Havířov – Ústí n/L 1:2 (kon.) | Litoměřice – Benátky n/J 3:1 (kon.) | Přerov – Sokolov 4:0 (kon.)
Slavia – Prostějov 2:3 (kon.) | Třebíč – Kadaň 6:4 (kon.) | Vsetín – Jihlava 1:7 (kon.)
Kolín – Vrchlabí 3:2 (kon.) | Kladno – Šumperk 4:2 (kon.)
HC ZUBR Přerov
4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
HC Baník Sokolov
Středa 09.12.2020, 17:00 • MEO Aréna, Přerov • Chance liga • 16. kolo

Dnešní utkání končí zaslouženou výhrou Zubrů poměrem 4:0! Ti o svém vítězství rozhodli efektivitou v zakončení, ale především skvělým gólmanem Ondřejem Kacetlem, jenž pochytal všech šestadvacet sokolovských střel. Já se s vámi pro dnešek z přerovské MEO Arény loučím, u dalšího přenosu na počtenou! (19:15:53)

59:16
    Tak Zubři si nakonec proti třem nezahrají. Pokračuje standardní přesilovka.

59:09
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Jan Pohl – 2 min., pozdní dohrání).
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Šoustal – 2 min., hrubost).

58:54
    Přerov bude opět hrát v dvojnásobné výhodě. Za pozdní dohrání zamíří na trestnou lavici Jan Pohl.

58:01
    Neužil vyrazil dobrou střelu Pšurného betonem, hosté se osvobozují.

57:37
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Adam Křemen – 2 min., podrážení).

57:13
    Zakázané uvolnění Přerova.

56:19
    Rychlou kombinaci hostů zneškodnil svým ramenem opět přerovský brankář.

55:23
    Západočeši nedokázali využít ani tuto přesilovou hru. Dnes zatím všechny pokusy končí na skvělém Kacetlovi.

54:47
    Zubři však puk znovu poslali daleko od vlastní branky.

54:28
    Až nyní Jiskra zaváží kotouč do útočného pásma.

53:47
    Hostům se v úvodu další přesilové hry nedaří zmocnit se kotouče.

53:23
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Filip Dvořák – 2 min., podrážení).

52:31
    Ještě dvacet vteřin zbývá do konce sokolovského oslabení.

51:17
    Pšurný hledal na teč Dostálka a nešlo o vůbec špatný pokus. Jednu přesilovkovou trefu už tito dva hráči takto dokázali zapsat.

50:51
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Adam Křemen.

50:03
    Darek Hejcman dnes znovu ukázal, jak si na hokejce věří a opět vytasil povedenou kličku! Jeho dobrou pozici ale vykryl Neužil svým zákrokem.

49:35
    Zubři stále udržují postavení v útočné třetině, obětavá čtveřice Sokolovských však všechny střely blokuje.

48:43
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Patrik Kadeřávek – 2 min., vysoká hůl).

48:23
    A Jiskra se nakonec zasadil o další práci pro Ondřeje Kacetla. Ten dnes stále zůstává stoprocentní.

48:07
    Jiskra bojuje o puk s Dřímalem v rohu přerovského pásma.

46:46
    Hra je v posledních minutách rozkouskovaná, buly se odehraje po pravé ruce Ondřeje Kacetla.

45:48
    Krislovu střelu vyrazil Neužil levým betonem.

45:02
    Dluhoš ztratil kotouč v obranném pásmu, Sokolov ale z jeho chyby nic nevytěžil.

44:13
    Icing Hanáků.

43:25
    Vildumetz z pravého kruhu přestřelil vzdálenější tyč.

42:40
    Hraje se ze strany na stranu, ani jednomu mužstvu se však nedaří obsadit útočnou třetinu.

41:31
    Zubry v přečíslení 3 na 1 velmi těsný ofsajd.

41:00
    Hejcman byl na nejtenčí hranici pravidel napadán jedním ze sokolovských soupeřů ve středním pásmu, sudí ale vylučovat nehodlají.

40:11
    Vhazování zvládli lépe Zubři.

40:01

Ve druhém dějství se rozsypal pytel s dvouminutovými tresty. Obrovskou šanci Kverky likvidoval ve hře 4 na 4 skvěle chytající Kacetl a ve 29. minutě už se Zubři mohli radovat z další využité přesilovky. Pšurného střelu umístil do branky parádní tečí Vlastimil Dostálek. Jen těsně pak změnou skóre nekončila střela Vrány, nebo na opačné straně četné pokusy Čípa v dvojnásobné přesilové hře. Tu si vyzkoušel i Baník, ztroskotával však na bezchybném Kacetlovi. Třetí třetina začne přibližně v 18:39.

