Mountfield HK – Sparta 1:2 (kon.) | Třinec – Liberec 6:4 (kon.) | Plzeň – Kometa Brno 1:2 (kon.)
Zlín – Motor ČB 2:3 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 2:1 (po pr.) | Olomouc – Mladá Boleslav 0:3 (kon.)
Pardubice – Litvínov 2:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 27.11.2020, 17:30Tipsport extraliga • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Krásný páteční podvečer z karlovarské arény. V rámci jednadvacátého kola TELH se zde utká HC Energie Karlovy Vary proti týmu HC Vítkovice Ridera.

HC Energie Karlovy Vary Energetici se po sérii výher utkali s Mladou Boleslaví, která jim nadělila opravdu ledovou sprchu v podobě výsledku 4:11. Po pěti výhrách tak Karlovy Vary odjížděly z ledu bez bodu. Aktuálně šestý tým extraligové tabulky se čtyřiadvaceti body nyní čeká soupeř, se kterým letos již jednou zvítězit dokázal.

,,Po tom extrémně nepovedeném utkání v Boleslavi se musíme vrátit k tomu, co nás zdobilo před tímto zápasem. To je hlavně poctivá obrana a obětavý týmový výkon, to se nám bohužel v Boleslavi nepovedlo. Bez toho nemůžeme pomýšlet na nějaké lepší výsledky a lepší hru. Uděláme všechno pro to, abychom podali lepší výkon,“ okomentoval situaci Tomáš Mariška.,,Připravíme se na to, abychom předváděli to, co jsme předváděli v těch předchozích zápasech, kdy jsme byli úspěšní. Vítkovice, které jsou nyní na vítězné vlně, pro nás budou další složitý soupeř, ale věřím, že to v domácích podmínkách zvládneme. Tak nějak asi víme, co tady budou chtít Vítkovice předvádět, měly teď několik dobrých výsledků, uhrály poměrně dost bodů. Je to mužstvo na vítězné vlně a bude na našem výkonu, abychom dokázali vzdorovat a dokázali jsme být lepší než oni,“ zakončuje asistent trenéra.

HC Vítkovice Ridera Hosté dokázali v posledním zápase porazit Kometu Brno v poměru 3:2, utkání před tímto s Mladou Boleslaví, se kterou pohořela Energie také zvládli. Aktuálně je Ridera s 18 body na osmé příčce tabulky TELH.

„Bohužel v Brně se nám zranil Lukáš Krenželok, je to svalové povahy a i když by to snad nemělo být nic dlouhodobého, do Varů a do Plzně s námi nepojede,“ přiznává trenér Mojmír Trličík. Pro zápas s Vary ordinuje svým svěřencům jasnou taktiku. „Jako v předešlých zápasech, rychlá hra, časté zakončování a všechno musí stát na osobní disciplíně. To, jak Vary hrály v minulém kole – výsledek – my vůbec neřešíme. Víme, že stejně jako třeba my po Budějovicích, také Vary budou v následujícím utkání úplně jiným týmem, který půjde po hlavě a se vší rozhodností po výhře. Takže i na to musíme být připravení. Platí, že chceme, jako v každém zápase, uspět za tři body,“ dodává kouč Trličík.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Bednář) – M. Rohan (A), Šenkeřík, Graňák, Plutnar, Pulpán (A), Zábranský, Weinhold – Hladonik, D. Kaše, Flek – O. Beránek, T. Mikúš, Lauko – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček.

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Štencel, R. Polák (C), L. Kovář, Polášek, Trška, R. Černý, Koch – Schleiss (A), Hruška (A), Lakatoš – Dej, Marosz, Šišovský – Dočekal, J. Mikyska, Mallet – Lednický, Werbik, Bernovský.

Rozhodčí: Šír, Mrkva – Bryška, Axman.

00:01

00:01
    Vítkovice se ujímají kotouče po úvodním vhazování.

00:20
    Polák to zkusil od modré, kotouč ale skončil na výstroji jednoho z domácích hráčů.

00:44
    Lakatoš poslal nepříliš rychlý puk na bránu, Novotného ale neohrozil.

01:19
    Poprvé více ohrozil karlovarskou klec Dej, jeho střelu ale vyrazil brankář Energie hokejkou.

02:13
    Kohout vyrazil do protiútoku, zleva od mantinelu přihrával do předbrankového prostoru, tam ale nebyl nikdo v černobílých dresech.

03:28
    Adam Polášek (VIT) se stává prvním vyloučeným dnešního zápasu, na dvě minuty míří na trestnou lavici za podrážení.

03:49
    Hned od začátku přesilovky tlačí energetici před Svobodou, ten musel bránit už tři střelecké pokusy.

04:36
    Flek protlačil kotouč až na Koblasu, ten ale skórovat nedokázal.

05:09
    Lauko pálil od levého kruhu, puk se ale odrazil od jedné z bránících hokejek do ochranné sítě.

