Jekatěrinburg – N.Novgorod 2:3 (0:2 po s.n.) | Jaroslavl – Riga 3:1 (kon.) | Jokerit – Soči 3:0 (kon.)
Kunlun – Kazaň 2:5 (kon.) | Minsk – CSKA Moskva 1:5 (kon.)
Jokerit Helsinky
3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
HK Soči
Sobota 21.11.2020, 15:00 • Hartwall Arena, Helsinky • KHL

Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký zbytek dne! (17:38:01)

Česká & slovenská stopa

JOK: Jakub Krejčík • obránce, 29 let, CZE
    → 0+1, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 26:46 ... hokejista byl nejvytěžovanějším mužem dnešního utkání

Dnešní utkání sledovalo 3 588 diváků.

Statistické okénko

Střely na bránu: 19 – 20; Přesilovka: 1/4 – 0/8; Trestné minuty: 16 – 8; Vhazování: 32 – 21; Útočné pásmo: 11:02 – 11:32.

→ Konec: Jokerit Helsinky vs. HK Soči 3:0

Dnešní klání právě skončilo a finské mužstvo vynulovalo svého soupeře. Rozhodla až závěrečná perioda, ve které helsinský tým vstřelil všechny tři branky.

Vítěznou branku dnešního utkání obstaral obránce Alex Grant ve 43. minutě. Brankář Janis Kalninš pochytal všech 20 střeleckých pokusů soupeře, jenž byl aktivnější

Hokejisté Soči měli k dispozici hned osm přesilových her, ovšem helsinský tým se bránil s velkým přehledem. Nevyužili ani 110 vteřin dvojnásobné početní výhody.

Branky a nahrávky: 43. Grant (Krejčík, O'Neill), 49. Norman (Pakarinen), 60. Regin (Jensen, Savinainen) – PPG.

59:59
    Prohlížel se ještě video záznam, zda kotouč přešel včas brankovou čáru celým svým objemem – 3:0 pro Jokerit!
    59:59 Peter REGIN - 3:0

59:59
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Finské mužstvo nakonec se závěrečnou sirénou využívá přesilovou hru! Autorem branky je PETER REGIN, který dostal skvělou přihrávku od krajana Jensena. Jeho čtvrtá branka v letošním ročníku! Asistence: Nicklas Jensen, Veli-Matti Savinainen.

59:01
    Probíhá poslední minuta závěrečné periody.

58:52
    Vyloučení v týmu HK Soči (Igor Ruděnkov – 2 min., podrážení).

58:06
    Konec oddechového času. Hosté to zkusí bez brankáře. Vhazování po levici gólmana Jokeritu.

58:06
    Oddechový čas pro tým HK Soči.

58:04
    Tým Jokerit Helsinky hraje v plném počtu.

57:50
    Kdepak. Hostům se dnes přesilové hry vůbec nedaří...

56:04
    Vhazování po pravé ruce Kalninše. Dokáže celek ze Soči ještě zdramatizovat dnešní utkání?

56:04
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Brian O'Neill – 2 min., podrážení).

55:05
    A další práce pro Treťjaka... Do konce závěrečné třetiny zbývá necelých pět minut.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 43. A. Grant (J. Krejčík, O'Neill), 49. Norman (Pakarinen), 60. Regin (Nicklas Jensen, Savinainen)

Jokerit Helsinky: Kalninš (Lindbäck) – Lööv, A. Grant, J. Krejčík, Pudas, Kivistö, Viitasalo – Joensuu (A), Regin, O'Neill (A) – Savinainen, Schroeder, Nicklas Jensen – Haapala, Norman, Pakarinen – Tolvanen, Mäenalanen, Anttila (C).
    HK Soči: Treťjak (Kulbakov) – Miromanov, Pogorišnyj, Soljannikov, J. Alexandrov (C), Rundblad, Batyršin, Naumov, Miščenko – Strömwall, Točickij (A), Šmeljov – Karjalainen, Rubcov, Ruděnkov (A) – Ogirčuk, Apalkov, Garajev – Kazakov, N. Kvartalnov, Kolgotin.

Rozhodčí: Gamalej, Romasko – Bersenjov, Judin

Diváci: 3 588