Třinec – Pardubice 4:3 (kon.) | Zlín – K. Vary 1:2 (po pr.) | Mladá Boleslav – Olomouc 6:1 (kon.)
Litvínov – Vítkovice 1:0 (po pr.) | Liberec – Kometa Brno 2:1 (kon.) | Mountfield HK – Motor ČB 6:1 (kon.)
Berani Zlín
1:2 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
HC Energie Karlovy Vary
Úterý 08.12.2020, 17:00Tipsport extraliga • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Pěkné hokejové odpoledne z Moravy! Maraton extraligy i nadále pokračuje, dnes nás čeká den dohrávek, takže v rámci devátého kola na sebe narazí Zlín a Karlovy Vary. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.

PSG Berani Zlín
    Zlín přesně před týdnem konečně zlomil domácí bídu, kdy poprvé v sezoně na svém stadionu bodoval za tři body, Vítkovice porazil těsně 2:1. Následně ho čekaly dva venkovní zápasy proti silným týmům, ale domácí výhra ho povzbudila k lepším výkonům. V Plzni to i přes velký comeback do zápasu nakonec nevyšlo. Berani tam sice prohrávali 0:6, ale nakonec to skončilo 5:7! Proti Liberci to se ale ševcům už zadařillo, Bílé Tygry přetlačili poměrem 4:2 a připsali si tedy neskutečně cenné vítězství. Díky tomu se posunuli na desáté místo tabulky, v případě dnešní výhry to samozřejmě mohou ještě více vylepšit, avšak na Karlovy Vary moc dobré vzpomínky nemají, protože ty před nedávnem právě na stadionu Luďka Čajky zvítězily díky gólu v poslední sekundě. Zlín tak udělá všechno proto, aby se to neopakovalo.

Jakub Šlahař 8 bodů (3+5)

Karlovy Vary se nyní nachází v neuvěřitelné formě, protože z posledních desíti zápasu prohráli jen jeden jediný. Byla to hrůzná prohra proti Mladé Boleslavi poměrem 4:11, ale Energie se z tohoto debaklu opravdu hodně poučila, protože od té doby nasbírala pět výher v řadě. Když půjdeme postupně, tak porazila Vítkovice, Zlín, Olomouc, Liberec a nakonec Pardubice. Díky tomu jsou tak dnešní hosté na krásném čtvrtém místě tabulky, což se od nich před sezonou rozhodně nečekalo. Pokud navíc budou pokračovat v aktuálních výkonech, mohou rozhodně myslet ještě na lepší příčky. Dnes se od nich očekává prodloužení vítězné série, jelikož ve Zlíně naposledy vyhráli gólem v poslední sekundě, avšak dnes se určitě pokusí o to, aby to bylo jistější vítězství.

Přidají dnes Zlínští další?

PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) – Řezníček, Ferenc, Nosek (A), M. Novotný, Žižka (C), Gazda, Dluhoš – Köhler, Herman, Karafiát – J. Ondráček, Hejcman, Vopelka – Kubiš (A), P. Sedláček, Šlahař – Okál, Poletín, Václavek.

HC Energie Karlovy Vary: Hamrla (Horák) – M. Rohan (A), Šenkeřík, Graňák, Weinhold, Pulpán (A), Zábranský, D. Mikyska – Lauko, D. Kaše, Flek – M. Zabloudil, T. Mikúš, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček.

Rozhodčí: Pešina, Veselý – Rampír, Špringl.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

00:01

00:02
    Úvodní buly pro domácí Berny.

00:17
    První ale směr útočné pásmo vyrazili Karlovarští, puk tam nahazoval Petr Šenkeřík.

00:35
    Šenkeřík se následně dostal i ke střele, nicméně Kašík zatím zasahovat nemusí.

01:26
    Graňák zablokoval Šlahařův pokus. Zkušený zadák si poradil v situaci jeden na jednoho.

02:00
    Energetici se stěhují do útočné třetiny, jeden z domácích totiž puk vyhodil až na zakázané uvolnění.

02:18
    Opticky mají zatím navrch Karlovy Vary, každopádně dosud jsme nebyli svědky žádné velké šance.

03:09
    Köhler sice obral Weinholda o kotouč, avšak Zlín se znovu bude muset bránit ve vlastním pásmu. Na vině je další nepřesné vyhození, tkeré vyústilo v zakázané uvolnění.

03:41
    Berani se trápí, sudí píská další icing.

04:08
    Do rozehrávky se musel zapojit také Libor Kašík, jenž odehrál touš před dotírajícím protihráčem.

