Třinec – Mladá Boleslav 3:4 (0:2 po s.n.) | Litvínov – Motor ČB 3:2 (kon.) | Mountfield HK – Plzeň 1:5 (kon.)
Liberec – Zlín 2:4 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 6:1 (kon.) | Pardubice – K. Vary 1:2 (1:2 po s.n.)
Olomouc – Vítkovice 3:2 (kon.)
HC Olomouc
3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 06.12.2020, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 25. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Přeji příjemné nedělní odpoledne při sledování textového přenosu z 25. kola Tipsport extraligy. Hokejisté HC Olomouc dnes na svém ledě přivítají tým HC Vítkovice Ridera. Úvodní buly tohoto moravského souboje padne v 17:00.

HC VÍTKOVICE RIDERA

Vítkovickým hokejistům se start do sezony celkem povedl. Přestože střídali výhry s prohrami, dokázali porazit Hradec Králové, Spartu, Mladou Boleslav nebo Kometu Brno. V posledních čtyřech utkáních ovšem prohráli a hlavně páteční porážka s Pardubicemi 1:5 pořádně vytočila sportovního šéfa Romana Šimíčka. Mistr světa z roku 1999 připustil, že v případě dalších neuspokojivých výkonů bude klub nucen udělat změny. Šimíček narážel hlavně na poslední dva zápasy proti Zlínu a Pardubicím, které se Ostravanům vůbec nepovedly. Vítkovice mají momentálně na marodce útočníky Zbyňka Irgla, Lukáše Krenželoka, Tomáše Kubalíka a Vojtěcha Poláka, proto museli sáhnout po náhradě mladšími hráči. Svůj debut v extralize si v posledních zápasech připsali Jan Bernovský, Vojtěch Lednický a teprve sedmnáctiletý Martin Ryšavý. Den před zápasem v Olomouci navíc modrobílí ohlásili, že nejproduktivnější bek mužstva Adam Polášek neprodloužil smlouvu, která končila 5. prosince, takže v mateřském celku pokračovat nebude. Ridera je po patnácti odehraných zápasech v tabulce devátá, na kontě má 19 bodů.

HC OLOMOUC

Hanáci se taktéž musí popasovat z poměrně rozsáhlou marodkou. Dlouhodobě je na listině zraněných hráčů dvojice Lukáš Klimek a Petr Strapáč. Kohoutům navíc chybí také mladý útočník Jakub Navrátil a podstatně zkušenější David Ostřížek. Ani obránce David Škůrek není stoprocentně fit, proto do minulých zápasů nezasáhl. Celek z Hané je v tabulce dvanáctý se 14 body na kontě. Dosud odehrál 16 duelů, ve kterých si připsal čtyři tříbodové výhry a dvě porážky v nastaveném čase. Celek koučů Zdeňka Motáka a Jana Tomajka už také nutně potřebuje zabrat, protože v uplynulých zápasech s Karlovými Vary a Kometou prohrál. Olomouc se v této sezoně trápí hlavně střelecky, vstřelila pouze 28 branek, což je nejmenší číslo v celé lize. Ani v defenzívě to Olomouci nejde, inkasovala 55 gólů a více branek už jen obdržel nováček z Českých Budějovic.

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Švrček, Valenta, Dujsík, Vyrůbalík (C), T. Černý, Ondrušek (A), Škůrek – Bambula, J. Knotek (A), Burian – J. Káňa, Kolouch, Kucsera – Olesz, Nahodil, Valský – V. Tomeček, Kusko, Gřeš.

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – R. Polák (C), Štencel, Trška, L. Kovář, R. Černý, Koch, Kubeš – Schleiss (A), Hruška (A), Lakatoš – Dej, Marosz, Mallet – Dočekal, Werbik, Šišovský – Lednický, J. Mikyska, Fridrich..

Oba celky už přijíždějí na ledovou plochu. Olomouc nastoupí v červených dresech, zatímco Vítkovice v dresech bílých.

00:01

00:22
    Jan Schleiss se vydal napadat olomouckou rozehrávku, což se mu také podařilo. Poté však domácí dostali kotouč ven z vlastní třetiny a následně byl pískán ofsajd Vítkovic.

00:56
    Tomáš Dujsík měl na bránou domácích problém s napadajícím Dejem. Dlouho se o puk bojovalo v pásmu Hanáků, ale hosté vystřelit nedokázali.

