K. Vary – Plzeň 1:0 (kon.) | Sparta – Olomouc 7:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 2:4 (kon.)
Pardubice – Třinec 7:6 (po pr.) | Kometa Brno – Zlín 5:3 (kon.) | Motor ČB – Liberec 2:3 (0:1 po s.n.)
Mountfield HK – Litvínov 4:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
HC Škoda Plzeň
Neděle 22.11.2020, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 20. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Přeji příjemné nedělní odpoledne z karlovarského zimního stadionu, kde je na programu 20. kola Tipsport extraligy souboj mezi mužstvy HC Energie Karlovy Vary a HC Škoda Plzeň.

Ze sedmi posledních utkání padla Energie pouze jednou a získala v nich osmnáct bodů. Naposledy porazila v pátek na svém ledě brněnskou Kometu poměrem 4:2. Pešoutovi svěřenci hrají ve velké formě a pohodě. Proti Brnu zaznamenali neuvěřitelných 54 střel. Energetici se prezentují především svižnou pěknou hrou. Velkou výhodou Energie je také vyrovnanost všech formací. V pátečním utkání se blýskl třemi kanadskými body karlovarský forvard Ondřej Beránek.
    „Plzeň hraje zatím ve velké formě, dává hodně gólů, je produktivní. Nám se ale taky daří, kluci si věří, takže se soupeře rozhodně nebojíme. Naopak, chceme derby ovládnout a vyhrát. Rozhodovat bude disciplína, protože má Škodovka velmi dobré přesilovky. Musíme hrát proto čistě a bez chyb," burcuje Tomáš Mariška.

Indiáni si stále drží první místo v tabulce, byť mají odehráno více utkání než většina jejich soupeřů. Ve všech úvodních jedenácti zápasech dokázali bodovat. V základní hrací době prohráli až v pátečním utkání na ledě suverénních Ocelářů. Po cestě přes celou republiku je čeká je ještě jedno venkovní klání. V letošní sezoně první západočeské derby.
    „Opět se jedná o tým, který bude velice nepříjemný, myslím si, že bude zlobit hodně mančaftů v dlouhodobé základní části. Vary mají rychlé protiútoky, které jsou založené z dobré obrany. Musíme si na to dát velký pozor, abychom je nepouštěli do přečíslení," říká Ladislav Čihák.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Bednář) – M. Rohan (A), Šenkeřík, Graňák, Plutnar, Pulpán (A), Zábranský, D. Mikyska – Hladonik, D. Kaše, Flek – O. Beránek, T. Mikúš, Lauko – Koblasa, Černoch, Kohout – M. Zabloudil, Skuhravý (C), Vondráček.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Pavlát) – Lang, Stříteský, Budík, Jiříček, Kvasnička, Čerešňák, Vráblík – Suchý, Mertl (A), Gulaš (C) – P. Musil, Kracík, Malát – Straka, Kodýtek (A), Pour – Kantner, Stach, Rob.

Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Gebauer, Rožánek.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

00:01

00:09
    Domácí vyhrávají úvodní vhazování a spěchají do útoku.

00:30
    Teď se ovšem při pokusu o další přechod směrem dopředu provinili icingem.

01:15
    U kotouče jsou nyní Plzeňští a chystají se rozehrát.

02:12
    Indiánům se nedaří udržet se v útoku a jsou znovu vyhnáni do středního pásma.

02:51
    Střela Stříteského byla vyražena do ochranné sítě a vhazuje se před Novotným.

03:40
    Lauko prokličkoval plzeňskou obranou a zkusil střelu, jenže trefil rovněž pouze ochrannou síť.

04:28
    Hosté uzamykají energetiky v obranném pásmu a zkoušejí Novotného pozornost.

05:14
    Kohout to zkusil z mezikruží, střela mu ale nesedla a u kotouče jsou tak Plzeňští.

05:47
    Střelu jednoho z domácích nebezpečně dorážel Skuhravý, Frodla ale nepřekonal.

06:48
    Energie se utábořila v útoku a zásobuje hostujícího gólmana střelami.

07:22
    Karlovarští se znovu dopouštějí zakázaného uvolnění a tak se hra stěhuje před Novotného.

07:48
    Domácí se ale rychle přenesli dopředu a Frodl měl opět plné ruce práce.

08:33
    Kohout nebezpečně dorážel, Frodl však nepovolil ani teď.

