Hranice – Královo Pole 22:22 (kon.) | SHC Maloměřice – Karviná 27:42 (kon.) | Kopřivnice – Lovosice 29:36 (kon.)
Jičín – Plzeň 27:34 (kon.) | Zubří – Frýdek-M. 27:25 (kon.)
KH ISMM Kopřivnice
29:36 (15:16)
HK FCC Město Lovosice
Sobota 21.11.2020, 16:00Chance Extraliga mužů • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Hezký den Vám přeji od onlajnového přenosu z utkání házené STRABAG RAIL Extraligy mužů, ve kterém proti sobě nastoupí týmy KH ISMM Kopřivnice a HK FCC Město Lovosice.

Kopřivnice, jakožto aktuálně třetí celek a jeden z aspirantů na medaile, je jistě favoritem dnešního klání. Koronavirová pauza je však zastihla v nejméně vhodnou chvíli, kterou byla 4 zápasová série výher a to dokonce nad týmy jako je aktuální lídr z Karviné, Plzeň v domácím prostředí či vždy nebezpečná Dukla Praha. Forma tedy byla naprosto skvělá. Podle utkání hraného před týdnem však nevypadá, že by se Kopřivnice vrátila do ligy ve stejně skvělé formě, když pouze remizovala v Novém Veselí 24:24, tedy proti týmu, který má ambice především nesestoupit a do té doby získal body pouze za jednu výhru a to v Maloměřicích, které se zatím v nejvyšší soutěži trápí a jsou bez bodu.

I tak můžeme ale zatím počítat, že Kopřivnice stále drží šňůru 5 utkání bez prohry. Dnešní soupeř z Lovosic je na tom velice odlišně. Lovosice uzavírají osmičku pro play off s 5 body ze šesti zápasů a výhru zažili naposledy 26.9., za to si připsali cenný skalp Plzně. Od té doby však prožívají aktuálně 4 zápasovou sérii utkání bez výhry (s jedním bodem za remízu s Duklou), avšak žádný z prohraných utkání nebyl tím, kde by byli výraznými favority. Mimochodem, dnes se utkají jediné dva týmy, které během této sezóny porazily Plzeň. Pokud se zaměříme na utkání či formu po koronavirové pauze, tak útočná forma zřejmě zastihla Lovosice v lepší formě než forma kolem vlastní šestky, neboť se Zubřím v přímém souboji o sedmou pozici prohráli neuvěřitelným skóre 32:39.

Co se týká vzájemných zápasů, od 12.4.2018 vždy vyhrál domácí tým (odehráno 6 zápasů) a že nás čekají brankové hody dokumentuje fakt, že od 13.3.2018 vždy vítěz utkání nastřílel více než 30 branek a z toho dvakrát této hranice dosáhl i tým, který prohrál. Poslední zajímavost, která však na dnešní klání asi příliš vliv nebude mít je ta, že Kopřivnice od roku 1998 v Lovosicích nikdy nevyhrála. Lovosicím se to v Kopřivnici podařilo pouze pětkrát.

KH ISMM Kopřivnice: Admella Izard, Žingor, Chalupa – Střelec, Ježek, Pérez, Jan Gřes, Petřík, Holbein, Polcar, Hardt, Cepeda, Brito Benítez, Donoso, Hanus, Bukovský.

HK FCC Město Lovosice: J. Hrdlička, Günl, Rangl – Holubec, Kupa, J. Motl, Bouček, V. Kovář, Trkovský, Keso, M. Jonsson, Zourek, Stach, Heřmanovský, Kylíšek, Malý.

Rozhodčí: Valášek, Vychodil.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Kopřivnice vstupuje do utkání gólem. (1:0)

6
    Gól vstřelil tým KH ISMM Kopřivnice (Víctor Andres Donoso). (3:1)
    6
    Donoso přidává další branku. (4:1)

6
    Lovisičtí snižují. (4:2)

7
    Kopřivnice využívá přesilovku a zvyšuje na 5:3. (5:2)
    7
    Gól vstřelil tým HK FCC Město Lovosice (Maximiliam Jonsson). (5:3)
    8
    Martin Střelec střílí svoji druhou branku v utkání. (6:3)
    9
    Jan Gřes se nyní prosazuje z brejku. (7:3)
    9
    Stach rychle snižuje. (7:4)
    10
    Donoso se prosazuje střelou z devíti metrů. (8:4)
    10
    Lukáš Malý se prosazuje z křídla a využívá dvojnásobnou přesilovku. (8:5)
    11
    Jan Hanus se prosazuje v oslabení i přes faul. (9:5)
    12
    Lukáš Malý se prosazuje ve stále ještě pokračující přesilovce. (9:6)
    13
    Po sehrané akci Lovosic se prosazuje ze šestky Jan Kupa. (9:7)
    13
    Donoso však ultrarychle odpověděl. (10:7)