01:15
    Miroslav Svoboda si připsal první zákrok. Zachytil ránu Lukáše Kucsery z pravého kruhu.

01:43
    Nahození Tomáše Černého zkoušel lehce tečovat Rostislav Olesz. Zkušený útočník puk zasáhl, ale černá guma nakonec minula zadní tyč Svobodovy brány o pár centimetrů.

02:32
    Poprvé do zákroku musel také Branislav Konrád. Lakatoš střílel zpoza beka do připravené vyrážečky domácího gólmana.

02:58
    Dominik Lakatoš těsně za modrou čárou šikovně nabil Trškovi, jehož ránu zachytil Konrád do lapačky.

03:22
    Svoboda byl za bránou podražen. Vítkovice za chvíli budou hrát přesilovku.

03:42
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jan Knotek – 2 min., podrážení).

04:02
    Přihrávku Jana Hrušky na střed mezi kruhy dokázal Rostislav Olesz přečíst. Domácí se tak osvobodili.

04:36
    Nepřesná rozehrávka brankáře Svobody skončila zakázaným uvolněním ostravského celku. Vhazovat se bude v útočném pásmu Olomouce.

05:15
    Dujsíkovi se nepovedlo vyhodit a hosté dlouho kombinovali. Jan Štencel následně našel na vrcholu levého kruhu volného Romana Poláka, jehož tvrdou ránu udržel Branislav Konrád ve svých betonech.

05:31
    Ani rána Jana Štencela se neujala. Konrád svůj tým opět podržel.

05:42
    Přesně ve chvíli, kdy skončila přesilová hra Vítkovic, fauloval Dominik Lakatoš. Bude vyloučen na krosček.

05:50
    Po vyhraném buly domácích pálil od modré čáry Jiří Ondrušek. Svoboda toho moc neviděl, ale i tak zasáhnout dokázal.

06:06
    Po dobré práci Nicolase Werbika se hosté osvobodili. Vyhodili touš přes všechny čáry až ke Konrádovi.

07:02
    Ve druhé minutě přesilovky Olomouc pořádně zatlačila. Nejprve mezi kruhy promáchl Kucsera a nakonec pálil z první po přihrávce z levé strany Jan Káňa. Svoboda se štěstím vyrazil.

07:25
    Petr Kolouch u přední tyče nepropasíroval kotouč za pozorného Svobodu.

07:42

08:16
    Vítkovicím nevyšla předávka ve středním pásmu, což byla voda na mlýn pro Vojtěcha Tomečka. Olomoucký útočník se po křídle dokázal protáhnout, ale Svobodu neprostřelil.

09:13
    Aktivita se přesunula na hokejky hostů, ti se snaží něco vymyslet v útočném pásmu.

09:42
    Ale na druhou stranu pádil Bambula. Mladý útočník domácích trefil vyrážečku brankáře Vítkovic.

10:17
    Olomouc opět předvedla kvalitní střídání. Před Svobodou bylo dlouhou dobu velmi rušno.

10:49
    Vítkovice se dalšímu útoku domácích stačili ubránit. Kohouti bruslí o trochu lépe.

11:14
    Po ráně Martina Dočekala z pravého kruhu musel do pozoru Branislav Konrád. Na ledě byl ale včas a prudkou střelu hostujícího útočníka zastavil.

11:28
    Lakatoš byl zastaven pozorným Oleszem. Pobyt hostů ve třetině soupeře moc dlouho netrval.

11:59
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí jdou do vedení díky povedené akci v útočné třetině. U zadní tyče si počkal na přihrávku Jakuba Valského ROSTISLAV OLESZ. Útočník domácích se pohotovou střelou z prvního doteku nemýlil. Branku z úcty ke svému bývalému klubu neslavil, neboť dříve oblékal barvy Vítkovic. 1:0. Asistence: Jakub Valský a Lukáš Nahodil.
    11:59 Rostislav OLESZ - 1:0

13:22
    Oba celky střídají. Vítkovice se snažily dostat dopředu, ale jejich snaha byla marná.

13:58
    Čtvrtá formace Ostravanů se dostala pod tlak. Petr Kolouch u mantinelu dokázal přehrát beky hostů, ale kotouč nakonec opustil hrací plochu. Čeká nás komerční přestávka.

14:35
    Rostislav Olesz se ocitl v další velké šanci. Krásně si zpracoval přihrávku od mantinelu a z levé strany mířil sám na Svobodu. Gólman hostů ale u přední tyče zasáhl.

