Ufa – Barys 4:1 (kon.) | Magnitogorsk – Čerepovec 1:4 (kon.) | Čeljabinsk – Dynamo Moskva 2:5 (kon.)
Nižněkamsk – Spartak Moskva 5:2 (kon.) | Petrohrad – Chabarovsk 5:3 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
5:2 (0:0, 3:0, 2:2)
Spartak Moskva
Neděle 22.11.2020, 15:00 • Něftěchim Arena, Nižněkamsk • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Dobré odpoledne u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Neftěchimik Nižněkamsk a Spartak Moskva.

Domácí tým zatím nezažívá dobrou sezónu, v 26 zápasech nasbíral pouze 16 bodů a je na 11. místě Východní konference. Mužstvo prohrálo čtyři poslední zápasy, naposledy doma proti CSKA Moskva v poměru 2:4. Gólově se prosadili pouze Čivilev a Porjadin, což na moskevský celek nestačilo.

Pavel Porjadin 11 (5+6)

Hosté jsou na tom o něco lépe, na šestém místě Západní konference mají 32 bodů a čtyřbodový náskok na sedmý Čerepovec. Naposledy se Spartak představil na ledě Ufy a odvezl si bod za porážku 1:2 po samostatných nájezdech. Jediným úspěšným střelcem moskevského celku byl Nikoncev.

Martin Bakoš (SPM) 12 (7+5)

Zápas v Neftěchim Areně začne v 15 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Neftěchimik Nižněkamsk: Ivannikov (Barulin) – Abrosimov, Rantakari, Volgin, A. Osipov (C), K. Vorobjov, Bryncev, Sidorov – Chajrullin, L. Hudáček, Enlund – A. Kosticyn (A), Kučerjavenko (A), Porjadin – Bjakin, Šarifjanov, Šiksatdarov – Šafigullin, Chafizov, Bucajev – Čiviljov.

Spartak Moskva: Truškov (J. Hudáček) – Rylov (A), Nikišin, Sokolov, Zubarev, Kozlovskij, Kulik, Serikov, D. Musin – Radil, Lehterä, Širokov (A) – Nikoncev (C), Zubov, Fjodorov – M. Majorov, Ljubimov, Bakoš – Talalujev, Juňkov, M. Cyplakov.

Rozhodčí: Arsons, Sidorenko – Zacharov, Strelcov.

00:01

00:32
    Hosté se ihned natlačili do útočného pásma a byť se Lehterä neprosadil, vybojoval alespoň vhazování po pravé Ivannikovovy ruky.

01:18
    Akce na druhé straně, Spartak zaváhal při rozehrávce a z dálky střílel Vorobjov. Truškov má první úspěšný zákrok.

01:43
    Majorov se snažil o prosmýknutí kolem obránce domácích, u levého mantinelu byl ale o puk obrán.

02:15
    Hezky se snažil o objetí branky Šafigullin a chtěl zasunout za levou Truškovovu tyč. Gólman Spartaku se stačil přemístit a zabránil inkasování.

03:01
    Neftěchimik se udržel v pásmu a znova několikrát ohrozil Truškova. Ten se tak v úvodu rozhodně nenudí.

04:47
    Středem si to do útočného pásma namířil Kosticyn, proti postavené obraně se ale k vážnému zakončení nedostal. Puk skončil u zadního mantinelu.

05:33
    Už se zase hrálo u Ivannikova, ten svou levou tyč uhlídal a do protiakce už jde Šiksatdarov.

06:51
    Nižněkamsk se do svého soupeře pustil bez bázně, na Truškova nyní střílel Chajrullin a prověřil jeho připravenost. Brankář Spartaku pro jistotu přerušil hru.

07:38
    Někteří diváci se po Abrosimově kličce na levou stranu a následném švihu radovali, rozhodčí ovšem rozpažil – domácí obránce trefil pouze tyč!
    07:38 Abrosimov trefil tyč Truškovovy branky

08:39
    Spartak zatím působí hodně ospale a směrem kupředu je víceméně neškodný.

09:12
    Po rychlé protiakci se ale hosté ukázali v lepším světle. Po výměně puku se v jízdě napřáhl z levého kruhu Širokov a ranou přes obránce donutil Ivannikova ke hbitému zákroku.

10:13
    Další útok moskevských hokejistů skončil hvizdem sudího, puk totiž opustil ledovou plochu.

10:35
    Tvrdý zákrok u mantinelu za brankou Spartaku, Kozlovskij u něj srazil Kosticyna. Bylo to ale v rámci pravidel a pokračuje se ve hře.

