Slavia – Šumperk 9:5 (kon.) | Třebíč – Ústí n/L 2:1 (kon.) | Poruba 2011 – Sokolov 4:5 (po pr.)
Litoměřice – Vrchlabí 3:4 (0:2 po s.n.) | Havířov – Kladno 1:0 (kon.) | Prostějov – Kolín 11:3 (kon.)
Frýdek-M. – Benátky n/J 5:0 (kon.) | Vsetín – Přerov 2:3 (kon.) | Jihlava – Kadaň 6:3 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
4:5 (2:0, 2:1, 0:3 - 0:1)
HC Baník Sokolov
Sobota 16.01.2021, 16:00 • RT TORAX ARENA • Chance liga • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

21. kolo Chance ligy odehrají týmy, které v posledních dvou kolech měly stejné soupeře – Kadaň a Slavii. Z obou zápasů si jak HC Baník Sokolov tak HC RT TORAX Poruba 2011 připsali tři body.
    Oba týmy Slavii vynulovali a po utkání se Sokolovem byli trenéři sešívaných odvoláni.
    Kadaň dohromady inkasovala 13 gólů, ale oproti pražského celku dnešním vzájemným soupeřům pět gólů vstřelila.

Po sedmnácti odehraných zápasech je na 7. místě se ziskem 33 bodů. Úctyhodných dvanáct jich nasbíral Baník v posledních čtyřech kolech, která vyhrál. Jak už bylo níže zmíněno, porazil Slavii na svém ledě 7:0, v Kadani bral body za výhru 6:4 a v prvním letošním utkání, kdy Sokolov hostil Havířov, bral body po těsné výhře 4:3.
    12. prosince se odehrálo poslední kolo roku 2020 odjel ze Sokolova Vsetín jen z jedním bodem, když v prodloužení vyhráli domácí.

A jak to vypadá s hráčskými statistikami?
    Střelecky nejúspěšnější je Jaromír Kverka s dvanácti góly, které ho řadí na třetí pozici celé Chance ligy. Na kontě má i sedm nahrávek a je po právu v čele kanadského bodování týmu.
    Elitním nahrávačem je Martin Kadlec, který nahrál na čtrnáct gólů a sám čtyři dal.
    A protože budu u Poruby zmiňovat i obránce, je fér jej uvést i u soupeře lídra tabulky.
    Takže obranu statisticky řídí Denis Zeman, jenž dva góly vsítil a na devět přihrál.

Jeden z pěti týmů, který má již správný počet odehraných zápasů po šesti výhrách v řadě vyskočil na první místo tabulky. Druhá Jihlava s 39 body ztrácí na Porubu pouhé dva a to má zápas k dobru.
    V těch šesti utkáních hned dvakrát Muštukovs vychytal nulu a scházelo málo, aby i v posledním zápase ve středu v Kadani slavil čisté konto. Jenže se tak nestalo, takže poslední třetinu odpočíval a do brankoviště šel Foltán. RT TORAX slavil výhru 7:1.
    V úterý v dohrávce 12. kola v Edenu to byla výhra 4:0, kterou TORAX navázal na domácí těsné vítězství s Ústím 4:3. A aby byla rekapitulace úplná, v Benátkách se slavilo po stavu 4:1 a první zápas roku 2021 doma s Frýdkem-Místkem to byla první nula s pěti zářezy do Rysí klece.

A statistiky hráčů?
    Je fajn, že se o sledované kategorie hráči dělí....
    Kanadské bodování vede Markus Korkiakoski s 24 body (8+16). Tímto číslem se usadil na 4. místo ligové tabulky. Zároveň obývá spolu s Tomášem Jáchymem, jenž také 16krát nahrál, 2. místo mezi všemi hráči Chance ligy.
    Králem střelců v porubském týmu je Lukáš Endál, který kromě jedné asistence má na kontě devět gólů.
    Obranné řady diriguje co do statistik Jakub Teper. Odehrál všech dvacet zápasů a vytěžil z nich pět gólů a osm asistencí. Celkem 13 bodů jej v týmu řadí na třetí příčku.