40:00

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:38
    Po Krislově střele se aktivně snažil dorážet Pšurný, Neužil ale kotouč schoval vleže pod lapačku.

38:07
    Kacetl opět likviduje velkou šanci Baníku, když se před ním zcela sám ocitl Švec!

37:24
    Další postavení mimo hru přerovského útoku.

36:58
    Hejcman dnes podruhé předvedl šikovné ruce a výborně provedenou stahovačkou se probojoval do dobré střelecké pozice. Do zakončení mu ale vložil hůl Pohl, který puk přizvedl do ochranné sítě.

35:50
    Útočné snahy Zubrů brzdí ofsajd.

35:20
    Zubři díky skvělému Kacetlovi zvládli ubránit i toto dlouhé oslabení. Sokolovské hráče musí spálené příležitosti pořádně mrzet.

34:34
    Sokolov opět přichází o útočné pásmo, do konce dvojité přesilovky zbývá už pouze 25 sekund.

33:54
    Kacetl předvedl akrobatický zákrok, kdy zabránil ve snížení Otakaru Šikovi!

33:33
    Zubři se brzy z obranného pásma osvobozují. Pšurný vyhodil až k Neužilovi.

33:20
    Sokolov si rovněž zahraje v dvojnásobné početní výhodě, bude k tomu mít dokonce 100 sekund!

33:20
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Radek Číp – 2 min., podrážení).

33:00
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Machů – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

32:30
    Kverka v brejku přichystal gólovku pro Víta Jiskru, proti němu se ale skvěle dokázal přesunout Ondřej Kacetl!

32:09
    Čtvrtý Čípův pokus už ale Neužil ve výstroji schoval. Zubři po celou dobu neopustili sokolovské pásmo.

31:54
    Číp ani do třetice nepálí na Neužilovu branku.

31:29
    Sokol již hraje ve čtyřech.

31:11
    Číp dvěma dělovkami z prvního doteku neminul bránu.

30:40
    Zubři hrají minutovou přesilovku 5 na 3!

30:28
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (František Klejna – 2 min., vysoká hůl).

29:29
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Tomáš Rohan – 2 min., držení).

29:24
    Ondřej Kacetl měl velké štěstí! Mezi betony jej prostřelil Jakub Vrána, puk se ale doklouzal těsně vedle vzdálenější tyče!
    28:27 Vlastimil DOSTÁLEK - 4:0

28:27
    Přerov právě vstřelil branku!
    Zubři jdou už do čtyřbrankového vedení, když využili i druhou přesilovou hru v dnešním zápase! Roman Pšurný napřáhl k tvrdé střele, kterou skvělou tečí nasměroval za Neužila VLASTIMIL DOSTÁLEK, který si tak připisuje už devátý zásah v letošní sezoně. Asistence: Roman Pšurný, Josef Hrabal.

27:52
    Zubři získali puk na vhazování a ihned se postavili na své pozici. Hrabal zatím pálil nepřesně.

27:37
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Jan Klodner – 2 min., držení).

27:29
    Druhá třetina je plná vyloučení. Signalizovaný trest nyní připadá na stranu hostů.

26:17
    Hrabal podržel kotouč u mantinelu v útočné třetině, Pohlův trest se pomalu krátí a Baník se vrátí do početní přesily.

25:44
    Kverka se v obrovské šanci sám před stojícím Kacetlem nedokázal prosadit!

25:38
    Baník Zubry mírně zatlačil, první trest Šoustala ale končí. Počet mužů na ledě se tak srovná.

25:00
    V přerovském pásmu se hraje v nezvyklém rozložení sil čtyřech proti třem.

24:49
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jan Süss – 2 min., podrážení).

24:25
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Jan Pohl – 2 min., faul kolenem).

Matěj Svoboda odvedl skvělou práci v rohu sokolovského pásma a odvážně si počínal i mezi trojicí soupeřů. Nakonec si vybojoval faul.

23:54
    Přerovská bránící čtveřice blokuje sokolovské pokusy. Hosté se musí do útočné třetiny dobývat nanovo.

23:38
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Šoustal – 2 min., sekání).

23:29
    Baník Sokolov si zahraje přesilovou hru. Zatím hraje v signalizované početní výhodě.

22:52
    Křemen si pěkně sjel na střelu do mezikruží, Kacetl byl ale na své pozici připraven. Puk vyrazil do ochranné sítě.

22:06
    Neužil kryje střílené nahození Tomáše Machů. Buly se bude odehrátvat po jeho pravici.

20:56
    Osmík se prodral po ose hřiště až do zakončení, Kacetlovu branku ale vůbec netrefil. Zajímavá příležitost Baníku.

20:09
    Domácí uspěli na vhazování ve středovém kruhu.