14:51
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Silvester Kusko – 2 min., vysoká hůl).

14:57
    Lukáš Kucsera ihned odpálil puk přes všechny čáry.

15:24
    Vítkovičtí se ani tentokrát v útočné třetině neusadili. Domácí bez problémů znovu vyhodili.

15:55
    Petr Kolouch si chtěl vymodlit faul, ale hlavní rozhodčí vylučovat nebude. Vítkovicím se ale přesilovka vůbec nedaří.

16:38
    Štencel nabil Polákovi, jehož tvrdou střelu vyrazil Branislav Konrád pravým betonem.

16:51

17:12
    Ondruškova žabička doputovala až na icing. Za okamžik se bude vhazovat před slovenským brankářem ve službách Hanáků.

17:42
    Ondrušek nahodil do útočného pásma, aby měli domácí čas k vystřídání.

18:16
    Mikyskův přechod dokázal přečíst Jan Švrček, jenž si situaci nekomplikoval a poslal touš do střední třetiny.

18:25
    Na druhé straně pálil Vilém Burian. Útočník domácích ale nezamířil přesně.

18:46
    Jan Bambula byl před bránou hostů zablokován, ale docela kvalitní pozici k zakončení měl před sebou Jan Knotek. Bekhendem ale svatyni Vítkovic přestřelil.

19:16
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jan Bambula – 2 min., vysoká hůl).

19:46
    Přihrávka Jana Hrušky hledala na modré čáře Petera Tršku, ovšem obránce Vítkovic stál u mantinelu. Kotouč tak zamířil do středního pásma.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Střely na bránu: 14 – 5

Olomouc v první třetině měla herní i výsledkovou převahu. Domácí se sice v úvodních minutách museli bránit menšímu tlaku hostů, ale od poloviny periody byli lepším mužstvem. Vítkovice se nedostávaly k zakončení tak často a naopak Miroslav Svoboda musel zasahovat proti několika situacím. Zatím jedinou branku zápasu vstřelil na konci 12. minuty Rostislav Olesz.

20:01

20:26
    Rostislav Marosz si hrál za bránou domácích až dlouho s kotoučem. Nakonec byl i nepřesný.

20:44
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Peter Trška – 2 min., sekání).

21:00
    Rastislav Dej byl zastaven kvůli pohotovému zákroku Tomáše Valenty. Obránce domácích vypíchl puk kvalitně.

21:16

22:02
    Jan Káňa sice na kruhu upadl, ale kotouč v útočném pásmu udržel. Olomouc se záhy dostala do zajímavé příležitosti, když Kucsera nabídl Ondruškovi, jehož rána skončila v lapačce Miroslava Svobody.

22:27
    Jan Štencel zastavil Kucseru a následně vyhodil puk do obranné třetiny domácích.

22:44

23:03
    Vítkovice měly svou možná největší šanci v zápase. Alexandre Mallet si nabruslil za obranu a v samostatném úniku jen těsně minul zadní tyč.

23:06
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Martin Vyrůbalík – 2 min., sekání).

23:22
    Rostislav Olesz zahrozil ve vlastním oslabení. Svou dělovku namířil jen kousek nad horní tyč.

23:48
    Marosz vybídl Tršku, jehož tvrdá rána z voleje pořádně zaduněla o vyrážečku Branislava Konráda.

24:12
    Vítkovice zatlačily, avšak Olomouc se už ubránila. Oba celky střídají.

24:36
    Střela Dominika Lakatoše z pravého kruhu nebyla přesná, bránu Olomouce minula.

25:06

25:32
    Po přihrávce Kováře pálil Robert Černý. Hostujícímu obránci se ale pokus nevydařil, neboť byl tečován do rohu kluziště.

26:07
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Je vyrovnáno. Prosazuje se čtvrtá formace Vítkovic. Petr Fridrich si připsal svůj první kanadský bod v extralize, když našel mezi kruhy JOSEFA MIKYSKU. Centr Ridery poté nečekaně vypálil a kotouč skončil v bráně. 1:1. Asistence: Petr Fridrich a Vojtěch Lednický.
    26:07 Josef MIKYSKA - 1:1

27:05
    Vítkovice jsou po vstřelené brance při chuti. Znovu se usadily před Konrádem a několikrát se dostaly do zajímavých pozic. Gólman Hanáků ale odolal.