11:35
    Po individuálním průniku do útočného pásma tlačil puk zpoza branky do nebezpečnějšího prostoru domácí Bjakin, spoluhráče měl ale těsně obsazené a ze šance nic nebylo.

12:57
    Hráči Spartaku ostřelují Ivannikova z dálky, obrana domácích zvládá tyto puky srážet.

13:21
    Další střela, která zacinkala za Truškovovu konstrukci! Do brejku se dostával Bucajev, volil zakončení po ledě a trefil levou tyčku!
    13:21 Bucajev zacinkal na Truškovovu branku

14:42
    Aktivita Neftěchimiku i nadále pokračuje, zleva střílel Porjadin, jeho rána byla sražena mimo led a vhazovat se bude po Truškovově pravici.

15:47
    Spartak si koleduje a i nadále pouští domácí hokejisty do nebezpečných akcí. Truškov ale i nadále drží čistý štít.

16:22
    Brankář Spartaku včas vyjel proti útočníkovi Nižněkamsku a pádem pod Hudáčkovy nohy zastavil rodící se akci.

17:16
    Hosté po delší době v akci, z levého kruhu se o švih pokoušel Nikišin. Puk byl sražen mimo branku.

17:51
    Do šance se teď dral Pavel Porjadin, dokázal se na chvíli odpoutat od svého strážcem ale ani na dva pokusy puk za Truškova neprocedil.

18:59
    Oba celky střídají za hry, Neftěchimik se pomaličku chystá do dalšího útočného výpadu.

19:48
    Libor Hudáček nejprve objel branku, aby si vybruslil až k modré a vybídl k zakončení Sidorova. Ten volil další přihrávku na levý kruh na Enlunda, ten pouze promáchl.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Je za námi první třetina, ve které byli možná trochu překvapivě aktivnější hráči Nižněkamsku, když dokonce dvakrát trefili tyčku. Blízko úspěchu byli Abrosimov a Bucajev, k radosti jim však scházelo pár centimetrů. Brankář Truškov navíc vychytal několik dalších šancí Neftěchimiku a je zatím velkou oporou Spartaku. Moskevský klub toho směrem kupředu zatím mnoho nepředvedl a i proto je stav stále 0:0.

20:59
    I v úvodu druhé třetiny vidíme snahu domácích otevřít skóre, z pravého kruhu nepřesně zakončoval Porjadin.

21:22
    Je tu první vyloučení utkání a hned velké, 5 minut + trest do konce utkání dostal domácí Andrej Kosticyn. Trest odsedí Pavel Porjadin.

22:34
    Spartak je usazen v útočném pásmu, zatím je to ale bez ohrožení Ivannikovovy branky.

23:16
    No a pozor, domácí jdou do tří! Dvě minuty za sekání dostal Alexej Volgin.

23:43
    Hosté se stáhli až ke kruhům a jednou vystřelili. Šlo to mimo a domácí poté vyhodili.

24:30
    Sirokov si sjel do pravého kruhu a tlačil puk na vzdálenější tyčku. Minul.

24:58
    Domácí trojice obětavě brání a padá do střel. Puk jde opět do středního pásma.

25:16
    Volgin skočil na led a okamžitě se vydal do útoku. Prudký švih prolétl kousek nad brankou Alexandra Truškova.

26:22
    Neftěchimik přečkal těžké chvíle a je bez inkasování v plném počtu!

27:27
    Hrajeme již přes čtyři minuty bez přerušení, momentálně ale nevidíme skoro žádné střelecké pokusy.

27:50
    Už se pískalo, Ivannikov ve své lapačce skryl Serikovovo nahození.

28:29
    Spartak je ve druhé třetině o poznání aktivnější, než tomu bylo před pauzou, stále ale hosté marně hledají recept na dobře pracující obranu Neftěchimiku.

29:05
    Domácí Šafigullin se za brankou hezky uvolnil, vyjel si do střelecké pozice, Truškova u levé tyčky ale nepřekvapit. Stále čekáme na první gól.

29:36
    Neuspěl ani hostující Nikoncev, jeho střela přes obránce byla tečována mimo ledovou plochu.

30:03
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Je tu první gól utkání! Domácí se dostali do rychlého přechodu do útoku, pas do jízdy dostal Kučerjavenko, jehož střelu Truškov vyrazil pouze před sebe a dojíždějící PAVEL PORJADIN dorážel do odkryté branky – 1:0. Asistence: Alexandr Kučerjavenko, Otso Rantakari.
    30:03 Pavel PORJADIN - 1:0

31:32
    Spartak samozřejmě nechat nepříznivý výsledek jen tak, tlačí se do útočného pásma, jenže dnes není ofenzívě moskevských přáno. Drtivá většina akcí končí kousek za modrou.

