Banská Bystrica – Košice 2:3 (po pr.) | Michalovce – Detva 3:4 (kon.) | Trenčín – Nitra 3:2 (po pr.)
Poprad – Nové Zámky 2:1 (kon.)
HK Poprad
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Úterý 08.12.2020, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 5. kolo

V tretej tretine sme videli jeden gól, o veľmi vydretom víťazstve Popradu rozhodol v 45. minúte Tavi. Poprad získal tri body, ale nebol to z pohľadu kamzíkov veľmi presvedčivý výkon, Zámky rozhodne odohrali dobrý zápas. (20:20:10)

59:48
    Puk sa ocitol pred bránkoviskom po Obdržálkovej strele, potom ho získal Bjalončík, ktorý to chcel zakončiť priamou strelou, no bránu netrafil.

59:33
    Lackovič ostáva na striedačke, vhadzuje sa pred Vošvrdom.

59:33
    Adam Drgoň vyhodil puk preč cez všetky čiary, je to zakázané uvoľnenie Popradu a tréner Mikula si berie oddychový čas.

59:18
    Lackovič je už na striedačke, posledné sekundy pre Nové Zámky.

58:49
    Peter Bjalončík vybojoval puk v obrannom pásme a vyrútil sa do rýchleho úniku. Skúšal to blafákom na bekhend, Lackovič pohotovo nastavil ľavý betón.

58:28
    Haščák teraz takmer vzal puk Västilemu a získal sekundy pre svoj tím.

57:51
    Handlovský zachytil pri zadnom mantineli nahodený puk a poslal ho preč z pásma.

57:19
    Brankár Lackovič zatiaľ ostáva v bráne, vhadzuje sa pred Vošvrdom.

57:19
    Oddychový čas si berie tréner Nových Zámkov Martin Hrnčár.

57:19
    V závere tretej tretiny majú Zámčania ideálnu možnosť na vyrovnanie. Dve minúty za nedovolené bránenie dostáva Daniel Brejčák.

56:57
    Dalhuisen riskantne rozohrával cez Obdržálka, ktorý sa hodil do prihrávka, no našťastie pre domácich, puk skončil na hokejke Brejčáka.

55:38
    Zagrapan sa odpútal od mantinelu, dostal sa medzi kruhy a odtiaľ sa snažil strelou prekvapiť Lackoviča. Novozámocký brankár odolal.

54:49
    Brejčákova rozohrávka s Dalhuisenom nebola veľmi presvedčivá, puk skončil v strednom pásme, ale potom opäť letel do obranného pásma kamzíkov.

53:36
    Po dlhšom čase sme videli dianie na opačnej strane. Juraj Jurík dostal pred bránkou veľa priestor, mal skackavý puk, ktorý stihol trafiť a Vošvrda musel zasiahnuť.

52:47
    Vandasovi nevyšli veľmi kľučky proti Feretovi pri mantineli v útočnom pásme, sám prišiel o puk.

52:15
    Nové Zámky sa momentálne len veľmi ťažko dostávajú von z obranného pásma, teraz Ordzovenský vystrelil puk na vlastnú striedačku.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 35. Svitana (Preisinger, Haščák), 45. Tavi (Dalhuisen, Livingston) – 28. Okoličány (Števuliak, Drtina)

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Ulrych, Drgoň, Dalhuisen, Brejčák, Repe, Hudec, Česánek – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Preisinger, Handlovský – Tavi, Zagrapan, Livingston – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko – Hajnik
    HC MIKRON Nové Zámky: Lackovič (Kiviaho) – Hain, Holenda, Fereta, Västilä, Drtina, Ordzovenský, Mikuš, Roman – Bajtek, Seppänen, Obdržálek – Števuliak, Holovič, Okoličány – Rogoň, Embrich, Zahradník – Giľák, Ondrušek, Jurík

Rozhodčí: Adamec, D. Konc st. – D. Konc ml., Jurčiak