Chabarovsk – Viťaz 3:1 (kon.) | Omsk – CSKA Moskva 1:4 (kon.) | Petrohrad – Jekatěrinburg 7:2 (kon.)
Amur Chabarovsk
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
HC Viťaz Moskevská oblast
Čtvrtek 10.12.2020, 10:00 • Platinum Arena, Chabarovsk • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (12:17:21)

Jakub Jeřábek (VTZ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 21:23

Je konec. Amur Chabarovsk zvítězil na svém ledě nad Viťazem poměrem 3:1. Úvod utkání byl velice vyrovnaný, ale nakonec jsme se přece jenom dočkali branky, když se v 18. minutě prosadil Alexandr Polunin. Do druhé třetiny vstoupilo domácí mužstvo velmi dobře, jelikož už ve 22. minutě poslal Amur do vedení Fajzullin. Ve 36. minutě to bylo být už 3:0, ale Todykov předvedl fantastický zákrok lapačkou. V 52. minutě to bylo už 3:0 pro domácí mužstvo, když se trefil Polunin. O čtyři minuty později se také hosté dočkali gólu, který dal Popov. Posléze už ale branka nepadla.

59:54
    Oddechový čas pro domácí.

59:54
    Nyní se sice ještě Amur dopustil zakázaného uvolnění, ale do konce základní hrací doby zbývá pouze šest vteřin.

59:32
    Opět se Chabarovsku podařilo vyhodit kotouč na polovinu soupeře a tohle už Viťaz nedokáže srovnat.

59:08
    Tentokrát byla přihrávka hostujícího hráče zblokována do zámezí a následuje buly před domácí bránou.

58:32
    Alexandr Sjomin dostal přihrávku zády k brance do mezikruží a z otočky vypálil, ovšem pouze do připraveného brankáře Jevgenije Alikina!

58:05
    Domácí se snažili dostat k puku ve středu hrací plochy, ale hosté bez brankáře jej získali na svou stranu.

57:43

57:12
    Mattias Tedenby se po skvělé kombinaci sice dostal ke střele, ale ta minula bránu soupeře.

56:36
    Střela z levé strany byla zblokována, ale Viťaz zůstává ve velkém tlaku.

56:19
    Hosté to zkouší bez brankáře!

55:56
    Domácí sice nevyhráli přesilovku, ale povedlo se jim vyhodit kotouč ze své třetiny.

55:43
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Michal Jordán – 2 min., hrubost).
    55:02 Vitalij POPOV - 3:1

55:02
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Hosté ovšem snižují stav utkání na dvě branky a možná se dočkáme drama! VITALIJ POPOV se velice rychle zorientoval po zblokované střele a svým zakončením do odkryté brány nedal gólmanovi mnoho šancí. Asistence: Arťom Borodkin.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 18. Polunin (Jordán, Gorškov), 22. Fajzullin (H. Zohorna, T. Zohorna), 52. Polunin (Turbin) – 56. V. Popov (Borodkin)

Amur Chabarovsk: Alikin (Langhamer) – Jordán (C), S. Těreščenko, Mašín, Korjagin, Turbin (A), Kamalov, Zimin – H. Zohorna, T. Zohorna (A), Fajzullin – Rasskazov, V. Butuzov, Pjanov – Golubev, Gorškov, Polunin – Šarov, Gizdatullin, Michasjonok.
    HC Viťaz Moskevská oblast: Todykov (Čečelev) – Jeřábek, Pylenkov, Hultström, Voronkov, Golovkov (A), Borodkin, Sarajev – Daugavinš (A), Danforth, Tedenby – A. Sjomin (C), Mojsejev, Malychin – Děrgačov, Laričev, Grebenščikov – V. Popov, Smolin, Arťuchin – Ivanjuženkov.

Rozhodčí: Vasiljev, Sergejev – Šadrin, Sadovnikov