31:51
    Nepřesná rozehrávka domácích, puk skončil na zakázaném uvolnění a vše se vrací před Ivannikova.

32:14
    Zpoza branky si do kruhu pro vhazování vyjel hostující Majorov, švih poté skončil v rychlé Ivannikovově lapačce.

32:45
    Domácí odskakují do dvoubrankového náskoku. Po akci v útočném pásmu se puk dostal na modrou čáru, odkud vyslal švih ALEXANDR BRYNCEV a gólman Truškov reagoval moc pozdě na to, aby střelu chytil, nebo vyrazil. Asistence: Pavel Porjadin.
    32:45 Alexandr BRYNCEV - 2:0

34:39
    Bude se vylučovat a tentokrát si přesilovku zahrají domácí. Ti mají zatím ponechanou výhodu.

34:43
    Už se pískalo a dvě minuty za držení dostal Jakov Rylov.

35:55
    Několikrát na modré čáře napřahoval Rantakari, ale ani jednou se k ráně nedostal. Obrana Spartaku dobře vykrývá prostory.

36:43
    Hosté se ubránili a jsou zase v plném počtu.

36:52
    Domácí tým hraje ve velké pohodě a přidává další gól! Truškov sice zvládl pokrýt rychlé objetí jeho branky, proti bekhendové dorážce od ANDREJE ČIVILJOVA už byl ale krátký – 3:0. Asistence: Bulat Šafigullin.
    36:52 Andrej ČIVILJOV - 3:0

36:52
    V brance Spartaku dochází ke změně, Alexandra Truškova nahrazuje Július Hudáček.

37:45
    Tahle pasáž Spartaku vůbec nejde, ani střídání gólmanů zatím nápor domácích nezastavilo, hraje se před Hudáčkem.

38:55
    Ještě jedno vyloučení na straně Spartaku, za podrážení dostal dvě minuty Roman Ljubimov.

39:06
    Nahození od modré skončilo u Hudáčka, ten skryl puk mezi svými chrániči.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Čtyřicet minut hry je za námi a domácí tým má skvěle našlápnuto k zisku cenných bodů. Spartak měl sice dobrý vstup do třetiny, jenže opět bez úspěchu a poté začal úřadovat Neftěchimik. Na začátku 31. minuty skóroval Pavel Porjadin a do konce třetiny se ještě střelecky prosadili Alexandr Bryncev a Andrej Čiviljov. Do kabin se tak odešlo za stavu 3:0 a pokud chce moskevský celek ještě něco s výsledkem udělat, musí po druhé přestávce hodně zabrat.

40:45
    I v úvodu třetí třetiny se dopředu jako první hnali hosté, na Ivannikova ale z pravé strany nevyzráli.

41:30
    Jak na to, to ukázali domácí hokejisté. Hudáček sice zvládl vyrazit Volginovu střelu z kruhu, poté se ale k puku dostal MICHAIL BJAKIN a zpoza branky odrazem od Hudáčkovy nohy dostal puk za brankovou čáru – 4:0. Asistence: Alexej Volgin, Libor Hudáček.
    41:30 Michail BJAKIN - 4:0

42:33
    Spartak právě vstřelil branku!
    Je tu blesková odpověď hostujícího Spartaku. Přihrávku do jízdy dostal ROMAN LJUBIMOV a své sólo zakončil dokonalým forhendovým blafákem – 4:1. Asistence: Jakov Rylov, Jevgenij Kulik.
    42:33 Roman LJUBIMOV - 4:1

42:33
    Domácí lavička zkusila challenge, neboť měla pocit, že finální přihrávka šla do ofsajdu, po krátké kontrole videa byl ale gól definitivně uznán.

42:33
    Přišel tak trest za neúspěšnou trenérskou výzvu a je tu tedy přesilovka pro Spartak. Dvě minuty jde odsedět Daniel Bucajev.

43:55
    Rázem má Uvannikov plné ruce a nohy práce, létají na něj puky z obou křídel.

44:21
    Přesilovka je využitá a už je to jen o dvě branky. Zleva přišla přihrávka do druhé vlny mezi kruhy a ranou z první prostřelil Ivannikova ILJA ZUBOV – 4:2. Máme tu tak drama. Asistence. Arťom Fjodorov.
    44:21 Ilja ZUBOV - 4:2

45:47
    Nižněkamsk je teď pod docela velkým tlakem a snaží se zpomalit tempo utkání častějšími přerušeními hry.

46:51
    Do útočného pásma se dostával Bakoš, ale ani jeho spolupráce s Majorovem ke střele nevedla. Domácí vyhodili k červené čáře.