Nastínila jsem, že v sobotu v 16 hodin se v RT TORAX ARENĚ proti sobě postaví mužstva, která zažila v posledních dvou zápasech výhry se stejnými soupeři.
    Tudíž se nabízí polemika, otázka, kdože bude po společných šedesáti minutách základní hrací doby veselejší a radostnější z výhry?

Motivace samozřejmě budou. Poruba chce upevnit své postavení, prodloužit vítěznou sérii!
    Sokolov chce opět překvapit stejně jako se Slavií, koneckonců nemá co ztratit, jen získat!
    Vždyť ve vzájemných zápasech loňské a letošní sezóny je stav příznivější pro Porubu – 3:0.

Sezóna 19/20:
    14. září 2019 Sokolov – Poruba 3:5
    23. října 2019 Poruba – Sokolov 7:0

Sezóna 20/21:
    23. září Sokolov – Poruba 2:3

Budu ráda, když budete spolu se mnou, textově komentující, sledovat průběh zápasu, popřípadě i na serveru hokejkatv.cz živý přenos.

Krásné zimní odpoledne z Poruby přeji!

Týmy ukončují rozbruslení a novinářská tribuna přípravu na zahájení zápasu. Věříme, že se budeme všichni bavit u 21. kola Chance ligy a vyhraje hlavně hokej.

Dnešní Úvodní sestavy jak je trenéři nahlásili:

HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs (Foltán) – Teper, Žovinec, Kozák (A), Szathmáry, Urbanec, Slavík, Dundáček – Pořízek, Hudeček, Sikora (C) – Stloukal, T. Jáchym, Korkiakoski – Klíma, Raška I, Endál (A) – Kanko, Žolobov, Hotěk.

HC Baník Sokolov: Neužil (Cichoň) – J. Pohl (A), Poizl, Klejna, Kadeřávek, Kulhánek, A. Rulík, Tureček – Vracovský, Kverka (A), Osmík – Křemen, Vildumetz, Kropáček – Švec, T. Rohan (C), Šik – Prymula, Hašek, Jiskra.

Rozhodčí: Fiala, Cabák – Hanzlík, Dohnal.

00:01

00:20
    Puk získala Poruba a z malými obtížemi se propracovala do útočné třetiny. Teper po zavezení kotouče se vrátil na svou pozici obránce, ale spoluhráči následně pásmo neudrželi. Resp. Sokolov puk získal a vyvezl.

01:12
    Po druhé pokusu domácích o tlak do brány zahrál Sokolov zakázané uvolnění. Vhazování se připravuje po levici Cichoně. Což znamená, že trenéři hostů změnili nástup brankářů.

02:07
    Baník vyvezl kotouč z pásma, ale Muštukovse neohrozil. Zásahy si připsal ale Cichoň, Pu kdrží po střele Sikory.

02:07
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Tomáš Rohan – 2 min., hákování).

02:39
    Teperova dělovka byla sražena do ochranné sítě.

02:49
    Podruhé pálí Teper ne z osy hřiště, ale z levé strany. Cichoň puk vyráží před sebe a Švec okamžitě do rohu.

03:44
    Kotouč se u Muštukovse, takže Baník v pohodlí střídá.

04:07

04:28
    Domácí jsou ale nadále v tlaku. Střelu Urbance vyblokoval Kverka.

04:57
    Ke střele se následně sokolovský snajpr nedostal. Puk je odražen do středního pásma, takže Baník musí pásmo opětovně dobývat.

05:53
    Prymulovi hezky nahodil do jízdy do pásma Hašek. Muštukovs zasahuje u pravé tyče vyrážečkou.

06:01
    Vhazování po pravé ruce porubského gólmana se opakuje.

06:31
    Tyč Cichoně zastavila puk po střele Sikory, dorážkou mohl otevřít skóre Hudeček, ale hostující gólman zasáhl koncem hole a ani letící kotouč ze vzduchu netrefil Pořízek.

