončil. Podjapolskij vyrazil.

43:48
    Petrohrad drží domácí tým na uzdě, napadá rozehrávku a nepouští tak Severstal do akce.

42:51
    Prudká rána z levé strany, Hellberg si lehce povyjel a bombu z dálky zvládl pokrýt.

41:59
    Kombinace Kapustina s Matuškinem vedla pouze k nahození puku do pásma Petrohradu, hosté už vyráží do protiakce.

41:19
    Na druhé straně se obdobně vedlo Nättinenovi, ani on si prostor pro střelu nenašel a o puk přišel.

40:55
    Zleva se do útočného pásma dostal Aaltonen, kličkami se ale neuvolnil a nezakončil.

Hity: 6:4

Čtyřicet minut hry je za námi a Petrohrad má zase o něco blíže k výhře a třem bodům. I v této dvacetiminutovce padl jeden gól, když se ve 26. minutě dostal k přihrávce zpoza branky Kuzmenko a Miro Aaltonen protlačil puk za Podjapolského. Čerepovci nelze upřít snaha s nepříznivým výsledkem něco udělat, obrana SKA v čele s brankářem Hellbergem je ale stále stoprocentní. Stav po druhé části utkání je 0:2.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:31
    Pěkná a rychlá akce na levou stranu, kde měl napřaženo Morozov. Podjapolskij se stačil přemístit a vyrazil.

38:43
    Aaltonen přihrával zleva na střed, následná střela z mezikruží byla sražena mimo Podjapolského branku.

37:35
    Petrohrad se ubránil, Fantenberg skočil na led a hraje se pět na pět.

37:18
    Od modré čáry vystřelil Provolněv, Hellberg reagoval lehce opožděně, přesto si připsal další úspěšný zákrok.

36:10
    Střela z levého kruhu, Hellberg byl připraven a přilepený u své tyčky srazil puk do rohu.

35:35
    Po krátkém náporu Severstalu se hosté dopustili faulu na Vichareva a dvě minuty za krosček dostal Oscar Fantenberg.

34:17
    Už se zase hraje na opačné straně ledové plochy, hosté si hledají cestičku ke střele.

33:05
    Švih kousek od modré čáry, Hellberg měl dobrý výhled a situaci si tak pohlídal.

32:39
    Denis Vicharev se sám pustil do útoku, proti přesile však v útočném pásmu neměl moc šancí. A také se vůbec nedostal do zakončení.

31:41
    Hráči SKA utahují smyčku a i nadále ohrožují Podjapolského. Petrohrad je teď jasně lepším celkem.

30:31
    O přihrávku na levý kruh si hokejkou řekl Aaltonen, jeho švih zvládl Podjapolskij skrýt v lapačce.

29:50
    Hosté krouží v útočném pásmu, kombinuje a to se publiku moc nelíbí. Z tribun se nese poměrně silný pískot.

29:01
    Teď byl Aaltonen v roli nahrávače, hledal Kuzmenka, ten byl u levého kruhu zastaven vracející se obranou.

28:33
    Petrohrad nyní hraje v poklidu, nikam se nežene, hlavně držet puk co nejdál od Hellberga.
    27:45 Kapustin zblízka Hellberga nepřekonal

27:45
    Geraskinovi se povedlo protlačit puk na Kapustina, ten ale zblízka nezvedl bekhendem puk a Hellberga nepřekonal.

26:59
    Čerepovec to nechce nechat být jen tak, a ihned se cpou před Hellberga.
    25:36 Miro AALTONEN - 0:2

25:36
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    A je to o dvě branky. Hosté se usadili v útočném pásmu, zpoza branky přihrával Kuzmenko, před brankovištěm se nejlépe zorientoval MIRO AALTONEN a dokázal protlačit puk za brankovou čáru – 0:2. Asistence: Andrej Kuzmenko, Viktor Antipin.

25:10
    Na druhé straně se po rychlé akce dostali hosté do přečíslení a zakončení si vzal na starost Podkolzin. Jeho švih byl gólmanem sražen mimo ledovou plochu.

24:14
    O mnoho lépe si vedl Náttinen, zprava si najel do kruhu a mířil pod horní tyčku. Hellberg vyrazil ramenem.

