Jonathan Pearce - Kai Kamaka | Pearce (kon.) | | | Ashlee Evansová-Smithová - Norma Dumont Vianaová | Dumont Vianaová (kon.) |
Spike Carlyle - Bill Algeo | Algeo (kon.) | | | Josh Parisian - Parker Porter | Porter (kon.) |
Miguel Baeza - Takaši Sato | Baeza (kon.) | | | Anthony Smith - Devin Clark | Smith (kon.) |
Sprint mužů, 10 km, Kontiolahti | Vítěz: J.T. Bø (NOR) (kon.) | | | Sprint žen, 7,5 km, Kontiolahti | Vítěz: H. Öbergová (SWE) (kon.) |
Muži HS142, Ruka | Vítěz: H. E. Granerud (NOR) (kon.) |
Stíhačka žen, 10 km volně, Ruka | Vítěz: T. Johaugová (NOR) (kon.) | | | Stíhačka mužů, 15 km volně, Ruka | Vítěz: J. H. Klæbo (NOR) (kon.) |
Skoky mužů HS142, Ruka | (zruš.) | | | Běh mužů 10 km, Ruka | Vítěz: Jens Luraas Oftebro (NOR) (kon.) |
konec
SP - Sprint mužů, 10 km, Kontiolahti
Vítěz: J.T. Bø (NOR)
Tomáš Kalas
Konečné pořadí
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 23:53.0 (0)
2. Sebastian Samuelsson (SWE) +44.1 (1)
3. Martin Ponsiluoma (SWE) +47.9 (1)
4. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) +51,9 (1)
5. Jakov Fak (SLO) +53.1 (0)
6. Quentin Fillon Maillet (FRA) +1:01.3 (0)
7. Arnd Peiffer (GER) +1:03.1 (1)
8. Emilien Jacquelin (FRA) +1:05.1 (2)
9. Erik Lesser (GER) +1:09.4 (1)
10. Ondřej Moravec (CZE) +1:12.6 (0)
11. Lukas Hofer (ITA) +1:12.8 (1)
12. Alexandr Loginov (RUS) +1:13.8 (1)
13. Johannes Dale (NOR) +1:14.9 (2)
14. Matvej Jelisejev (RUS) +1:18.6 (1)
15. Tarjei Bø (NOR) +1:23.3 (3)
16. Michal Krčmář (CZE) +1:24.0 (0)
17. Simon Desthieux (FRA) +1:24.9 (1)
18. Sturla Holm Lægreid (NOR) +1:27.6 (1)
19. Johannes Kühn (GER) +1:28.5 (1)
20. Eduard Latypov (RUS) +1:31.4 (1)
21. Julian Eberhard (AUT) +1:37.3 (1)
22. Benjamin Weger (SUI) +1:39.8 (1)
23. Andrejs Rastorgujevs (LAT) +1:41.2 (2)
24. Erlend Bjøntegaard (NOR) +1:48.6 (2)
25. Fabien Claude (FRA) + 1:49.0 (3)
26. Antonin Guigonnat (FRA) +1:56.5 (1)
27. Vytautas Strolia (LTU) +2:04.8 (2)
28. Jesper Nelin (SWE) +2:05.0 (3)
29. Sergej Bočarnikov (BLR) +2:12.3 (4)
30. Jake Brown (USA) +2:13.0 (1)
31. Raman Jaljotnau (BLR) +2:13.1 (2)
32. Benedikt Doll (GER) +2:15.2 (3)
33. Thierry Langer (BEL) +2:15.8 (1)
34. Anton Smolski (BLR) +2:18.1 (3)
35. Roman Rees (GER) +2:19.9 (2)
36. Semjon Sučilov (RUS) +2:22.6 (1)
37. David Komatz (AUT) +2:23.0 (1)
38. Simon Eder (AUT) +2:24.1 (2)
39. Maxim Varabej (BLR) +2:25.0 (1)
40. Florent Claude (BEL) +2:27.4 (2)
...