06:53
    Poruba právě vstřelila branku!
    Po vystřídání se domácí opět dostali lehce do pásma a osy hřiště to zkusil MARKUS KORKIAKOSKI. Zdálo se, že puk má Cichoň mezi betony, ale vynořil se za nimi a dokoulel za brankovou čáru. Obránce se snažil jej vyhrábnout, ale bylo už pozdě. Asistence: Tomáš Jáchym a Šimon Szathmáry.
    06:53 Markus KORKIAKOSKI - 1:0

09:01
    Sokolov měl mnoho možností vyrovnat. Muštukovs je ale proti a vychytal i teď Turečka.

10:11
    První gól v dresu Poruby měl na holi Raška. Cichoň si jeho pohyb kolem branky zkušeně pohlídal a má puk ve výstroji.

10:56
    Vracovský s Osmíkem pořádně zatopili pod kotlem a díky nim si porubské jednička připsala další zákroky.

11:22
    Kadeřávek vypálil k druhé tyči. Prymula jen tak tak odskočil bokem, ale i tak šel kotouč nad horní tyč. Sokolov je ale nadále v držení puku a zkouší najít cestu k vyrovnání.

12:16
    Po střele Rulíka je kotouč v ochranné síti. Vhazuje se po pravici Muštukovse.

12:40
    Domácím nevyšla dlouhá nahrávka na červenou. Kropáčka pak v cestě do útočné třetiny zastavuje Šimon Szathmáry.

13:46
    Jáchyma Cichoň vykryl, přestože měl porubský centr prázdnou bránu. Cichoň byl vyjetý a stačilo jej jen šikovně objet.

14:57
    Sokolov zlepšil bruslení a je z toho rázem vyrovnaná partie.

15:12
    Jurij Žolobov střílí od mantinelu. Oldřich Cichoň hokejkou posílá kotouč na druhou stranu. Rozhodně nechce vhazování u své svatyně.

15:45
    Poruba vyhazuje puk přes všechny čáry. Buly se chystá po levé ruce Ervinse Muštukovse.

16:17
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Adam Rulík – 2 min., nedovolené bránění).

16:37
    Buly vyhrává Baník a hraje se nyní v pravém rohu obranné třetiny Poruby. Puk vydoloval Šimon Szathmáry, ale Sokolov má hodně vysunutý forčeking a není kudy rozjet útočnou akci.

17:29
    Podařilo se to až formaci Sikory. Vhazuje se po pravici Cichoně po opuštění puku ledovou plochu.

17:34
    Sikora vyhrál buly na Tepera, s kterým si ještě vyměnili puk jednou a kapitán výhodně nahrál na osu JANUHUDEČOKVI, který švihem vystřelil. A je z toho využitá přesilovky, kterou domácí zkrátili o 43 vteřin. Asistence: Marek Sikora a Jakub Teper.
    17:34 Jan HUDEČEK - 2:0

18:50
    Houževnatost se Sokolovu nedá upřít. Bojuje ze všech sil i za nepříznivého stavu.

20:00

Vstup do souboje dvou letos neporažených a vítězů nad Slavii, jak jsem psala v pozvánce na toto utkání, je prozatím lepší na porubské straně. Lídr tabulky dobýval Baníkovskou bránu dvaceti střelami, z toho polovina zamířila mezi tři tyče. Dvakrát byl před juniorským gólmanem Cichoněm pořádný závar, ale souboj ze zkušenými forvardy Poruby vyhrál. Góly padly z klasických střel. Mezi betony prošel puk po střele Markuse Korkiakoskiho v sedmé minutě a druhou přesilovku pak využil Jan Hudeček.

Sokolov si také vypracoval několik výborných šancí a ani na konci při nepříznivém stavu ve snažení rozhodně nepolevil. Muštukovs si připsal pět zásahů a dalších dvanáct šlo mimo bránu nebo bylo blokováno. Takže střelecky se dá říci, že jsou týmy na vyrovnané plošině.
    Uvidíme, jak se bude utkání dál vyvíjet.

Další třetina začne přibližně v 16:45.

20:01

21:10
    Sokolov zahrozil, ale střela šla mimo bránu.

21:35
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Patrik Kadeřávek – 2 min., sekání).

