Chabarovsk – Jaroslavl 3:4 (kon.) | Novosibirsk – Viťaz 1:2 (kon.) | Omsk – Jekatěrinburg 3:1 (kon.)
N.Novgorod – CSKA Moskva 1:2 (kon.)
konec
Avangard Omsk
3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Úterý 08.12.2020, 15:00 • Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha • KHL
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (17:23:14)
   
  Československá stopa v utkání

  Jakub Kovář (JEK) 13 zákroků, úspěšnost 81,25%
   
  Avangard Omsk na domácím stadiónu potvrdil roli favorita a výbornou formu, Abtomobilist Jekatěrinburg porazil 3:1. Po první dvacetiminutovce bylo skóre vyrovnané, na zásah Nikity Komarova dokázal odpovědět Alexej Vasilevskij. O osudu střetnutí rozhodla druhá dvacetiminutovka v níž hokejisté Omsku vstřelili dvě branky. Vedení Avangardu vrátil Damir Šaripzjanov, na nějž posléze navázal Denis Zernov. Hokejisté Jekatěrinburgu v utkání vystřelili na bránu dvakrát více puků než soupeř, přesto odjíždí domů s devátou porážkou v řadě.
   
  Konec zápasu.
   
  59:48
  Trenér Peters ještě věří zázračnému zvratu, dvanáct vteřin před koncem třetí třetiny si ještě bere oddechový čas. Vhazovat se bude po Bobkovově pravici.
   
  59:15
  S Omskem to vypadá velmi dobře. Nikita Trjamkin vypálil od modré, Bobkov zakročil levým betonem. Dorážka Hollanda proletěla vedle.
   
  58:37
  Zakázané uvolnění Avtomobilistu rozhodně neprospěje. Alexej Makejev si dobře najížděl na přihrávku Golyševa, na kterou o pár centimetrů nedosáhl.
   
  58:16
  Rozhodnout mohl Alexandr Jaremčuk, proti sobě měl posledního obránce Trjamkina. Právě on ale zakončujícího útočníka rozhodil, puk neskončil v odkryté svatyni.
   
  57:59
  Nastřelení Georgije Bělousova se setkalo s úspěchem, Jekatěrinburg je v útočném pásmu. Kouč Peters reaguje a odvolává Kováře na střídačku.
   
  57:20
  Igor Bobkov nejenže výborně chytá, ale i čte hru. Již poněkolikáté rychle vystartoval za bránu, aby zachytil nahození protihráče a opět bezchybně rozehrál.
   
  56:35
  Brooks Macek uvolnil zadovkou Charlese Genowaye, jehož tvrdý projektil měl dobrý směr, nakonec však proletěl o kousek vedle levé části brankové konstrukce.
   
  55:50
  Peter Holland patří k nejlepším hráčům hostujícího celku. Na bodový zápis ale čeká marně, neuspěl ani pokusem z pravého kruhu.
   
  55:31
  Můžeme očekávat, že trenér Peters sáhne k možnosti powerplay, jakmile jeho družina vybojuje útočné pásmo. To ovšem nebude proti dobře zorganizované defenzivě soupeře vůbec jednoduché.
   
  54:49
  Odvážný průnik zkusil Denis Zernov, autor třetího gólu Omsku šel do útoku i navzdory třem před sebou stojícím protihráčům. Mezi dvěma si prohodil kotouč, avšak ten třetí, Michail Mamkin, ho dokázal zastavit.
   
  54:14
  Snaha Avtomobilistu upřít nelze. Teď vystartovali na zteč tři hokejisté v bílém, ale Vjačeslav Litovčenko přihrál Makejevovi za brusle.
   
  53:58
  Čas Jekatěrinburgu se krátí bleskovým tempem. Štěstí pokusil Pavel Dacjuk, jenže proti přesile neměl žádnou šanci na úspěch.
   
  53:37
  Brooks Macek nahodil za branku protivníka. Bobkov rychle vystartoval a situaci zvládl skvěle, presujícímu Golyševovi prohodil touš mezi nohama.
   
  52:46
  Tolčinskij využil špatného zpracování Mamkina. Za Kovářovou brankou se neunáhlil, po mantinelu nahrál na modrou osamoceně stojícímu Pokkovi.
   
  52:15
  Domácí přestáli i druhé dnešní oslabení. O velký krok se tak přiblížili kýženému vítězství, kterým by dali zapomenout na ztrátu v Čerepovci.

  Milan Huppert

  Branky a nahrávky: 8. N. Komarov (Pokka, Kablukov), 25. Šaripzjanov (A. Potapov, Tolčinskij), 39. Zernov (Boucher) – 14. Alexej Vasilevskij (Bělousov, Protapovič)


  Avangard Omsk: Bobkov (Hrubec) – Jemelin (C), Šaripzjanov, Pokka, Běreglazov, Gončarov, Kaski, Čudinov, Gotovec – A. Potapov (A), Knight (A), Tolčinskij – Chochlačov, Zernov, Boucher – Dědunov, K. Semjonov, Jaremčuk – K. Kostin, Kablukov, N. Komarov.
  Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Gross) – Alexej Vasilevskij, Trjamkin (A), Holzer, Ch. Genoway, Mamkin, Arzamascev, D. Zajcev – Golyšev, Dacjuk (C), Makejev – Macek, Holland (A), Obidin – Bočarov, P. Kulikov, Bělousov – Litovčenko, Protapovič, Chripunov – Ovčinnikov.

  Rozhodčí: Romaško, Hribik – Gorděnko, Ivanov