Ostrava – Olomouc 1:1 (kon.)
FC Baník Ostrava
1:1 (0:0)
SK Sigma Olomouc
Pátek 18.12.2020, 18:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:LIGA • 13. kolo

Z mé strany je to vše. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na shledanou. (19:55:33)

V Ostravě máme dohráno. První poločas nabídl celou řadu šancí, avšak góly nikoliv. Své možnosti postupně pálili Falta, de Azevedo, Vepřek s Yunisem, Šašinka či Chytil. Hlavním hrdinou úvodních pětačtyřiceti minut byl jednoznačně Jan Laštůvka, jenž držel Baník nad vodou.

Na gól jsme si tak museli počkat až do druhé půle. Po hodině hry Laštůvka ještě zlikvidoval dvě šance, ale na dorážku Jakuba Yunise již byl krátký. Domácí odpověděli v 74. minutě. Po faulu na Holzera se kopala penalta a tu suverénně proměnil Dyjan Carlos de Azevedo. Baník ještě v nastavení vstřelil vedoucí gól, který ale správně kvůli ofsajdu neplatil. Oba týmy tak berou bod za remízu 1:1. Pro Sigmu je to již pátý smírný výsledek v tomto poměru v řadě.

90+4

90+2
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Mojmír Chytil, přichází Pavel Zifčák.

90+1
    Domácí se již radovali z vedoucí branky. Vstříc Mandousovi uháněl jeden z domácích, který chladnokrevně poslal míč do brány. Pomezní sudí ovšem s velkým zpožděním mává ofsajd.

90
    Hlavní rozhodčí přidává 4 minuty nad rámec řádné hrací doby.

90
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Pablo González, přichází Martin Hála.

90
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Dyjan Carlos de Azevedo, přichází David Buchta.

89
    Trochu neuspořádaná pasáž byla k vidění na trávníku a po sérii nepřesností a autu budeme svědky další změny.

86
    Sigma poté zahrávala dva rohové kopy za sebou, ale oběma standardkám se domácí ubránili i s trochou štěstí.

85
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Jakub Yunis, přichází Martin Nešpor.

84
    Stronati teď působil jako smyslu zbavený po souboji s Yunisem a nepříčetně pořvával na svého soupeře. Sudí Hrubeš tak musí uklidňovat emoce.
    82. Vepřekovu ránu srazil obětavě Fillo

82
    Další šance Sigmy nekončí gólem. Na přední tyči minul míč Yunis, ovšem na té zadní se do zakončení dostal Vepřek, do jehož rány skočil jeden z domácích beků a šanci hostů tak zlikvidoval.

81
    Zajíc po odkopu Hubníka trefil špičku kopačky Hubníka a píská se proti Baníku.

79
    Centr ovšem sebral Mandou, jenž povedeným nákopem založil atak Sigmy. Díky Jánošovi se ovšem Ostrava zvládla ubránit.

78
    Hosté si posléze pomohli rukou v souboji s Kuzmanovićem a Baník tak i nyní zůstane u míče.

77
    Houska zatáhl de Azeveda, který by už už uháněl do brejku. Sudí Hrubeš následně tasí první žlutou kartu zápasu.

76
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Filip Kaloč, přichází Nemanja Kuzmanović.