Plzeň – Vítkovice 6:3 (kon.)
konec
HC Škoda Plzeň
6:3 (2:1, 2:0, 2:2)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 28.11.2020, 15:15 • LOGSPEED CZ Aréna • Tipsport extraliga (ČR) • 22. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
  59:44 Peter ČEREŠŇÁK - 6:3
   
  59:44
  Plzeň právě vstřelila branku!
  PETER ČEREŠŇÁK nejprve zblokoval střelu z pravého kruhu, následně se u zadního mantinelu otočil a tvrdou ranou bez jakéhokoliv míření trefuje prázdnou bránu. Bez asistence.
   
  58:47
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Roman Vráblík – 2 min., podrážení).
   
  58:27
  Dolejš spěchá na střídačku a hosté té zkoušejí v šesti!
   
  57:36
  Jan Eberle mohl ve vlastním oslabení definitivně rozhodnout o vítězi Plzně v tomto utkání. S pukem se dostal v úniku až před brankáře Vítkovic, toho ovšem nepřekonal a tak hosté cítí ještě malou šanci na bodový získ.
   
  56:38
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Filip Suchý – 2 min., podrážení).
  55:59 Matyáš KANTNER - 5:3
   
  55:59
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Škodovka dělá velký krok ke třem bodům! Ve středním pásmu vyplaval ztracený kotouč, ten si pro sebe uzmul MATYÁŠ KANTNER, který si nabruslil do pásma, udělal kličku nalevo a střelou překonal bezmocného Dolejše. Asistence: Jakub Pour.
   
  51:00
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Petr Kodýtek – 2 min., podrážení).
   
  48:50
  Hosté vyhráli buly a po dvou rychlých přihrávkách byl zcela sám před Pavlátem Dominik Lakatoš, který zkoušel střílet na vzdálenější tyč, naštěstí pro domácí mužstvo minul. Vzápětí se Plzeň osvobozuje.
   
  48:37
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Matyáš Kantner – 2 min., vysoká hůl).
  45:00 Rostislav MAROSZ - 4:3
   
  45:00
  Vítkovice právě vstřelily branku!
  Pokud máte rádi dramatický hokej, tak ten je tady. Gulašovu přihrávku zachytiti hosté, ROSTISLAV MAROZS napřed naše Deje, jehož střelu si sám hráč bekhendem dorazil. Plzeň už vede pouze o jednu branku. Asistence: Rastislav Dej.
   
  44:18
  Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Adam Polášek – 2 min., vysoká hůl).
  40:44 Jan SCHLEISS - 4:2
   
  40:44
  Vítkovice právě vstřelily branku!
  Tak přesně takový start třetí třetiny si hosté přáli. Roman Polák zabojoval u pravé tyčky, puk se dostal za branku k Dominikovi Lakatošovi, který před brankou našel ex-plzeňského JANA SCHLEISSE, který se trefil přesně k pravé tyči. Asistence: Dominik Lakatoš.
   
  30:55
  Porada byla velice rychlá. Rána Jana Štencela skončila před brankovou čárou a indiáni tak nadále vedou o tři branky.
   
  30:55
  Ruce vzhůru letěly i na druhé straně, nicméně předčasně. Puk skončil na brankovišti, branka byla posunutá. Hlavní rozhodčí se jde radit k boxu časoměřičů, kde si zavolá s kolegou u videa.
  30:26 Petr KODÝTEK - 4:1
   
  30:26
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Škodovka opět vyučuje hodinu "Jak se využívá početní výhoda." David Stach na pravé straně střílenou přihrávkou našel PETRA KODÝTKA, který střelou trefuje zcela prázdnou bránu. Asistence: David Stach, Roman Vráblík.
   
  28:30
  Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Roman Polák – 2 min., podrážení).
   
  27:00
  Před malou chvílí byl na nosítkách z domácí kabiny odvezen Pavel Musil, který již momentálně leží v sanitce a odjíždí směr nemocnice, doufejme, že vše bude v pořádku a plzeňského hráče nečeká nějaká delší pauza.
   
