Jekatěrinburg – N.Novgorod 2:3 (0:2 po s.n.) | Jaroslavl – Riga 3:1 (kon.) | Jokerit – Soči 3:0 (kon.)
Kunlun – Kazaň 2:5 (kon.) | Minsk – CSKA Moskva 1:5 (kon.)
Jokerit Helsinky
3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
HK Soči
Sobota 21.11.2020, 15:00 • Hartwall Arena, Helsinky • KHL

Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký zbytek dne! (17:38:01)

Česká & slovenská stopa

JOK: Jakub Krejčík • obránce, 29 let, CZE
    → 0+1, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 26:46 ... hokejista byl nejvytěžovanějším mužem dnešního utkání

Dnešní utkání sledovalo 3 588 diváků.

Statistické okénko

Střely na bránu: 19 – 20; Přesilovka: 1/4 – 0/8; Trestné minuty: 16 – 8; Vhazování: 32 – 21; Útočné pásmo: 11:02 – 11:32.

→ Konec: Jokerit Helsinky vs. HK Soči 3:0

Dnešní klání právě skončilo a finské mužstvo vynulovalo svého soupeře. Rozhodla až závěrečná perioda, ve které helsinský tým vstřelil všechny tři branky.

Vítěznou branku dnešního utkání obstaral obránce Alex Grant ve 43. minutě. Brankář Janis Kalninš pochytal všech 20 střeleckých pokusů soupeře, jenž byl aktivnější

Hokejisté Soči měli k dispozici hned osm přesilových her, ovšem helsinský tým se bránil s velkým přehledem. Nevyužili ani 110 vteřin dvojnásobné početní výhody.

Branky a nahrávky: 43. Grant (Krejčík, O'Neill), 49. Norman (Pakarinen), 60. Regin (Jensen, Savinainen) – PPG.

59:59
    Prohlížel se ještě video záznam, zda kotouč přešel včas brankovou čáru celým svým objemem – 3:0 pro Jokerit!
    59:59 Peter REGIN - 3:0

59:59
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Finské mužstvo nakonec se závěrečnou sirénou využívá přesilovou hru! Autorem branky je PETER REGIN, který dostal skvělou přihrávku od krajana Jensena. Jeho čtvrtá branka v letošním ročníku! Asistence: Nicklas Jensen, Veli-Matti Savinainen.

59:01
    Probíhá poslední minuta závěrečné periody.

58:52
    Vyloučení v týmu HK Soči (Igor Ruděnkov – 2 min., podrážení).

58:06
    Konec oddechového času. Hosté to zkusí bez brankáře. Vhazování po levici gólmana Jokeritu.

58:06
    Oddechový čas pro tým HK Soči.

58:04
    Tým Jokerit Helsinky hraje v plném počtu.

57:50
    Kdepak. Hostům se dnes přesilové hry vůbec nedaří...

56:04
    Vhazování po pravé ruce Kalninše. Dokáže celek ze Soči ještě zdramatizovat dnešní utkání?

56:04
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Brian O'Neill – 2 min., podrážení).

55:05
    A další práce pro Treťjaka... Do konce závěrečné třetiny zbývá necelých pět minut.

54:13
    Viitasalo si počkal na odraz touše o mantinel a vyzkoušel od modré čáry gólmana Soči.

52:22
    Miromanov střelou od modré čáry provětral Kalninšovu lapačku.

52:11
    Střely na bránu: JOK: 15 – SOC: 17

51:09
    Máme za sebou poslední reklamní přestávku. Vhazování ve středním pásmu poblíž trestné lavice Soči.

50:52
    Schroeder se ke střele nedostal. Na opačné straně ledu potom zahrozil Strömwall.
    48:59 John NORMAN - 2:0

48:59
    Helsinský tým ve 49. minutě přidává druhý zásah! Střelu Pakarinena z pravého kruhu nedokázal gólman Soči udržet a vzápětí z brankoviště uspěl dorážkou JOHN NORMAN. Jeho čtvrtá branka v letošní sezoně KHL! Asistence: Iiro Pakarinen.

48:10
    Treťjak má touš ve svém držení, před námi je reklamní přestávka.