50. Michal Šíma (SVK) +2:44.1 (0)
60. Tomáš Mikyska (CZE) +3:04.3 (1)
61. Jakub Štvrtecký (CZE) +3:07.2 (3)
78. Tomáš Hasilla (SVK) +3:55.2 (2)
82. Adam Václavík (CZE) +4:01.4 (5)
97. Šimon Bartko (SVK) +5:24.0 (6)
Pořadí po druhé střelbě:
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 16:37,5 (0)
2. Jakov Fak (SLO) +36,0 s (0)
3. Quentin Fillon Maillet (FRA) +36,7 (0)
4. Sebastian Samuelsson (SWE) +36,8 (1)
5. Martin Ponsiluoma (SWE) +37,4 (1)
6. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) +43,7 (1)
7. Ondřej Moravec (CZE) +46,5 (0)
...
14. Michal Krčmář (CZE) +58,3 (0)
46. Michal Šíma (SVK) +1:54,1 (0)
59. Tomáš Mikyska (CZE) +2:18,9 (1)
67. Jakub Štvrtecký (CZE) +2:36,2 (3)
75. Tomáš Hasilla (SVK) +2:49,0 (2)
89. Adam Václavík (CZE) +3:20,5 (5)
98. Šimon Bartko (SVK) +4:26,3 (6)
Pořadí po první střelbě:
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 8:04,3 (0)
2. Emilien Jacquelin (FRA) +6,4 s (0)
3. Eduard Latypov (RUS) +16,8 (0)
4. Arnd Peiffer (GER) +19,4 (0)
5. Alexandr Loginov (RUS) +19,8 (0)
...
13. Ondřej Moravec (CZE) +24,0 (0)
18. Michal Krčmář (CZE) +33,4 (0)
42. Tomáš Hasilla (SVK) +56,2 (0)
55. Michal Šíma (SVK) +1:03,0 min (0)
57. Tomáš Mikyska (CZE) +1:06,4 (0)
75. Adam Václavík (CZE) +1:18,2 (2)
78. Jakub Štvrtecký (CZE) +1:21,2 (2)
98. Šimon Bartko (SVK) +2:10,9 (3)
Startovní listina:
1. Matvej Jelisejev (RUS)
2. Johannes Kühn (GER)
3. Sebastian Samuelsson (SWE)
4. Tarjei Bø (NOR)
5. Eduard Latypov (RUS)
6. Vladimir Iliev (BUL)
7. Jesper Nelin (SWE)
8. Simon Desthieux (FRA)
9. Lukas Hofer (ITA)
10. Alexandr Loginov (RUS)
11. Arnd Peiffer (GER)
12. Jakov Fak (SLO)
13. Johannes Thingnes Bø (NOR)
14. Vytautas Strolia (LTU)
15. Quentin Fillon Maillet (FRA)
16. Kalev Ermits (EST)
17. Miha Dovžan (SLO)
18. Dmitro Pidručnij (UKR)
19. Johannes Dale (NOR)
20. Benjamin Weger (SUI)
21. Christian Gow (CAN)
22. Emilien Jacquelin (FRA)
23. Anton Smolski (BLR)
24. Tero Seppälä (FIN)
25. Benedikt Doll (GER)
26. Leif Nordgren (USA)
27. Florent Claude (BEL)
28. Sergej Bočarnikov (BLR)
29. Grzegorz Guzik (POL)
30. Ondřej Moravec (CZE)
31. Simon Eder (AUT)
32. Julian Eberhard (AUT)
33. Andrejs Rastorgujevs (LAT)
34. Michal Krčmář (CZE)