23:47
    Nepřesné nahození domácích od modré čáry, puk skončil v rohu.

22:50
    Úvod druhé třetiny se nese v o hodně opatrnějším duchu, čekáme na první střelu.

21:39
    Neuspěl ani Aaltonen, byl nekompromisně zastaven u levého mantinelu.

20:57
    Středem se pokoušel o průnik hostující Vey, jeho úsilí skončilo na modré útočné čáře.

Trestné minuty: 4:2

Je za námi první třetina, která přinesla svižný hokej. Severstal si v úvodu dokázal vytvářet možnosti, měl i přesilovku, jenže stačil jeden brejk a bylo vše jinak. Do úniku pravou stranou se dostal Andrej Kuzmenko a švihem na bližší tyč otevřel skóre tohoto utkání. Byl to také jediný úspěch v první části zápasu a do kabin se tak odešlo za stavu 0:1.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:49
    Vovčenko nahazoval od levého mantinelu na případné zakončení, u Hellbergovy pravé tyčky zakročila obrana SKA.

19:00
    Od modré čáry vystřelil Chabarov a jeho pokus prošel přes chumel hráčů až k Hellbergovi a ten si připsal zatím nejobtížnější zákrok.

18:42
    Hostům nevyšla rozehrávka podle představ, je z toho zakázané uvolnění.

18:09
    Po delší době se do akce dostali i domácí, Jakovlev kombinoval s Kudakem, Hellberg ale může zatím zůstat v klidu.

17:22
    Bekhendové nahození prolétlo kolem brankoy domácích, Petrohrad vytrvale tlačí.

16:35
    Po nenápadné akci z rohu kluziště se hosté dostali před brankoviště a byl z toho další menší závar. Podjapolskij odolal.

15:45
    Čerepovec je v plném počtu, domácí zvládli i druhé oslabení.

15:37
    Z pravého kruhu tvrdě zakončil golfákem Ožiganov, pouze ale do chráničů Vladislava Podjapolského.

14:27
    Nahození od modré čáry, Podjapolskij si puk našel a srazil jej na svou pravou stranu. Tam švihem zakončoval Vey, a gólman Severstalu definitivně přerušil hru.

13:45
    Ne ale dlouho, neboť rozhodčí viděli faul Alexandera Petunina a ten dostal dvě minuty za vysokou hůl.

13:39
    Je to tak, hraje se opět v plném počtu.

13:33
    Puk letí do středního pásma, tohle už domácí tým zvládne bez pohromy v oslabení.

13:23
    Zmatky a závar před brankovištěm Severstalu, Podjapolskij dokázal odolat pokusům Marčenka a Veye!

12:18
    S přesilovkou mají zatím problém i hosté, prakticky se ještě nedostali k pořádnému zakončení.

11:39
    Další vyloučení, nyní na straně Čerepovce. Dvě minuty za hákování dostal David Dumbadze.

11:29
    Jakovlev se pokoušel o průnik do hloubi pásma Petrohradu, skončil ale pouze v rohu.

10:34
    SKA Petrohrad je v plném počtu, Fantenberg naskočil na ledovou plochu.

10:19
    A znova. Tahle přesilovka Severstalu moc nejde.

09:51
    Hosté vyhodili z pásma, Čerepovec začíná až prakticky od Podjapolského.

09:04
    Do šaten odešel hostující Jevgenij Timkin, počkejme si, zda to bude trvalého rázu, či se po chvilce vrátí na střídačku,

08:34
    Je tu první vyloučení utkání, přesilovku si zahrají domácí hokejisté. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Oscar Fantenberg.
    08:05 Andrej KUZMENKO - 0:1

08:05
    No a protiútok skončil gólem! Na pravé straně dostal spoustu prostoru ANDREJ KUZMENKO, dokázal toho využít a prudkým švihem o bližší tyčku překonal Podjapolského – 0:1. Asistence: Viktor Antipin, Oscar Fantenberg.

07:59
    Oscar Fantenberg udržel na zádech Geraskina a SKA jde do protiútoku.