09:35
    Kantner střílel z pravého kruhu, trefil pouze Novotného.

10:34
    Energetici se při přechodu do útočného pásma dopustili ofsajdu.

11:04
    Graňákův pokus od modré proletěl jen těsně vedle Frodlovy svatyně.

11:32
    Vondráček nastřelil z kruhu Frodlovy betony.

12:06
    Pour to zkusil zpoza kruhů, odkud trefil připraveného Novotného.

12:23
    David Jiříček (PLZ) se dopustil hákování a odsedí si dvě minuty. Následuje komerční přestávka.

12:55
    Energetici se sami vyhnali z pásma a Gulaš je s Mertlem v přečíslení, přihrávku jim ale zblokoval jeden z domácích obránců.

13:50
    Karlovarští velmi tlačí a zasypávají plzeňskou bránu nebezpečnými kotouči.

14:55
    Koblasova střela skončila v obraně hostů.

15:44
    Za hákování si odpyká dvě minuty David Stach (PLZ).

16:04
    Šenkeříkovu střelu odrazil Frodl vysoko nad jeho svatyni.

16:47
    Straka to zkusil z pravého kruhu, jenže mířil vedle.

17:29
    Na druhé straně dvakrát vypálil Pulpán, ani jednou ale nemířil na branku.

18:06
    Suchéh střelu dorážel Milan Gulaš, Novotný ale stále drží čisté konto.

18:41
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Jan Hladonik vyslal krásný pas za obranu na TOMÁŠE VONDRÁČKA, který prostřelil Frodlovy betony a poslal Energii do vedení. Asistence: Jan Hladonik.
    18:41 Tomáš VONDRÁČEK - 1:0

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První část západočeského derby za námi! Tu začala obě mužstva ve velkém tempu, oba gólmani se pořádně zapotili. Navzdory nemalému počtu nebezpečných šancí padla pouze jedna branka. Ke konci vyslal Jan Hladonik krásnou přihrávku za obranu Tomáši Vondráčkovi, jenž se v samostatném úniku trefil přesně mezi Frodlovy betony. Další třetina začne přibližně v 16:16.

20:01

20:17
    Domácí se po buly znovu dostávají dopředu.

20:58
    Mikúš zkusil zprava zaskočit Frodla, ten se ale stihl rychle přemístit a střelu vyrazil.

21:11
    Graňák trefil z levého kruhu Frodlovo rameno.

22:12
    Hosté se dopouštějí ofsajdu a bude se vhazovat ve středním pásmu.

22:35
    Zábraský od modré provětral Frodlovu lapačku.

23:01
    Domácí hrají velmi aktivně a hostům se nedaří dostat se z pásma.

23:39
    Odražený kotouč skončil na plzeňské střídačce a hra se přerušuje.

24:09
    Kantner zleva přestřelil Novotného klec.

25:00
    Ke slovu se dostávají hosté a vytvářejí závar před domácí bránou.

26:00
    Většina střel z hokejek energetiků končí v plzeňské obraně.

26:58
    Hra se nyní přelévá z jednoho konce kluziště na druhý.

27:24
    Hladonik měl na hokejce dvě tutovky, nejprve mu nevyšel na Frodla bekhednový blafák a poté přestřelil odkrytou bránu.

28:27
    Kantner z levé stranu znovu míjí Novotného svatyni.

29:20
    Šenkeřík najížděl zleva na Frodla, který proti střele karlovarského obránce vytasil svou lapačku

30:11
    Po dlouhé době se přerušuje kvůli vysoké holi Martina Rohana (KVA), který za svůj prohřešek dostává dvojitý dvouminutový trest.

30:44
    Gulašovu střelu vyrazil Novotný do bezpečí.

31:45
    Karlovarští vyhazují a získávají drahocenné vteřiny.

32:36
    Domácím se daří vyhánět Plzeňské útočníky.

33:21
    Novotný předvádí skvělou práci a maří všechny plzeňské šance.

34:11

34:52
    Mikúš prokličkoval obranou hostů a dostal se až před Frodla, blafák mu ale nevyšel a puk tak plachtí vedle.

35:47
    Pour zkoušel nadvakrát překonat Novotného, jenže ten stále drží pevně jako skála a následuje komerční přestávka.

36:04
    Domácí se snaží zpomalit plzeňský nátlak a vyhazují na zakázané uvolnění.

