Třinec – Motor ČB 6:3 (kon.) | Litvínov – Zlín 1:0 (kon.) | Mountfield HK – K. Vary 0:4 (kon.)
Mladá Boleslav – Sparta 2:3 (po pr.) | Liberec – Vítkovice 0:3 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 2:1 (kon.)
Olomouc – Plzeň 1:2 (po pr.)
HC Olomouc
1:2 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
HC Škoda Plzeň
Úterý 17.11.2020, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 13. kolo

To je ode mě vše. U dalších zápasů Tipsport extralligy se těším na počtenou! (19:21:38)

Máme za sebou utkání třináctého kola mezi Olomoucí a Plzní. Vyrovnaný zápas muselo rozhodnout nakonec až prodloužení, ve kterém vstřelil rozhodující gól Tomáš Mertl. Hosté tak pokračují v sérii vítězství, domácí naopak protahují smolnou šňůru.

63:06 Tomáš MERTL - 1:2

63:06
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Branka je potvrzena! TOMÁŠ MERTL po vynikající individuální akci Milana Gulaše dotlačil kotouč za Branislava Konráda a přisoudil tak vítězství svému týmu. Asistence: Milan Gulaš.

63:06
    Tomáš Mertl vstřelil gól, nicméně domácí využívají trenérské výzvy a nechávají celou situaci prozkoumat pro postavení v brankovišti.

62:37
    První šanci Olomouce se pokusil vytvořit Tomáš Čachotský, nicméně dál jak za modrou čáru se nedostal.

62:07
    Plzeň je zatím aktivnějším mužstvem. Další střelu vyslal na Konráda Jakub Pour, avšak domácí brankář zatím svůj tým drží.

61:36
    Petr Kodýtek mohl rozhodnout! Branislav Konrád jej ale vychytal svojí lapačkou!

61:01
    David Stach prokličkoval až před Branislava Konráda, přesně ale nezakončil.

60:10
    Do první velké příležitosti se dostal Peter Čerešňák. Branislav Konrád jej ale vychytal!

60:01

Prodloužení začne přibližně v 19:09.

Je za námi třetí třetina a stav je stále vyrovnaný. Následovat tak bude prodloužení, popřípadě samostatné nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:14
    Milan Gulaš posílal kotouč před branku, kde ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.

58:44
    Střela Viktora Langa byla před Branislavem Konrádem nebezpečně tečována. Domácí brankář si ale nakonec poradil.

58:07
    Po zákroku jednoho z plzeňských hráčů zůstal na zemi ležet Jiří Ondrušek. Domácí se dovolávají odpískání faulu, nicméně rozhodčí posoudili zákrok jako čistý.

Lukáš Losleben

Branky a nahrávky: 29. Ondrušek (T. Černý, Olesz) – 19. Gulaš (Čerešňák, Rob), 64. Mertl (Gulaš)

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Švrček, Škůrek, Vyrůbalík (C), Dujsík, Ondrušek (A), A. Rutar, T. Černý – Burian, J. Knotek (A), V. Tomeček – J. Káňa, Nahodil, Kucsera – Olesz, Kusko, Valský – Čachotský, Mácha, Bambula.
    HC Škoda Plzeň: Frodl (Pavlát) – Lang, Stříteský, Kvasnička, Čerešňák, Budík, Jiříček, L. Kaňák – Suchý, Mertl (A), Gulaš (C) – Pour, P. Musil, Kantner – Stach, Kracík, Rob – Straka (A), Kodýtek, Přikryl.

Rozhodčí: Tomáš Horák, Daniel Pražák – Miroslav Lhotský, Jiří Svoboda