K. Vary – Plzeň 1:0 (kon.) | Sparta – Olomouc 7:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 2:4 (kon.)
Pardubice – Třinec 7:6 (po pr.) | Kometa Brno – Zlín 5:3 (kon.) | Motor ČB – Liberec 2:3 (0:1 po s.n.)
Mountfield HK – Litvínov 4:1 (kon.)
BK Mladá Boleslav
2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 22.11.2020, 16:00 • ŠKOENERGO Aréna • Tipsport extraliga • 20. kolo

Nejlepší hráči zápasu v současnosti nejsou oceňováni. Aktéři utkání jsou tak již v kabinách. Z Mladé Boleslavi je to pro tentokrát vše, přeji dobrý večer. (18:20:36)

Od samého začátku zápasu dominovali ostravští hokejisté, kterým se povedly první dvě třetiny. V té závěrečné sice Bruslařský klub zabral a dokázal se dostat na dostřel jedné branky, nicméně Vítkovice své vítězství ubránily a v samotném závěru zpečetily trefou do prázdné mladoboleslavské branky.

59:45 Dominik LAKATOŠ - 2:4

59:45
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Puk se příhodně odrazil a přes celé kluziště doputoval do prázdné mladoboleslavské branky. Gól je připsán DOMINIKU LAKATOŠOVI. Ostrava si tak z Mladé Boleslavi odveze vítězství. Asistence: Jan Štencel.

59:42
    Ševcova střela trefila protihráče.

59:29
    Stránský zavezl puk do rohu, tam se o něj nechal připravit protihráčem. Je z toho icing Vítkovic.

59:01
    Domácí vyhráli vhazování, na modré vystřelil Martin Ševc, puk však trefil plexisklo.

58:57
    Miroslav Svoboda znovu přerušil hru, mužstva vystřídala.

58:45
    Bruslaři hrají šest na pět, Jan Růžička je na střídačce.

58:29
    Rastislav Dej zachytil puk na obranné čáře, zavezl jej ještě daleko od gólmana.

58:11
    Oba týmy střídají, puk je znovu za brankou domácích.

57:48
    Hostům se po dalším vhazování podařilo zavézt puk daleko od vlastní branky, Jan Růžička tak stále zůstává v bráně.

57:01
    Čárový sudí ohlásil ofsajd. Je tedy znovu přerušená hra, Bruslaři si navíc již nemohou vybrat oddechový čas. Gólman v brance zůstává.

56:27
    Po Flynnově střele skončil puk v ochranné síti, což znamenalo přerušení hry.

56:02
    Mitchell Fillman na útočné modré nezachytil kotouč, Středočeši se pro něj musel vracet směrem k Janu Růžičkovi.

55:12
    Z tohoto zápasu zbývá skutečně už jen několik minut, Mladé Boleslavi se zatím stále nedaří vyrovnat. Vítkovičtí si poměrně dobře hlídají pásmo a snaží se obsazovat klíčové Bruslaře.

55:10

54:43
    Týmy vystřídaly a domácí se snaží ještě něco vymyslet. Jenže Oscar Flynn v mezikruží promáchl.

54:25
    Na střelu však nedošlo, Vítkovičtí naopak po jedné z domácích přihrávek Martina Ševce i s pukem vyhnali s pásma.

54:11
    Mário Lunter se zmocnil puku a přihrál Martinu Ševcovi.

53:51
    V oslabení mají zatím většinu času puk na hokejkách hosté a Bruslaře nepouštějí do šancí.

53:32
    Domácí se museli pro puk vracet za vlastního brankáře, a to hned dvakrát během několika málo sekund.

53:10
    Přesilovka pro Mladou Boleslav. Dvouminutový trest za hákování obdržel Adam Polášek (VIT).

52:59
    Hned po buly putoval kotouč opět přes všechny čáry na icing.

52:54
    Opět zakázané uvolnění ze strany Mladé Boleslavi. Kapitán domácích Martin Ševc se mezitím rozohnil před vlastní střídačkou, následně pokračuje ve hře.