13
    Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Jiří Bouček). (10:7)
    13
    Jan Hanus se prosadil i přes faul Boučka. (11:7)

14
    Žingor nyní vytasil nohu proti střele soupeře a připisuje si zákrok. (11:7)
    14
    Na druhé straně se prosazuje Jan Gřes. (12:7)
    15
    Gól vstřelil tým HK FCC Město Lovosice (Jan Kupa). (12:8)

15
    Vyloučení v týmu KH ISMM Kopřivnice (Víctor Andres Donoso). (12:8)
    16
    Martin Střelec dostal přihrávku od brankáře od vlastní brány až na šestku, odkud se nikým nehlídaný prosazuje. (13:8)

16
    Oddechový čas pro hosty. (13:8)
    17
    Jonsson se krásně obtočil kolem protihráče a z náskoku se prosazuje. (13:9)
    18
    Bukovský se trefil přímo do tyče a z následného protiútoku po přihrávce přes celé hřiště zakončuje Malý. (13:10)
    19
    Jan Gřes zvyšuje na rozdíl 4 branek. (14:10)
    20
    I Motl na druhé straně trefil pouze tyč. Následně se na druhé straně prosazuje Jan Gřes podstřelem. (15:10)
    20
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HK FCC Město Lovosice (Maximiliam Jonsson).
    (15:11)

21
    Donoso nyní střílí mimo branku soupeře. Na tahu jsou hosté. (15:11)
    22
    Jaroslav Trkovský byl úspěšný a snižuje na rozdíl 3 branek. (15:12)

22
    Oddechový čas pro domácí. (15:12)

23
    Domácí se neprosadili ani v následném útoku nyní již dlouho drží míč Lovosice. Jejich útok nakonec končí prorážením. (15:12)

24
    Cepeda nyní nechytil míč a získávají jej tak opět Lovosice. Vidíme dlouhou část bez branky. (15:12)
    25
    Z křídla se nyní prosadil Jiří Motl. (15:13)
    26
    Nyní se z protiútoku prosazuje Holubec a série čtyř branek Lovosic udělala z utkání opět drama. (15:14)

27
    Bouček je vyloučen...dnes již podruhé. (15:14)

27
    Hrdlička nyní vychytal dobrou šanci domácích a Lovosice mají šanci srovnat. (15:14)
    28
    Jonsson srovnává.... (15:15)
    29
    A Malý dokonal obrat. (15:16)

30
    Domácí se opět neprosadili mezi tři tyče. (15:16)

30
    První poločas skončil. (15:16)

Kopřivnice měla v utkání solidně našlápnuto na pohodovou výhru. V posledních 10 minut však prohrál hrozivých 0:6 a do šaten tak místo pohodového vedení domácího celku, odcházejí hráči do kabin za vedení 15:16 Lovosic. Zdá se, že v kabině domácích bude o přestávce rušno. S jakým úspěchem se dozvíme ve druhém poločase.

Druhý poločas začne přibližně v 16:50.

31
    Začal druhý poločas. (15:16)
    32
    Trkovský navyšuje vedení hostí na 15:17. (15:17)

33
    Donoso se pokusil prosadit proti přesile, ale neměl šanci na úspěch. (15:17)
    34
    Jonsson se prosazuje již podruhé ze sedmimetrového hodu. (15:18)
    35
    Jiří Motl přidává další zásah a Kopřivnice se rázem ocitá v situaci, ve které byli ještě ve 20. minutě Lovosice. (15:19)
    36
    Za domácí se konečně prosazuje Donoso. DOmácí jsou tak úspěšní po 15 minutách. (16:19)
    36
    Martin Střelec přidává další branku. (17:19)
    37
    Jan Kupa navyšuje vedení hostí. (17:20)
    37
    Jan Motl neuvěřitelně snadno získal míč téměř na půlce, když nepozorností mu jej takřka podal soupeř. Motl nezaváhal a vrátil hostům vedení o 4 branky. (17:21)

