Magnitogorsk – Kazaň 2:3 (1:2 po s.n.) | Ufa – Nižněkamsk 6:2 (kon.) | Riga – Novosibirsk 2:3 (kon.)
po s.n. (1:2)
Metallurg Magnitogorsk
2:3 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Ak Bars Kazaň
Středa 25.11.2020, 15:00 • Arena Metallurg • KHL

Československá stopa v utkání

Andrej Nestrašil (MET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:02 (17:51:06)

Statistiky utkání:

Střely na branku – 32:26.
    Zblokované střely – 12:12.
    Vyloučení – 6:8.
    Využití přesilovek 1/8 – 0/6.
    Vhazování – 29:28

Je konec! Třetí třetina nám nakonec nabídla jednu branku na obou stranách, což znamenalo, že jsme museli do prodloužení. I v něm jsem sledovali vyložené šance obou celků, jenomže k rozhodnutí utkání zkrátka nedošlo. Kazaň vstoupila velice dobře do následných nájezdů, přičemž se jí povedlo zužitkovat hned ten první. Metallurgu se ovšem povedlo odpovědět v poslední sérii, nicméně přesto si druhý úspěšný nájezd připsal Dawes, který se stal hrdinou tohoto zápasu.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Ak Bars Kazaň.
    Autorem vítězné branky je NIGEL DAWES.
    Nigel DAWES

6. série
    1:2
    Na opačné straně byl podruhé úspěšný Dawes, který v tomto případě mířil naprosto přesně po ledě mezi betony.
    Nikolaj PROCHORKIN

6. série
    1:1
    Ke svému druhému nájezdu se přihlásil Prochorkin, který trefil pouze připraveného brankáře.
    Jegor JAKOVLEV

5. série
    1:1
    Nůž na krku totiž měl obránce Jakovlev, který uspěl se střelou nad pravý beton.
    Danis ZARIPOV

5. série
    0:1
    Hostující kapitán Zaripov zápěstím mířil do připraveného Košečkina, domácí tak mají ještě šanci.
    Andrej NESTRAŠIL

4. série
    0:1
    O srovnání se tedy pokoušel Nestrašil, kterému se rovněž nepovedlo najít mezeru mezi betony.
    Viktor TICHONOV

4. série
    0:1
    Na opačné straně se rozjel také Tichonov, který se snažil brankáře vymíchat, což mu nevyšlo.

3. série
    0:1
    Třetí hráč domácích Prochorkin to zkoušel kličkou do bekhendu, se kterou si Biljalov poradil.

David Suchý

Branky a nahrávky: 24. Mozjakin (Minulin), 47. Karpov – 15. Dawes (S. Da Costa, Rukavišnikov), 49. M. Gluchov (Lukojanov), rozh. náj. Dawes