04:25
    Nahození z hole Dalimila Mikysky skončilo v Kašíkově lapačce.

04:37
    Po nepřesném nahození Lukáše Pulpána vyhazují Zlínští na další zakázané uvolnění.

04:49
    Hra se přesouvá ke svatyni Patrika Hamrly. Mládežnický reprezentant nic neriskoval a klidné nahození raději podržel.

05:11
    Libor Kašík předvedl velice důležitý zákrok. Na domácího gólmana se řítil rychlonohý Jakub Flek, nicméně Kašík skvěle hokejkou vypíchl kotouč z hole karlovarského střelce.

06:12
    Matěj Zabloudil si najížděl na přihrávku, ale nedokázal ji usměrnit za Kašíkova záda.

06:21
    Lukáš Vopelka přebruslil svého soupeře a z pravého křídla našel připravenou náruč Patrika Hamrly.

06:21
    Po zmíněné střele Lukáše Vopelky (ZLN) se domácí útočník postrkával s Lukášem Pulpánem (KVA). Oba si odsedí dvouminutový trest za hrubost.

07:13
    Skvělý zákrok předvedl sedmnáctiletý strážce karlovarské svatyně, jeho pozornost prověřil tvrdou ranou Bedřich Köhler.

08:19
    Darek Hejcman dostal lišáckou přihrávku na pravou tyč, tu však měl Hamrla pohlídanou.

09:06
    První formace Energie zavařila domácím. Puk se po Flekově přihrávce ocitl někde pod Kašíkem, odkud se jej snažil vydolovat Lauko. Skóre ale zatím zůstává bezbrankové.

09:39
    Mikúš se tlačil do branky, přes obranu se však nedostal.

10:14
    Šlahař se na pravém křídle objevil úplně nehlídaný a dostal se až do zakončení. Jeho pokud tečoval mimo Hamrla.

10:50
    Hra se přesouvá zpět před Libora Kašíka, píská se pro změnu zakázané uvolnění.

11:04
    Hra se na chvíli přeruší, Kašíkova svatyně je mimo své tradiční postavení.

11:19
    Nahození z hole Martina Rohana sice Kašík neviděl, přesto zasahovat nemusel.

12:07
    Zlín právě vstřelil branku!
    Domácí přetavili pobyt v útočné třetině v úvodní branku utkání. Köhler našel před brankou JAKUBA HERMANA, jehož první pokus sice Hamrla zastavil, nicméně na dorážku mezi betony už nestačil. Asistence: Bedřich Köhler
    12:07 Jakub HERMAN - 1:0

12:35
    Famózní zákrok Hamrly! Sedláček se objevil před karlovarským gólmanem zcela sám, avšak proti jeho rychlé kličce vytasil hostující gólman důležitý zásah.

13:56
    Martin Kohout neproměnil samostatný únik, zlínské vedení i nadále drží Libor Kašík.

13:57
    Výpadu Martina Kohouta ještě předcházelo seknutí Jakuba Ference (ZLN), jenž za svůj přestupek obdržel dvouminutový trest.

14:38
    Koblasovu bombu ukryl ve své rukavici Libor Kašík.

15:26
    Brankář Beranů je pořádně vytěžován, na jeho svatyni léta jedna střela za druhou.

16:08
    Několik skvělých zákroků musel Libor Kašík vytasit proti přesilovkové formaci Jiřího Černocha.

18:21
    Připraven je také Hamrla, který si připisuje další zákrok.

18:27
    Jakub Lauko schytal ránu z hole Martina Novotného do nohy. S bolestivou grimasou kulhá karlovarský bojovník směrem ke střídačce.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Úvodní dějství nabídlo kromě mnoha icingů také jednu branku. Skóre otevřel ve 13. minutě Jakub Herman, jenž nadvakrát překonal sedmnáctiletého Patrika Hamrlu v karlovarské brance.

20:01

20:19
    Energetici na úvod druhé třetiny zamířili do útočného pásma a kombinují.

21:25
    Kohout hledal před bránou Koblasu, ten byl ale obsazený jedním ze zlínských obránců.

22:02
    Gazda to zkusil zpoza kruhů, Hamrla ale jeho ránu odrazil za svou klec.

22:34
    Vopelka obkroužil karlovarskou bránu a snažil se zasunout puk do brány, hostující gólman si ale tuto situaci pohlídal.

22:59
    Karafiát nahazoval puk do předbrankového prostoru, tam ale nebyla připravena žádná z domácích hokejek.

23:33
    Nosek pálil od modré čáry, brankář Energie ale jeho pokus zneškodnil.

