Banská Bystrica – Košice 2:3 (po pr.) | Michalovce – Detva 3:4 (kon.) | Trenčín – Nitra 3:2 (po pr.)
Poprad – Nové Zámky 2:1 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
2:3 (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
HC Košice
sk Úterý 08.12.2020, 17:30 • ZŠ Zvolen • Tipos Extraliga (SR) • 6. kolo

Od nás je to pre túto chvíľu všetko. Ďakujeme vám za pozornosť a prajeme ešte pekný zvyšok večera.

Do čítania, priatelia! (20:08:44)

Košice a ich zvyšujúci tlak znamenajú dva body zo zvolenského ľadu, na ktorom hrá svoje domáce duely Banská Bystrica. Domáci Barani viedli po dvoch góloch Misteleho 2:0 ešte v čase 54:40, no veľké chyby v defenzívnej hre stáli HC 05 dva body. Košice vyrovnávali zásahmi obrancov Baránka a Růžička, rozhodujúci gól v predĺžení strelil Michal Chovan.

Košický kapitán si dnes pripísal tri asistencie a je naším mužom zápasu. Na domácej strane by to v prípade výhry v riadnom hracom čase bol brankár Adam Vay, ktorý dlho-predlho držal čisté konto, aby napokon inkasoval trikrát v priebehu deviatich hracích minút. Musíme však povedať, že pri všetkých góloch bol bez šance.

63:58 Filip VRÁBEĽ - 2:3

Zdroj: tipsport.sk/live

63:58
    Košice dali gól!
    Oceliari zvrátili vývoj duelu a napokon víťazia v predĺžení. S koncom presilovky bol za bránou Banskej Bystrice Michal Chovan, ktorý prihrávkou pred bránu na FILIPA VRÁBEĽA skompletizoval hattrickovú asistencií. Vrábeľ pred rozkolísaným Vayom už iba dvihol puk pod žŕdku a bolo vymaľované!

Asistencie: Michal Chovan, Martin Belluš.

63:57
    Domáci v plnom počte.

63:09
    Na druhej strane Lamper osamotený v ofenzíve nič nevymyslel, získal ale cenné sekundy pre svoj celok.

62:52
    Košičania z uhla prestreľujú bránu! Toto mal byť gól!

62:37
    Krížne prihrávky lietajú pásmom Banskej Bystrice, ale to je tak všetko.

62:18
    Hostia musia začínať od piky po tom, čo sa vhadzovalo v strednom pásme.

61:57
    Oddychový čas hostí.

61:57
    Hákovanie v poslednej chvíli od Vladimíra Vybirala. Pospíšil by už zakončoval osamotený pred Vayom. Dve minúty a presilovka štyria na troch pre Košice.

61:38
    Vybiral sám prešiel cez celé klzisko, no v útoku stroskotal na Pospíšilovi.

61:16
    Košice prakticky bez puku v tomto predĺžení.

60:49
    Mistele si trúfal na hattrick, no Sedláček bol pozorný.

60:27
    Predĺženie začali aktívnejšie domáci, avšak zakončenie medzi tri žrde neprišlo.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Celých 85 sekúnd delilo dva góly Košíc, ktoré zaobstarali obrancovia Baránek a Růžička. Misteleho zásahy napokon na tri body nestačili. Adam Vay pri dvoch trefách súpera bez nároku. Banská Bystrica zároveň dohráva bez vylúčeného Drewa, po ktorého vylúčení prišlo vyrovnanie na 2:2.

Viktor Kalinács

Branky a nahrávky: 25. Mistele (Breton, Drew), 49. Mistele (Brejčák, Winquist) – 55. Baránek (Chovan, Mráz), 57. Růžička (Chovan), 64. Vrábeľ (Chovan, Belluš)

HC´ 05 Banská Bystrica: Vay (Gajan) – Ďatelinka, Žiak, Breton, Drew, Demo, Brejčák, Petrinec, Kraut – Lamper, Tamáši, Vašaš – Faško-Rudáš, Winquist, Mistele – Melcher, Šimun, Kabáč – Vybiral, Ró. Huna, Gábor
    HC Košice: Sedláček (Riečický) – Baránek, Pavlin, Růžička, Michalčin, Deyl, Slovák, Cibák – Demek, Mráz, Chovan – Jenyš, Pospíšil, Klhůfek – Belluš, Vrábeľ, Jokeľ – Krasničan, Havrila, Frič – Nagy

Rozhodčí: Snášel, Fridrich – Crman, Vyšný – Mihálik