Chabarovsk – Soči 2:3 (kon.) | Ufa – Dynamo Moskva 0:3 (kon.) | Čeljabinsk – Petrohrad 1:5 (kon.)
Kunlun – N.Novgorod 4:5 (po pr.)
Red Star Kunlun
4:5 (2:1, 1:3, 1:0 - 0:1)
Torpedo Nižnij Novgorod
Sobota 05.12.2020, 15:30 • Arena Mytišči • KHL

Před prázdnými tribunami v Mytišči byl k vidění útočný hokej a velké drama do posledních chvil. Kunlun zaskočil favorita rychlým nástupem a vedl 2:0, jenže další dlouhý úsek patřil Torpedu, které nasázelo čtyři góly a ještě několik dalších tutovek vychytal domácí brankář Smith.
    Draci se dostali zpět do hry ještě před druhou sirénou proměněným trestným střílením Shinkaruka, třetí třetinu zcela otočili hru a minutu před koncem potrestali hosty za pasivnější závěr i zbytečné vyloučení po vyhození kotouče přes plexisklo vyrovnáním v power-play.
    Nájezdy odmítl 12 vteřin před koncem prodloužení druhým gólem Andy Miele a Nižnij Novgorod slaví třetí vítězství v řadě.

Žádný český ani slovenský hráč dnes do zápasu nezasáhl.

Statistiky zápasu:

Střely na bránu 38:40 (14:14, 6:19, 13:4 – 5:3), vhazování 41:34, hity 9:10, čas v útoku 15:04 – 15:08, vyloučení 2:5, využití 1:1. (18:09:12)

64:48 Andy MIELE - 4:5

64:48
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Po dvou sražených střelách domácích vyrazil s kotoučem rychlobruslařskými záběry přes celé kluziště Žafjarov. Z jeho zpětné přihrávky vytěžil ANDY MIELE rozhodující gól 12 vteřin před sirénou. Žafjarov si zapisuje třetí gólovou asistenci zápasu!
    Asistence: Damir Žafjarov, Brady Austin.

64:04
    Puk letí přes plexisklo od Leščenkovy hole, vhazovat se bude před bránou Kunlunu.

63:10
    Střelu Huntera Shinkaruka po ledě řeší Melničuk rozklekem a rovnou rozehrává.

62:14
    Kunlun se zatím ke střele nedostal. Křížná přihrávka Viktora Baldajeva utekla Spencerovi Foo od hole.

61:17
    Miele krásně obkroužil kolem celé domácí trojčlenné sestavy, bekhendem poté trefuje jen Smithovu hruď.

60:20
    Buly vyhrála hostující trojice, Žafjarovův pokus tečuje Sproul do ochranné sítě.

60:01

V Mytišči se koná prodloužení! Také domácí dotáhli dvoubrankové manko a při hře bez brankáře si zajistili bod. O držiteli druhého bodu se rozhodne v následujících pěti minutách, případně až v samostatných nájezdech.

Statistiky po třetí třetině:
    Střely na bránu 33:37, vhazování 38:32, čas v útoku 14:20-13:30, vyloučení 2:5, využití 1:1.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    58:58 Ethan WEREK - 4:4

58:58
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    Risk s hrou šest na čtyři se Davidu Nemirovskému vyplatil. Hosté byli sevřeni na vlastním brankovišti a rychlou souhru zakončil na zadní tyči do odkryté brány ETHAN WEREK.
    Asistence: Luke Lockhart, Hunter Shinkaruk.

58:46
    Domácí se vracejí do pásma, ale Hunter Shinkaruk střílí z mezikruží nepřesně.

57:56
    Brána čínského klubu je prázdná, v útočném pásmu krouží šest bruslařů v červených dresech.

57:44
    Oddechový čas pro domácí.

57:44
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Danil Verjajev – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
    Hodně netaktické počínání, druhý stejný prohřešek v této třetině.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 2. Lockhart, 7. Toropčenko (Leščenko, Sproul), 34. Shinkaruk (TS), 59. Werek (Lockhart, Shinkaruk) – 12. Žafjarov (Čechovič), 24. Ch. Wideman (Miele, Žafjarov), 28. Miele (Žafjarov, Čechovič), 29. Kloos (Mišarin, Melničuk), 65. Miele (Žafjarov, Austin)

Red Star Kunlun: J. Smith (Šikin) – Chelios, Baldajev, Sproul, D. Osipov, Pedan, Starikov, Jevsejenkov – Nikolišin, Toropčenko, Leščenko – S. Foo, Lockhart, Collins – Shinkaruk, Šaškov, Wong – P. Foo, Wellman, Werek – Bakanov.
    Torpedo Nižnij Novgorod: Melničuk (Tichomirov) – Ch. Wideman, Marin, Austin, Orlov, Mišarin, Aljajev – Miele, Čechovič, Žafjarov – Šenfeld, Kloos, Szwarz – Varnakov, Pereskokov, Belevič – Gončaruk, Urakov, Verjajev.

Rozhodčí: Kočetov, Kuljov – Berseňov, Judin

Diváci: bez diváků