27:37
    Nahození Štencela z velkého úhlu nedokázal tečovat Rastislav Dej. Olomoucká obrana si dokázala poradit.

27:51
    Po delší době zasahoval Miroslav Svoboda. Gólman Vítkovic raději přidržel puk v lapačce a přerušil hru.

28:02
    Snaha domácích byla zastavena kvůli ofsajdu. Vhazování tak bude obstaráno ve střední třetině.

28:28
    Vilém Burian nastartoval Jana Knotka, jehož průnik po levé straně skončil střelou. Olomoucký centr mířil mezi betony, ale Svoboda udržel kotouč ve své moci.

28:46
    Domácí hru trochu uklidnili a nyní si přihrávají v obranném pásmu.

29:12
    Roman Polák nahazoval z otočky. Prostor mezi třemi tyčemi netrefil, ale hosté zůstávají na kotouči.

29:44
    Alexandre Mallet dvakrát po sobě nebezpečně dorážel těsně u brankoviště. Obrana domácích si poradila bez úhony.

30:09
    Základní hrací doba se přehoupla do druhé poloviny. Olomouc se nyní provinila zakázaným uvolněním.

30:22
    Parádní přihrávku Lukáše Kucsery si zpracoval Jan Káňa, jenž upaloval sám na bránu. Miroslav Svoboda ale také tentokrát svůj tým podržel.

30:57
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Martin Dočekal – 2 min., vysoká hůl).

31:03
    Hned po vyhraném buly hostů vyhodil Roman Polák touš přes všechny čáry.

31:20
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Petr Kolouch – 2 min., podrážení).

31:56
    Jakub Valský svedl u mantinelu ostrý souboj s Lukášem Kovářem. Poté ve hře pokračoval Silvester Kusko, který ale nedokázal přesně přihrát.

32:03
    Po komerční přestávce uvidíme přesilovou hru Vítkovic 4 na 3, která bude trvat 54 sekund, poté budou mít hosté dokonce k dispozici početní výhodu pěti proti třem. Vyloučen je tentokrát Jiří Ondrušek za hákování.

32:35
    Hosté se dostali do velmi nebezpečné palebné pozice na pravém kruhu. Střelu zápěstím vyslal Jan Štencel, ale Konrádova lapačka byla pohotová.

32:58
    Ve chvíli, kdy do hry naskakoval pátý hráč Vítkovic, se hosté dostávají do náskoku. Rostislav Marosz posunul Janu Štencelovi, jehož přistrčení se dostalo k DOMINIKU LAKATOŠOVI. Útočník Vítkovic vstřelil svou desátou branku v sezoně z pravého kruhu. 1:2. Asistence: Jan Štencel a Rostislav Marosz.
    32:58 Dominik LAKATOŠ - 1:2

33:40
    Vítkovice pokračují v přesilovce a za Konrádem zvonila tyč! Peter Trška byl blízko ke gólu.

34:03

34:41
    Josefu Mikyskovi se přihrávka zpoza brány nepovedla. Olomoučtí obránci zapracovali důsledně.

35:11
    Káňa narazil Valskému, ovšem útočníkovi třetí formace domácích se pokus vůbec nepovedl. Nebyl tak prudký a navíc zamířil vedle tyče.

35:11
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Patrik Koch – 2 min., hrubost).

35:38
    Domácí začínají svou početní výhodu ve vlastním pásmu. Vítkovice se zatím v pohodě brání.

36:27
    Janu Káňovi rána z voleje pořádně sedla. Svoboda však měl svůj beton na místě. Kucsera se k dorážce nedostal.

36:57
    Olomouc ale v přesilové hře pořádně zatopila pod kotlem. Kucsera sice neuspěl, ale nakonec mohl pálit i Ondrušek. Pokus zkušeného zadáka Olomouce ale trefil Svobodovu lapačku.

37:12
    V závěru přesilovky se do dobré pozice dostal Jakub Valský. Klec hostů minul o pár centimetrů.

37:40
    Oba celky jsou v plném počtu a domácí se drží před bránou Vítkovic. Rostislav Olesz se tlačil před brankoviště, ale na vyražený kotouč nedosáhl.

38:09
    Robert Černý zkusil na druhé straně pozornost Konráda z mezikruží. Brankář domácích vyrazil.

38:49
    Už dlouho se bojuje o puk v obranném pásmu Ostravanů. Za chvíli se nám rozběhne poslední minuta druhé části.