  25:17
  Obrovská šance Škodovky. Jaroslav Kracík si podél levého mantinelu nabruslil do pásma, od zadního mantinelu oslovil mezi kruhy volného Matyáše Kantnera, který vystřelil bez přípravy, ale pouze jen doprostřed hostující svatyně.
  23:06 David STACH - 3:1
   
  23:06
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Přesto Plzeň početní výhodu využívá a opět vede o dvě branky. Milan Gulaš si počkal na rychlou přihrávku Kracíka od pravého mantinelu, plzeňský kapitán vypálil tvrdě z voleje, Dolejš jeho pokus vyrazil k volnému DAVIDU STACHOVI, který následně trefil opuštěnou klec. Asistence: Milan Gulaš, Jaroslav Kracík.
   
  22:50
  Petr Kodýtek měl na hokejce druhou branku v zápase, po rychlém ťukesu byl zcela sám u pravé tyčky, ale beton Dolejše se mu přehodit nepovedlo.
   
  22:31
  Zcela zbytečný zákrok předvedl v útočné třetině Jan Schleiss, který atakoval domácího hráče. Škodovka do té doby nehrála přesilovou hru vůbec dobře, ale situace je jiná. Půl minuty budou hosté ve třech.
   
  20:59
  Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Jan Hruška – 2 min., podrážení).
   
  19:43
  V poslední minutě úvodního dějství není vůbec nouze o zajímavé šance. Nejprve po vhazovaní Dolejše překvapil bleskurychlou střelou bekhendem Milan Gulaš, jenomže přestřelil, vzápětí Matěj Stříteský udržel puk na modré čáře, Mertl hledal opět Gulaše, který promáchl a z rychlé přihrávky jel zase sám na Pavláta Lakatoš, kterého vychytal Pavlát svou lapačkou.
   
  16:48
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (David Stach – 2 min., držení).
  15:20 Rostislav MAROSZ - 2:1
   
  15:20
  Vítkovice právě vstřelily branku!
  Hosté korigují skóre a Plzeň vede již jen o jednu branku. Hosté vyhráli buly na, na modré čáře napřáhl Adam Polášek, Pavlát jeho pokus vyrazil pouze před sebe, kde ROSTISLAV MAROSZ nejprve kotouč netrefil, napodruhé už ho ale za brankovou čáru dorazil. Asistence: Adam Polášek.
   
  07:37
  Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Viktor Lang – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
   
  Branka platí, dnešní gól Jaroslavu Kracíkovi už nikdo nevezme. Plzeň tak vede o dvě branky a vstup do zápasu se jí velice podařil.
  05:04 Jaroslav KRACÍK - 2:0
   
  05:04
  Plzeň právě vstřelila branku!
  A po velkém kolotoči domácí hokejisté skórují podruhé v zápase. Pavel Musil obkroužil hostující svatyni a přihrávkou přes celou šíři brankoviště našel volného JAROSLAVA KRACÍKA, kterému už zbývalo jen trefil poodkrytou část klece. Asistence: Pavel Musil.
  02:23 Petr KODÝTEK - 1:0
   
  02:23
  Plzeň právě vstřelila branku!
  Domácí Škodovka se velmi rychle dostává do vedení. Dnešní oslavenec David Jiříček počkal se svou střelou z vrcholu pravého kruhu, jeho projektil sice Dolejš pokryl, leč na rychlou dorážku PETRA KODÝTKA neměl nárok. Asistence: David Jiříček, Roman Vráblík.

  Jakub Štěrba

  Branky a nahrávky: 3. Kodýtek (Jiříček, Vráblík), 6. Kracík (P. Musil), 24. Stach (Gulaš, Kracík), 31. Kodýtek (Stach, Vráblík), 56. Kantner (Pour), 60. Čerešňák – 16. Marosz (Polášek), 41. Schleiss (Lakatoš), 45. Marosz (Dej)


  HC Škoda Plzeň: Pavlát (Frodl) – L. Kaňák, Čerešňák, Lang, Stříteský, Vráblík, Jiříček, Kvasnička – Suchý, Mertl (A), Gulaš (C) – P. Musil, Kracík, Malát – Pour, Stach, Kantner – Straka (A), Kodýtek, Eberle.
  HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Mi. Svoboda) – Štencel, R. Polák (C), L. Kovář, Polášek, Trška, R. Černý, Koch – Schleiss (A), Hruška (A), Lakatoš – Dej, Marosz, Šišovský – Dočekal, J. Mikyska, Mallet – Lednický, Werbik, Bernovský.

  Rozhodčí: Pešina, Šindel – Šimánek, Zíka

  Diváci: hráno bez