35. Harald Lemmerer (AUT)
36. Rene Zachna (EST)
37. Felix Leitner (AUT)
38. Jeremy Finello (SUI)
39. Scott Gow (CAN)
40. Klemen Bauer (SLO)
41. Didier Bionaz (ITA)
42. Erik Lesser (GER)
43. Sturla Holm Lægreid (NOR)
44. Adam Václavík (CZE)
45. Vetle Sjastad Christiansen (NOR)
46. Anton Sinapov (BUL)
47. Fabien Claude (FRA)
48. Thierry Langer (BEL)
49. Artěm Prima (UKR)
50. Erlend Bjøntegaard (NOR)
51. Raman Jaljotnau (BLR)
52. Sean Doherty (USA)
53. Martin Ponsiluoma (SWE)
54. Roman Rees (GER)
55. David Komatz (AUT)
56. Tom Lahaye-Goffar (BEL)
57. Patrick Braunhofer (ITA)
58. Jules Burnotte (CAN)
59. Jake Brown (USA)
60. Nikita Lobastov (BLR)
61. Bohdan Cymbal (UKR)
62. Alexandr Muchin (KAZ)
63. Alex Cisar (SLO)
64. Peppe Femling (SWE)
65. Ruslan Tkalenko (UKR)
66. Apostolos Angelis (GRE)
67. Andrzej Nędza-Kubiniec (POL)
68. Tomáš Hasilla (SVK)
69. Damir Rastić (SRB)
70. Marcin Szwajnos (POL)
71. Mikito Tačizaki (JPN)
72. Jakub Štvrtecký (CZE)
73. Kirils Matjuhins (LAT)
74. Michal Šíma (SVK)
75. Linas Banys (LTU)
76. Karol Dombrovski (LTU)
77. Dimitar Gerdžikov (BUL)
78. Pjotr Paščenko (RUS)
79. Eligius Tambornino (SUI)
80. Antonin Guigonnat (FRA)
81. Raido Ränkel (EST)
82. Tuomas Harjula (FIN)
83. Maksim Fomin (LTU)
84. Šimon Bartko (SVK)
85. Taras Lesjuk (UKR)
86. Olli Hiidensalo (FIN)
87. Lukasz Szczurek (POL)
88. Malte Stefansson (SWE)
89. Sebastian Stalder (SUI)
90. Maxim Varabej (BLR)
91. Sergej Sirik (KAZ)
92. Adam Runnalls (CAN)
93. Paul Schommer (USA)
94. Patrick Jakob (AUT)
95. Martin Perrillat Bottonet (FRA)
96. Lucas Fratzscher (GER)
97. Kosuke Ozaki (JPN)
98. Blagoj Todev (BUL)
99. Renars Birkentals (LAT)
100. Semjon Sučilov (RUS)
101. Tomáš Mikyska (CZE)
Průběžné pořadí světového poháru:
Průběžné pořadí světového poháru:1. Sturla Holm Lægreid (NOR) 60 bodů
2. Johannes Thingnes Bø (NOR) 54 b.
3. Erik Lesser (GER) 48 b.
4. Quentin Fillon Maillet (FRA) 43 b.
5. Ondřej Moravec (CZE) 40 b.
...
11. Michal Krčmář (CZE) 30 b.
Konečné pořadí sprintu SP 2019/2020
1. Martin Fourcade (FRA) 360 bodů
2. Quentin Fillon Maillet (FRA) 324 b.
3. Johannes Thingnes Bø (NOR) 323 b.
4. Tarjei Bø (NOR) 307 b.
5. Simon Desthieux (FRA) 284 b.
...