06:29
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Je tu první branka zápasu. Energetici nedokázali udržet puk v útočné třetině a toho využili hosté, Dej poslal kotouč ROSTISLAVU MAROSZOVI, který jej následně z levého kruhu poslal za Novotného záda. Asistence: Rastislav Dej.
    06:29 Rostislav MAROSZ - 0:1

07:47
    Pulpán prověřil Svobodu zleva, vítkovický gólman ale jeho střelu schoval do lapačky.

Komerční přestávka.

08:32
    Domácí se snažili proniknout do útočné třetiny, na modré ale ztratili kotouč a musejí se vracet.

09:14
    Pulpán to zkoušel bekhendem zpoza levého kruhu, nedokázal ale prostřelit vítkovickou obranu.

09:50
    Dominik Graňák (KVA) si odpyká dvouminutový trest za podrážení.

10:37
    Vondráček si sice najížděl dopředu, Skuhravý se ale nakonec rozhodl kotouč raději vyhodit.

11:19
    Mikyska pálil zleva, Novotný ale jeho ránu zneškodnil.

11:55
    Trška uzavřel svou ránou první přesilovku hostí, Novotný ale i jeho pokus zablokoval.

12:46
    Beránek dorážel v předbrankovém prostoru nahození jednoho ze svých spoluhráčů, proti Svobodovi ale neuspěl.

13:50
    Koblasa protečoval puk do útočného pásma, tam ale energetici nepochodili.

14:54
    Energie kombinovala před Svobodou, nepodařilo se ji ale vystřelit.

15:49
    Kohout dorážel v nepřehledné situaci, po převzetí kotouč za vítkovickou bránu ale karlovarská šance skončila.

16:36
    Rohan vypálil od modré ihned po přihrávce z buly, Svoboda si ale i jeho pokus pohlídal.

17:53
    Koblasa poslal rychlý puk na bránu od modré, hostující gólman ale jeho střelu zneškodnil.

18:22
    Po tvrdém dohrání skončila na zemi karlovarská jednadvacítka, následně se do situace vložil Marosz, kterého sudí odháněli. Po slovní přestřelce začal následně Černoch mlátit Poláka, potyčku ale rozhodčí rozehnali a hra bude pokračovat.

19:23
    Alexandre Mallet (VIT) si odsedí dvě minuty za podrážení.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První siréna značí konec úvodního dějství. V prvních dvaceti minutách se podařilo skórovat je hostujícímu celku. Skóre otevřel v sedmé minutě Rostislav Marosz, který proměnil vítkovický protiútok střelou z levého kruhu. Následně se Energie začala drát do útočného pásma, i přes solidní akce ale zatím neskórovala. Na konci třetiny byla k vidění i menší potyčka, tu ale sudí rozpustili. Druhá třetina začne v 18:17.

20:01

20:35
    Energie se na úvod třetiny přesouvala za pukem do útoku, kotouč byl ale rychlejší, a domácím je tak pískán icing.

20:59
    Koblasa pálil z levého kruhu z otočky, Svoboda zabránil vyrovnání betonem.

21:27
    Graňák stál na konci karlovarské kombinace, střelou od modré ale na Svobodu nevyzrál.

22:11
    Na druhé straně pálil zprava Mikyska, Novotný ale puk schoval do náruče.

22:28
    Domácí posílají puk na zakázané uvolnění.

23:42
    Vítkovice vyrazily do útoku, kotouč z první střely ale skončil v ochranné síti.

24:54
    Rohan tvrdě pálil od modré, Svoboda ale jeho ránu vyrazil.

25:39
    Mikúš vyrazil do útoku, střelou zpoza levého kruhu ale bránu hostí minul.

26:50
    Energetici kombinují v útočné třetině, nedaří se jim ale vytvářet gólová zakončení.

27:34
    Miroslav Svoboda (VIT) si vysloužil za svůj zákrok dvouminutový trest za podrážení. Dvě minuty odpyká Josef Mikyska.

28:38
    Beránek dorážel nahození jednoho ze spoluhráčů, úspěšný ale nebyl.

29:41
    Dočekal se dostal po konci oslabení k puku a vystřelil zleva, karlovarskou bránu ale přestřelil.

30:32
    Vondráček se natahoval pro volný kotouč, nedosáhl na něj, a domácím je tak pískáno zakázané uvolnění.

30:43
    Michal Plutnar (KVA) je potrestán dvouminutovým trestem za zdržování hry, vyhození nebo vystřelení puku.

31:33
    Domácí podruhé vyhazují a zkracují si oslabení o důležité sekundy.

31:56
    Marosz tvrdě pálil od modré, Novotný jeho ránu vyrazil špičkou betonu.

32:34
    Černoch vyrazil sám na brankáře, než ale stihl vystřelit o puk přišel.

32:56
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Je vyrovnáno! Energetikům tlak v útočné třetině vynesl tíženou branku. Kaše předal puk na JANA HLADONIKA, který jej dokázal nasměrovat o levou tyčku za Svobodova záda. Asistence: David Kaše, Jakub Flek.
    32:56 Jan HLADONIK - 1:1

33:39
    Dočekal vypálil na bránu, Novotný ale jeho střelu zastavil. Při obranných manévrech se ale srazil Rohan se Šenkeříkem, druhý jmenovaný pak zůstal ležet na ledové ploše. Po chvíli se ale zvedl a odjel na střídačku.

