Lille – Monaco 2:1 (kon.) | Angers – Lorient 2:0 (kon.) | Bordeaux – Brest 1:0 (kon.)
Dijon – Saint-Étienne 0:0 (kon.) | Nantes – Štrasburk 0:4 (kon.) | Remeš – Nice 0:0 (kon.)
Méty – Lyon 1:3 (kon.)
Angers SCO
2:0 (1:0)
FC Lorient
Neděle 06.12.2020, 15:00 • Stade Raymond Kopa, Angers • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 13. kolo

On-line přenos je u konce. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký večer. (17:12:06)

Po neúplném 13. kole se Angers posunulo na velmi pěknou sedmou příčku, zatímco na počtvrté v řadě poražený Lorient se bodově dotáhl poslední Dijon.

Angers doma přehrálo trápící se Lorient. Už v 10. minutě otevřel skóre Angelo Fulgini a ještě do přestávky měl dvě šance zvýšit náskok Bahoken. Hosté oběma pokusům Kamerunce odolali a v dlouho bezbrankovém druhém dějství se chvíli před nastavením dožadovali odpískání penalty. Situaci dokonce prověřoval VAR, ale penaltový prohřešek neodhalil. Lorient tak ve snaze vyrovnat ze hry nadále vrhal síly do útoku, což v poslední minutě potrestal Pierrick Capelle – 2:0.

Držení míče: 47% : 53%.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 5:6.
    Rohy: 2:12. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:11.

90+6
    90+6. Pierrick CAPELLE - 2:0

90+6
    Angers právě vstřelilo branku!
    Razítko na výhru Angers dává v poslední nastavené minutě PIERRICK CAPELLE. Domácí se dokázali prokombinovat z rohu hřiště na levou stranu vápna, odkud Cabot přihrál na úroveň penalty nikým nehlídanému spoluhráči. Ten si mohl dovolit míč zpracovat a trefit poloprázdnou branku už pro něj byla hračka.

90+4
    Ani napodruhé Lorient nedokázal udeřit a jeho soupeř následně přesunul hru na střed.

90+3
    Namísto penalty museli vzít hosté za vděk rohovým kopem. A po něm si tuto standardku zopakují.

90+2
    Videozáběry, které měl Thomas Léonard k dispozici, porušení pravidel neodhalily. Žádnou penaltu tak Lorient kopat nebude.

90
    VAR kontroluje možné hraní míče rukou. Bude Lorient kopat v nastaveném čase penaltu?

88
    Na opačné straně chtěl překvapit brankáře střelou z úhlu Moffi. Balon nabral směr přední tyč a v síti se opravdu zatřepetal. Naštěstí pro Angers pouze v boční.

87
    Hosté už hrají vzadu na riziko. Pootevřeného okna v obraně chtěl využít Diony, ale nakonec uvízl v sevření.

85
    Angers, dá se říct, bezpečně kontroluje výsledek. Když už domácí tým pustí svého soupeře do zakončení, je to z dálky mimo nebezpečný střelecký prostor.

83
    Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Stéphane Bahoken, přichází Loïs Diony.

83
    Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Angelo Fulgini, přichází Pierrick Capelle.

82
    Z nastalého tlaku vytěžili hosté roh. Centr na přední tyč byl odvrácen k Boisgardovi, jenž z hlubokého záklonu mířil vysoko nad.

81
    Až k hranici velkého vápna teď vyběhl Bernardoni (Angers), aby svým spoluhráčům usnadnil rozehrávku.

Lukáš Jasoněk

Branky: 10. Fulgini, 90+6. Capelle (Cabot)

Karty:   21. Amadou (AGR), 40. Boufal (AGR), 45+1. Bahoken (AGR), 60. Pelissier (AGR)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 5:6. Rohy: 2:12. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:11.
    Angers SCO: Bernardoni – Manceau, I. Traoré (C), Thomas, Bamba – Amadou (59. L. Coulibaly), Mangani – Pereira Lage, Fulgini (83. Capelle), Boufal (55. Cabot) – Bahoken (83. Diony).
    Náhradníci: Butelle – Bobichon, Capelle, Cabot, L. Coulibaly, Diony, El Melali, Pavlović, Cho.

FC Lorient: Nardi – Delaplace, Laporte, Gravillon, Le Goff – T. Chalobah, Abergel – Lauriente, Lemoine (C) (76. Le Fée), Wissa (70. Boisgard) – Hamel (77. Moffi).
    Náhradníci: Dreyer – Fontaine, Boisgard, Grbic, Le Fée, Hergault, S. Marveaux, Moffi, Wadja.

Rozhodčí: Léonard – Lang, Boutry