24. Michal Krčmář (CZE) 109 b.
38. Jakub Štvrtecký (CZE) 59 b.
39. Ondřej Moravec (CZE) 58 b.
55. Martin Otčenáš (SVK) 28 b.
63. Adam Václavík (CZE) 19 b.
72. Michal Šlesingr (CZE) 11 b.
76. Tomáš Krupčík (CZE) 7 b.
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 23:53.0 (0)
2. Sebastian Samuelsson (SWE) +44.1 (1)
3. Martin Ponsiluoma (SWE) +47.9 (1)
4. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) +51,9 (1)
5. Jakov Fak (SLO) +53.1 (0)
6. Quentin Fillon Maillet (FRA) +1:01.3 (0)
7. Arnd Peiffer (GER) +1:03.1 (1)
8. Emilien Jacquelin (FRA) +1:05.1 (2)
9. Erik Lesser (GER) +1:09.4 (1)
10. Ondřej Moravec (CZE) +1:12.6 (0)
11. Lukas Hofer (ITA) +1:12.8 (1)
12. Alexandr Loginov (RUS) +1:13.8 (1)
13. Johannes Dale (NOR) +1:14.9 (2)
14. Matvej Jelisejev (RUS) +1:18.6 (1)
15. Tarjei Bø (NOR) +1:23.3 (3)
16. Michal Krčmář (CZE) +1:24.0 (0)
17. Simon Desthieux (FRA) +1:24.9 (1)
18. Sturla Holm Lægreid (NOR) +1:27.6 (1)
19. Johannes Kühn (GER) +1:28.5 (1)
20. Eduard Latypov (RUS) +1:31.4 (1)
21. Julian Eberhard (AUT) +1:37.3 (1)
22. Benjamin Weger (SUI) +1:39.8 (1)
23. Andrejs Rastorgujevs (LAT) +1:41.2 (2)
24. Erlend Bjøntegaard (NOR) +1:48.6 (2)
25. Fabien Claude (FRA) + 1:49.0 (3)
26. Antonin Guigonnat (FRA) +1:56.5 (1)
27. Vytautas Strolia (LTU) +2:04.8 (2)
28. Jesper Nelin (SWE) +2:05.0 (3)
29. Sergej Bočarnikov (BLR) +2:12.3 (4)
30. Jake Brown (USA) +2:13.0 (1)
31. Raman Jaljotnau (BLR) +2:13.1 (2)
32. Benedikt Doll (GER) +2:15.2 (3)
33. Thierry Langer (BEL) +2:15.8 (1)
34. Anton Smolski (BLR) +2:18.1 (3)
35. Roman Rees (GER) +2:19.9 (2)
36. Semjon Sučilov (RUS) +2:22.6 (1)
37. David Komatz (AUT) +2:23.0 (1)
38. Simon Eder (AUT) +2:24.1 (2)
39. Maxim Varabej (BLR) +2:25.0 (1)
40. Florent Claude (BEL) +2:27.4 (2)
...
50. Michal Šíma (SVK) +2:44.1 (0)
60. Tomáš Mikyska (CZE) +3:04.3 (1)
61. Jakub Štvrtecký (CZE) +3:07.2 (3)
78. Tomáš Hasilla (SVK) +3:55.2 (2)
82. Adam Václavík (CZE) +4:01.4 (5)
97. Šimon Bartko (SVK) +5:24.0 (6)
Pořadí po druhé střelbě:
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 16:37,5 (0)
2. Jakov Fak (SLO) +36,0 s (0)
3. Quentin Fillon Maillet (FRA) +36,7 (0)
4. Sebastian Samuelsson (SWE) +36,8 (1)
5. Martin Ponsiluoma (SWE) +37,4 (1)
6. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) +43,7 (1)
7. Ondřej Moravec (CZE) +46,5 (0)
...
14. Michal Krčmář (CZE) +58,3 (0)
46. Michal Šíma (SVK) +1:54,1 (0)
59. Tomáš Mikyska (CZE) +2:18,9 (1)
67. Jakub Štvrtecký (CZE) +2:36,2 (3)
75. Tomáš Hasilla (SVK) +2:49,0 (2)
89. Adam Václavík (CZE) +3:20,5 (5)
98. Šimon Bartko (SVK) +4:26,3 (6)
Pořadí po první střelbě:
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 8:04,3 (0)
2. Emilien Jacquelin (FRA) +6,4 s (0)
3. Eduard Latypov (RUS) +16,8 (0)
4. Arnd Peiffer (GER) +19,4 (0)
5. Alexandr Loginov (RUS) +19,8 (0)
...