23:51
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Je vyrovnáno! Jakub Flek zakončoval bekhendem, jeho snažení Kašík zablokoval, kotouč mu ale bez jeho vědomí vypadl před betony, čehož využívá TOMÁŠ REDLICH, který dokázal volný puk došťouchnout do brankoviště. Asistence: Jakub Flek.
    23:51 Tomáš REDLICH - 1:1

24:40
    Tomáš Mikúš byl dohrán Kubišem, karlovarský hráč zůstal ležet na ledové ploše. Hostující třiadvacítka se ale na střídačku vrací po svých a do hry nejspíše brzy znovu naskočí.

24:59
    Koblasa se snažil připravit šanci některému ze svých spoluhráčů, po objetí Kašíka byl ale o puk připraven.

25:50
    Zábranský vystřelil od modré, Kašík ale dokázal jeho ránu vyrazit.

Komerční přestávka.

26:36
    Hosté protečovali puk až do útočné třetiny a snaží se v ní udržet.

26:55
    Skuhravý tvrdě vystřelil z pravého kruhu, Kašík si ale i na jeho ránu počíhal.

27:15
    Řezníček poslal rychlý puk na bránu od modré čáry, karlovarskou klec ale minul.

27:49
    Beránek ujížděl zlínským hráčům, jeho posunutí na Jakuba Fleka ale karlovarská devítka v gól přetavit nedokázala.

28:46
    Karlovarští vyrážejí do útoku z vlastního pásma.

29:57
    Kašík rozehrává po mantinelu pouze na hokejku Ondřeje Beránka, ten ale nedokázal přihrát na některého ze svých spoluhráčů.

31:08
    Václav Skuhravý (KVA) si odpyká dvouminutový trest za držení.

31:20
    Vondráček se ve vlastním oslabení vydal před Kašíka a soubojem u mantinelu získal cenné sekundy pro Energii.

32:02
    Zlín se zatím nedokázal procpat před Novotného a kombinovat, karlovarští hokejisté výborně dostávají hru mimo nebezpečí.

33:14
    Okál to zkusil z otočky, klec hostí ale netrefil.

33:48
    Petr Koblasa (KVA) míří na dvě minuty na trestnou lavici za zdržování hry, vystřelení puku mimo hrací plochu.

34:28
    Skuhravý ukrajuje z karlovarského oslabení důležité sekundy tím, že zamířil s pukem až ke Kašíkovi.

34:53
    Šlahař pálil zprava, následné dorážky ale dokázal Patrik Hamrla zastavit.

35:48
    Petr Koblasa je zpět na ledové ploše, což znamená, že ani druhou přesilovku v krátkém časovém úseku nedokázal Zlín využít.

36:36
    Další oslabení čeká hostující Karlovy Vary, při střídání se do hry zapojilo šest hráčů, tudíž dvouminutový trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů. Trest odpyká David Kaše.

36:49
    Skuhravý zvládl lépe vhazování a Weinhold vyhazuje puk na druhou stranu hřiště.

37:09
    Zvoní tyč! Zlínští hokejisté pálil od modré čáry, puk ale skončil po odrazu od břevna karlovarské klece v ochranné síti.

38:11
    Šlahař zakončoval zprava, Hamrlovu bránu ale minul.

38:55
    Kaše se snažil dorazit skákající puk ve zlínském brankovišti, kotouč ale nakonec i s trochou štěstí pro domácí skončil mimo.

39:47
    Řezníček okamžitě po vhazování vypálil na bránu, Hamrla ale drží vyrovnaný stav.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhých dvacet minut je za námi. V prostředním dějství se podařilo karlovarským energetikům vyrovnat. Ve čtyřiadvacáté minutě se dostal do zakončení Jakub Flek, jeho pokus si Kašík pohlídal, na Redlichovu dorážku již ale nestačil. Ke konči druhé třetiny měli zlínští Berani k dispozici hned tři přesilové hry, ani jednu z nich ale nedokázali přetavit v branku. Stav před poslední dvacetiminutovkou je tedy 1:1. Poslední třetina začne v 18:47.

40:01

40:35
    Energetici zavezli puk za vlastní bránu, odkud následně vyrážejí do útoku.

41:29
    Mikúš se dostal k zakončení z pravého kruhu, Kašík ale jeho střelu zastavil.

42:08
    Hosté posílají puk na zakázané uvolnění.

42:35
    Zlínští zlepšili obrannou činnost, nedávají Energii prostor k obsazení pásma před Kašíkem.