39:28
    Po velkém tlaku Hanáků musel čarovat Miroslav Svoboda. Ránu Silvestera Kuska z pozice mezi kruhy si na poslední chvíli dokázal najít.

39:55
    Olomouc pálí na konci druhé části opravdu hodně. V uplynulých sekundách vyslala směrem na vítkovickou bránu nemalý počet pokusů.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Střely na bránu po 2. třetině: 28 – 16

Druhá dvacetiminutovka je u konce. Vítkovice překlopily vývoj utkání na svou stranu a před třetí třetinou vedou 2:1. O branky se postarali Josef Mikyska a Dominik Lakatoš. Hosté vstoupili do třetiny daleko lepším způsobem, než jakým odehráli první třetinu. Za svou snahu byli odměněni hned dvakrát. V závěru druhé části ale Olomouc vystrčila růžky a vytvořila si několik šancí. Před třetím dějstvím je vše otevřené.

40:01

40:01
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Robert Černý – 2 min., nedovolené bránění).

40:40
    Olomouc se také prosazuje z přesilové hry a opět máme srovnáno. JAN KÁŇA čekal dlouho s kotoučem na holi na pravé straně, nakonec se ke střele odhodlal. A tato střela byla velmi povedená, zaplula totiž do horního růžku u bližší tyče Miroslava Svobody. 2:2. Asistence: Jiří Ondrušek.
    40:40 Jan KÁŇA - 2:2

41:12
    Rostislav Marosz zbytečně nahodil puk ještě před červenou čárou. Jelikož nahození bránu netrefilo, tak se Vítkovice provinily icingem.

41:30
    Nenápadná rána Silvestera Kuska byla sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Svobodou.

41:39
    Vzápětí přichází další zakázané uvolnění hostů. Celek v bílých dresech nevstoupil do třetí třetiny moc dobře.

42:05
    Ondruškovu ránu z kruhu dokázal zablokovat Peter Šišovský.

42:22
    Vítkovice mají ponechanou výhodu, budou hrát další početní výhodu.

42:39
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Petr Kolouch – 2 min., držení).

42:49
    Vilém Burian hned po buly dokázal vyhodit kotouč do bezpečnějších pozic pro domácí celek. Vítkovice se tedy budou muset do pásma soupeře vracet.

43:25
    Roman Polák vyslal nepříjemný projektil z levé strany. Konrád ale dokázal zasáhnout.

43:50
    Mallet sice odvedl dobrou práci před bránou, když tečoval nahození od modré čáry. Posléze však nepřesně přihrál, takže Vítkovice samy sebe vyhostily z pásma.

44:26
    Peter Trška si najel do zajímavé pozice. Trefil však před sebou blokujícího hráče.

44:39

45:02
    Ránu Rostislava Olesze zleva odrazil Roman Polák čepelí hole do ochranné sítě.

45:16
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Patrik Koch – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

45:57
    Olomouc sice vsítila branku zásluhou Lukáše Nahodila, ale po trenérské výzvě hostů gól neplatí. Svobodovi bránil útočící hráč v brankovišti, takže stav zůstává nerozhodný.

46:14
    Rastislav Dej vypíchl kotouč těsně před Lukášem Nahodilem, který se chystal pálit.

46:30
    Lukáš Kucsera vypálil od modré čáry velmi ostře. Svatyni Vítkovic ale netrefil.

47:16

47:17
    Dlouho se však Vítkovičtí v pěti hráčích na ledě neohřáli. Alexandre Mallet bude vyloučen za nedovolené bránění v útočném pásmu.

47:23
    Vítkovice vyhodily, ale Jan Káňa se snažil udržet kotouč v útočném pásmu. Nakonec už hrál za modrou čárou, takže je pískán ofsajd.

47:49
    Nahodil se snažil proháčkovat až před Svobodu, ale černá guma mu v rozhodující chvíli utekla. Posléze jeden z domácích pálil, ale rána byla poslána do ochranné sítě.

48:20
    Vítkovice vyhazují přes všechny čáry. Úvodní minuta přesilovky se Hanákům moc nepovedla.

48:56
    Jan Hruška si nabral puk na bekhend a vyhodil jej do střední třetiny. Vítkovice střídají.

49:17

49:29
    Alexandre Mallet měl po návratu z trestné lavice šanci. Po přistrčení Jana Hrušky ale z těsné blízkosti netrefil bránu Olomouce.

