Dynamo Moskva – Ufa 3:4 (po pr.) | CSKA Moskva – Soči 7:0 (kon.) | Čerepovec – Petrohrad 0:2 (kon.)
Kazaň – Nižněkamsk 3:2 (kon.) | Kunlun – Čeljabinsk 3:5 (kon.) | Viťaz – Spartak Moskva 3:7 (kon.)
Riga – Jekatěrinburg 2:3 (po pr.)
Dynamo Moskva
3:4 (2:0, 0:1, 1:2 - 0:1)
Salavat Julajev Ufa
Sobota 14.11.2020, 14:30 • VTB Arena, Moskva • KHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (17:20:03)

Československá stopa v utkání:
    Michal Čajkovský (DMS)
    0+0, 1 střela, čas na ledě 20:16
    Dmitrij Jaškin (DMS) 0+0, 5 střel, čas na ledě 24:56.

Střely na branku: 39 – 32.

Moskvané prohráli v prodloužení druhý zápas za sebou, ale i tak se posunuli před Minsk na čtvrté místo Západní konference. O jednu příčku se na Východě posunula i Ufa, která je pátá.

Dynamo vstoupilo do zápasu výborně a už po pěti minutách disponovalo dvougólovým náskokem. Pak se ale začal probouzet i tým z Baškorostánu, který v čase 36:08 zásluhou Granlunda snížil a dlší finský útočník Manninen zkraje třetí části vyrovnal na 2:2. Jaškinova dorážka na 3:2 po prohlédnutí videa neplatila a do vedení se zásluhou Larsena v přesilovce dostal Salavat. Jefremov o pár vteřin později a dostal zápas do prodloužení, které po zaváhání domácího kapitána Šipačova rozhodl k hostující radosti Sošnikov.

63:07 Nikita SOŠNIKOV - 3:4

63:07
    Ufa právě vstřelila branku!
    Velké nedělní drama končí triumfem hostujícího mužstva! Sošnikov v rychlosti nahrál za obranu Larsenovi, po jehož zakončení Bočarov zastavil puk pro Šipačova. Ten ale v klíčový okamžik zamrznul a místo vyhození tak mohla přijít gólová dorážka NIKITY SOŠNIKOVA. Asistence: Philip Larsen.

62:46
    Mironov doplnil tentokrát domácí brejk dvou na jednoho, ale výsledek byl stejný. Následný pokus Lindberga zneškodnila Metsolova lapačka.

62:20
    Při hře tři na tři táhl Kugryšev přečíslení dvou na jednoho. Střelu obstaral sám, ale o vítězství Ufy nerozhodl.

62:13
    Juha Metsola udržel v rukavici bekhendový pokus rozjetého Kagarlického. Jaškin už opět číhal na dorážku.

61:45
    Hietanen na ledě, do příští přerušení se hraje ve čtyřech na obou stranách.

61:25
    Granlund neprostřelil prvního protihráče. Trojice Moskvanů už tohle oslabení asi zvládne.

61:09
    Takřka nekonečnou sérii přihrávek narušil až Sakari Manninen, který poslal tvrdou střelu do lapačky připraveného Bočarova.

60:30
    Markus Granlund zavezl puk k Bočarovovi a pomohl rozjet další kolotoč přesných přihrávek.

60:01

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:45
    Po nebezpečné teči Kugryševa povalil Hietanen Kadějkina a dal Salavatu ještě jednu přesilovou hru, jež se pravděpodobně přesune do prodloužení.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 2. Jefremov, 5. V. Kuljomin (Mironov, Jefremov), 59. Jefremov (V. Kuljomin, Igumnov) – 37. M. Granlund (Hartikainen), 44. Manninen (Hartikainen), 59. Larsen (M. Granlund), 64. Sošnikov (Larsen)

Dynamo Moskva: Bočarov (Kuzněcov) – Čajkovský, Hietanen, An. Sergejev, Mironov (A), Bojkov, J. Zajcev, Volkov, O. Zajcev – Jaškin, Šipačov (C), Kagarlickij – Pulkkinen, O. Lindberg, Brjukvin – V. Kuljomin (A), Jefremov, Igumnov – Šipov, Muranov, Kruglov.
    Salavat Julajev Ufa: Metsola (Tarasov) – Larsen, Panin (C), Koledov, Muchamadullin, Alexejev, J. Birjukov, Korobov – Hartikainen (A), Manninen, M. Granlund – V. Žarkov (A), Kadějkin, Kugryšev – Sošnikov, Kartajev, Baškirov – Baranov, Pimenov, Soloduchin – Alaljkin.

Rozhodčí: Romasko, Sergejev – Ivanov, Viljugin

Diváci: 2 400