Bayern – W. Brémy 1:1 (kon.) | Bielefeld – Leverkusen 1:2 (kon.) | Hoffenheim – Stuttgart 3:3 (kon.)
Mönchengladbach – Augsburg 1:1 (kon.) | Schalke – Wolfsburg 0:2 (kon.) | Frankfurt – RB Lipsko 1:1 (kon.)
Hertha – Dortmund 2:5 (kon.)
Hertha BSC
2:5 (1:0)
Borussia Dortmund
Sobota 21.11.2020, 20:30 • Olympiastadion, Berlín • Německá Bundesliga • 8. kolo

Ode mě je to pro tento zápas už všechno, přeji hezký zbytek večera. (22:32:46)

Fauly: 12:17

Zápas je u konce, Dortmund vyhrál na hřišti Herthy vysoko 7:2. Domácí přitom měli zápas rozehraný skvěle, když po prvním poločase vedli 1:0 po pěkné ráně z dálky v podání Matheuse Cunhy. Ve druhém poločase však přišla rychlá otočka, kterou režíroval Erling Häland. Ten nejprve zápas otočil na 2:1 během tří minut v 47. a 49. minutě, v 62. minutě pak uzavřel hattrick. V 62. minutě už to bylo 4:1, když se prosadil také Raphaël Guerreiro. O osm minut později snížil na 2:4 z penalty svým druhým gólem v utkání Matheus Cunha, ale už o necelou minutu později zase slavili hosté, a to opět po brance Erlinga Hälanda. V závěru zápasu se na hřiště dostal teprve šestnáctiletý hráči Dortmundu Youssoufa Moukoko, který tak překonal rekord nemladšího hráče Bundesligy.

90+4

90+3
    Youssoufa Moukoko se snažil probít středem pole směrem do šestnáctky soupeře, ale ve své snaze nebyl úspěšný.

90+2
    Nico Schulz se provinil útočným faulem. Tento sedmadvacetiletý německý obránce je mimochodem odchovancem právě Herthy.

90+2
    Eduard Löwen se k míči dostal jen za pomocí faulu, hrát tak budou moci černožlutí.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty.

90
    Domácí by rádi vstřelili ještě jednu branku, aby se jim z utkání odcházelo o něco lépe, Dortmund se ale teď dobře brání.

88
    Utkání už se zřejmě bude jen dohrávat, o vítězi je už dávno jasno. Zápasů je zejména před Dortmundem letos ještě hodně, možná tak zařadí hráči na trochu nižší stupeň.

86
    Youssoufa Moukoko se stává nejmladším hráčem, který kdy nastoupil v Bundeslize, je mu teprve šestnáct let a jeden den. Předchozí rekord držel od roku 2015 Nuri Sahin.

85
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Peter Pekarík, přichází Maximilian Mittelstädt.
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Marvin Plattenhardt, přichází Deyovaisio Zeefuik.
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Raphaël Guerreiro, přichází Nico Schulz.
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Erling Häland, přichází Youssoufa Moukoko.

83
    Šestý gól Borussie mohl přidat Reyna, ale jeho střelu z pravé strany šestnáctky dokázal Alexander Schwolow skvělým zákrokem vyrazit.

82
    Ve druhém poločasu se nám do té doby docela šedivé utkání "zvrhlo" na parádní přestřelku.

80
    Dortmund právě vstřelil branku!
    Ze strany Dortmundu nemohla přijít lepší odpověď na snížení Herthy! Už po čtyřiačtyřiceti sekundách vedou hosté znovu o tři branky – 5:2. A může za to opět ERLING HÄLAND, který se dnes prosazuje už počtvrté, který si vyměnil míč s Bellinghamem a pak zakončil okolo Schwolowa. Asistence: Jude Bellingham.

79
    Hertha právě vstřelila branku!
    K penaltě se postavil MATHEUS CUNHA a v rozběhu se téměř zastavil. Počkal si na pohyb brankáře a pak míč poslal na druhou stranu.

78
    Vypadalo to, že velký kontakt mezi Guendouzim a faulujícím Akanjim nebyl, ale rozhodčí svůj názor nemění a je to penalta.

78
    Rohový kop Herthy BSC rozehrával Cunha, ve vápně poté upadl Guendouzi a je z toho penalta pro Herthu!

77
    Došlo dohromady hned k pěti hráčským výměnám, uvidíme, zda se to nějak výrazně promítne na dění na trávníku.

Petr Sumbal

Branky: 33. Cunha (Lukebakio), 79. Cunha (pen.) – 47. Häland (Can), 49. Häland (Brandt), 62. Häland, 70. Guerreiro, 80. Häland (Bellingham)

Karty:   61. Cunha (HER) – 10. Guerreiro (DOR)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 4:7. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:17.
    Hertha BSC: Schwolow – Pekarík (85. Mittelstädt), Boyata (C), Alderete, Plattenhardt (85. Zeefuik) – Darida (76. Löwen), Stark, Guendouzi – Cunha – Lukebakio (76. Leckie), K. Piątek (76. Ngankam).
    Náhradníci: Jarstein – Leckie, Dilrosun, Mittelstädt, Löwen, Ngankam, Tousart, Dárdai, Zeefuik.

Borussia Dortmund: Bürki – Meunier, Akanji, Hummels, Guerreiro (85. N. Schulz) – Can (76. Ł. Piszczek), Witsel, Dahoud (62. Bellingham) – Brandt, Häland (85. Moukoko), Reus (C) (76. Reyna).
    Náhradníci: Hitz – Sancho, T. Hazard, N. Schulz, Moukoko, Bellingham, Ł. Piszczek, Passlack, Reyna.

Rozhodčí: Dankert – Rohde, Häcker