47:01
    Finské mužstvo si dnes počíná znamenitě při vlastním oslabení, když "vymazalo" už sedm přesilovek soupeře.

46:06
    střely na bránu: JOK: 12 – SOC: 16

45:44

45:11
    Strömwall vystřelil zleva nepřesně. Následně zaváhal Rundblad a hokejisté Soči přišli o útočné pásmo.

44:05
    Dlouhá přesilová hra 5 na 3 pro hokejisty ze Soči. Podaří se hostům srovnat krok?

43:44
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Nicklas Jensen.

43:34
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (John Norman – 2 min., držení hole).

42:21
    Brian O'Neill (JOK) bodoval už v devátém zápase po sobě.
    42:14 Alex GRANT - 1:0

42:14
    Tak jsme se konečně dočkali! Po přihrávce Krejčíka vystřelil od modré čáry ALEX GRANT a svou prudkou střelou nedal gólmanovi soupeře žádnou šanci. Jeho druhá branka v letošním ročníku! Asistence: Jakub Krejčík, Brian O'Neill.

41:57
    Tým HK Soči hraje v plném počtu.

40:48
    Jensen napřáhl k prudké střele z levého kruhu a gólman Soči našel kotouč ve svém náručí.

40:02
    Finské mužstvo zahajuje závěrečnou periodu přesilovou hrou, když v čase 39:57 byl vyloučen Karjalainen.

40:01

Střely na bránu: 8 – 16; Přesilová hra: 0/2 – 0/5 Trestné minuty: 10 – 6; Vhazování: 18 – 16; Útočné pásmo: 07:28 – 07:04.

→ Po 2. třetině: Jokerit Helsinky vs. HK Soči 0:0

Máme za sebou 40 minut a stále se hraje bez branek. Hodně blízko byl obránce Tommi Kivistö, jehož pokus od modré skončil na tyčce. Hosté jsou střelecky aktivnější.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:57
    Vyloučení v týmu HK Soči (Jere Karjalainen – 2 min., sekání).

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

37:57
    Na opačné straně ledu zahrozili Schroeder s Jensenem, gólman Soči však nakonec zůstal bez práce.

37:20
    Do obrovské šance se dostal Karjalainen, jenž ale z mezikruží našel pouze Kalninšovu lapačku.

36:05
    Nepřesná rozehrávka domácího Jokeritu znamená icing.

34:11
    Střely na bránu: JOK: 5 – SOC: 15

33:51

33:18
    Velký tlak domácího týmu. Od modré čáry už čtyřikrát vystřelil Grant.

31:51

31:51
    Vyloučení v týmu HK Soči (Ivan Kazakov – 2 min., hákování).

30:42
    Strömwall se zprava tlačil před bránu, avšak nepochodil. Gólman Kalninš rychle schoval touš pod svou rukavici.

30:04
    Jsme v polovině duelu a stále čekáme na úvodní branku. Pozornost Treťjaka vyzkoušel nahozením od modré čáry Viitasalo.

29:07

28:11
    Točickij svou střelou z pravé strany našel pouze lapačku lotyšského gólmana ve službách Jokeritu.

27:07
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Henrik Haapala – 2 min., hákování).

26:29
    Po reklamní přestávce se vhazuje po pravici Kalninše.

26:29
    Přečíslení hostujícího týmu 3 na 2 řešil Točickij střelou z levé strany, ale nemířil přesně.

25:36
    Střely na bránu: JOK: 4 – SOC: 11

25:06
    Kivistö zkusil své štěstí od modré čáry a gólmana Soči zachránila branková konstrukce.

23:22

23:12
    Nepříjemná střela aktivního Strömwalla z pravého kruhu pro vhazování, ovšem gólman Jokeritu dával pozor.

21:22
    Vzápětí je zde čtvrtá přesilová hra pro Soči... Vhazování po pravé ruce Kalninše.

21:22
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tommi Kivistö – 2 min., podrážení).

21:18

20:28
    Strömwall se pokoušel před Kalninšem tečovat střelecký pokus spoluhráče od modré čáry, avšak neúspěšně.