21:54
    Druhá proměněná přesilovka utkání a vedení 3:0zajistil svým desátým gólem v dresu Poruby LUKÁŠ ENDÁL. Asistence: Marek Sikora a Jan Hudeček.
    21:54 Lukáš ENDÁL - 3:0

23:25
    Tureček zabránil střelecky vyniknout Stloukalovi. Chvíli před tím ale měl na holi snížení Kverka, jenže Muštukovs zřejmě touží po třetí nule.

24:16
    Cichoň vyrazil puk před dorážkou Jáchyma.

24:42
    Bruslí se nahoru dolů a je to spíš naháněná než pěkný hokej.

24:56
    Rohan střílí z pravého kruhu z pozice brankáře. Muštukovs se natáhl a puk vytěsnil tak, aby nezpadal u druhé – levé – tyče za čáru.

25:39
    Ofsajd Poruby.

25:55
    Baník se na dlouho neudržel v pásmu. Donutil ale domácí vyhodit puk přes všechny čáry, takže se bude vhazovat v útočné třetině hostů.

26:25
    Endál se přiřítil po pravém křídle. Vzdálenější tyč minul.

26:42
    Bleskový přesun před Muštukovse, který jen tak tak vytěsnil střelu Osmíka. Dorážku pak blokovali obránci.

26:44
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Adam Raška I – 2 min., sekání).

27:34
    Tomáš Vildumetz nevyzrál na gólmana střelou zpoza hráče. nakonec přerušuje hru Muštukovs po pokusu Jiskry.

28:15
    Od modré střílí Kadeřávek, ale ani jemu se nepodařilo procpat kotouč za brankáře.

28:29
    Vracovskému při střele z první podjely brusle a musel se tak rychle vracet do obrany. Přitom nemusel, kdyby věděl, že má kotouč pod bruslemi a za sebou víc jak metr prostoru k modré čáře.

28:34
    Krásnou kombinaci předvedli Sokolovští, ale betony porubského gólmana byly proti inkasování.

28:44

29:11
    Baník právě vstřelil branku!
    JAN POHL vystřelil tak razantně, že puk vyletěl nad hlavy a při snaze domácích obránců stejně zapadl za Muštukovsova záda. Asistence: Jaromír Kverka a František Klejna.
    29:11 Jan POHL - 3:1

30:52
    Kverka a jeho formace přinutili Muštukovse přerušit hru. Vhazuje se po levé ruce porubského gólmana.

31:20
    Cichoň pokryl pokus Sikory a okamžitě rozehrál.

31:53
    Sikora se dostal po nahrávce Rašky do střely. Cichoň puk vyrazil a před ním se odvíjel hokejkový čardáš. Z něj vyšli vítězně Baníkovci a založili proti útok.

32:56
    Hosté nemohou dál hrát, čárový píská ofsajd.

33:36
    Rozehrávka přes celé kluziště se Sokolovu nevyplatila. Domácí mají černý touš pod kontrolou a jedou na Cichoně. Pořád jsme svědky hry nahoru dolů, napadání rozehrávky, blokování nahrávek a hokejek.

34:50
    Žolobov nedokázal od pravého mantinelu Cichoně přelstít. navíc se nepřerušuje a hosté jdou do útoku.

35:03
    Muštukovs vykryl střelu Tomáše Vracovského.

35:35
    Na druhé straně Cichoň má puk v lapačce po střele Tepera a bloku Hudečka.

35:53
    Jan Pohl střílí od modré a puk namířil hodně vysoko. Jeho spoluhráč se kryje, aby nedostal do hlavy. naštěstí pro Porubu trajektorie letu jde až za bránu.

36:55
    Hašek s Jiskrou vyzkoušeli Muštukovsovu pozornost. na druhé straně neuspěl Hotěk.
    37:45 Petr KANKO - 4:1

37:45
    Jízdy tam a zpět se nakonec vyplatily domácímu týmu, který navyšuje vedení o tři góly. Úspěšným střelcem se stává PETR KANKO. Asistence: Šimon Szathmáry a Filip Dundáček.

38:55
    Muštukovs čelí tlaku formace Vildumetze. Několikrát ani nevěděl, jak se puk ocitl v jeho blízkosti.

39:38
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Petr Hašek – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).