52:00
    Jakubu Strnadovi se nepodařilo puk přímo před brankářem rychle zpracovat a vystřelit. Toho vítkovický hráč využil a zavezl kotouč pryč. Následuje icing Mladé Boleslavi.

51:33
    Je tu další zakázané uvolnění z vítkovické strany.

51:23
    Nahození až ze středního pásma brankáři Vítkovic nečinilo problém a přerušil hru. Třetí třetina už se blíží pomalu do svého závěru. 3:2 prozatím nadále vedou hráči Ostravy.

50:23
    Puk do útočného pásma Vítkovic zavezl Jan Schleiss, ke střele se nicméně hosté nedopracovali.

50:05
    Zakázané uvolnění na straně Vítkovic.

50:00
    Mário Lunter chtěl přímo před brankářem podstrčit puk pod jeho betony, úspěšnější byl však Miroslav Svoboda.

49:31
    Souboj o puk poblíž mantinelu zvládli lépe ostravští hokejisté, těm se této skutečnosti ale nepodařilo využít a posléze jim Středočeši odebrali puk.

49:01
    Domácí po střídání rozehrávají zpoza vlastní branky. To se jim však nepovedlo, čárový rozhodčí jim odpískal icing.

46:59
    V mezičase lze poznamenat, že v první části třetí třetiny má zatím jednoznačně více ze hry Mladá Boleslav. Měla několik gólových šancí a dokonce prakticky vyrovnala Vítkovice ve statistice střel na branku. Jejich aktuální skóre je 25:26.

46:59
    Po delší době zasahoval i Jan Růžička. Po jeho přerušení vyhlásil hlasatel komerční přestávku.

46:29
    Jakub Strnad vystřelil z pravého kruhu, Miroslav Svoboda vyrazil puk betonem. Domácí mají v posledních minutách velký tlak.

46:04
    Ondřej Dlapa od modré čáry těsně minul. Hra pokračuje bez přerušení dál.

45:02
    Série nepovedených přihrávek domácí již nadvakrát připravila o pásmo.

44:27
    Po Klikorkově střele z levého kruhu přerušil Miroslav Svoboda hru. Jeden z Bruslařů si ještě sjížděl k přihrávce, možná případné dorážce, na to ale díky pohotovému brankářově zásahu nedošlo.

43:30
    Na modré čáře se do puku pořádně opřel Martin Pláněk, Miroslav Svoboda jej vyrazil betonem.

42:50
    Domácí měli znovu tlak, následně se však od brankoviště vzdálili. Posléze je odpískán ofsajd.

41:31
    Středočeši znovu zahrozili u Svobody branky, ale Vítkovice brzy dostaly puk do pro ně bezpečného prostoru.
    40:53 David ŠŤASTNÝ - 2:3

40:53
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Domácí nejprve nahodili puk do pásma, tam se jim podařilo dobře rozmístit kolem mezikruží. Nejprve vystřelil Mário Lunter, ale neúspěšně, a tak ještě odražený puk nasměroval na hokejku DAVIDA ŠŤASTNÉHO, který se již nemohl mýlit. Asistence: Mário Lunter.

40:01

Také ve druhé třetině měli více ze hry ostravští hokejisté, kteří nejprve hned v jejím úvodu navýšili vedení na 3:0, další góly již ale nepřidali. Domácím se z jednoho z brejků podařilo snížit na dvougólový rozdíl. Za několik minut bude utkání pokračovat svou poslední třetinou.

Další třetina začne přibližně v 17:44.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:28
    Branka je zpět na svém místě, hraje se dál. Na vhazování byli o něco úspěšnější domácí, ti se však v pásmu neudrželi.

39:27
    Znovu výborný Ondřej Najman, který je v tomto utkání na ledě viditelný. Domácí útočník se snažil z mezikruží překvapit Miroslava Svobodu, ale ten na puk dobře viděl a chytil ho. Brána následně skončila mimo své úchyty, na místo byl povolán ledař. Zhruba za dvě minuty bude hra znovu pokračovat.

38:42
    O puk se bojovalo v rohu u boleslavské branky, úspěšnější byl tým z moravskoslezské metropole.

