Srbsko – Maďarsko 26:38 (kon.) | Slovinsko – Francie 17:27 (kon.) | Chorvatsko – Nizozemsko 27:25 (kon.)
Č. Hora – Dánsko 19:28 (kon.)
Černá Hora
19:28 (11:13)
Dánsko
Neděle 06.12.2020, 20:30 • Jyske Bank Boxen, Herning • Mistrovství Evropy žen • Skupina A

Černohorkám se povedl vstup do zápasu a první poločas nebyl z jejich strany vůbec špatný. Nicméně pak mezi 35. – 53. minutou neskórovaly a tou dobou se lámal duel v jejich neprospěch! Toftová zkrátka zavřela branku a na Černé Hoře ležela velká deka. To, že tým neskóruje v házené osmnáct minut, to se často nevidí a je to naprostá rarita. Nabuzené Dánky poté v závěru i daly příležitost hráčkám z lavičky a v posledním kole základních skupin budou na domácím evropském šampionátu hrát o první místo proti obhájkyním titulu z Francie, to Černá Hora si to rozdá v přímém souboji proti Slovinsku o postup.

Děkujeme za pozornost, házené zdar. (22:04:01)

Černá Hora – Dánsko 19:28 (11:13)
    Nejvíce branek: Ramusovićová 5, Radičevićová 4/2, Pletikosićová 2 – Rejová 5/2, Pedersenová 4, Hansenová 3. Rozhodčí: Nastaseová, Stancuová (obě Rumunsko). Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/2. Vyloučení: 1:2.

Konec zápasu. (19:28)
    60
    Mugošová ještě korigovala z levého křídla na zadní tyč. (19:28)
    60
    Daamgard Lundová střílí přesně z levé spojky. (17:28)
    60
    Ramusevićová převzala míč z levé spojky na pivotu, otočila se kolem soupeřky a zakončila o zem do sítě. (17:26)

59
    Přešlap černohorské pivotky, ale posléze zakončovala Jörgensenová ze spojky mimo branku. (17:26)
    59
    Gól vstřelil tým Dánsko (Majbritt Toft Hansenová). (17:26)

58
    Dánky výskají radostí, protože Despotovićová pálí vedle pravé šibenice. (17:26)

57
    Sedmička a může za to faul na pivotku Ramusovićovou, tu stáhla na zem bránící hráčka na šestce. (17:26)
    57
    Dánsko rozhýbalo obranu Černé Hory! Po nahrávce z pravého křídla mířila Burgaardová z pravé spojky ke vzdálenější tyči. (17:26)
    56
    Vukčevićová se natáhla pro pas ze střední spojky a prosadila se z pivota, Dánsko si bere timeout. (17:25)
    56
    Reinhardrtová u pravé tyče podržela Dánky a A. M. poslala oblouček z vlastní poloviny do prázdné branky Černé Hory. (16:25)

55
    Potřetí za sebou se Dánsko dopustilo útočného faulu. (16:24)
    54
    Dánky byly v obraně hodně pasivní a toho využila rozběhnutá Pletikosićová z pravé spojky a šesti metrů. (16:24)
    54
    Ramusovićová skóruje ze spojky. (15:24)
    53
    Zdánlivě nekonečnou dobu bez vstřelené branky utíná Pletikosićová náběhem na levou spojku do druhé vlny na nahrávku a trefou do pravého horního rohu a zároveň protipohybu brankářky Reinhardtové. (14:24)

52
    Takových osmnáct minut nedaly Černohorky branku. Na to, že se jim vstup do utkání povedl a nepůsobily vůbec špatným dojmem v prvním poločase... (13:24)