Jekatěrinburg – Ufa 0:1 (po pr.) | Petrohrad – Jokerit 1:2 (2:4 po s.n.) | Viťaz – Riga 4:1 (kon.)
konec
HC Viťaz Moskevská oblast
4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Dinamo Riga
Pondělí 30.11.2020, 17:30 • Ledovyj dvorec Viťaz • KHL
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  To už je ode mne pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný pondělní večer. (19:56:04)
   
  Československá stopa v utkání
  Jakub Jeřábek (VTZ) 0+0, 0 střel, TOI 18:11
  Ondřej Vitásek (RIG) 0+1, 1 střela, TOI 18:58
   
  Statistiky
  Střely na branku: 19 – 20
  Zblokované střely: 9 – 11
  Tresné minuty: 2 – 2
  Využití: 1/1 – 0/1
  V oslabení: 0 – 0
  Vyhrané buly: 25 – 22
  Hity: 13 – 17
  Čas v útočném pásmu: 8:29 – 9:22
   
  Viťaz si tedy nakonec výhru bez problémů pohlídal. V závěrečné periodě úplně bez problémů bránil, soupeři skoro nic nedovolil a když už se Riga k něčemu dostala, zasáhl výborně chytající Ilja Ježov. Na konečných 4:1 pak gólem do prázdné branky upravil Jurij Pautov. Mizérie lotyšského celku tak nadále pokračuje, i když začal lépe. Vedení ale nedokáže moc dobře držet, takže si prostě dnes dva body připisuje Podolsk.
   
  Konec zápasu.
  59:24 Jurij PAUTOV - 4:1
   
  59:24
  Viťaz právě vstřelil branku!
  JURIJ PAUTOV je druhým dvougólovým střelcem dnešního duelu, protože lobem přes celou ledovou plochu se neomylně trefuje do odkryté klece soupeře. Bez asistence.
   
  59:02
  Hosté samozřejmě hrají bez brankáře, avšak po vhazování se nedokázali usadit v útočném pásmu, takže tam musí hledat cestu, což je hodně složité.
   
  58:38
  Oddechový čas pro hosty.
   
  58:30
  Kristaps Zile v dobré pozici dostal jen přihrávku na brusli, nemohl se tak pokusit o zakončení.
   
  58:00
  Michail Smolin v dobré střelecké pozici jen promáchl, to ho ale moc mrzet nemusí, protože u mantinelu získal ještě pár sekund.
   
  57:33
  Domácí si žádají zakázané uvolnění, to jim však rozhodčí nedopřávají, tak si museli poradit sami, což zvládli na jedničku.
   
  57:00
  Denis Paršin přihrál jen na soupeřící hokejku, Podolsk se tak zase osvobozuje v útoku získává co nejvíce času.
   
  56:13
  Ilja Ježov při zákroku poprvé chyboval, protože nahození od modré čáry nekontrolovatelně vyrazil, naštěstí pro něj mimo svou svatyni!
   
  55:44
  Robert Mamčics docela dlouho drží puk za svou klecí, protože se mu žádný spoluhráč nenabídl. Nakonec tak nahazuje až za soupeřící bránu.
   
  55:18
  Domácí pořád drží kotouč mimo své pásmo, výborně střeží střední třetinu, takže suverénně míří za vítězstvím.
   
  54:38
  Gennadij Stoljarov mířil do nadějného přečíslení, které nakonec vzal na sebe, ale Ilja Ježov zůstává klidný a opět jistě zasahuje.
   
  54:00
  Hosté už mají přesilovku za sebou a k ničemu zajímavému se v ní nedostali, přičemž na vstřelení dvou branek už mají jen šest minut.
   
  53:16
  Domácí se po vyhraném vhazování osvobodili, ale moc času na oddech nedostali. To jim ale příliš nevadí, protože se znovu bleskově osvobozují.

  Lukáš Mihal

  Branky a nahrávky: 33. Mojsejev (V. Popov, A. Sjomin), 33. Pautov (Daugavinš), 38. Mojsejev (A. Sjomin, Pautov), 60. Pautov – 26. Indrašis (White, Vitásek)


  HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Todykov) – Pylenkov, Vorobej, Katičev, Hultström, Jeřábek, Borodkin, Pautov – Daugavinš (A), Danforth, Tedenby – A. Sjomin (C), Mojsejev, Malychin – Děrgačov, Smolin, Laričev – Ivanjuženkov, V. Popov, Arťuchin (A) – Grebenščikov.
  Dinamo Riga: McIntyre (Proskurjakov) – Zile, Sund, Maione, Vitásek, Sotnieks (A), Mamčics, Ošenieks – Darzinš (C), Indrašis (A), White – Paršin, P. Černov, Stoljarov – Gračov, Lipon, Berzinš – Dzierkals, Levin, Švanenbergs – Rihards Bukarts.

  Rozhodčí: Gofman, Lavrentjev – Kučava, Stroganov