38
    Také Hrdlička se rozchytal a dalším zásahem přidává trošku do mlýna a vedení hostí. (17:21)
    39
    Jonsson navyšuje vedení na rozdíl 5 branek. (17:22)
    39
    Marek Bukovský dává branku a snižuje. (18:22)
    40
    Motl přidává další branku a domácí rázem ztrácí v útoku míč. (18:23)
    41
    Trkovský přidává další branku a domácí jsou v jasném útlumu. (18:24)

41
    Oddechový čas pro domácí. (18:24)
    42
    Petřík se prosazuje ze sedmičky i přesto, že Hrdlička si na míč sáhl. (19:24)
    43
    Další chyba domácích v útoku. Tu tentokráte využívá ke vstřelení branky Kovář. (19:25)
    43
    Jonsson přidává další branku ze sedmičky. Hosté navíc budou hrát přesilovku, když je vyloučen Holbein. (19:26)
    44
    Jonsson přidává další branku, tentokráte střelou z devíti metrů. (19:27)
    45
    Domácí kupí chybu za chybou. Tu poslední využil střelou do prázdné branky Kylíšek. (19:28)

46
    Hrdlička předvedl další zákrok a hosté mají šanci na vedení o 10 branek. (19:28)
    47
    Za domácí se nyní prosazuje Martin Střelec. (20:28)
    48
    Za hosty se v oslabení prosazuje Stach. (20:29)

48
    Vyloučení v týmu HK FCC Město Lovosice (Jaroslav Trkovský). (20:29)
    49
    Jan Gřes využívá dvojnásobnou přesilovku. (21:29)
    49
    Jan Gřes nyní střílí míč z brejku do opuštěné branky. (22:29)

49
    Oddechový čas pro hosty. (22:29)

49
    Holbein vidí červenou kartu. (22:29)

49
    Kvůli Holbeinovu faulu nastala u časoměřičů strkanice hráčů, která končí vyloučením jednoho hráče na každé straně. (22:29)

50
    Malý neproměnil sedmičku, míč se mu ale od brankáře odrazil do rukou ... (22:29)
    50
    ...a Malý zakončuje do prázdné branky. (22:30)
    50
    Kopřivnice přidává 23. branku. (23:30)
    51
    Jan Hanus rovněž dává branku. (24:30)
    52
    Jonsson přidává další branku. Domácí následně dávají tyčku a míč mají opět Lovosice. (24:31)

53
    Pro domácí je aktuální stav asi velké sousto. Vidíme další domácí ruku v obličeji hostujícího hráče. Hardt tak míří na dvě minuty na lavici. (24:31)
    54
    Jonson dává dnes již desátou branku. (24:32)
    54
    Gól vstřelil tým KH ISMM Kopřivnice (Jan Gřes). (25:32)
    54
    Lukáš Malý využívá přesilovou hru z křídla. (25:33)

55
    Hrdlička nyní předvedl dva úspěšné zákroky. (25:32)
    56
    Jonsson přidává další branku. (25:33)

57
    Václav Kovář srazil Hanuse, který už byl v náskoku. Zasloužená červená karta za rozhodnutého stavu. (25:33)
    58
    Gól vstřelil tým KH ISMM Kopřivnice (Diego Antonio Pérez). (26:33)
    59
    Jan Gřes se opět trefuje do prázdné branky. (27:33)
    59
    Gól vstřelil tým HK FCC Město Lovosice (Jan Kupa). (27:34)
    59
    Gól vstřelil tým KH ISMM Kopřivnice (Víctor Andres Donoso). (29:34)
    59
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým HK FCC Město Lovosice (Berin Keso).
    (29:35)

60
    Lovosice přidávají další branku. (29:36)

Konec zápasu. (29:36)

Velice divoké utkání dnes bylo vidět v hale v Kopřivnici, kde prvních 20 minut dominoval domácí tým. Poté ale střelný prach domácím zvlhl a prosadil se až po 15 minutách hry, kdy už doháněli manko nabrané soupeřem. Lovosičtí si svůj náskok už hlídali a navyšovali, k čemuž svými 10 brankami přispěl Švéd Jonsson a vynikající výkon brankáře Hrdličky. Za poměrně rozhodnutého stavu se z pohledné házené vinou nevybíravých faulů nejprve ze strany domácích ale potom také i hostí stal spíše guláš a strkanice. Lovosice tak nakonec vyhráli v Kopřivnici pošesté v české historii a odváží si cenný skalp i body.

Od mne je to pro dnešek vše. Přeji hezký zbytek dne a těším se u dalšího sledování onlajn přenosů. (17:43:26)