20:01

Hned první vteřiny nabídly velkou šanci Pšurného a na opačné straně hrozícího Kverky. Nebezpeční byli i Šik se Šoustalem, o první branku se ale postarala až čtvrtá domácí formace. Premiérový gól za Zubry si důrazem v mezikruží vybojoval Rok Macuh. O několik minut později odvedl skvělou práci Hejcman, když zabránil nebezpečnému Jiskrovi a následně oklamal Neužila, aby stoprocentní šanci naservíroval Radku Čípovi. Zubři ve druhém domácím klání za sebou ovládli první třetinu třemi brankami. Čtyři vteřiny před sirénou doklepl v přesilovce za Neužila kotouč Tomáš Šoustal. Druhá třetina začne přibližně v 17:47.

20:00
    19:56 Tomáš ŠOUSTAL - 3:0

19:56
    Baník Sokolov inkasuje třetí branku do šatny! Zubři uspěli na vhazování, Krisl předal puk Zbořilovi a ten jej ze zadních řad předal do středu Hejcmanovi, který jej letmým dotykem rovnou nasměroval na Neužila! Před ním se důrazně prezentoval TOMÁŠ ŠOUSTAL, který si počkal na do výšky sražený kotouč a doklepl jej za záda sokolovského gólmana! Asistence: Hejcman, Zbořil.

19:22
    Doležal střílel z levého kruhu bez přípravy a nastřelil Neužilovu tyč! Ta se znovu ocitá mimo své ukotvení a hra je kvůli posunutí hostující klece opět přerušena.

19:08
    Poslední minuta prvního dějství je v plném proudu, Zubři se již rozestavili na přesilovkové pozice.

18:39
    Sokolov na vhazování ve svém pásmu uspěl a vyvezl puk daleko od nebezpečí.

18:24
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Denis Zeman – 2 min., sekání).

18:19
    Bude se vylučovat na straně hostů, domácí hrají v signalizované početní výhodě.

17:48
    Radek Číp nadzvedl hokejku Kadeřávkovi a řítil se do samostatného úniku na Neužila! Druhý gól v zápase ale vzápětí nepřidal!

17:05
    Buly v obranné třetině Baníku.

16:28
    Sokolov po druhé inkasované brance zvýšil svoji aktivitu a nehodlá na nic čekat.
    15:05 Radek ČÍP - 2:0

15:05
    Šoustal vybojoval kotouč a posunul jej na pravé křídlo Darku Hejcmanovi, jenž skvěle naznačil střelu a zmátl Neužila! Sám se chtěl stát exekutorem a zasunout puk do odkryté branky k bližší tyči, ale z ostrého úhlu se kotouč dostal "pouze" k RADKU ČÍPOVI, který už práci tak složitou neměl a puk do branky bez problémů dopravil! Asistence: Darek Hejcman, Tomáš Šoustal.

14:34
    Těsně po konci Dřímalova trestu se ve velké šanci ocitl Jiskra, který už chtěl střílet do odkryté klece, ale Hejcman velmi dobrým obranným zákrokem jeho zakončení zbrzdil!

14:33
    Přerov znovu bez větších potíží ubránil sokolovskou přesilovou hru.

14:09
    Hra je přerušena pro sokolovskou přihrávku rukou, vhazování se tak stěhuje za modrou čáru Přerova.

13:40
    Matěj Svoboda zblokoval střelu sokolovského posledního hráče, Zubři odpalují kotouč až k Neužilovi.

13:18
    Jan Pohl zkoušel pálit od modré čáry, Kacetlovu bránu ale netrefil.

13:00
    Sokolov staví přesilovkovou formaci, zatím se ale ke střele stále nedostal.

12:33
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Dřímal – 2 min., držení).

12:24
    Klodner hledal na teč sjíždějícího Martina Osmíka, puk ale prosvištěl obranným pásmem Zubrů pouze do rohu.

11:53
    Doležal se šikovně prodral z rohu kluziště až do střelecké pozice, té ale náležitě nevyužil.

11:24
    Neužil posunul branku. Buly po jeho levé ruce.

10:57
    Šoustal ujížděl do přečíslení s Doležalem, prvnímu jmenovanému ale v přihrávce zabránil sokolovský obránce František Klejna.

10:31
    Domácí hrají v plném počtu.

10:07
    Zubři zatím oslabení zvládají bez problémů.

09:31
    Minuta z Doležalova trestu je minulostí, hosté se zatím na dostřel Kacetlovy branky nedostali.