34:21
    Vítkovický útok zastavuje ofsajd.

35:04
    Lukáš Pulpán (KVA) si odpyká dvě minuty za držení.

35:59
    Graňákovi se napodruhé podařilo vyhodit puk do bezpečí.

36:56
    Novotnému se podařilo předat zastavený kotouč na Beránka, který následně vyhodil.

37:57
    Kaše vystřelil zpoza kruhů, jeho rána ale skončila na jednom z obránců.

38:20
    Roman Polák (VIT) si vysloužil dvouminutový trest za hákování.

38:41
    Flek tvrdě poslal volný puk zblízka na bránu, do sítě jej ale nedostal.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhá siréna ukončuje prostřední dvacetiminutovku. V ní padl znovu jen jeden gól, tentokrát se prosadila domácí Energie. Jan Hladonik dokázal z úhlu poslat puk o tyč za Svobodova záda a vyrovnat. Energetici si vytvářeli šance a tlačili se do útoku, ze kterého se jim nakonec podařilo skórovat. I na druhé straně byly nějaké šance, ty ale zastavil Filip Novotný. Poslední dějství začne v 19:07.

40:01

40:31
    Rohan to zkusil od modré, vítkovickou klec ale přestřelil.

41:01
    Lauko prokličkoval s pukem až do mezikruží, ke střele se ale nedostal.

42:22
    Energetici se snaží o obsazení útočného pásma, nedaří se jim ale udržet puk na hokejkách.

43:18
    Skuhravý dorážel Vondráčkovu nabídku zblízka, puk ale za Svobodu neprotlačil.

44:48
    Hosté se dopouštějí při ofenzivním snažení ofsajdu.

46:32
    Koblasa se dostal k puku zpoza kruhů, jeho střela ale skončila na holi jednoho z obránců.

47:38
    Pulpán pálil zblízka, kotouč do brány ale nedostal.

48:58
    Domácí si připravili několik slibných šancí, všechny ale dokázaly Vítkovice ubránit.

49:29
    Domácímu trenérovi se nelíbil verdikt sudích, za svůj protest dostal dvouminutový trest za nesportovní chování, ten odpyká Jakub Lauko.

49:58
    Tomáš Vondráček vyrazil sám na Svobodu, jeho zakončení ale skončilo na betonu hostujícího gólmana.

50:50
    Energetici posílají puk do bezpečí.

51:47
    Mikyska to zkusil sám zleva, jeho střela ale karlovarskou bránu neohrozila.

52:46
    Rohan tvrdě pálil od modré, Svoboda zasahuje.

53:56
    Černoch vyslal své spoluhráče do útoku, ti ale rázem přicházejí o puk.

54:33
    Vondráček se natahoval po letícím kotouči, bohužel pro Energii byl neúspěšný.

55:31
    Nicolas Werbik (VIT) míří na dvě minuty na trestnou lavici za hákování.

56:22
    Jakub Flek vypálil z pravého kruhu, při následné situaci už si myslel, že kotouč skončil v bráně, gól nakonec ale slavit nemůže.

57:15
    Rastislav Dej (VIT) oslabí na čtyři minuty svůj tým kvůli vysoké holi.

57:43
    Domácí přišli při přesilovce o kotouč a Werbik vyrazil z trestné lavice do protiútoku, Novotný ale jeho zakočení zastavil.

58:51
    Tlak Energie končí vyhozením hostí, obě mužstva střídají.

59:27
    Václav Skuhravý tvrdě pálil od pravého mantinelu, Svoboda ale včas zasáhl.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Je konec základní hrací doby, v té padly jen dva góly. V poslední třetině se nepodařilo ani jednomu z týmů změnit skóre, čeká nás tak za několik okamžiků prodloužení.

60:01

60:29
    Pulpán překombinoval v útočné třetině a karlovarští hokejisté se musejí vracet do středního pásma.

61:27
    Marosz vyrazil na Novotného, domácí brankář ale dokázal puk chytit do náruče.

61:43
    Beránek si dojel s kotoučem až před Svobodu, ten ale další akci domácích zastavil.

62:24
    Je rozhodnuto! Pulpán vyrazil na osamoceného Svobodu, na poslední chvíli dokázal nabít MARTINU KOHOUTOVI, který se zprava trefil do odkryté sítě. Asistence: Lukáš Pulpán.
    62:24 Martin KOHOUT - 2:1

Z tohoto online přenosu je to ode mne vše. Děkuji, že jste jej sledovali a u dalších se budu těšit napočtenou. Jakub Mahr (19:50:15)

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 33. Hladonik (D. Kaše, Flek), 63. Kohout (Pulpán) – 7. Marosz (Dej)

Rozhodčí: Šír, Mrkva – Bryška, Axman