Chabarovsk – Spartak Moskva 6:2 (kon.) | Novosibirsk – Soči 2:1 (po pr.) | Riga – Čeljabinsk 3:4 (kon.)
Jekatěrinburg – Dynamo Moskva 2:7 (kon.) | Magnitogorsk – Petrohrad 2:1 (kon.) | Nižněkamsk – Kazaň 1:6 (kon.)
CSKA Moskva – Minsk 2:4 (kon.) | Viťaz – N.Novgorod 2:3 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
SKA Petrohrad
Čtvrtek 03.12.2020, 15:00 • Arena Metallurg • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (17:21:08)

Československá stopa v utkání:
    Andrej Nestrašil (MET) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:46

Je konec. Metallurg Magnitogorsk předvedl ve třetí třetině skvělý obrat a zvítězil nad SKA Petrohrad 2:1.
    Metallurg Magnitogorsk vstoupil do tohoto utkání aktivněji a v 5. minutě se Švyrjov ocitl ve velmi dobré šanci, ale Samonov jej vychytal. Posléze se ale hra srovnala a ke konci třetiny to byl Petrohrad, který si vytvořil tlak, nicméně branku nevstřelil.
    Ve druhé periodě byli hosté o něco lepším týmem a především ve druhé polovině třetiny dominovali. Ve 35. minutě mohl vstřelit úvodní gól Vladimir E. Tkačjov, ale brankář Olkinuora byl proti. Hostům se ale nakonec přece jenom povedlo prosadit a to ve 39. minutě, když se skvěle trefil Igor Ožiganov.
    Třetí třetina už ale patřila domácím. Ve 46. minutě mohl srovnat po velké šanci Švyrjov, ale nedokázal čistě trefit kotouč do prázdné brány. Ve 48. minutě se už ale domácí fanoušci dočkali, jelikož se prosadil Sergej Plotnikov. Už se zdálo, že zápas půjde do prodloužení, ale minutu před koncem rozhodl o výhře domácích Arťom Zemčonok.
    Magnitogorsk zvítězil nad Petrohradem 2:1.

59:53
    Joonas Kemppainen se ocitl v zajímavé šanci, ale jeho pokus nakonec skončil pouze vedle levé tyče!

59:39
    Hostům se nepodařilo něco vymyslet už ve hře bez brankáře a začíná novou akci ze své poloviny.

59:25
    Znovu je hra přerušená a následuje buly ve středu hrací plochy. Petrohrad už moc času nemá.

59:08
    Petrohrad se snažil něco vymyslet po oddechovém čase, ale nakonec puk skončil mimo a následuje vhazování ve středním pásmu.

58:36
    Oddechový čas pro hosty.
    58:36 Arťom ZEMČONOK - 2:1

58:36
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Domácí celek dává minutu a půl před koncem základní hrací doby gól na 2:1! Nejprve se Andrej Čibisov ocitl v šanci, ovšem nedokázal zakončit. Posléze se ale ke kotouči dostal ARŤOM ZEMČONOK vypálil tvrdou ránu do pravé šibenice, když brankář Samonov přes stínícího Andreja Čibisova nic neviděl. Asistence: Sergej Plotnikov a Andrej Čibisov.

57:28
    Nyní navíc puk skončil sražený mimo hrací plochu a následuje vhazování ve středu hrací plochy.

57:08
    Momentálně ani není moc co komentovat, protože se kotouč jen přelévá ze strany na stranu.

56:11
    Semjon Košelev to tentokrát zkoušel od modré, ale jeho pokus skončil bezpečně v moci brankáře Samonova.

55:51
    Tentokrát se Magnitogorsk dopustil ofsajdu a následuje buly ve středním pásmu.

55:12
    Tímto pomalým tempem se jisto jistě blížíme k prodloužení tohoto skvělého utkání.

54:50
    Petrohrad se sice snaží něco vymyslet, ale momentálně to není nic nebezpečného.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 48. S. Plotnikov (J. Jakovlev, Olkinuora), 59. Zemčonok (S. Plotnikov, Čibisov) – 39. Ožiganov (Tkačjov, Ketov)

Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora (Košečkin) – Martynov, J. Jakovlev (A), Minulin, Sjomin, Zemčonok, Nikolajev, Dronov – S. Plotnikov (A), Rasmussen, Čibisov – Košelev, A. Nestrašil, Mozjakin (C) – Karpov, Prochorkin, Pesonen – Švyrjov, Několenko, Potěchin – Jurov.
    SKA Petrohrad: Samonov (Berdin) – Antipin, A. Bělov (A), Ožiganov, Fantenberg, Tokranov, Galeňuk, Chafizullin – Ketov (C), Ivan Morozov, K. Marčenko – Burdasov (A), M. Aaltonen, Kuzmenko – Švec-Rogovoj, Kemppainen, Tkačjov – Trenin, Vey, Strömwall – Cicjura.

Rozhodčí: Gofman, Sidorenko – Kučava, Sadovnikov