40:00

Velmi zajímavých dvacet minut!
    Nejdříve se jubilejně trefil Lukáš Endál. Desátá branka do statistik v porubském týmu se dává jen jednou a navíc ukončil předčasně vyloučení Kadeřávka. To se hrála 22. minuta.
    Sokolov ale neházel flintu do žita a svou houževnatostí a drivem do brány překonal Muštukovse Jan Pohl.
    Už to vypadalo, že se po této třetině týmy rozejdou po brance, když hru na honěnou, nahoru a dolů, zakončil Petr Kanko.

Třetí třetinu budou domácí dohrávat víc jak tři a půl minuty v početní převaze a to od cca 17:35.

40:01

40:12
    Endál je v úvodní formaci se Sikorou a Hudečkem.

41:01
    Druhá formace hledá prostor k založení útoku a to i přesto, že Sokolov hraje s jedním hráčem méně.

41:50
    Baník se zdárně brání, aby se RT TORAX vůbec usadil před jeho brankou.

42:00
    Rohan zůstal za porubskou obranou a rázem jede sám s odraženým pukem na branku. Muštukovs mu vykryl úhel a druhou tyč tak sokolovský štírek jen lehce minul.

42:40
    Pořád se nedaří domácím uzmout prostor v útočné třetině. Sokolov odehrává oslabení velmi ale velmi aktivně a s útočnými výpady.

43:20
    Přesilovka je pomalu u konce a Cichoň nemusel nijak zásadně zasahovat.

43:38

44:02
    Icing Poruby. hráčům se nedaří a dávají to hlasitě najevo.

44:35
    Icing Sokolova.

45:35
    Pohl pálí, Muštukovs vyráží před sebe, kde stál Šik. Puk má domácí gólman v lapačce a při výkrutu ruky mu vypadává. naštěstí za brankovou tyč, kde jej drží na holi Szathmáry.

46:10
    Hosté cítí možnost snížení, protože se domácí střídačka poněkud hádá. A tak zkouší střílet z každé příležitosti.

46:46
    Autorem branky je TOMÁŠ VRACOVSKÝ. Asistence: Patrik Kadeřávek a Martin Osmík.
    46:46 Tomáš VRACOVSKÝ - 4:2

47:15
    Oddechový čas pro domácí.

48:20
    Muštukovs si připsal už snad deset zákroků. Sokolovští drtí porubskou rozehrávku už v zárodku.

48:46
    Domácí vyhazují přes všechny čáry. Zatím se slova trenéra při oddechovém čase nesetkala s odezvou.

49:21
    Tomáš Vildumetz donutil Muštukovse přerušit hru. Sám se staví na vhazování v pravém kruhu.

49:50
    Nějak se nám přitvrzuje!
    Mantinely burácí a emoce planou. Ale více na straně Poruby, protože jim hra nejde dle představ a snů.

50:23
    Muštukovs má puk pod lapačkou a Prymulovi brání v dorážce Žovinec.

50:41
    Na druhé straně zasahuje Cichoň při pokusu Sikory.

51:10
    Raška s Klímou před brankou neuspěli. Klejna s Kadeřávkem pomohli s vyvezením puku od Cichoňovy brány.

51:50
    Muštukovs kryje puk před dotírajícím Kropáčkem.

52:36
    Žolobov blokoval bruslemi střelu Rulíka.

53:00
    Boj o střední pásmo vyhrává RT TORAX. Hotěk sice přichází o hůl po souboji s Jiskrou, ale domácí se dostávají před Cichoně.

53:33
    Zakázané uvolnění a hra se přesouvá zpět před Cichoně.

53:44
    Tentokrát dlouhé nahození prošlo a hra jede dál. Boje za porubskou brankou jsou tvrdé.

54:16
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Tomáš Vracovský – 2 min., hákování).

54:30
    Přenesení hry na druhou stranu po mantinelu, vyhnalo Porubu až k vlastní bráně, protože se puk svezl nekontrolovaně a Teper jej už nestačil na modré zachytit.

55:14
    Usazení se v útočné třetině není na programu dne. Sokolov velmi celistvě brání střední pásmo a soupeř tak nemá nárok na prosazení se do útoku.

