Elche – Cádiz 1:1 (kon.) | Valencia – Atlético 0:1 (kon.) | Huesca – Sevilla 0:1 (kon.)
Real Madrid – Alavés 1:2 (kon.)
Real Madrid
1:2 (0:1)
Deportivo Alavés
Sobota 28.11.2020, 21:00 • Venue Estadio Alfredo Di Stéfano (Madrid) • Španělská LaLiga • 11. kolo

To už je ze zápasu Realu Madrid s Alavés vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek sobotního večera. (23:05:44)

Fauly: 8:17.

Dokonce šest nastavených minut přidal rozhodčí Cordero ve druhém poločasu, ty však uplynuly a zápas končí. Alavés si z trávníku Realu Madrid senzačně odváží všechny tři body po vítězství 2:1.

Alavés vkročilo do utkání s velkým nasazením a bylo odměněno hned na startu. Po rohovém kopu zahrál rukou ve vápně Nacho a nařízenou penaltu s klidem proměnil Lucas Pérez. Následně začal útočit také Real, ale po Hazardově individuální akci zakročil Pacheco a po kontaktu ve vápně se penalta na druhé straně nepískala. Také hosté mohli zahrozit, ale samostatný únik Péreze skvěle vychytal Courtois. Po zmíněném zákroku ve vápně musel Eden Hazard po půlhodině hry opustit hřiště se zraněním. Pět minut před pauzou poté nedokázal využít chyby v hostující rozehrávce Toni Kroos, který ani na dva pokusy nepropálil obranu Alavés. Velmi sporný moment přišel v samém závěru první půle, kdy byl Marcelo ve vápně zatažen za vlasy, ale hlavní sudí penaltu nenařídil.

Ihned po změně stran přišla fatální chyba Thibauta Courtoise, kde namazal Joseluovi a ten už zamířil přesně do odkryté branky. Real se i přes dvoubrankovou ztrátu snažil útočit. Finální fáze však domácím nevycházela podle představ, pokus Kroose byl nedůrazný, poté pálil Vázquez jen za vzdálenější tyč. A když už byl Pacheco překonán, tak za něj na brankové čáře zasáhl Florian Lejeune. Snížení přece jen přišlo, když střelu Viníciuse doklepl do sítě Casemiro. V šesté minutě nastavení měl na noze vyrovnání Isco, ale jeho parádní střela skončila na břevnu.

90+6

90+6
    V samém závěru mohlo být vyrovnáno. Po přihrávce Viníciuse si navedl míč více k ose trávníku Isco, ale parádním pokusem pouze otečoval břevno.

90+6
    Po faulu na Mendyho přispěchal pomoci do vápna i Courtois, ale Iscův centr neměl potřebnou přesnost a domácí se nedostali ani k zakončení.

90+5
    Už už to vypadalo, že Mariano Díaz proskočí kolem Lópeze až do šestnáctky, ale balon mu v klíčovou chvíli odskočil od kopačky.

90+4
    Svěřenci Zinédina Zidana stále usilují o vyrovnání. Další útočnou akci vedl Ferland Mendy, před vápnem ale prohrál souboj s Duartem Isco.

90+3
    Po dlouhém nákopu Varana bojoval o balon v pokutovém území Alavés Rodrygo. Navíc Díaz si při snaze o nůžky počínal nedovoleně a je pískáno proti domácím.

90+2
    Mendy se hnal za nakopnutým balonem na levém kraji. Před ním ale uklidil hrací předmět za postranní lajnu López.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase pět minut.

90+1
    Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Joselu, přichází Deyverson.

90
    Vázquezův centr byl sražen Duartem. Poté se svalil na trávník Joselu a hra musí být přerušena.

89
    Courtois měl znovu plné ruce práce. Akce Alavés vedl na levé straně Jota, který prošel téměř bez větších problémů do vápna, ale z úhlu belgického gólmana neprostřelil.

88
    Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Javi López.

88
    Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Lucas Pérez, přichází Borja Sainz.

87
    Střídající Edgar Méndez vidí žlutou kartu po souboji s Casemirem.

86
    Real Madrid právě vstřelil branku!
    Real přece jen dramatizuje závěr dnešního zápasu! Po rozehrávce rohového kopu přilétl centr na kopačku Viníciuse. Ten ještě obrannou hradbu neprostřelil, ale z dorážky už se nemýlil CASEMIRO.

Vít Schück

Branky: 86. Casemiro – 6. Lucas Pérez (pen.), 50. Joselu

Karty:   19. Casemiro (REA), 62. Kroos (REA) – 68. Rioja (DAL), 77. R. Duarte (DAL), 87. Méndez (DAL)

Střely na branku: 9:6. Střely mimo: 10:1. Rohy: 12:9. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:17.
    Real Madrid: Courtois – L. Vázquez, Varane, Nacho Fernández, Marcelo (C) (70. F. Mendy) – Modrić (71. Ödegaard), Casemiro, Kroos (71. Isco) – Asensio (63. Vinícius Júnior), M. Díaz, E. Hazard (29. Rodrygo).
    Náhradníci: Lunin, Altube – Rodrygo, Isco, Ödegaard, Militao, Vinícius Júnior, F. Mendy.

Deportivo Alavés: F. Pacheco (C) – Navarro, Laguardia, Lejeune, R. Duarte, Rioja (88. López) – Jota, Battaglia, Pina (78. Méndez) – Joselu (90+1. Deyverson), Lucas Pérez (88. Sainz).
    Náhradníci: Sivera – Deyverson, T. Tavares, Tachi, Guidetti, Méndez, Martín, García Peréz, Marín, Ely, Sainz, López.

Rozhodčí: Cordero – Cerezo, Escuela