07:08
    Lalonde se pokusil o rychlý protiútok, vše ale skončilo u levého mantinelu, aniž by alespoň vystřelil.

06:41
    Nahození od pravého mantinelu si Podjapolskij pohlídal a puk odpálil na opačnou stranu.

05:51
    Chusnutdinov se zprava prohnal do útočného pásma, pokoušel se poté přihrát mezi kruhy, to už mu ale obrana Čerepovce vyhmátla.

04:54
    Výsledkem byla střela zápěstím v podání Chabarova, Hellberg si připsal jistý zákrok.

04:44
    Pokus o vysunutí středem pohořel na obraně Severstalu, už se zase hraje na opačnou stranu.

03:51
    Po náporu v obraném pásmu je tu přerušení hry, puk vyletěl ven z ledové plochy.

03:16
    Hned dvě tvrdé rány vyslal Antipin, ta z levého kruhu byla zablokovaná, tu z pravého musel betonem vyrážet Podjapolskij.

02:41
    Střela z levého kruhu prolétla vedle pravé tyčky domácí branky, Podjapolskij zasahovat nemusel.

01:59
    Už se ale hraje před Podjapolským, ofenzíva Petrohradu na něj zkouší posílat puky z dálky.

00:55
    Od úvodu sledujeme rychlý hokej, v útočném pásmu operují domácí hráči.

00:01

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – Vittasmäki, Provolněv, Adamčuk, M. Chabarov, Lalonde (A), Matuškin, Kudako, Karimov – Vicharev (C), A. Garejev, J. Morozov – Jo. Nättinen, Vovčenko, Petunin – Kapustin, Geraskin (A), Guslistov – J. Jakovlev, A. Alexejev, Dumbadze.

SKA Petrohrad: Hellberg (Askarov) – Chafizullin, Galeňuk, Ožiganov, Fantenberg, Antipin, Tokranov, Kirsanov – Podkolzin, Vey (A), K. Marčenko – Švec-Rogovoj, M. Aaltonen, Kuzmenko – Ketov (C), Kemppainen, Timkin (A) – Chusnutdinov, Ivan Morozov, Tkačjov – Trenin.

Rozhodčí: Gašilov, Gofman – Šalagin, Šišlo.

Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Utkání v aréně Ledovyj dvorec začne v 15 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Adam Liška (SEV) 5 (2+3)

Lídři kanadského bodování

Vladimir Tkačjov 18 (7+11)
    Linden Vey 18 (2+16)
    Andrej Kuzmenko 15 (6+9)

Hosté jsou na tom v Západní konferenci lépe, na druhém místě mají 31 bodů a jsou osm bodů za vedoucím CSKA. Petrohradu se vydařila poslední dva zápasy, oba v arénách soupeřů, nejprve mužstvo vyhrálo 4:1 v Helsinkách proti Jokeritu a naposledy na ledě Viťazu drtivých 8:1. O góly se v tomto duelu spravedlivě podělili Aaltonen, Bengtsson, Ožiganov, Galeňjuk, Tokranov, Podkolzin, Morozov a Kemppainen.

Vladislav Kodola 9 (3+6)

Domácí tým je v tuto chvíli na šestém místě Západní konference, když zatím vybojoval 27 bodů. Mužstvo v poslední době předvádí výkony jako na houpačce, výhru střídá porážka. V posledním utkání platila ta lepší varianta, když si Severstal odvezl z ledu Dynama Moskva dva body za výhru 3:2 po samostatných nájezdech. Dynamo dvakrát vedlo, jenže Provolněv a Geraskin zvládli srovnat a v nájezdech rozhodl o prémiovém bodu Adamčuk.

Spartak Moskva – Čerepovec 3:4
    Čerepovec – Viťaz 0:3
    Čerepovec – Jokerit 5:2
    Čerepovec – Nur-Sultan 1:3
    Dynamo Moskva – Čerepovec 2:3 sn

Dobré odpoledne u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Severstal Čerepovec a SKA Petrohrad.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 9. Kuzmenko (Antipin, Fantenberg), 26. M. Aaltonen (Kuzmenko, Antipin)

Rozhodčí: Gašilov, Gofman – Šalagin, Šišlo

Diváci: 1 516