Havířov – Vrchlabí 3:1 (kon.) | Přerov – Litoměřice 5:3 (kon.) | Frýdek-M. – Prostějov 2:3 (po pr.)
Vsetín – Benátky n/J 4:1 (kon.) | Poruba 2011 – Jihlava 2:3 (po pr.) | Sokolov – Ústí n/L 3:1 (kon.)
Kolín – Šumperk 7:4 (kon.) | Kladno – Kadaň 7:4 (kon.) | Slavia – Třebíč 7:1 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
HC Dukla Jihlava
Čtvrtek 03.12.2020, 17:30 • RT TORAX ARENA • Chance liga • 14. kolo

Z mrazivého večera je to ode mne vše, loučím se z RT TORAX ARENY a přeji krásný zbytek večera.

Ve středu u utkání 16. kola s Frýdkem-Místkem na počtenou! (20:07:52)

každý chvilku tahal pilku a co se povedlo Porubě v druhé třetině, tedy převrat ve skóre, tak to se povedlo Jihlavě na konci třetího dějství a následně i v prodloužení.
    V první třetině drželi otěže zápasu hosté, jenže houževnatá Poruba srovnala stav a v druhých dvaceti minutách skóre otočila. RT TORAX držel dlouhou dobu jednobrankové vedení, měl několik velkých šancí navýšení stavu, ale dnes hráčů, v červených dresech nebylo přáno. Možná to zapříčinila o sedm minut dřívější přestávka, ale pro oba týmy byly podmínka stejné.

Třetí dějství byla vysloveně přetahovaná. Skrumáže před brankovištěm, souboje v rozích a zbrklé zakončení, které gól nepřinesly. Pro zápas byla osudová přesilovka Dukly, kterou za necelých čtyřicet vteřin byla ukončena. Utkání dospělo do prodloužení, které ukončila Dukla a odvezla si bod navíc.

Druhý bod si z Poruby odváží Dukla, když před polovinou prodloužení ukončil zápas Joshua James Mácha.

62:09 Joshua James Mácha - 2:3

62:09
    Dukla právě vstřelila branku!
    Illéš nabil do jízdy JOSHUA JAMES MÁCHOVI, který střelou zápěstím zakončuje k první tyči. Muštukovs se nestačil přesunout. Asistence: Jakub Illéš a Lukáš Mareš.

61:14
    Domácí hledají způsob založení útoku zpoza brány. O kotouč přichází ve středním pásmu.

60:40
    Brož drží puk v lapačce po střele Sikory.

60:40
    Druhý vstup do útočné třetiny zastavili hosté a z protiútoku šli dva na jednoho. Skořepa jen těsně minul pravou Muštukovsovu tyč. Kotouč se svezl po boční síti.

60:09
    Puk drží domácí a začínají od vlastní brány. Nepřešli ale ani přes červenou čáru.

60:01

Jihlavští díky gólu z přesilovky v podání Tomáše Harkabuse dostali zápas do prodloužení. Po krátké přestávce se bude pokračovat.

60:00

58:52
    Jáchym drží pásmo, jenže hosté nenechají soupeře dojet k brankovišti. RT TORAX ale stále drží puk na holích.

58:15
    Vhazování po levici Brože vyhrává hostující centr. Střela Pekra je Muštukovsem jen odražena a domácí mohou útočit. Brož má puk v lapačce, když švihem střílel Pořízek.

58:15
    Oddechový čas pro hosty.

57:10
    Kanko jen nastavil hůl na střílenou nahrávku do brankoviště v podání špačka, ale do odkryté brány se puk nedostává.

57:00
    Dukla je v laufu. Proti otočení skóre je Muštukovs.

55:40
    Za jihlavskou brankou se jiskřilo, ale vše vyřešil rozhodčí jen domluvou.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 19. Korkiakoski (Kanko), 22. Sikora (Kanko, J. Káňa) – 5. Fronk (Mácha, Jiránek), 54. T. Harkabus (Illéš, Jiránek), 63. Mácha (Illéš, Mareš)

HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs (Foltán) – Teper, Kozák (A), Szathmáry, Urbanec, Slavík, Žovinec, T. Voráček – Korkiakoski, Hudeček, Pořízek – J. Káňa (A), T. Jáchym, Sikora (C) – Špaček, Kanko, Endál – Brodek, M. Hlinka, Žolobov.
    HC Dukla Jihlava: Jan Brož (Fučík) – D. Krenželok (A), Eliáš, T. Černý, Strejček, Bilčík, Mareš, Zedek – T. Havránek, Skořepa (C), Illéš – Jiránek, Fronk, Mácha – T. Harkabus, Lichanec, Pekr – Čermák, Juda, Chlubna.

Rozhodčí: Cabák, Ondráček – Kreuzer, Polonyi