43:13
    Kaše zasprintoval s pukem až do pravého kruhu, odkud následně vystřelil, Kašík ale včas zasáhl.

43:21
    Jakub Ferenc (ZLN) míří na dvě minuty na trestnou lavici za držení.

43:34
    Koblasa pálil zleva, zlínskou svatyni ale minul.

44:13
    Koblasa přihrával na Kašeho, do rozehrávky ale zasáhl jeden z domácích hráčů a energetici se musejí vracet do středního pásma.

45:36
    Skuhravý zakončoval v předbrankovém prostoru, ani on ale nedokázal skórovat.

45:45
    Dalibor Řezníček (ZLN) si vysloužil dvouminutový trest za držení hole.

46:21
    Černochova střela nakonec bránu Beranů neohrozila, sražený puk domácí vyhazují.

47:25
    Mikúš prudkou nahrávkou překvapil Pulpána, a energetici tak musejí zpět za modrou.

48:48
    Domácí se snaží projít do útočného pásma, v tom jim ale brání karlovarští hráči.

49:33
    Beránek obdržel parádní přihrávku do mezikruží, puk se ale po rychlé střele odrazil od břevna brány Beranů.

50:30
    Další velká šance pro Karlovy Vary. Nahození jednoho z černobílých skončilo v brankovišti a Kašík nevěděl, kde puk má. Obránci se ale v nepřehledné situaci zorientovali dříve a poslali kotouč mimo nebezpečí.

52:29
    Weinhold poslal puk pouze na Šlahařovu hokejku, zlínský útočník okamžitě vyrazil na Hamrlu, toho ale rychlou ránou nepřekonal.

52:41
    Jakub Šlahař (ZLN) je potrestán dvouminutovým trestem za sekání.

53:08
    Kaše nahodil puk na bránu, Flekova teč ale nakonec našla cíl v ochranné síti.

53:25
    Koblasa pálil od modré, jeho pokus ale Kašík odrazil do ochranné sítě.

53:53
    I Pulpánovo nahození dokázal domácí gólman zastavit.

54:19
    Zábranského dělovka trefila Novotného do nohy, energetici ale stále drží pásmo.

55:53
    Karlovarští znovu pracují v pásmu před Kašíkem a snaží se v posledních minutách strhnout zápas na svou stranu.

56:59
    Rohanovo nahození tečoval před bránou Skuhravý, bohužel pro Energii mimo.

57:28
    Beránek dorážel vlastní střelu, Kašík ale skočil po kotouči a nebezpečí zažehnal.

57:58
    David Kaše po inkasovaném krosčeku dostal pukem do obličeje, nakonec se ale za pomoci spoluhráčů vrátil na střídačku. Každopádně David Gazda (ZLN) si za tento zákrok vysloužil dvě minuty.

58:25
    Hosté po chvíli karlovarského tlaku úspěšně vyhazují.

59:06
    Flek pálil zleva, Kašík ale dokázal jeho střelu zastavit a v posledních sekundách vede svůj tým do prodloužení.

59:33
    Zlín znovu vyhazuje.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Třetí siréna ohlašuje konec poslední části. Skóre se neměnilo, tudíž nás za malý okamžik čeká prodloužení.

60:01

60:20
    Beránek to zkusil sám z mezikruží, puk ale končí za zlínskou bránou.

61:28
    Kohout pálil z úhlu, Kašík ale jeho ránu vyrazil.

62:01
    Flek se dostal při jízdě až k zakončení z levého kruhu, ani tentokrát ale Kašík puk za svá záda nepustil.

62:10
    Šenkeřík chtěl tečovat Kašeho nahození, prudký kotouč mu ale přeskočil hůl a zlínskou bránu neohrozil.

62:48
    Koblasa tvrdě pálil od modré, ani on po kombinaci energetiků neskóroval.

63:41
    Hosté se znovu tlačí před bránu Beranů, aktuálně se jim ale nedaří vystřelit.

64:05
    Jakub Flek byl nedovoleně zadržen při svém úniku a sudí nyní nařizují trestné střílení.

64:05
    Je rozhodnuto! JAKUB FLEK dokázal kotouč procpat Kašíkovi k pravé tyči a Energie si z dnešního utkání odváží dva body.
    64:05 Jakub FLEK - 1:2

Utkání je tedy rozhodnuto nájezdem v prodloužení, ten proměnil Jakub Flek. Energie tak míří domů s dvěma body.

Z tohoto online přenosu je to ode mne vše. Děkuji, že jste ho sledovali a u dalších se budu těšit napočtenou. Jakub Mahr, Matěj Hodoval. (19:30:56)