37:33
    Před Miroslavem Svobodou nicméně nic nevymysleli a již po několika sekundách musel na druhé straně znovu zakročit Jan Růžička. Brankář přerušil hru.

37:09
    Obě mužstva vystřídala, do útočného pásma se dostaly Vítkovice, ale po Polákově střele zachytili kotouč domácí, kteří obracejí hru.

36:52
    Fillmanova střela od modré čáry do branky nezamířila, puk zůstává ve hře.

35:52
    K brankáři si sjížděl Martin Dočekal, Jan Růžička ale včas puk chytil a přikryl jej. Vhazuje se po gólmanově levé ruce.

35:13
    Puk jeden z vítkovických hráčů nasměroval do brankoviště, kde chtěl zakončit další hráč, ale to Ostravanům tentokrát nevyšlo. Hra plynula dál a posléze ji přerušil odpískaný ofsajd.
    34:32 Oscar FLYNN - 1:3

34:32
    Poprvé v zápase se prosadili hokejisté Bruslařského klubu. Z levého kruhu přehodil brankářovu hůl OSCAR FLYNN a snižuje na 1:3. Bez asistence.

34:16
    Do mezikruží přijel i s pukem Maris Bičevskis a střelou zaměstnal Miroslava Svobodu. Ten se rozhodl přerušit hru.

33:34
    Výborná střela ze strany hostů. Nicolas Werbik si do pravého puku sjel pohotově k puku a vystřelil, Jan Růžička dokázal přerušit hru. Následuje komerční přestávka.

33:24
    Zakázané uvolnění na straně domácích. Bruslaři nemohou vystřídat.

33:04

32:54
    Vítkovičtí vyhodili puk a domácím zbytek přesilovky nejde, to Ostrava zvládne.

32:20
    Jäaskäläinen těsně před brankou zakončil mimo.

32:14
    Hosté hrají ve čtyřech.

31:56
    Jedna ze střel mířila mimo, domácí však nadále drží pásmo. Málo ale střílejí.

31:10
    Přihrávku na modré útočné čáře kapitán Martin Ševc nezachytil, Bruslaři se tak připravili o útočné pásmo.

31:04
    Za malou chvíli začíná klíčová přesilovka, hokejisté jsou už připraveni po levé ruce vítkovického gólmana.

31:04
    Oddechový čas pro domácí.

31:04
    Další faul. Domácí budou hrát 5 na 3. Za nedovolené bránění byl na dvě minuty vykázán Alexandre Mallet (VIT). Dvojnásobná přesilovka by měla trvat 70 sekund.

30:36
    Martin Ševc na útočné modré přihrál soupeři, a tak si hosté najeli do pásma a Nicolas Werbik vystřelil na Jana Růžičku.

30:14
    Trest je za držení, na dvě minuty odjel na lavici hříšníků Peter Trška (VIT).

30:01
    Bruslařský klub má výhodu, Vítkovice budou poprvé v zápase vyloučeny.

29:45
    Po jednom z přečíslení Bruslařů zasáhl Miroslav Svoboda a přerušil hru.

29:24
    Pavel Kousal v útočném pásmu nahrál soupeři, Vítkovice se tak přesunuly do útočného pásma. Od modré čáry vystřelil přes stínící hráče Adam Polášek, puk však viděl Jan Růžička a zasáhl lapačkou. Na Poláškovi bylo následně znát zklamání, že mu tato šance nevyšla.

28:59
    Karel Klikorka si najel mezi kruhy, odkud vystřelil. Miroslav Svoboda předvedl parádní zákrok lapačkou.

28:36
    Blíží se polovina zápasu. I nadále má více ze hry Ostrava, jejíž hokejisté dokonce nebyli ještě ani jednou vyloučeni. Na střely Vítkovice vedou 21:10.

28:29
    Hru přerušil ofsajd, po kterém následuje vhazování ve středním pásmu.

28:09
    Hra se v posledních chvílích přelévá z jedné strany na druhou, k vidění nejsou žádné větší šance. Po vystřídání na obou stranách se Středočeši pokoušejí dostat do pásma.