13. Ondřej Moravec (CZE) +24,0 (0)
18. Michal Krčmář (CZE) +33,4 (0)
42. Tomáš Hasilla (SVK) +56,2 (0)
55. Michal Šíma (SVK) +1:03,0 min (0)
57. Tomáš Mikyska (CZE) +1:06,4 (0)
75. Adam Václavík (CZE) +1:18,2 (2)
78. Jakub Štvrtecký (CZE) +1:21,2 (2)
98. Šimon Bartko (SVK) +2:10,9 (3)
Startovní listina:
1. Matvej Jelisejev (RUS)
2. Johannes Kühn (GER)
3. Sebastian Samuelsson (SWE)
4. Tarjei Bø (NOR)
5. Eduard Latypov (RUS)
6. Vladimir Iliev (BUL)
7. Jesper Nelin (SWE)
8. Simon Desthieux (FRA)
9. Lukas Hofer (ITA)
10. Alexandr Loginov (RUS)
11. Arnd Peiffer (GER)
12. Jakov Fak (SLO)
13. Johannes Thingnes Bø (NOR)
14. Vytautas Strolia (LTU)
15. Quentin Fillon Maillet (FRA)
16. Kalev Ermits (EST)
17. Miha Dovžan (SLO)
18. Dmitro Pidručnij (UKR)
19. Johannes Dale (NOR)
20. Benjamin Weger (SUI)
21. Christian Gow (CAN)
22. Emilien Jacquelin (FRA)
23. Anton Smolski (BLR)
24. Tero Seppälä (FIN)
25. Benedikt Doll (GER)
26. Leif Nordgren (USA)
27. Florent Claude (BEL)
28. Sergej Bočarnikov (BLR)
29. Grzegorz Guzik (POL)
30. Ondřej Moravec (CZE)
31. Simon Eder (AUT)
32. Julian Eberhard (AUT)
33. Andrejs Rastorgujevs (LAT)
34. Michal Krčmář (CZE)
35. Harald Lemmerer (AUT)
36. Rene Zachna (EST)
37. Felix Leitner (AUT)
38. Jeremy Finello (SUI)
39. Scott Gow (CAN)
40. Klemen Bauer (SLO)
41. Didier Bionaz (ITA)
42. Erik Lesser (GER)
43. Sturla Holm Lægreid (NOR)
44. Adam Václavík (CZE)
45. Vetle Sjastad Christiansen (NOR)
46. Anton Sinapov (BUL)
47. Fabien Claude (FRA)
48. Thierry Langer (BEL)
49. Artěm Prima (UKR)
50. Erlend Bjøntegaard (NOR)
51. Raman Jaljotnau (BLR)
52. Sean Doherty (USA)
53. Martin Ponsiluoma (SWE)
54. Roman Rees (GER)
55. David Komatz (AUT)
56. Tom Lahaye-Goffar (BEL)
57. Patrick Braunhofer (ITA)
58. Jules Burnotte (CAN)
59. Jake Brown (USA)
60. Nikita Lobastov (BLR)
61. Bohdan Cymbal (UKR)
62. Alexandr Muchin (KAZ)
63. Alex Cisar (SLO)
64. Peppe Femling (SWE)
65. Ruslan Tkalenko (UKR)
66. Apostolos Angelis (GRE)
67. Andrzej Nędza-Kubiniec (POL)
68. Tomáš Hasilla (SVK)
69. Damir Rastić (SRB)
70. Marcin Szwajnos (POL)
71. Mikito Tačizaki (JPN)
72. Jakub Štvrtecký (CZE)
73. Kirils Matjuhins (LAT)
74. Michal Šíma (SVK)
75. Linas Banys (LTU)
76. Karol Dombrovski (LTU)
77. Dimitar Gerdžikov (BUL)
78. Pjotr Paščenko (RUS)
79. Eligius Tambornino (SUI)
80. Antonin Guigonnat (FRA)
81. Raido Ränkel (EST)
82. Tuomas Harjula (FIN)
83. Maksim Fomin (LTU)
84. Šimon Bartko (SVK)
85. Taras Lesjuk (UKR)
86. Olli Hiidensalo (FIN)
87. Lukasz Szczurek (POL)
88. Malte Stefansson (SWE)
89. Sebastian Stalder (SUI)
90. Maxim Varabej (BLR)
91. Sergej Sirik (KAZ)
92. Adam Runnalls (CAN)
93. Paul Schommer (USA)
94. Patrick Jakob (AUT)
95. Martin Perrillat Bottonet (FRA)
96. Lucas Fratzscher (GER)
97. Kosuke Ozaki (JPN)
98. Blagoj Todev (BUL)
99. Renars Birkentals (LAT)
100. Semjon Sučilov (RUS)
101. Tomáš Mikyska (CZE)
Průběžné pořadí světového poháru:
Průběžné pořadí světového poháru:1. Sturla Holm Lægreid (NOR) 60 bodů
2. Johannes Thingnes Bø (NOR) 54 b.
3. Erik Lesser (GER) 48 b.
4. Quentin Fillon Maillet (FRA) 43 b.
5. Ondřej Moravec (CZE) 40 b.
...
