Třinec – Sparta 4:2 (kon.) | Zlín – Vítkovice 2:1 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 2:4 (kon.)
Mountfield HK – Kometa Brno 6:2 (kon.) | Olomouc – K. Vary 1:3 (kon.) | Liberec – Plzeň 3:6 (kon.)
Pardubice – Motor ČB 3:2 (po pr.)
HC Dynamo Pardubice
3:2 (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)
Banes Motor České Budějovice
Úterý 01.12.2020, 18:00 • enteria arena • Tipsport extraliga • 23. kolo

To je ode mě vše a budu se na Vás někdy příště těšit u dalších onlajn přenosů. (20:37:53)

Celkový počet střel na bránu: 31:36

Pardubice nakonec souboj dvou nejhorších mužstev Tipsport extraligy zvládly a připsaly si do tabulky dva body za výhru v prodloužení. V 63. minutě rozhodl střelou pod břevno Matěj Blümel, pro kterého se jedná o druhou branku sezony.

62:34 Matěj BLÜMEL - 3:2

62:34
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Nakonec jsou to Pardubice, které rozhodují v prodloužení o dnešním vítězství! Střelcem třetího gólu se stal MATĚJ BLÜMEL, který se štěstím procpal puk pod břevno Marka Čiliaka – 3:2! Asistence: Denis Kusý

61:58
    Z rychlého protiútoku Dynamo nerozhodlo!

61:45
    Daniel Vladař je v dnešním zápase hrdinou Pardubic. Na brankové čáře se roztáhl a zabránil jasnému gólu.

60:56
    Ani druhý pokus v podání Nakládala nekončí v síti.

60:13
    Jakub Nakládal vzal puk na svoji hůl a zajel s ním do útočného pásma, odkud prověřil Marka Čiliaka.

60:01

Ve třetí třetině žádný gól nepadl a po krátké pauze se bude prodlužovat.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:45
    Oddechový čas pro domácí.

59:42
    Hned po vhazování vystřelil Zdeněk Doležal. Dobře mířenou střelu mezi betony ale Vladař lapil a podržel tak svůj tým.

59:34
    Možná poslední šance základní hrací doby, vhazovat se bude po pravé ruce Daniela Vladaře.

58:22
    Adam Raška se napřahoval ke střele z nebezpečné pozice, naštěstí pro Pardubice k němu stačil dojet obránce a vložil do střely hokejku.

57:37
    Dynamo se drží v útočném pásmu soupeře, kde se několika střelami snaží pokořit Čiliaka.

56:07
    Matěj Blümel podklouznul u mantinelu a nabídl soupeři protiútok.

55:25
    Lukáš Anděl vybojoval puk na soupeři, poté ale Kusý puk ztratil.

53:56
    Pardubice hrají v plném počtu, přesilová hra soupeře zůstala nevužita.

53:08
    Jakub Nakládal vyhazuje k brankáři Českých Budějovic.

52:06
    Paulovič obětavě zaklekl do střely Plášila.

51:58
    Motor má šanci se poprvé v zápase dostat do vedení.

51:55
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Marek Ďaloga – 2 min., podrážení).

51:15
    Lytvynov zavezl puk do útočného pásma, kde se poté kotouče ujali hráči Dynama.

49:21
    Bývalý pardubický hráč Daniel Voženílek zachytil nepřesnou nahrávku hostujícího hráče, jeho přihrávka na hůl spoluhráče také přesná nebyla.

48:26
    Mikuš přihrál do jízdy Patriku Poulíčkovi, ten bránu Českých Budějovic minul.

47:00
    Valentin Claireaux se snažil proháčkovat k bráně hostů, obrana ho ale včas přibrzdila.

45:32
    Domácí tým vyhazuje puk na zakázané uvolnění.

44:57
    Kolář s kapitánem Nakládalem si připočtou na své konto brankovou střelu.

44:28
    Jan Mandát se opět ocitl v dobré šanci, ale i tentokrát ho slovenský brankář vychytal.

42:34
    David Gilbert vypálil z poloviny hřiště a Vladař jeho střelu vyrazil.

41:12
    Jan Mandát minul bránu Marka Čiliaka, jeho střela těsně minula levou tyč.