27:31
    Vyhlášena je komerční přestávka, po níž se bude vhazovat v útočném pásmu Bruslařského klubu.

26:55
    Mladá Boleslav vyhodila puk na zakázané uvolnění.

26:30
    Z levého kruhu vystřelil Oscar Flynn, trefil ale jen bránícího hráče.

26:10
    Ondřej Najman u pravé tyče nezakončil přesně. Následně vystřelil Dlapa, ale nepřesně.

25:43
    Bruslaři však tentokrát soupeře z jeho obranného pásma nepustili, puk je poblíž Miroslava Svobody.

25:26
    Adama Zbořila v kruhu hosté ke střele nepustili. Obrali ho o puk a snaží se obrátit hru.

24:38
    Vítkovičtí byli na buly úspěšnější, domácí se tak musejí opět bránit jejich náporu.

24:31
    Brána skončila mimo svou pozici, na ledě tak úchyty opravuje ledař. Za moment se bude pokračovat.

24:23
    Josef Mikyska vystřelil od pravého mantinelu přímo mezi útočící a bránící hráče, puk si však i přes nadějně vypadající situaci cestu za Růžičkova záda nenašel.

23:54
    Po další střele a následné Malletově dorážce musel gólman domácích přerušit hru.

23:27
    Ostravané se přesunuli před Jana Růžičku a po střele z levého kruhu, kterou vyprodukoval Alexandre Mallet, přerušil gólman domácích hru.

22:58
    Další namazání přímo na hokejku soupeře. Jeden z mladoboleslavských soupeřů při přesunu do útočného pásma nahrál naprosto přesně protihráči.

21:54
    Hosté vyslali puk na zakázané uvolnění.

21:35
    Znovu je puk za boleslavskou brankou, Bruslaři se snaží proniknout před Miroslava Svobodu.

20:56
    Střídání brankářů. Gašpera Krošelje nahradil Jan Růžička.

20:47
    Domácí rozehrávají zpoza vlastní branky, dostali se do útoku a po jedné ze střel přerušil gólman hru.
    20:17 Jan SCHLEISS - 0:3

20:17
    Jak Ostravané do zápasu vstoupili, tak dobře začali i druhou třetinu Po rychlém přemístění se z mezikruží ke vzdálenější tyči trefil JAN SCHLEISS. Asistence: Jan Štencel.

20:01

První dějství patřilo jednoznačně Vítkovicím. Domácí často faulovali a většinu třetiny se bránili. Ostravané vstřelili zatím jen dvě branky, pohledem na počet střel a množství jejich šancí však mohli vést ještě větším rozdílem. Na střely hosté vedou 14:6.

Další třetina začne přibližně v 16:48.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:28
    Po střele Davida Šťastného z pravého kruhu přerušil Miroslav Svoboda hru.

19:18
    Třetina se dohrává v obranném pásmu hostů, ti se snaží soupeře napadat.

19:03
    Vítkovice se skvěle ubránily a znovu obracejí hru.

18:41
    Mladá Boleslav zpoza vlastní branky rozehrává.

18:05
    Jan Stránský do pásma neprošel, na modré jej totiž parádním zákrokem obral o kotouč Robert Černý. Puku se tak znovu ujímají Vítkovičtí.

17:44
    Dva boleslavští hráči nechali téměř projít až ke Krošeljovi Jana Schleisse, ten však v závěru díky snahám Bruslařů vystřelil nepřesně.

17:09
    Od modré vystřelil jeden z domácích beků, kotouč však někdo tečoval mimo brankoviště.

16:33
    Puk zamířil k Miroslavu Svobodovi, oba celky střídají, Ostrava začíná zpoza vlastní branky další útok.

16:19
    Ridera má znovu tlak v pásmu, domácí se brání.

15:54
    Krátce po buly Vítkovice vystřelily, puk však nezamířil na branku, Středočeši se však krátce poté osvobodili.

15:45
    Poté co Vítkovice puk vyhodily, udělali toto i domácí, jenže s tím rozdílem, že nedovoleně. Je tak pískán icing.