56:16

56:42
    Raška zablokoval Osmíka za brankou. Hosté jsou pořád na kotouči a od mantinelu se snaží vymanit a posunout hru do prostoru.

57:15
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Patrik Urbanec – 2 min., držení).

57:15
    Oddechový čas pro hosty.

58:00
    Hosté jsou v útočné třetině kompaktní a kolotočem nahrávek hledají úspěšnou cestu k dosažení gólu.

58:09
    Po střele Vracovského je puk vytěsněn Korkiakoskim do ochranné sítě.

58:49
    JAN POHL nejenže využívá přesilovku, ale také dostává zápas do dramatického konce. Rozdíl jediného gólu je dostatečným nábojem na závěrečnou minutu hry. Asistence: Jaromír Kverka a Marek Švec.
    58:49 Jan POHL - 4:3

59:10
    Icing Poruby.

59:54
    Střela po ledě na ose hřiště MARTINA OSMÍKA posílá zápas do prodloužení. Asistence: Marek Švec a Jan Pohl.
    59:54 Martin OSMÍK - 4:4

Konec třetí třetiny.

Začátek prodloužení

60:09
    Tak to byla kosmická rychlost! TOMÁŠ VRACOVSKÝ ukončuje po devíti vteřinách utkání střelou po ledě a zřejmě mezi betony. Asistence: Jaromír Kverka a Jan Pohl.
    60:09 Tomáš VRACOVSKÝ - 4:5

Třetina byla velmi bojovná. Oba týmy hrály na doraz, ale více mentální odolnosti předvedli hosté. Nejenže se nevzdali naděje na zvrat utkání, oni jej i dokonali. Sokolov byl více na trestné lavici ne by si přál, ale zase na druhou stranu byl v oslabení velkým soupeřem. Baníkovci nedovolili Porubanům přejít útočnou modrou a dovolit jim navýšit vedení v další početní výhodě.
    Třetí třetinu prostě ovládali hosté a třemi góly zdramatizovali zápas. V sedmé minutě třetího dějství se prosadil Tomáš Vracovský a pak až v samém závěru utkání zvedali hosté ruce. V 59. minutě snižoval na rozdíl gólu Jan Pohl z přesilovky a šest sekund před sirénou prostřelil Muštukovsovy betony Martin Osmík.

Prodloužení netrvalo dlouho!
    Devět vteřin stačilo Tomáši Vracovskému k tomu, aby si Sokolov z Poruby odvezl druhý bod.

RT TORAX bodoval, ale výhra to nebyla. navíc, když vezmeme v potaz, že první dvě třetiny byl zápas v režii Poruby, tak to pak i taková prohra zřejmě mrzí. Kdoví, zda hráči podcenili soupeře nebo se dostavila zápasová únava. Přeci jen čtyři utkání během osmi dnů a cestování přes celou republiku, to asi nepřidá na pohodě.

Nicméně jedeme dál.

Z dnešního dne je to ode mne vše, děkuji za pozornost a schovívavost při nesrovnalostech na konci utkání. technika mě trošičku převezla, ale snad jsme vše opravila jak to má být.

Přeji všem krásný zbytek dne a pohodovou neděli.

U příštího utkání z RT TORAX ARENY se budu těšit. (18:50:18)

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 7. Korkiakoski (T. Jáchym, Szathmáry), 18. Hudeček (Sikora, Teper), 22. Endál (Sikora, Hudeček), 38. Kanko (Szathmáry, Dundáček) – 30. J. Pohl (Kverka, Klejna), 47. Vracovský (Kadeřávek, Osmík), 59. J. Pohl (Kverka, Švec), 60. Osmík (Švec, J. Pohl), 61. Vracovský (Kverka, J. Pohl)

HC Baník Sokolov: Neužil (Cichoň) – J. Pohl (A), Poizl, Klejna, Kadeřávek, Kulhánek, A. Rulík, Tureček – Vracovský (A), Kverka, Osmík – Křemen, Vildumetz, Kropáček – Švec (C), T. Rohan, Šik – Prymula, Hašek, Jiskra.

Rozhodčí: Fiala, Cabák – Hanzlík, Dohnal