Třinec – Plzeň 3:1 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 4:2 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 3:7 (kon.)
Vítkovice – Motor ČB 0:7 (kon.) | Liberec – Litvínov 1:2 (1:2 po s.n.) | Olomouc – Sparta 4:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
0:7 (0:1, 0:5, 0:1)
Banes Motor České Budějovice
Pátek 20.11.2020, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 19. kolo

Mějte pěkný zbytek večera a užijte si nadcházející víkend. Budu se těšit někdy brzy na počtenou. (19:57:21)

V Ostravě je dnes už dohráno. Hosté si odvážejí v balíčku první body za výhru v této extraligové sezóně, navíc po parádní výhře 7:0, kde si Patera připsal i čisté konto. Všechno začalo v první části, kde do utkání vstoupili hosté lépe a po gólu kapitána Pýchy po první třetině vedli. Vítkovickým se druhá třetina zcela vymkla z rukou, nejen, že je hosté vysoko přestříleli, ale dokázali zatížit konto vítkovických gólmanů dohromady pěti góly. Třetí třetina znamenala velkou výzvu pro hráče v modrých dresech, ale hosté drželi zápas pevně ve svých rukou a nehodlali ustoupit ani k krůček, a i proto se mohou z první a navíc tak vysoké výhry radovat zcela po právu.

Střely na branku:
    1/3 – 9:11
    2/3 – 8:22
    3/3 – 13:10

Celkem – 30:43

59:56
    Svoboda ještě musí být v pohotovosti, protože se hraje v blízkosti jeho klece.

59:42
    Mallet se prorval před branku, ale puk nedostal.

59:15
    Postupně Kubalík, Dočekal, Krenželok ani Lakatoš na Pateru recept nenacházejí.

58:44
    Domácí se snaží o alespoň čestný úspěch, ale hosté jsou rozhodně proti.

57:38

57:01
    Domácí se snaží držet před Paterou, ale příliš šancí si nevytvářejí.

56:34
    Vítkovičtí mají k dispozici přesilovku, ale příliš to tak na ledě nevypadá.

56:10
    Domácí v pásmu, u branky dostal Werbik přihrávku, ale byl zablokován

55:53

55:38
    Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách, za podražení je na trestnou lavici odvelen Venkrbec.
    54:24 Martin NOVÁK - 0:7

54:24
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Hosté i teď využívají přesilovku, Pýcha střílel na branku, ale puk se odrazil od padajícího Christova k MARTINOVI NOVÁKOVI, který poslal puk za Svobodu – 0:7. Asistence: Pavel Pýcha, Roman Přikryl.

53:53
    Vítkovice jdou do tří, podrážením se provinil Polášek.

53:38
    Na trestnou lavici usedá Huška, který odpyká trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Po komerční přestávce se tedy bude vhazovat u Svobody.

53:17
    Madeta rozehrávala pomalu do pásma, Michnáč si objel branku, nahrál ke kruhu na spoluhráče, ten vystřelil na Svobodu, který neudržel puk, ale měl dost času jej odehrát.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 5. Pýcha (Raška I), 24. Z. Doležal (Pýcha, R. Přikryl), 27. Jonák (Beránek, Vydarený), 32. Pýcha (R. Přikryl), 32. Beránek, 34. Allen (D. Voženílek, Raška I), 55. M. Novák (Pýcha, R. Přikryl)

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (32. Mi. Svoboda) – Štencel, R. Polák (C), L. Kovář, Polášek, Trška, R. Černý, Koch – V. Polák, Hruška (A), Lakatoš – Schleiss, Marosz, Šišovský – Dej, L. Krenželok (A), Mallet – Dočekal, Werbik, T. Kubalík.
    Banes Motor České Budějovice: Patera (Čiliak) – Pýcha (C), Plášil, Vydarený (A), Lytvynov, Pavel, Allen, Svach – M. Novák (A), R. Přikryl, Z. Doležal – Michnáč, Raška I, Karabáček – Christov, Venkrbec, D. Voženílek – Jonák, Beránek.

Rozhodčí: Lacina, Pešina – Gerát, Axman