50:25
    O puk se bojuje ve střední třetině. Uvidíme, zda tento zápas dojde až do prodloužení.

50:52
    Miroslav Svoboda měl plné ruce práce, neboť jeden z jeho spoluhráčů celkem nešťastně kotouč srazil mezi jeho betony. Brankář Vítkovic ale nepřipustil, aby kotouč doskákal až za brankovou čáru.

51:25
    Lukáš Kucsera přejel útočnou modrou čáru a poté pálil. Svoboda tento projektil moc dobře viděl, a proto bez problémů zasáhl.

51:54
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jakub Valský – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Dominik Lakatoš – 2 min., hrubost).

52:03
    Ondruškovo nahození jemně tečoval Jan Bambula. Olomoucký mladík ale přesný nebyl.

52:41
    Tomáš Valenta neměl podporu svých spoluhráčů po křídlech, a proto zkoušel pálit hned po přechodu do útočného pásma. Roman Polák mu však střelu srazil nad bránu.

52:50
    Jeden z hostujících hráčů zlomil hokejku, a to se stalo Vítkovicím osudné. TOMÁŠ VALENTA si nikým nehlídán počkal na levém kruhu na pas Viléma Buriana a poté rychle dokázal zacílit do přední části brány. 3:2. Asistence: Vilém Burian.
    52:50 Tomáš VALENTA - 3:2

53:42
    Olomouc kontroluje puk ve středním pásmu. Vítkovice budou muset zabrat.

54:07
    Oba celky už hrají v plném počtu. Navíc se dostáváme do závěrečné části třetí periody.

54:52
    Werbik mířil vpřed značně znevýhodněn. Snažil se probít mezi třemi hráči domácích, kteří jej v pohodě zastavili.

55:39
    Peter Trška dopřál Janu Bambulovi až příliš mnoho prostoru. Domácí útočník se obtočil a zpoza brány vybruslil. Snažil se puk zastrčit k tyči, ale Svoboda zakročil.

56:03
    Roman Polák jen nahodil touš za bránu Hanáků, kam si pro něj dojel Branislav Konrád.

56:38
    Rostislav Olesz udržel kotouč v rohu kluziště a poté jej poslal před bránu hostů. Vítkovice měly štěstí, že Valský na přihrávku nedosáhl.

57:28
    Olomouc drží puk daleko od své brány. Tohle jí samozřejmě vyhovuje.

57:49

57:49
    Vítkovice si berou oddechový čas, takže lze předpokládat, že při vyloučení Jana Knotka budou hrát v poměru 6 na 4.

57:49
    Svoboda zůstává na střídačce. Na buly jde Hruška proti Kolouchovi.

57:58
    Ostrá rána Jana Štencela minula cíl jen o pár centimetrů.

58:18
    Domácí jen o pár desítek centimetrů minuli při výhozu přes všechny čáry odkrytou klec.

58:36
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Peter Trška – 2 min., podrážení).

58:52
    Při hře 4 na 4 pálil zajímavě Tomáš Dujsík. Olesz nakonec nedokázal tečovat jeho pokus.

59:16
    Vítkovice se ale stále nedostaly do útočné třetiny. Bránící hráči domácích odvádějí kvalitní práci.

59:42
    Taktická chyba Ostravanů. 18 sekund před koncem řádné hrací doby hráli v šesti, což je pro ně problém, neboť na trestné lavici mají Petera Tršku, takže po odvolání Svobody z brankoviště měli hrát jen v pěti.

Statistiky

Střely na bránu: 34-20
    Vyloučení: 9-10
    Využití přesilovek: 1-1
    Buly: 28-34

Olomouc dneska porazila Vítkovice poměrem 3:2. Konečný výsledek je zasloužený, neboť domácí měli střeleckou převahu a byli lepším týmem. Ve třetí třetině dokázali utkání otočit zásluhou branek Jana Káni a Tomáše Valenty. Hosté tak prohrávají i pátý zápas v řadě, zatímco Olomouc po dvou nezdarech dokázala uspět za tři body.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne. Na počtenou! (19:25:00)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 12. Olesz (Valský, Nahodil), 41. J. Káňa (Ondrušek), 53. Valenta (Burian) – 27. J. Mikyska (Fridrich, Lednický), 33. Lakatoš (Štencel, Marosz)

Rozhodčí: Pešina, Lacina – Brejcha, Gerát