47:49
    Urputný souboj u mantinelu v pásmu Neftěchimiku, moskevský klub stupňuje svůj tlak.

48:01
    Z mezikruží zakončoval Nikoncev, jeho střela z první skončila nad brankou Jevgenije Ivannikova.

49:50
    Nižněkamsku se daří napadat rozehrávku soupeře. Výsledkem je tedy nepříliš atraktivní, nicméně pro hosty účelná hra.

50:48
    Ivannikov pokryl střelu z levé strany, Spartak pokračuje v kombinaci v útočném pásmu.

51:16
    Zakázané uvolnění Nižněkamsku, vše se vrací před Ivannikova, jeho spoluhráči si teď musí rychle vydechnout, nesmí totiž střídat.

51:56
    Rozhodčí přerušili hru, která se odehrávala ve středním pásmu, všimli si totiž, že jedna z tyček Ivannikovovy branky je mimo svou správnou pozici.

52:31
    Z otočky u pravého mantinelu zakončoval domácí Hudáček, jeho pokus ale postrádal jakoukoliv přesnost.

53:05
    Na druhé straně si na přihrávku sjížděl Bjakin, na brankovišti se ovšem přesného pasu nedočkal.

53:20
    Z protiútoku udeřilo a zase je to o tři branky. Július Hudáček zkrotil výpad a střelu z kruhu, jenže odražený puk jeho spoluhráči nedokázali dostat pryč z pásma a dojíždějící ALEXANDR KUČERJAVENKO rychlým bekhendem vymetl horní růžek hostující branky – 5:2. Asistence: Pavel Porjadin.
    53:20 Alexandr KUČERJAVENKO - 5:2

54:55
    Další ze zakázaných uvolnění domácího celku, zase se tak bude vhazovat před Ivannikovem.

55:20
    Nahození od modré čáry od Serikova, Ivannikov měl ale docela dobrý výhled a puk zastavil.

56:26
    Hraje se převážně ve středním pásmu, to není zrovna to, co by hosté chtěli a potřebovali.

56:46
    Vyhrané buly, to teď domácím stačí, ti se poté ihned snaží dostat puk alespoň do středního pásma.

57:54
    Rylov dostal přihrávku mezi kruhy a ihned zakončoval. Poskakující puk dokázal Ivannikov zkrotit.

58:10
    Další šance, tentokrát se před brankou zjevil Širokov, zblízka ovšem na brankáře nevyzrál a poté mohl za brankou pouze zklamaně vzhlédnout ke stropu haly.

58:10
    Hosté si berou oddechový čas.

58:10
    Július Hudáček zůstává na střídačce, je tu power play Spartaku Moskva.

58:17
    Vzápětí ale došlo ze strany hostů k porušení pravidel, vhazovalo se ve středním pásmu a Hudáček se vrátil do branky.

58:43
    Už je ale zase na střídačce, Spartak je v šesti.

59:24
    MIchail Bjakin mohl definitivně rozhodnout, s pukem se dostal do středního pásma, následný oblouček ale skončil o centimetry vedle tyčky opuštěné branky.

59:24
    Domácí tým si před vhazováním ve vlastním pásmu bere oddechový čas.

Je dobojováno a domácí tým si připisuje body za výhru na svým moskevským soupeřem. Když se ve 42. minutě prosadil Michail Bjakin, zdálo se být rozhodnuto. Jenže Spartak se nevzdal a už ve 45. minutě to bylo po trefách Romana Ljubimova a Ilji Zubova pouze o dva góly. Hosté i nadále tlačili a chtěli ještě více upravit výsledek, jenže další branku už nepřidali a sami pak v 54. minutě skórovali z hole Alexandra Kučerjavenka. Byl to poslední gól zápasu a Nižněkamsk tak zvítězil 5:2.

Utkání sledovalo 1 255 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (17:28:25)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 31. Porjadin (Kučerjavenko, Rantakari), 33. Bryncev (Porjadin), 37. Čiviljov (Šafigullin), 42. Bjakin (Volgin, L. Hudáček), 54. Kučerjavenko (Porjadin) – 43. Ljubimov (Rylov, Kulik), 45. Zubov (Fjodorov)

Spartak Moskva: Truškov (37. J. Hudáček) – Rylov (A), Nikišin, Sokolov, Zubarev, Kozlovskij, Kulik, Serikov, D. Musin – Radil, Lehterä, Širokov (A) – Nikoncev (C), Zubov, Fjodorov – M. Majorov, Ljubimov, Bakoš – Talalujev, Juňkov, M. Cyplakov.

Rozhodčí: Arsons, Sidorenko – Zacharov, Strelcov

Diváci: 1 255