Havířov – Litoměřice 6:3 (kon.) | Poruba 2011 – Kolín 4:3 (kon.) | Přerov – Ústí n/L 4:0 (kon.)
Vrchlabí – Jihlava 4:2 (kon.) | Třebíč – Vsetín 3:0 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
4:3 (0:0, 2:1, 2:2)
SC Marimex Kolín
Sobota 28.11.2020, 16:00 • RT TORAX ARENA • Chance liga • 13. kolo

Z dnešního hokeje se loučím, přeji příjemný sobotní večer a zítra ve stejnou dobu se budu z RT TORAX ARENY na Vás opět těšit.
    Tentokrát u 11. kola Chance ligy, kdy HC RT TORAX Poruba 2011 přivítá HC Stadion Litoměřice. (18:38:59)

Hodně divoká třetina přinesla čtyři góly, nakonec ale vítězství pro domácí tým, když uklidňující pojistku dal dvě minuty před koncem třetiny Radek Pořízek a stal se dvoubrankovým střelcem utkání.

Ve čtvrté minutě třetí pasáže utkání srovnal stav na 2:2 Jakub Váchal. Za 4 minuty se stav měnil ve prospěch HC RT TORAX Poruba 2011 střelou Lukáše Endála a na gól Pořízka odpověděl minutu před třetím ukončením Zdeněk Král. Hosté následně sáhli po hře bez gólmana, což jim přineslo několik slibných šancí skórovat, jenže Muštukovs svou koncentrací a přehledem dokázal všechny pokusy likvidovat. Občas byla zapotřebí pomoc hráčů v poli. Obětavostí se domácí dopracovali ke třem bodům. A jako se Vsetínem, body nebyly vůbec zadarmo, přestože hráli s nováčkem soutěže.
    Kolín byl nepříjemný soupeř, nevyzpytatelný a hlavně náramně bojovný a fyzicky zdatný. Vůbec se za svůj výkon nemusí Kozlové stydět.

59:50
    Muštukovs připraven proti střele Veselého, kterou nakonec tečuje mimo brankoviště někdo před brankou.

59:40
    nakonec vyhazuje puk přes všechny čáry Jáchym a jen těsně míjí pravou kolínskou tyč. Takže se píská zakázané uvolnění.

59:38
    Sikora u střídaček bojuje o vyhození puku s kuklou, který chce naopak kotouč udržet v pásmu.

59:30
    Oddechový čas pro domácí.

59:30
    Kozlové hrají bez gólmana. V šesti dostali domácí pod pořádný tlak a v brankovišti musel vypomoct i Endál. Sice není obránce, ale Muštukovsovi pomáhá v krizových situacích celé dnešní utkání.

58:08
    Oddechový čas pro hosty.
    58:08 Zdeněk KRÁL - 4:3

58:08
    Kozlové právě vstřelili branku!
    ZDENĚK KRÁL dramatizuje utkání přesnou střelou k druhé tyči. Asistence: Jakub Husa a David Šafránek.

57:35
    Žolobov bekhendem trefuje jen hruď Sejpala.
    57:19 Radek POŘÍZEK - 4:2

57:19
    Poruba právě vstřelila branku!
    RADEK POŘÍZEK dává uklidňující branku. Snad se bude hrát už v poklidnější tempu, aspoň ze strany porubského týmu. Asistence: Jakub Teper.

56:52
    Dělovka Zdeňka končí daleko mimo bránu. Puk se odráží od mantinelu na hůl Petržilky, ale ani jemu se nepodařilo dostat kotouč za brankovou čáru.

56:30
    Sejpal likviduje pokus Kanka.

55:22
    Osobní souboje v rohu porubské obranné třetiny nemají konce. Kozlové jsou ve vyhrávání puků úspěšnější a Muštukovs má práce nad hlavu. Střely Šafránkovy formace končí na porubských betonech a nakonec i pod lapačkou. Vhazování se připravuje po levé ruce Muštukovse.

54:57
    Zumrova dělovka končí po zásahu brankářské hokejky v ochranné síti.

54:17
    Icing Poruby. Týmy si oddechnou po trvajícím hurá hokeji.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 39. Hudeček (Sikora, Korkiakoski), 39. Pořízek, 48. Endál (Teper, Pořízek), 58. Pořízek (Teper) – 22. Štohanzl (Petržilka, Semirád), 44. Váchal (Štohanzl, Petržilka), 59. Z. Král (Husa, Šafránek)

HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs (Foltán) – Teper, Žovinec, Kozák (A), Szathmáry, T. Voráček, Urbanec, Slavík – J. Káňa (A), T. Jáchym, Endál – Sikora (C), Hudeček, Korkiakoski – Špaček, Kanko, Pořízek – Häring, M. Hlinka, Žolobov.
    SC Marimex Kolín: Sejpal (O. Martínek) – Husa, Kukla, Blaha, Muška, Váchal, Zdeněk – Jankovský, Šafránek (C), Z. Král – L. Krejčík (A), J. Veselý, Stehlík (A) – Semirád, Štohanzl, Petržilka – Zumr, R. Martínek, Němec – Síla.

Rozhodčí: Koziol, Šudoma – Hranoš, Blažek