Brno – Slovácko 2:1 (kon.) | Liberec – Opava 2:0 (kon.) | Sparta – Pardubice 2:0 (kon.)
FC Slovan Liberec
2:0 (2:0)
Slezský FC Opava
Středa 16.12.2020, 14:00 • Stadion U Nisy, Liberec • FORTUNA:LIGA • 12. kolo

Pod Ještědem je dobojováno! Domácí Liberec potvrdil roli favorita a koronavirem oslabenou Opavu porazil hladce 2:0. Obě branky padly v prvním poločase, když se hned ve druhé minutě prosadil z penalty nejlepší střelec domácích Michael Rabušic. Ve 39. minutě pak po hezky sehraném rohu zvyšoval hlavou na 2:0 Taras Kačaraba. Ve druhém poločase si Liberec pohlídal vedení a Slezané už neměli dostatek sil na zdramatizování vývoje utkání. Ode mne je to pro dnešek vše. Přeji příjemný večer. (16:01:10)

90+3

90+3
    Z následného rohového kopu Liberec Kubného neohrozil.

90+2
    Michal Fukala se ještě snažil dostat do šance. Hrabina vše zhatil včasným skluzem.

90+2
    Jakub Pešek stál v ofsajdu.

90+2
    Útočný faul Opavy přisuzuje míč pro domácí Liberec.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty. Právě začala první z nich.

90
    Denis Kramář zbytečně zajel do Jugase, který si hlídal balon. Tohle zavánělo kartou. Sudímu se už ale asi nechce nic zapisovat do statistik.

89
    Mikuláš Kubný si teď kličkou vychutnal skluzujícího Rondiće.

88
    Na severu Čech už se spíše čeká na konec. Vše se odehrává mezi vápny a šancí je ve druhém poločase pomálu.

86
    Mikula se Sadílkem se kombinací dostali do vápna. Zakončit už se jim nepovedlo.

85
    Jugas před sebe nepustil soupeře, který mu dýchal na záda. Nguyen tak bude vykopávat.

83
    Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Štěpán Harazim, přichází Teodor Janjuš.

83
    Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Jaromír Blažej, přichází Jakub Vrána.

82
    Michal Beran si naběhl za obranu, ale v poslední chvíli uklouzl a upadl.

81
    Obrana Slezanů si poradila s dlouhým míčem z hloubi pole.

80
    Tak pro Matouška to znamená konec v dnešním utkání. Je střídán pro zranění.

79
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jan Matoušek, přichází Martin Koscelník.

79
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jakub Hromada, přichází Kamso Mara.

Tomáš Honzejk

Branky: 2. Rabušic (pen.), 39. Kačaraba (Mikula)

Karty:   17. Hromada (LIB) – 17. Dordić (OPA)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 6:4. Rohy: 11:0. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 20:14.
    FC Slovan Liberec: Nguyen – Fukala, Jugas, Kačaraba, Mikula (C) – Pešek, M. Sadílek, Hromada (79. Mara), Mosquera (54. Beran) – Júsuf Hilál (54. Matoušek, 79. Koscelník), Rabušic (61. Rondić).
    Náhradníci: Hasalík – Chaluš, Koscelník, Beran, Mara, Matoušek, Rondić.

Slezský FC Opava: Kubný – Blažej (83. Vrána), Didiba, Večerka, Hrabina, Harazim (83. Janjuš) – Tiéhi, Dordić (76. Smilek), Helešic, Rataj (62. Kramář) – Juřena (C).
    Náhradníci: Schönwalder – Smilek, Kuča, Kramář, Smékal, Janjuš, Vrána.

Rozhodčí: Hrubeš – Kotalík, Pečenka; VAR: Pechanec, AVAR: Ratajová