08:31
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Doležal – 2 min., podrážení).
    07:50 Rok MACUH - 1:0

07:50
    Zubři otevírají po necelých osmi minutách hry skóre dnešního večera! Sokolov se hnal do rychlého útoku, do brejku se ale brzy velmi rychle otočil čtvrtý přerovský útok, kde se dobře vyhnul soupeři Dobiáš. Následně přeposlal z pravé strany puk do mezikruží na ROKA MACUHA, který se kotouče svou holí letmo dotkl i přes úsilí bránicího Klejny a puk se nakonec došoural až za brankovou čáru! Pro Macuha jde o druhý zápas za Zubry a hned se prosazuje prvním gólem! Asistence: Vojtěch Dobiáš, David Dobša.

06:11
    Tomáš Šoustal se aktivním pohybem nabídl spoluhráčům na přihrávku, po které se předvedl vynikající stahovačkou na hostujícího beka a probojoval se až před Neužila! Na něj už ale kličkou nevyzrál!

05:55
    Brzy po buly střílel Kadlec, Kacetl puk schoval na své hrudi.

05:51
    Kverka řídil rychlý protiútok Baníku, který však zakončil pouze nejistou střelou bekhendem.

05:35
    Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

04:32
    Otakar Šik se ocitl v gólové příležitosti, kdy vystihl šťastný odraz kotouče při domácí rozehrávce a sám se ve velké rychlosti řítil na Kacetla! Ten si nakonec úspěšný zákrok nepřipsal, jelikož hostující forvard přestřelil přerovskou branku.

04:07
    Vhazování po levici Ondřeje Kacetla.

03:27
    Neužil zachytil kotouč a ihned rozehrál, za vlastní brankou čeká na prostřídání spoluhráčů jeden ze sokolovských obránců.

02:44
    Puk byl po střeleckém pokusu Západočechů sražen do ochranné sítě.

02:04
    Dvořák vybojoval dobrou pozici pro Süsse, ten se ale z mezikruží do zakončení nedostal.

01:28
    Číp se protáhl po levém křídle do zakončení přes obránce, ale brankář Baníku si bližší tyč dobře pokryl.

00:23
    A druhá gólovka se objevuje hned na druhé straně, kde z protiútoku zahrozil hostující Kverka!

00:09
    Roman Pšurný se ihned propracoval velké šance, když se protáhl středem! Na Neužila ale nevyzrál!

00:06
    Úvodní vhazování patří domácím hokejistům.

00:01

Utkání za malou chvíli začne, obě mužstva již nastupují na ledovou plochu. Domácí Zubři hrají v dresech modrých, hosté ze Sokolova dnes oblékají trikoty převážně žluté.

HC ZUBR Přerov: Kacetl (D. Dvořák) – Hrabal, Dluhoš, Machů, Krisl, Zbořil, Dřímal, Gréč – Doležal, Pšurný, Dostálek – Šoustal, Hejcman, Číp – M. Svoboda, F. Dvořák, Süss – Dobša, Macuh, Dobiáš.

HC Baník Sokolov: Neužil (Krbeček) – Pohl, Kadeřávek, Zeman, Klodner, Klejna, Rulík, Tureček – Kadlec, Kverka, Konečný – Prymula, Vildumetz, Osmík – Švec, Rohan, Šik – Jiskra, Vrána, Křemen.

Rozhodčí: Ondráček, Marek – Polák, Komínek.

Přerov vs. Sokolov

Vzájemné zápasy (2019/2020):
    3:4sn, 3:1

Přerov aktuálně okupuje s 23 body 5. místo, západočeský soupeř ze Sokolova je mu s jednobodovou ztrátou těsně v patách o pozici níž.

Krásné středeční odpoledne z přerovské MEO Arény! Program Chance ligy od restartu naštěstí stále nenabídl žádnou změnu v programu, v rámci 16. kola se tak mezi sebou dnes podle plánu utká domácí HC ZUBR Přerov s celkem HC Baník Sokolov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 8. Macuh (Dobiáš, Dobša), 16. Číp (Hejcman, Šoustal), 20. Šoustal (Hejcman, Zbořil), 29. Dostálek (Pšurný, Hrabal)

HC ZUBR Přerov: Kacetl (D. Dvořák) – Hrabal, Dluhoš, Machů, Krisl (C), Zbořil (A), Dřímal, Gréč – T. Doležal, Pšurný (A), Dostálek – Šoustal, Hejcman, Číp – Matěj Svoboda, F. Dvořák, Süss – Dobša, Macuh, Dobiáš.
    HC Baník Sokolov: Neužil (Krbeček) – J. Pohl, Kadeřávek, D. Zeman, Klodner, Klejna, A. Rulík, Tureček – M. Kadlec, Kverka (A), Konečný – Prymula, Vildumetz, Osmík – Švec, T. Rohan (C), Šik – Jiskra, Vrána, Křemen.

Rozhodčí: Ondráček, Marek – Polák, Komínek