20:02
    Hosté mají k dispozici ještě 78 vteřin ze své přesilovky.

20:01

Střely na bránu: 4 – 8; Přesilová hra: 0/1 – 0/3; Trestné minuty: 6 – 2; Vhazování: 8 – 8; Útočné pásmo: 02:38 – 03:36.

→ Po 1. třetině: Jokerit Helsinky vs. HK Soči 0:0

Úvodní část je minulostí a branku jsme zatím neviděli. Hokejisté Soči měli k dispozici hned tři přesilové hry, ovšem finské mužstvo se jim brání s velkým přehledem.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:18
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Eeli Tolvanen.

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

17:28
    Helsinský tým se dostal do přečíslení 2 na 1, O'Neill však přihrával na Joensuua nepřesně.

17:14

16:08
    Točickij ani následně Strömwall svými střelami gólmana nezaměstnali.

15:14
    Máme za sebou reklamní přestávku. Vhazování po pravé ruce gólmana Jokeritu.

15:14
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., podrážení).

14:11
    Střely na bránu: JOK: 3 – SOC: 5

11:48
    Tým HK Sočí hraje v plném počtu.

10:26
    Nebezpečná střela Granta z pravého kruhu pro vhazování a Treťjak se blýskl parádním zákrokem vyrážečkou.

09:48
    Vyloučení v týmu HK Soči (Amir Garajev – 2 min., hákování).

09:38
    Jensen se krásně prokličkoval až před gólmana soupeře, ovšem zakončení se mu nepodařilo.

08:43

08:31
    Kalninš schoval puk do své rukavice. Do návratu Granta zpět na ledovou plochu zbývá pouze 12 vteřin.

07:50
    Začala už druhá minuta z trestu Granta a finské mužstvo se zatím brání s velkým přehledem.

06:43
    Hosté budou mít po reklamní přestávce k dispozici první přesilovou hru v dnešním utkání.

06:43
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Alex Grant – 2 min., hákování).

06:03
    Ostrý projektil Soljannikova od modré čáry vyrazil Kalninš betonem před sebe.

05:06
    Střely na bránu: JOK: 2 – SOC: 1

04:43
    Treťjak má kotouč ve svém držení. Ke střele se předtím dostali Norman a Grant.

03:16
    Neúspěšná útočná akce finského týmu. Čároví rozhodčí odpískal postavení mimo hru.

02:50
    Hosté poslali kotouč na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude za okamžik před Treťjakem.

02:18
    První práce pro Kalninše, kterého vyzkoušel Kvartalnov střelou z levé strany.

01:03
    Savinainen napřáhl k prudké střele, avšak gólman Soči zasahovat nemusel.

00:34
    Hned na úvod přečíslení 2 na 1 pro Soči, ovšem bez zakončení. Brána za Kalninšem je mimo své postavení.

00:01

Na úvodní vhazování se staví Regin a Točickij, začínáme!

Český zadák David Sklenička zůstává podle očekávání mimo sestavu. Domácím kromě toho chybí i útočníci Henri Ikonen, Antti Pihlström.

Útočník Daniil Apalkov má na svém kontě celkem 199 kanadských bodů v KHL. Pokoří dnes významnou metu?
    Dnešní souboj mezi týmy Jokerit Helsinky a HK Soči co nevidět začne.

Kdo se dnes postaví do brankoviště?
    (Pozn.: Statistické údaje = základní část KHL 2020-21)

JOK: Janis Kalninš • gólman, 28 let, LAT
    → bilance 7-2-0, průměr 2.45, úspěšnost 90.8%, SO 0

SOC: Maxim Treťjak • gólman, 24 let, RUS
    → bilance 4-6-1, průměr 2.95, úspěšnost 90.4%, SO 1

Jokerit Helsinky: Kalninš (Lindbäck) – Lööv, A. Grant, J. Krejčík, Pudas, Kivistö, Viitasalo – Joensuu (A), Regin, O'Neill (A) – Savinainen, Schroeder, Nicklas Jensen – Haapala, Norman, Pakarinen – Tolvanen, Mäenalanen, Anttila (C).