40:22
    Poulíčkovo nahození trefilo Čiliakovu lapačku, gólman Motoru poté puk vyklepal a hrálo se dál.

40:01

Počet střel na bránu ve druhé třetině: 11:15

Třetí třetina začne přibližně v 19:49.

I ve druhé třetině padly dvě branky. Tentokrát se trefili jen hosté. Ve 30. minutě se mohl radovat po přesné střele Pavel Pýcha, následně vyrovnal stav zápasu David Gilbert, který se prosadil z dorážky po střele Karabáčka. Do třetí třetiny se tak půjde za nerozhodného stavu.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

38:57
    Daniel Vladař se blýskl rychlým přesunem a zabránil tak dobré střele ze strany Motoru.

37:03
    Po chybě budějovického hráče se obejvil kotouč před Vladimírem Svačinou, který na chvíli zaváhal a poté trefil už jen beton brankáře.

35:53
    Matěj Paulovič se napřáhl a tvrdě vypálil, trefil jen beton brankáře Motoru.

35:02
    České Budějovice převzaly iniciativu a nadále se tlačí do brány, kterou hlídá Daniel Vladař.

34:28
    Tomáš Zeman vyslal přihrávkou do úniku Denise Kusého, který neuspěl se zasunutím puku mezi betony. Na druhé straně po přihrávce Christova střílel Václav Karabáček, jenž trefil jen Daniela Vladaře do výstroje.
    33:41 David GILBERT - 2:2

33:41
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Albert Michnáč po krásném individuálním průniku zazvonil na břevno pardubické brány. Z následné dorážky už trefil odkrytou bránu DAVID GILBERT a vyrovnává – 2:2! Asistence: Albert Michnáč a Pavel Pýcha

32:27
    Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Matouš Venkrbec – 2 min., podrážení).

32:27
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jakub Nakládal – 2 min., hrubost).

32:25
    Doležal dostal nabito na modré čáře, tvrdě vypálil, Daniel Vladař ale puk v brankovišti zalehl.

32:07
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Juraj Mikuš – 2 min., podrážení).

31:08
    Marek Čiliak špatně rozehrál a puk přistál jen na holi Tomáše Zemana, který si puk ještě potáhl a poté trefil lapačku vracejícího se brankáře Motoru!

30:32
    Lukáš Anděl vystřelil jen do připraveného Marka Čiliaka.
    29:50 Pavel PÝCHA - 2:1

29:50
    České Budějovice snižují! Martin Novák dostal až příliš prostoru a našel volného PAVLA PÝCHU, který střelou k tyči překonal Vladaře – 2:1! Asistence: Martin Novák a David Gilbert

28:39
    Motor se usadil v pásmu soupeře, žádný puk k Vladařovi nedoputoval.

27:31
    Pardubice jsou nadále aktivní. Anděl nahazoval puk před bránu, kde se vyskytoval Matěj Paulovič, puk však nedokázal tečovat.

26:42
    Na druhé straně zahrozil Ondřej Slováček, jehož střelu k tyči musel Vladař rychle vyrazit pravým betonem.

26:09
    Pardubice se usadily v útočném pásmu a snaží se vytvořit si gólovou příležitost.

24:40
    Marek Ďaloga ukázal svoji rychlost a práci s holí. Až z vlastní třetiny zavezl puk do pásma, nakonec i vypálil, Čiliak však jeho pokus schoval pod betonem.

24:08
    Plášil si sjel mezi kruhy, jeho střela ale byla tečována až do ochranné sítě.

23:31
    Vladimír Svačina úspěšně zachytil rozehrávku soupeře, následně puk jen odvezdal k Čiliakově bráně a odjel střídat.

22:16
    Zdráhalovo nahození vypadlo Čiliakovi z lapačky, Paulovič z dorážky svůj druhý dnešní gól nepřidal.

21:41
    Nepřesná Mikušova rozehrávka přes všechny čáry, píská se icing.

20:49
    Pýchovo nahození se snažil tečovat před bránou stojící Albert Michnáč, puk ale naštěstí pro domácí netrefil.

20:16
    Pardubice se zatím brání, Jakub Nakládal vyhazuje puk podél mantinelu.

