Chabarovsk – Spartak Moskva 6:2 (kon.) | Novosibirsk – Soči 2:1 (po pr.) | Riga – Čeljabinsk 3:4 (kon.)
Jekatěrinburg – Dynamo Moskva 2:7 (kon.) | Magnitogorsk – Petrohrad 2:1 (kon.) | Nižněkamsk – Kazaň 1:6 (kon.)
CSKA Moskva – Minsk 2:4 (kon.) | Viťaz – N.Novgorod 2:3 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
HK Soči
Čtvrtek 03.12.2020, 13:30 • Ledovyj dvorec sporta, Sibir • KHL

To už je ode mne pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a přeji příjemné čtvrteční odpoledne. (15:41:59)

Dnešní utkání sledovalo 2140 diváků.

Dlouhé střelecké trápení nakonec v prodloužení dokázal prolomit Sibir, který tak prodlužuje bídu Soči, které ani tentokrát nedotáhlo zápas do vítězného konce, i když to mělo dobře rozehrané. O vítěznou branku se pěknou střelou postaral Jefim Gurkin, který tak rozjásal spoustu diváků na stadionu v Novosibirsku, ve kterém tedy zůstávají dva body.

61:29 Jefim GURKIN - 2:1

61:29
    Sibir právě vstřelil branku!
    Novosibirsk využívá hned svou první šanci v prodloužení a připisuje si tedy druhý bod! Danil Romancev se po pravé straně dostal do útočné třetiny, mezi kruhy následně uvolnil JEFIMA GURKINA, který nádhernou střelou k levé tyči rozhoduje tento zápas. Asistence: Danil Romancev.

60:48
    Soči s rozehrávkou už vůbec nikam nespěchá a klidně drží puk ve svém pásmu, odkud se mu moc nechce.

60:16
    Úvodní vhazování prodloužení patří domácím hokejistům, kteří však následně pokazili rozehrávku a musí se bránit.

60:01

Velmi vyrovnaný zápas nakonec dospěl až do prodloužení, což je férový výsledek pro oba celky. Oba týmy se totiž velmi dobře bránili, ale při útočení nebyly tolik efektivní, kvůli čemuž se každý nakonec prosadil jen jednou, navíc ve druhé třetině. V závěrečné části pak zase oba brankáři zavřeli svou bránou, čímž se postarali o prodlužování, tak uvidíme, jestli v něm někdo uspěje.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:49
    Z dálky to ještě jednou zkusil Ivan Miščenko, jehož pokus vyráží Harri Säteri mimo hrací plochu, takže ještě bude muset zůstat pozorný.

59:08
    Novosibirsk už je z nejhoršího venku, kotouč však stále nemá pod kontrolou, takže se bude muset bránit i v poslední minutě základní hrací doby.

58:38
    Soči se konečně dostalo dopředu, kde okamžitě přišla rána od modré čáry, ale ta skončila jen někde na zadním hrazení.

58:11
    Hosté se zase zkoušeli dostat dopředu, ale tentokrát jejich přechod středního pásma skončil jen odrazem kotouče mimo hrací plochu.

57:45
    Domácí se zatím bez problémů brání, nyní dokonce mají kotouč pod kontrolou ve svém pásmu, kde získávají co nejvíce času.

57:02
    Soči má v přesilovce obrovskou šanci na zisk dvou bodů, avšak začátek se mu vůbec nevyvedl, protože se Novosibirsk po vhazování ihned osvobodil.

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 27. Puustinen (Šarov, Ruohomaa), 62. Gurkin (Romancev) – 23. Šmeljov (Petkov)

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (A. Achmetov) – Ilja Morozov (A), Jokipakka, Gurkin, Jermakov, Děmidov, J. Chabarov, Jefremov – Ruohomaa, Jormakka, Puustinen – Milovzorov, O. Li, Romancev – Sajustov (A), Česalin (C), Šarov – V. Komarov, Dubakin, A. Jakovlev – N. Korotkov.
    HK Soči: Treťjak (Kulbakov) – Miromanov, Pogorišnyj, J. Alexandrov (C), Minejev, Rundblad, Miščenko – Točickij (A), Petkov, Šmeljov – Rubcov, Karjalainen, Ruděnkov (A) – Kolgotin, Glotov, Kukštel – A. Galimov, Garajev, N. Kvartalnov – Feoktistov.

Rozhodčí: Oleni, Spirin – Gordenko, Zacharov