15:20
    Po delší době je v útočném pásmu znovu Mladá Boleslav, Vítkovice však dobře napadají rozehrávku hráčů v zelených dresech, ti se tak ke střele nedostali.
    14:37 Adam POLÁŠEK - 0:2

14:37
    To ale už neplatí. Hosté se rychle usadili v pásmu, od modré čáry vystřelil ADAM POLÁŠEK a zamířil tak přesně, že puk skončil přímo pod břevnem. Bez asistence.

14:20
    Ani tato přesilovka Ostravě vůbec nejde, Vítkovice se nedostávají do velkých šancí.

13:50
    Středočeši vyhodili puk přes všechny čáry.

13:27
    Hostům se nedaří usazení se v pásmu, Bruslaři zatím dobře napadají jejich rozehrávku.

12:58
    Je tu další faul Bruslařů. Za držení dostal dvouminutový trest Jakub Strnad (MBL).

12:45
    Martin Pláněk vystřelil z mezikruží do chumlu hráčů, Miroslav Svoboda dokázal kotouč vykopnout betonem.

12:23
    Domácí se konečně dostali ke střele. Jan Stránský donutil brankáře zasáhnout betonem střelou z mezikruží.

12:11
    Po druhé komerční přestávce se připravuje další buly před brankou hostů.

11:56
    O kotouč se bojuje za vítkovickou brankou.

11:21
    Ostravané jsou velice aktivní střelecky. Gašper Krošelj musel u pravé tyče krotit další zakončení jednoho z hokejistů v bílomodrém dresu. Podle oficiálních statistik je to na střely 0:11.

11:00
    Rozehrávka po vhazování Středočechům nevyšla, musejí se tak bránit soupeři.

10:50
    Po pravé straně ujel Petr Šišovský, ale Gašper Krošelj jeho střelu vyrazil betonem. Posléze vyhodili domácí kotouč na zakázané uvolnění. Bruslaři tedy nesmějí vystřídat.

10:34
    Obě mužstva vystřídala, Středočeši se pokoušejí usadit před Miroslavem Svobodou.

10:14

09:58
    Od modré vystřelil skrz několik stínících hráčů Adam Polášek, puk však těsně minul branku. Následně se domácí osvobodili a toto oslabení již přečkají.

09:40
    Kotouč je znovu daleko od boleslavského brankáře, tato přesilovka Vítkovic je zatím mnohem horší než ta úvodní.

09:22
    Po několika střelách ale Středočeši znovu vyhodili puk.

08:59
    To se Martinu Pláňkovi nepovedlo – na obranné modré čáře totiž nahrál soupeři. Vítkovice se usadily v pásmu a mají tlak.

08:43
    Znovu Mladá Boleslav nahodila kotouč až k brankáři Vítkovic.

08:18
    Středočeští uspěli na vhazování, podařilo se jim tak vyhodit puk.

08:14
    Za podrážení byl na dvě minuty potrestán kapitán Boleslavských Martin Ševc.

08:11
    Hosté jsou však znovu ve výhodě, budou hrát přesilovku.

08:05

07:38
    K odraženému puku si v pravém kruhu najel exboleslavský Peter Trška a pohotově vystřelil, trefil však Gašpera Krošelje.

07:09
    Bruslaři vyhráli buly a vyhodili kotouč až k Miroslavu Svobodovi.

07:06
    Ostravané byli v ofsajdu, proto je zastavil při přesunu do pásma hvizd sudího. Vhazuje se ve středním pásmu.

06:34
    Hostům se nepovedla přihrávka, domácí tak vyrážejí do útočného pásma.

06:26
    Gašper Krošelj přerušil hru, domácí tak mohou vystřídat.

06:11
    Vítkovičtí vyhráli vhazování a hned od začátku vysílají jednu střelu za druhou. Viditelný je v tomto ohledu znovu hlavně obránce Jan Štencel.

06:05
    Vítkovice si zahrají přesilovku. Po faulu kolenem byl menším trestem potrestán Martin Pláněk (MBL). Hra bude pokračovat po komerční přestávce.