20:01
    České Budějovice ještě v úvodu třetiny dohrávají přesilovou hru.

20:01

Počet střel na bránu v první třetině: 9:12

Druhá třetina začne přibližně v 18:52.

První třetina utkání je za námi a domácí Pardubice v ní vstřelily dva góly. Nejprve se tečovanou střelou prosadil v úvodu utkání Matěj Paulovič. Následoval úsek hry, který byl velmi vyrovnaný. Dynamo ale navýšilo své vedení na 2:0 při hře ve vlastním oslabení, když po zisku kotouče ujel třináct vteřin před koncem třetiny Anthony Camara a přesně namířil svoji střelu mezi betony Marka Čiliaka.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00
    19:47 Anthony CAMARA - 2:0

19:47
    Pardubice odskakují do dvoubrankového vedení při hře v oslabení! ANTHONY CAMARA se po chybě Plášila chopil kotouče a ujížděl v přečíslení na brankáře Marka Čiliaka. Nakonec zvolil střelu mezi betony a přesně tento prostor trefil – 2:0! Bez asistence

19:02
    Karel Plášil na nic nečekal a od modré čáry hned napálil puk, který dokázal Vladař v těžké pozici vyrazit.

18:51
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Valentin Claireaux – 2 min., podrážení).

17:41
    Hostujícímu celku se daří kombinovat v přesilové hře mnohem lépe a několikrát už nebezpečně provětral Daniela Vladaře.

17:27
    Adam Raška trefuje tyč!

16:33
    Početní výhodu si zahrají také hosté z Českých Budějovic.

16:31
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Michal Hrádek – 2 min., držení).

15:40
    Rohlík předvedl v útočné třetině několik zajímavých samostatných akcí a průniků, v bráně soupeře puk neskončil.

14:57
    Denis Kusý vystřelil jen do lapačky připraveného Marka Čiliaka.

13:53
    Teď ušetřil Beránek v oslabení několik cenných vteřin, když zvládal zavést puk až k Vladařovi.

13:09
    Mikušovo nahození vyráží Čiliak jen do rohu, Dynamo nadále zůstává u kotouče.

12:29
    Ihned po vhazování musel Čiliak ukrýt puk pod lapačkou.

12:27
    Vyloučení v týmu Madeta Motor České Budějovice (Zdeněk Doležal – 2 min., hákování).

12:19
    Pardubice jsou při rozehrávce nebezpečně napadané soupeřem.

10:51
    Nejprve prozkoušel Vladaře střelou od mantinelu Karabáček, následně si zachytal i Marek Čiliak, když musel přikrýt Andělovu střelu.

10:04
    Mladý Michal Hrádek se snažil proniknout do útočného pásma, na modré čáře byl ale zastaven.

09:19
    První formace Pardubice se nyní usadila v útočném pásmu.

08:09
    Raška si obhodil pardubického obránce a s pukem se vřítil do útočného pásma, kde jeho tým kombinuje.

06:03
    Zdeněk Doležal vyzkoušel pozornost Daniela Vladaře, kterému puk vypadl z výstroje. Následně jeho spoluhráči puk odpálili.
    04:58 Matej PAULOVIČ - 1:0

04:58
    Dynamo hned v úvodu zápasu jde do vedení! Před bránou stál MATĚJ PAULOVIČ, který tečoval Mikušovu střelu z mezikruží – 1:0! Asistence: Juraj Mikuš a Matěj Blümel

04:13
    Camarova zblokovaná střela proskočila vedle brány Českých Budějovic.

03:16
    Venkrbec šikovně protečoval puk tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění.

02:41
    Gól ale uznán není, puk nepřekročil brankovou čáru!

02:41
    Předcházející gólová situace je ještě přezkoumávána videorozhodčím!

02:31
    Po ztrátě puku na modré čáře od Nakládala jely České Budějovice do přečíslení! Bednář ale ještě přihrával na volného spoluhráče, který byl mimo úhel a zakončit už nedokázal.

01:36
    Paulovič dostal přihrávku přesně na hůl a poprvé prověřil Marka Čiliaka v bráně soupeře.

00:47
    Beránek pouze za bránou odevzdal kotouč a odjel vystřídat.