HK Soči: Treťjak (Kulbakov) – Miromanov, Pogorišnyj, Soljannikov, J. Alexandrov (C), Rundblad, Batyršin, Naumov, Miščenko – Strömwall, Točickij (A), Šmeljov – Karjalainen, Rubcov, Ruděnkov (A) – Ogirčuk, Apalkov, Garajev – Kazakov, N. Kvartalnov, Kolgotin.

Rozhodčí: Gamalej, Romasko – Bersenjov, Judin.

Dobré odpoledne, vítejte ještě jednou při sledování KHL! Dnešní utkání mezi týmy Jokerit Helsinky a HK Soči co nevidět začne.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

ČESKÁ & SLOVENSKÁ STOPA

Do dnešního souboje zasáhne nejspíš pouze jeden český hokejista, kterým bude obránce Jakub Krejčík. Barvy finského mužstva obléká i obránce David Sklenička, jenž se však momentálně nachází na listině zraněných hráčů.

Statistické okénko vybraného hokejisty:

→ 2+1, -1 účast, 11 střel na bránu, TM 0, Ø čas na ledě 18:29

VZÁJEMNÁ BILANCE DNEŠNÍCH SOUPEŘŮ

→ Jokerit Helsinky vs. HK Soči

Soutěž dosud pamatuje celkem 18 vzájemných utkání, ve kterých obě mužstva zapsala devět úspěchů – včetně prodloužení a nájezdů.

První vzájemný duel v letošním ročníku ovládl finský tým poměrem 5:4 v prodloužení na ledě soupeře. Hrdinou se stal útočník Brian O'Neill ve 41 sekundě nastaveného času.

Stručný přehled = základní část KHL 2020-21:

03. 11. 2020 • Bolšoj Ice Dome, Soči
    → HK Soči vs. Jokerit Helsinky 4:5 pp

21. 11. 2020 • Hartwall Arena, Helsinky
    → Jokerit Helsinky vs. HK Soči ... dnešní utkání

Další vzájemná utkání: 05. 01. 2021 & 27. 01. 2021.

HK SOČI • bilance 7-14-5

→ 10. místo v tabulce Západní konference, 19 bodů

Hokejisté Soči mají na svém kontě aktuálně pouze jednu výhru z posledních šesti duelů. Na ledě finského týmu se postaví k pátému utkání na kluzištích soupeřů po sobě.

Mužstvo má nejhorší defenzivu ze Západní konference, když ve 26 zápasech obdrželo 85 branek. Ve čtvrtek padlo s týmem Dinamo Minsk smolně 2:3 v prodloužení.

Kterého hokejistu se vyplatí sledovat?

SOC: Daniil Miromanov • obránce, 23 let, RUS
    → 5+11, 0 účast, 60 střel na bránu, TM 6 Ø čas na ledě 19:41
    Brian O'Neill (JOK) bodoval v osmi zápasech po sobě, ve kterých vstřelil tři branky a zapsal celkem 13 kanadských bodů.

JOKERIT HELSINKY • bilance 12-7-1

→ 9. místo v tabulce Západní konference, 25 bodů

Finské mužstvo odehrálo po další karanténě dvě utkání s bilancí jedné výhry a porážky. Ve čtvrtek zvítězilo na ledové ploše týmu Lokomotiv Jaroslavl poměrem 4:1.

Helsinský tým opustil obránce Mikko Lehtonen, který má namířeno do zámoří. Na střídačku se vrací hlavní trenér Lauri Marjamäki, jenž absentoval v posledních duelech.

JOK: Brian O'Neill • útočník, 32 let, USA
    → 5+18, +23 účast*, 31 střel na bránu, TM 2, Ø čas na ledě 20:15 *lídrem KHL

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování Kontinentální hokejové ligy! Zde proběhne textový přenos z utkání mezi týmy Jokerit Helsinky a HK Soči. Úvodní vhazování očekáváme už v 15:00 SEČ.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 43. A. Grant (J. Krejčík, O'Neill), 49. Norman (Pakarinen), 60. Regin (Nicklas Jensen, Savinainen)

Rozhodčí: Gamalej, Romasko – Bersenjov, Judin

Diváci: 3 588