11. Michal Krčmář (CZE) 30 b.
Konečné pořadí sprintu SP 2019/2020
1. Martin Fourcade (FRA) 360 bodů
2. Quentin Fillon Maillet (FRA) 324 b.
3. Johannes Thingnes Bø (NOR) 323 b.
4. Tarjei Bø (NOR) 307 b.
5. Simon Desthieux (FRA) 284 b.
...
24. Michal Krčmář (CZE) 109 b.
38. Jakub Štvrtecký (CZE) 59 b.
39. Ondřej Moravec (CZE) 58 b.
55. Martin Otčenáš (SVK) 28 b.
63. Adam Václavík (CZE) 19 b.
72. Michal Šlesingr (CZE) 11 b.
76. Tomáš Krupčík (CZE) 7 b.
1. Johannes Thingnes Bø (NOR) 23:53.0 (0)
2. Sebastian Samuelsson (SWE) +44.1 (1)
3. Martin Ponsiluoma (SWE) +47.9 (1)
4. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) +51,9 (1)
5. Jakov Fak (SLO) +53.1 (0)
6. Quentin Fillon Maillet (FRA) +1:01.3 (0)
7. Arnd Peiffer (GER) +1:03.1 (1)
8. Emilien Jacquelin (FRA) +1:05.1 (2)
9. Erik Lesser (GER) +1:09.4 (1)
10. Ondřej Moravec (CZE) +1:12.6 (0)
11. Lukas Hofer (ITA) +1:12.8 (1)
12. Alexandr Loginov (RUS) +1:13.8 (1)
13. Johannes Dale (NOR) +1:14.9 (2)
14. Matvej Jelisejev (RUS) +1:18.6 (1)
15. Tarjei Bø (NOR) +1:23.3 (3)
16. Michal Krčmář (CZE) +1:24.0 (0)
17. Simon Desthieux (FRA) +1:24.9 (1)
18. Sturla Holm Lægreid (NOR) +1:27.6 (1)
19. Johannes Kühn (GER) +1:28.5 (1)
20. Eduard Latypov (RUS) +1:31.4 (1)
21. Julian Eberhard (AUT) +1:37.3 (1)
22. Benjamin Weger (SUI) +1:39.8 (1)
23. Andrejs Rastorgujevs (LAT) +1:41.2 (2)
24. Erlend Bjøntegaard (NOR) +1:48.6 (2)
25. Fabien Claude (FRA) + 1:49.0 (3)
26. Antonin Guigonnat (FRA) +1:56.5 (1)
27. Vytautas Strolia (LTU) +2:04.8 (2)
28. Jesper Nelin (SWE) +2:05.0 (3)
29. Sergej Bočarnikov (BLR) +2:12.3 (4)
30. Jake Brown (USA) +2:13.0 (1)
31. Raman Jaljotnau (BLR) +2:13.1 (2)
32. Benedikt Doll (GER) +2:15.2 (3)
33. Thierry Langer (BEL) +2:15.8 (1)
34. Anton Smolski (BLR) +2:18.1 (3)
35. Roman Rees (GER) +2:19.9 (2)
36. Semjon Sučilov (RUS) +2:22.6 (1)
37. David Komatz (AUT) +2:23.0 (1)
38. Simon Eder (AUT) +2:24.1 (2)
39. Maxim Varabej (BLR) +2:25.0 (1)
40. Florent Claude (BEL) +2:27.4 (2)
...
50. Michal Šíma (SVK) +2:44.1 (0)
60. Tomáš Mikyska (CZE) +3:04.3 (1)
61. Jakub Štvrtecký (CZE) +3:07.2 (3)
78. Tomáš Hasilla (SVK) +3:55.2 (2)
82. Adam Václavík (CZE) +4:01.4 (5)
97. Šimon Bartko (SVK) +5:24.0 (6)
Švédsko mělo obecně úspěšný závod, neboť na třetím místě se umístil Ponsiluoma, který v závěru přesprintoval Christiansena. Dařilo se i českým závodníkům, Ondřej Moravec s Michalem Krčmářem dali základ dobrému umístění čistou střelbou, Moravec poté ve finiši dojel pro pěkné desáté místo, na Krčmáře měl 12 sekund náskoku. Krčmář se nakonec umístil šestnáctý.