Čeljabinsk – Jokerit 2:5 (kon.) | Čerepovec – Riga 4:2 (kon.) | Kazaň – Magnitogorsk 3:0 (kon.)
Minsk – Dynamo Moskva 2:3 (kon.) | Soči – Kunlun 3:4 (kon.) | Spartak Moskva – Nižněkamsk 4:2 (kon.)
Spartak Moskva
4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Středa 09.12.2020, 17:30 • CSKA Arena, Moskva • KHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (20:14:54)

Československá stopa v utkání:
    Július Hudáček (SPM)
    60 minut, 31 zákroků, 2 góly, 93,9%
    Martin Bakoš (SPM 0+1, 1 střela, čas na ledě 16:25
    Robin Hanzl (SPM) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:49
    Libor Hudáček (NIZ) 0+1, 4 střely, čas na ledě 18:14.

Střely na branku: 37 – 33.

Spartak opanoval třetí třetinu herně i výsledkově, takže se nakonec může radovat z druhého vítězství v řadě. Vítězný gól padl jen minutu a půl před koncem prostřednictvím Lehteräho. Na vyrovnání se už hosté nezmohli a Cyplakov ještě přidal zásah do prázdné branky.

59:31 Maxim CYPLAKOV - 4:2

59:31
    Spartak právě vstřelil branku!
    Prodloužení nebude! Lehterä porazil na buly Hudáčka a MAXIM CYPLAKOV po soubojích v rohu obranného pásma trefil opuštěnou klec na opačném konci hřiště. Bez asistence.

59:10
    Hosté jsou logicky v šesti proti pěti. Střela Rantakariho proletěla vedle pravé tyče Hudáčkovy branky.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:52
    Oddechový čas Nižněkamsku.

58:51
    Július Hudáček schoval do lapačky vysoký puk, na který před brankovištěm marně číhal jeho brácha Libor.
    58:30 Jori LEHTERÄ - 3:2

58:30
    Devadesát vteřin před koncem třetí třetiny Spartak skóruje v přesilovce a dost možná slaví vítězný gól! Širokov nahrál do území vedle branky Bakošovi, který trpělivě vymyslel další přihrávku za zadní tyč a JORI LEHTERÄ spolehlivě trefil odkrytou část branky. Asistence: Martin Bakoš, Sergej Širokov.

57:58
    Djuse zase nabil Lehterämu, ale hostující gólman si proti kvalitní ráně připsal další úspěšný zákrok.

57:34
    Fjodorov byl příjemcem přihrávky na levou stranu. Tvrdá střela golfákem se za Barulina ale nedostala.

56:56
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Otso Rantakari – 2 min., sekání).

56:25
    Širokov přihrál do druhé vlny Bakošovi. Ten měl zprvu problémy se zpracováním, ale nakonec přidělal Barulinovi drobné potíže.

55:38
    Libor Hudáček se pěkně uvolnil na pravém křídle, ale jeho bratr mu cestu do branky zabarikádoval.

55:18
    Oba týmy v plném počtu.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 20. Rylov (Nikoncev, D. Musin), 38. M. Cyplakov (Juňkov, Zubarev), 59. Lehterä (Bakoš, Širokov), 60. M. Cyplakov – 10. Rantakari (L. Hudáček), 32. Volgin (Chajrullin)

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Kulik, Djuse, Sokolov, Zubarev, Serikov, Rylov (A), D. Musin – Nikoncev (C), Lehterä, Širokov (A) – Ljubimov, Zubov, Fjodorov – Talalujev, R. Hanzl, Bakoš – M. Cyplakov, Juňkov, Kotljarevskij – Averšin.
    Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Ivannikov) – Bryncev, Rantakari, Volgin, A. Osipov (C), Abrosimov, Sidorov, K. Vorobjov, Motygullin – Chajrullin, L. Hudáček, Enlund – A. Kosticyn (A), Kučerjavenko (A), Porjadin – Šiksatdarov, Šarifjanov, Bjakin – Šafigullin, Čiviljov, Bucajev.

Rozhodčí: Naumov, Ščenjov – Bersenjov, Ivanov

Diváci: 2 348