05:32
    Najman svou střelou v mezikruží způsobil rozruch, Svoboda si z brány navíc dost povyjel. Toho chtěl využít domácí kapitán Ševc, jehož střela však trefila jednoho z hráčů, který před bránou byl.

05:04
    Vítkovice byly na buly úspěšné a znovu se dostávají do pásma.

04:56
    Sudí přerušil hru, následuje vhazování před Miroslavem Svobodou.

04:29
    Buly před Gašperem Krošeljem vyznělo lépe pro domácí, kteří se snaží vymanit z obranné třetiny.

04:15
    Další slušná šance hostů. Jan Štencel ujel soupeři po pravé straně a z kruhu zakončil, z dalšího gólu se ale Vítkovičtí tentokrát neradovali.

03:52
    Mário Lunter v mezikruží promáchl, Vítkovice tak mohou do útočného pásma.

Vítkovice rozehrávají zpoza vlastní branky, Středočeši však posléze jejich útok vystihli a obracejí hru.

02:55
    V posledních chvílích je k vidění na ledě mnoho nepřesností na obou stranách, více si však s pukem vědí rady Ostravané.

02:16
    Z levého kruhu vystřelil Pavel Kousal, puk však na bránu nezamířil.

01:45
    David Cienciala na obranné modré přihrál soupeři, domácím se tak nepodařilo vymanit z vítkovického tlaku.

01:14
    O puk se bojovalo u střídaček, úspěšnější byli hokejisté Ridery.
    00:28 Dominik LAKATOŠ - 0:1

00:28
    Výborný start ostravských hokejistů. K brance si najel Jan Hruška, který na nic nečekal a hned vystřelil. Domácí nechali puk ve hře a u pravé tyče byl připravený DOMINIK LAKATOŠ. Ten už jen nasměroval puk do odkryté branky. Asistence: Jan Štencel.

00:09
    Buly ve středním pásmu se opakuje, čárový rozhodčí ještě něco říká jednomu z vítkovických hráčů.

00:01

Hokejisté jsou na ledě, duel za malou chvíli začne.

Rozbruslení už skončilo, hokejisté odešli do svých kabin. Led upravuje rolba a za několik minut utkání začne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (J. Růžička) – Šidlík, Ševc (C), Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Klikorka – Lunter, R. Zohorna, Šťastný – Jääskeläinen, A. Zbořil (A), Cienciala – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský.

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Štencel, R. Polák (C), L. Kovář, Polášek, Trška, R. Černý, Koch – Schleiss, Hruška (A), Lakatoš – L. Krenželok (A), Marosz, Mallet – Dej, J. Mikyska, Šišovský – Dočekal, Werbik, T. Kubalík.

Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Kajínek, Hynek.

Dobrý den z Mladé Boleslavi, kde se v neděli odpoledne odehraje zajímavý zápas. Střetnou se totiž dva tabulkoví sousedi. A pokud Vítkovice vyhrají, přiblíží se sedmé Mladé Boleslavi na dvoubodový rozdíl. Naopak – vyhrají-li domácí, bude rozdíl mezi oběma celky už sedmibodový.

Klání je také zajímavé aktuálním rozpoložením mužstev. V obou posledních zápasech těchto soupeřů totiž padlo mnoho gólů. Zatímco se Mladá Boleslav v pátek rozstřílela na ledě Zlína, kde zvítězila 7:3, Vítkovice utrpěly zdrcující debakl 0:7 od nováčka z Českých Budějovic, jenž dosud střádal spíše prohry než vítězství.

Mladá Boleslav a Vítkovice spolu sehrají první vzájemný zápas v současně probíhající sezóně. Jeho favoritem je podle sázkových kanceláří domácí celek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 35. Flynn, 41. Šťastný (Lunter) – 1. Lakatoš (Štencel), 15. Polášek, 21. Schleiss (Štencel), 60. Lakatoš (Štencel)

BK Mladá Boleslav: Krošelj (21. J. Růžička) – Šidlík, Ševc (C), Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Klikorka – Lunter, R. Zohorna, Šťastný – Jääskeläinen, A. Zbořil (A), Cienciala – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský.

Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Kajínek, Hynek

Diváci: hráno bez diváků