Srbsko – Maďarsko 26:38 (kon.) | Slovinsko – Francie 17:27 (kon.) | Chorvatsko – Nizozemsko 27:25 (kon.)
Č. Hora – Dánsko 19:28 (kon.)
Chorvatsko
27:25 (13:14)
Nizozemsko
Neděle 06.12.2020, 18:15 • Sydbank Arena, Kolding • Mistrovství Evropy žen • Skupina C

Z mé strany je to dnes vše, přeji vám pohodový konec víkendu a zítra při zápase Rusko – Švédsko se na vás budu opět těšit! (20:01:57)

Chorvatsko – Nizozemsko 27:25 (13:14)
    Nejvíce branek: Kalausová 9, Mičijevićová 6, Krsniková 4/1 – Dulferová 5, Abbinghová 5/3, Van Der Heijdenová 4. Rozhodčí: Hansenová, Christensenová (obě DEN). Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/4. Vyloučení: 4:4.

Zatímco Chorvatsko tak může slavit jistý postup, Nizozemsko si to v posledním zápase rozdá napřímo o postup s Maďarskem, které vypráskalo v dnešním utkání Srbsko o dvanáct branek. Kdyby Nizozemsko nepostoupilo, bylo by to určitě velké překvapení a Emmanuel Mayonnade by už byl jednou nohou pryč z nizozemské lavičky.

U Chorvatska je to naopak zcela nečekané, čekalo se, že právě Chorvatky budou ten outsider v této skupině. Házená je však v tomto nevyzpytatelná.

Nizozemsko na kolenou a Chorvatsko v zápase plném zvratů jako totální outsider slaví postup do další fáze! Musíme si přiznat, že Nizozemsko dnes neodehrálo vůbec dobrý zápas. Jako by špatný vstup do utkání (1:4) předurčil ráz celého špílu. Nizozemky se sice dokázaly vždycky dotáhnout a v závěru prvního poločasu dokonce strhnout vedení na svoji stranu, ve druhém poločase ale už nikdy více než o dvě branky nevedly.

Chorvatsku fungovala hlavně obranná fáze, oproti Tině Westerové, která se v brance spíše trápila, byla jednou z ústředních postav gólmanka Tea Pijevićová, která měla úspěšnost těsně pod 40 %! V závěru už hrálo Nizozemsko ve velké křeči, naopak Chorvatky nezaváhaly a nakonec si došly pro cennou výhru 27:25!

Konec zápasu. (27:25)

60
    Lois Abbinghová z pravé spojky mířila vysoko nad, teď už je hotovo! (27:25)
    60
    Larissa Kalausová ale 33 sekund před koncem dává pravděpodobně razítko na výhru Chorvatska! (27:25)

60
    Jenže přihrávka do pivota nevyšla, Nizozemsko zkouší osobní obranu! (26:25)

59
    Průraz na levé spojce, Nizozemky jdou do útoku minutu a čtvrt před koncem. Tentokrát už musí proměnit! (26:25)

58
    Westerová podržela Nizozemsko zákrokem proti střele Mičijevovićové, Chorvatsko ale nadále v útoku zůstává! Trenér Nerad Šostarić bere oddechový čas. (26:25)
    58
    Laura Van Der Heijdenová ale rychle snižuje, tohle bude drama do posledních sekund! (26:25)
    57
    Do pivota to Chorvatkám nevyšlo, Mičijevićová to ale nakonec vzala na sebe a prostřelila Westerovou! (26:24)

57
    Chorvatsko je v pasivní hře, Ćamila Mičijevićová šla do zakončení, byla však faulována. (25:24)

56
    Tea Pijevićová zapisuje další skvělý zákrok, tentokrát neuspěla Van Der Heijdenová z pravé spojky! Dost možná to může být zlom v zápase. (25:24)
    56
    Na hraně průrazu se Kalausová otočila na šesti metrech a strhává vedení opět na chorvatskou stranu. Čeká nás pořádně emotivní závěr! (25:24)

55
    Inger Smitsová zakončovala kombinaci z deseti metrů, slabou střelu ale namířila jenom doprostřed branky, kde stála chorvatská gólmanka! (24:24)

55
    Nizozemsko reaguje oddechovým časem, má posledních pět minut na to, aby dokázalo vyhrát a mít lepší pozici v boji o postup. (24:24)
    55
    Mamićová využila toho, že Dulferová vyběhla z obranného systému, míč s sebou nevzala a pro pravou křídelnici Chorvatska tak byl dobrý úhel. Mamićová toho využila a technickým přehozem srovnává. (24:24)