AEK Atény – Braga 2:4 (kon.) | Zorja Luhansk – Leicester 1:0 (kon.) | AC Milán – Celtic 4:2 (kon.)
Lille – Sparta 2:1 (kon.) | Karabach – Maccabi Tel Aviv 1:1 (kon.) | Sivasspor – Villarreal 0:1 (kon.)
Linz – Tottenham 3:3 (kon.) | Antverpy – Ludogorec 3:1 (kon.) | CSKA Moskva – Wolfsberger 0:1 (kon.)
Feyenoord – Dinamo Záhřeb 0:2 (kon.) | Gent – Liberec 1:2 (kon.) | CZ Bělehrad – Hoffenheim 0:0 (kon.)
AS Řím – Young Boys 3:1 (kon.) | Kluž – CSKA Sofia 0:0 (kon.) | Arsenal – Rapid 4:1 (kon.)
Molde – Dundalk 3:1 (kon.) | Slavia – Beer Ševa 3:0 (kon.) | Nice – Leverkusen 2:3 (kon.)
Benfica – Lech Poznaň 4:0 (kon.) | Rangers – Standard 3:2 (kon.) | Granada – Eindhoven 0:1 (kon.)
Omonia Nikósie – PAOK 2:1 (kon.) | Alkmaar – Neapol 1:1 (kon.) | Real Sociedad – Rijeka 2:2 (kon.)
LASK Linz
3:3 (1:1)
Tottenham Hotspur
Čtvrtek 03.12.2020, 18:55 • Linzer Stadion, Linec • Evropská liga • Skupina J

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (20:54:56)

Žluté karty: 4 – 2.

Rakouský tým bere zasloužený bod, ale ten je k zachování naděje na postup ze skupiny J málo. Druhý Tottenham má o tři body více a k tomu lepší vzájemnou bilanci.

Tottenham splnil hlavní úkol a zajistil si postup do jarních vyřazovacích bojů. Skvělý výkon to od Mourinhových svěřenců ale nebyl. Nebýt dvou penalt, tak by dost možná nedosáhli ani na jeden bod. Linec zejména v první půli udivoval sebevědomým výkonem, jenž znehodnotila až ruka ve vápně v nastaveném čase. Gólový účet druhé půle otevřel Son Heung-min a na dlouhé minuty tím domácí fotbalisty opařil. Také LASK ale prokázal dobrou efektivitu. Harta zpoza vápna překonal Eggestein a po proměněné penaltě Dele Alliho také střídající žolík Karamoko.

90+4
    90+3. Mamadou KARAMOKO - 3:3

90+3
    Linz právě vstřelil branku!
    Domácí se znovu vyhrabali ze srabu a ve třetí minutě nastavení si zřejmě zajistili cenný bod! Autorem branky na 3:3 je MAMADOU KARAMOKO, který vypálil prakticky ze stoje a z jednadvaceti metrů krásně uklidil míč ze svého pohledu k pravé tyči. Hart už potřetí kapituloval ze střely zpoza vápna!

90+2
    Karamoko to neudělal nejlépe na koncové čáře. V konfrontaci se stoperem Sánchezem si sám ukopl míč do zámezí.

90+1
    Serge Aurier natáhl krok na pravém křídle, ovšem Dele Alli jeho přízemní přihrávku k okraji šestnáctky nezpracoval.

90
    Od vítězství dělí Spurs už jenom čtyři nastavené minuty.

89
    Linec utrpěl další velkou ránu na psychiku. Po nákopu do autu přijde o spoustu vteřin, protože Hart s odkopem rozhodně nespěchá.

88
    Ke gólu si Dele Alli přibral také žlutou kartu. Po faulu Diera na Karamoka totiž zabránil rychlé rozehrávce ze středu pole.
    86. Dele ALLI - 2:3

86
    Tottenham právě vstřelil branku!
    Londýnský celek dává třetí gól, i když ze hry vyprodukoval jedinou střelu na branku! O realizaci této penalty se postaral DELE ALLI, kterému stačilo ke skórování vystřelit doprostřed branky.

86
    Žlutou kartu dostává Philipp Wiesinger (LASK Linz).

85
    Čerstvý Steven Bergwijn se natlačil před Wiesingera, který si v pokutovém území pomohl faulem. Tottenham má k dispozici druhou penaltu!
    84. Johannes EGGESTEIN - 2:2

84
    Pár minut před koncem je znovu vyrovnáno! Sánchez vystoupil z ideálního postavení a nechal za sebou JOHANNESE EGGESTEINA, kterého z poloviny hřiště našel Andrade. Německý útočník vypálil z delší vzdálenosti a míč se od ruky Harta odrazil do sítě.

Michal Břuchanský

Branky: 42. Michorl (Goiginger), 84. J. Eggestein (Andrade), 90+3. Karamoko (Ranftl) – 45+2. Bale (pen.), 56. Son Heung-min (Ndombèlé), 86. Alli (pen.)

Karty:   33. Michorl (LIN), 45+1. Andrade (LIN), 79. Karamoko (LIN), 86. Wiesinger (LIN) – 25. Lucas Moura (TOT), 88. Alli (TOT)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 3:1. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 11:5.
    LASK Linz: A. Schlager – Wiesinger, Holland (C), Andrade – Ranftl, Madsen, Michorl, Renner – Gruber (69. Reiter), J. Eggestein, Goiginger (69. Karamoko).
    Náhradníci: Gebauer – Haudum, Čeberko, Karamoko, Plojer, Potzmann, Ramsebner, Reiter.

Tottenham Hotspur: Hart – B. Davies (C), Tanganga, D. Sánchez, Doherty – P.-E. Höjbjerg, Lo Celso (71. Dier), Ndombèlé (65. Bergwijn) – Lucas Moura (65. Moussa Sissoko), Son Heung-min (82. Alli), Bale (81. Aurier).
    Náhradníci: B. Austin, Whiteman – Alli, Aurier, Bergwijn, Clarke, Dier, Scarlett, Moussa Sissoko, White, Winks.

Rozhodčí: Raczkowski – Siejka, Kupsik (POL)