22:28 (9:14)
HC DAC Dunajská Streda
Středa 10.02.2021, 17:00MOL liga žen • 12. kolo

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (18:39:08)

Házenkářky Dunajské Stredy potvrdily výbornou formu a roli velkých favoritek, na palubovce Poruby zvítězily 28:22. Slovenský celek měl od prvních minut navrch a výsledkem bylo pětigólové vedení, které platilo i po prvním poločase. Ve druhém ještě náskok navýšily na devět branek, avšak pak Poruba chytla druhý dech a sedmi góly v řadě se rázem znovu dostala do boje o body. Které ale nezískala. Dunajská Streda se oklepala z mizerné pasáže druhé půle a v závěru si s přehledem dokráčela pro vítězství, které nakonec bylo rozdílem šesti zásahů.

Dunajská Streda i navzdory sedmému vítězství zůstává pátá, avšak dotáhla se ke čtvrté Olomouci na dostřel, rozdíl činí jeden bod. Poruba je šestá, ztráta na dnešní soupeřky narostla na tři body.

DHC Sokol Poruba – MŠK Dunajská Streda 22:28 (9:14)
    Nejvíce branek: Desortová 5, Polášková 4, Mýlková 3 – Juhosová 7, Rajnohová 7, Bizik 6/1. Rozhodčí: Brzósková, Pavelová. Sedmimetrové hody: 2/0 – 1/1. Vyloučení: 1:2.

Konec zápasu. (22:28)
    60
    A ještě jeden gól v síti Roháčkové. Ta si na střelu Rajnohové sáhla, avšak zvládla ji pouze ztlumit, míč přesto doputoval za brankovou čáru. (22:28)
    60
    Poslední slovo nejspíš bude mít hostující tým. Kata Juhosová si vyměnila míč s Bízikovou, aby posléze skórovala hodem z pravé spojky. (22:27)
    60
    I navzdory oslabení ještě snižuje Eliška Desortová. Využila plné rychlosti, proběhla mezi dvěma konkurentkami a vypálila do levé šibenice. (22:26)

60
    Probíhá poslední minuta zápasu. (21:26)
    59
    K premiérové sedmičce Dunajské Stredy se postavila Réka Bizik. Zakončila po pravé straně, Roháčková na balón nedosáhla. (21:26)

59
    Je po nadějích. Barbora Mýlková nejenže faulovala a jde si sednout na dvě minuty, ale rozhodčí ještě nařídily sedmičku ve prospěch slovenského celku. (21:25)

58
    Házenkářky Dunajské Stredy přišly o balón, jenže protihráčky zaváhání nevyužili. Jmenovitě Maiwaelderová, jež nyní z levého křídla ztroskotala na gólmance. (21:25)
    57
    Do konce utkání zbývá něco málo přes tři minuty. Jiskřičku naděje na bodový zisk vykřesala Hana Maiwaelderová a její úspěšný hod z levé strany. (21:25)

57
    Oddechový čas pro Porubu. (20:25)
    56
    Réka Bizik odmítá drama. Z pravého křídla propasírovala balón přes dvě bránící hráčky do levého rohu. Dunajská Streda v koncovce utkání vede o pět branek a má skvěle nakročeno k vítězství. (20:25)
    56
    Petra Tichá alespoň částečně napravila zaváhání ze sedmičky. Byla jako první u vyražené střely spoluhráčky, míč následně poslala tam, kam patří, tedy do sítě. (20:24)
    55
    A další gól v podání Rajnohové. Ta pro změnu střílela přes sokyni, jíž poslala balón nad hlavou. Roháčkové pak propadl míč pod levou rukou. (19:24)
    54
    Tohle už se bude domácím jen těžko stahovat. Monika Rajnohová překvapila defenzivu i brankářku podstřelem, balón s zastavil až v síti. (19:23)

53
    Ani tento útok se Porubě nepovedl. Barbora Mýlková pálila ze spojky, gólmanka s tímto řešením počítala a zasáhla levou rukou. (19:22)
    52
    Beatrix Élö přibližuje Dunajskou Stredu vítězství. Ze spojky vypálila dělovku do pravého rohu, proti níž Roháčková neměla šanci. (19:22)