00:24
    Úvodní vhazování vyhrálo Dynamo, u puku jsou ale hosté.

00:01

Hráči obou týmů jsou na ledové ploše, utkání za okamžik začne.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Dynamo Pardubice: Vladař (Kantor) – J. Kolář (A), Nakládal (C), Mikuš, Hrádek, Ďaloga, J. Zdráhal – Svačina, Poulíček, Tybor – Camara, Mandát (A), Claireaux – Blümel, Anděl, Paulovič – Kusý, Rohlík, Zeman – Machala.

Madeta Motor České Budějovice: Čiliak (Patera) – Vydarený (A), Plášil, Pýcha (C), Slováček, Lytvynov, Allen, Pavel – Christov, Venkrbec, Beránek – Karabáček, R. Přikryl, Z. Doležal – Michnáč, Raška I, L. Bednář – M. Novák (A), Gilbert, D. Voženílek.

Madeta Motor České Budějovice jsou na tom ještě o bod hůř než jejich soupeř a krčí se na poslední příčce. České Budějovice utkání proti Olomouci naopak začaly skvěle, když po první třetině zásluhou Davida Gilberta a Václava Karabáčka vedly. Nakonec Motor zápas do vítězného konce ale nedotáhl a Olomouc si odvezla z Českých Budějovic všechny tři body za výhru 2:4. „To, co jsme dneska předvedli, má hodně daleko k extraligovému výkonu. Měli jsme strašný začátek utkání. Jsme po právu nejvylučovanější tým soutěže. Přijede soupeř, který se poslední dobou trápí a my mu hned nabídneme přesilovku pět na tři. Z naší strany to nemělo s extraligovým hokejem vůbec nic do činění," vyjádřil se po utkání hlavní trenér Václav Prospal.

Nejproduktivnější hráči:

Pavel Pýcha (obránce) – 11 bodů (3 + 8)
    Adam Raška (útočník) – 8 bodů (1 + 7)
    Martin Novák (útočník) – 7 bodů (5 + 2)

Pardubickému Dynamu se stále nepodařilo najít optimální formu, na kterou určitě před začátkem sezony pomýšlelo. Se ziskem jedenácti bodů se Dynamo nachází na třináctém místě. Domácí celek v nedělním utkání podlehl Mladé Boleslavi, když nechal soupeře poodskočit do třígólového vedení už v první třetině. Následně i přes velkou snahu se Pardubicím vyrovnat nepodařilo a padly těsně 3:2. K zápasu se po jeho skončení vyjádřila nová posila Dynama Dan Vladař: „Samozřejmě nás to mrzí, ale je to hokej. Když budeme takto pokračovat, tak si myslím, že můžeme hrát s každým. Je to škoda, ale sezona je dlouhá, není to jen o jednom zápase.“

Vladimír Svačina (útočník) – 7 bodů (4 + 3)
    Jakub Nakládal (obránce) – 7 bodů (1 + 6)
    Radoslav Tybor (útočník) – 6 bodů (4 + 2)

Zdravím Vás u přenosu 23. kola hokejové Tipsport extraligy, ve kterém změří síly dva nejhorší týmy dosavadního ročníku – domácí Dynamo Pardubice a hosté z Českých Budějovic. Pardubice v minulém kole nestačily na Mladou Boleslav, se kterou prohrály 2:3. České Budějovice také svůj zápas nevyhrály, na domácím ledě podlehly Olomouci 2:4. Dynamo má před svým soupeřem v tabulce náskok jediného bodu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Pospíšil

Branky a nahrávky: 5. Paulovič (Mikuš, Blümel), 20. Camara, 63. Blümel (Kusý) – 30. Pýcha (M. Novák, Gilbert), 34. Gilbert (Michnáč, Pýcha)

Banes Motor České Budějovice: Čiliak (Patera) – Vydarený (A), Plášil, Pýcha (C), Slováček, Lytvynov, Allen, Pavel – Christov, Venkrbec, Beránek – Karabáček, R. Přikryl, Z. Doležal – Michnáč, Raška I, L. Bednář – M. Novák (A), Gilbert, D. Voženílek.

Rozhodčí: Hradil, Veselý – Gebauer, Špringl