36:43
    Hosté jsou stále utábořeni v útoku a drží Energii pod tlakem.

37:04
    Lang odchází na dvě minuty na trestnou lavici kvůli držení.

38:04
    Hosté vyhazují a jedou střídat.

38:22
    Dvouminutový trest dostává za hákování David Kaše (KVA).

38:48
    Vráblík od modré provětral Novotného lapačku.

39:05
    Domácí se dopouštějí icingu.

39:05
    Jenomže při tom už naskakoval pátý plzeňský hráč a rozhodčí situaci ještě prodiskutovávají.

39:35
    Domácí se osvobozují a přerušují nátlak od hostů.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhá třetina u konce! Ani v té nebylo o atraktivní hokej nouze. Hrálo se rychle, svižně a také se ani často nepřerušovalo. Tentokrát nepovolil ani jeden z gólmanů, velmi se vyznamenal Filip Novotný. Další třetina začne přibližně v 17:02.

40:01

40:15
    Musil z pravého kruhu přestřelil Novotného bránu.

40:47
    Gulaš to zkusil z kruhů, trefil pouze připraveného Novotného.

41:39
    Za krosček schytává dvě minuty Lukáš Pulpán (PLZ).

42:09
    Domácí vyhazují a jedou střídat.

42:33
    Rob dvakrát z nápřahu minul.

42:59
    Hosté se sami vyhánějí z pásma a musí začít od znovu.

43:48
    Frodl předvedl neskutečně rychlý přesun proti Vondráčkově střele a podržel svůj tým.
    43:48 Neskutečný rozštěp Frodla zastavil střelu Vondráčka do prázdné

44:38
    Karlovarští zatavují plzeňský tlak a vyhánějí je až k jejich brance.

45:13
    Matěj Stříteský (PLZ) vyhazuje kotouč mimo hřiště a dostává za to dvouminutový trest.

46:10
    Flekovi při úniku ujel kotouč a Frodl ho odpaluje do bezpečí.

46:35
    Frodl musel čelit několika nebezpečným dorážkám.

47:10
    Domácí se dopouštějí icingu a hra se stěhuje k nim.

48:11
    Hraje se spíše kolem středového kruhu.

48:37
    Flekovu střelu zblokoval jeden z hostujících obránců.

49:00
    Novotný znovu předvedl několik parádních zákroků a drží Energii.

49:51
    Lauko to zkusil bekhendovou kličkou, Frodla ale nepřekonal.

50:23
    Kohoutovu přihrávku zachytil jeden z hostů a Plzeň tak spěchá dopředu.

51:19
    Domácí se utábořili v útoku a drží hosty v tlaku.

52:09
    Hra se stěhuje na druhou stranu a Novotný si připisuje několik zákroků.

53:18
    Lauko po Mikúšově přihrávce těsně míjí Frodlovu svatyni.

53:45
    Plzeňská brána je vystrčena z jejího původního stanoviště a následuje komerční přestávka.

54:07
    Puk se odráží mimo ledovou plochu a bude se vhazovat ve středním pásmu.

54:41
    Dvě minuty si odsedí na trestné lavici Tomáš Vondráček (KVA) za hákování.

55:17
    Domácím se povedlo osvobodit a spěchají na střídačku.

55:50
    Plzeňští hráli v šesti a dostávají za to dvouminutový trest, který odpyká Luboš Rob (PLZ).

56:37
    A je tu další trest pro Plzeňské, Matěj Stříteský (PLZ) se provinil hákováním

57:15
    Indiáni vyhazují a získávají čas.

57:43
    Koblasovu dělovku z pravého kruhu drží Frodl ve své náruči.

58:33
    Domácí se drží v útočném pásmu.

59:00
    Plzeňští přecházejí dopředu a probíhá poslední minuta třetí třetiny!

59:01
    Hosté riskují v šesti!

59:38
    Energetici vyhazují na icing.

Západočeské derby končí! Třetí část nabídla znovu parádní podívanou plnou velkých šancí. Žádný gól ale nepadl a tak vítězství bere Energie! Plzeňským nevyšel ani risk hry bez brankáře. Právě gólmani dnes předvedli parádní výkon. Skvěle se vyznamenal hlavně Filip Novotný, který pokryl všech 37 střel z plzeňských hokejek.
    To je ode mě pro dnešek vše a na počtenou se s vámi loučí Vlastimil Mourek. (17:42:09)