Třinec – Plzeň 3:1 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 4:2 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 3:7 (kon.)
Vítkovice – Motor ČB 0:7 (kon.) | Liberec – Litvínov 1:2 (1:2 po s.n.) | Olomouc – Sparta 4:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
HC Škoda Plzeň
Pátek 20.11.2020, 17:00 • WERK ARENA, Třinec • Tipsport extraliga • 19. kolo

Z mé strany je to již pro dnešní den vše, budu se na Vás těšit u dalšího zápasu třineckých Ocelářů. (19:15:28)

Třinec i ze svého devátého utkání sezóny odchází neporažen, když nad plzeňskou Škodou vítězí po šedesáti minutách hry poměrem 3:1. Většinu gólů jsme viděli hned v úvodní dvacetiminutovce, v první minutě zápasu se z předbrankového prostoru prosadil Filip Suchý, Oceláři ale dvěmi brankami ještě před sirénou otočili vývoj zápasu. Za Třinec se trefili Chmielewski s Jaškem. To druhá třetina byla diametrálně odlišná, akce jsme sice viděli na obou stranách, i tak ale prostřední dějství nabídlo nejmenší množství střel a žádnou branku. Třetí třetina se nesla ve znamení snahy o gól a to na obou stranách, Plzeň se mermomocí snažila vyrovnat a Třinec prahnul po trefě zajišťující pohodlný náskok. Hosté v závěru odvolali mladého gólmana Pavláta, pro kterého byl souboj s Třincem premiérovým stratem v extralize za Indiány a právě opuštěná klec Plzně se stala terčem pro střelu Milana Doudery v poslední minutě zápasu.

59:39 Milan DOUDERA - 3:1

59:39
    Třinec právě vstřelil branku!
    S největší pravděpodobností je pod Javorovým rozhodnuto, MILAN DOUDERA zpoza levého kruhu nasměřoval kotouč do prázdné branky hostů a rozhodl o triumfu domácích. Bez asistence.

59:10
    Pavlát již uháněl na střídačku, jakmile ale spatřil letící puk, vrhl se na něj rybičkou a přikryl jej před zraky všech přihlížejících.

58:14
    Dobrou příležitost měl na hokejce mladý bek Jiříček, z levé strany ledu ale trefil pouze třineckého gólmana.

57:30
    Hráči s drakem na prosou teď zkouší zamknout Plzeň před brankou hostů, Škoda se ale brzo osvobozuje.

56:39
    A z místa za brankou Plzně se hosté vydali do útoku, který však zastavuje ofsajd.

56:27
    Hosté teď nemají příliš času, i tak ale Stříteský vyčkává s pukem za brankou Pavláta.

56:12
    Rob teď zadovkou hledal někoho ze spoluhráčů v mezikruží, kotouče se však dříve zmocnil jeden z obránců domácí družiny.

54:49
    Již to vypadalo, že se bude hrát delší úsek bez přerušení, Oceláři v mezičase navštívili pásmo hostů, ale následná přihrávka rukou znamená přesunutí hry do pásma Třince.

53:44
    Tuto část zápasu teď hráči kouskují neuvěřitelným způsobem, časomíra pod stropem WERK ARENY znovu stojí a hráči se chystají na třetí vhazování během deseti vteřin.

53:40
    Další icing v podání třineckého celku a logicky i další přerušení jen po šesti vteřinách hry.

53:34
    Nekompromisně odpískané zakázané uvolnění přesouvá hru zpět před svatyni Ocelářů.

52:48
    Hosté ihned po buly spěchali do útočné třetiny a Jakub Štěpánek musel pravým betonem likvidovat nebezpečnou střelu z levého kruhu.

52:31
    Je tu konec komerční přestávky a následuje vhazování po pravici plzeňského gólmana.

52:17
    A Škoda je v pěti, Galvinš v témže momentě zakládá akci zpoza Štěpánka.

Jakub Kotajny

Branky a nahrávky: 7. Chmielewski (Marcinko), 20. Jašek (M. Kovařčík), 60. M. Doudera – 1. Suchý (Mertl, Gulaš)

HC Oceláři Třinec: Štěpánek (Kořenář) – M. Doudera, Gernát, D. Musil, Galvinš, Kundrátek, Jaroměřský – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), M. Stránský – Chmielewski, Marcinko, Zadina – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Dravecký (A), Roman, Hrehorčák – Hrňa.
    HC Škoda Plzeň: Pavlát (Frodl) – Lang, Stříteský, Vráblík, Čerešňák, Budík, Jiříček, L. Kaňák – Suchý, Mertl (A), Gulaš (C) – Pour, P. Musil, Kantner – Stach, Kracík, Rob – Straka (A), Kodýtek, Malát.

Rozhodčí: Šír, Sýkora – Ondráček, Hanzlík