Chabarovsk – Viťaz 3:1 (kon.) | Omsk – CSKA Moskva 1:4 (kon.) | Petrohrad – Jekatěrinburg 7:2 (kon.)
Avangard Omsk
1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
CSKA Moskva
Čtvrtek 10.12.2020, 15:00 • Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha • KHL

Československá stopa v utkání
    Šimon Hrubec (OMS) – 3 inkasované branky, úspěšnost: 89,66%, čas na ledě: 60:00
    Jiří Sekáč (OMS) – do utkání nezasáhl (17:19:32)

STATISTIKY PO TŘETÍ TŘETINĚ:

Střely na branku: 26:30
    Zblokované střely: 19:22
    Vyloučení: 1:3
    Využití: 1:0
    Vhazování: 18:26

Máme tady konec zápasu. Poslední třetina byla taktéž atraktivní, hokej byl útočný, rychlý a pohledný. Omsk se snažil dorovnat, ale dnes se mu prostě nedařilo. Ani v šesti proti čtyřem při přesilovce a bez brankáře, ani při následné normálni hře bez brankáře. Ta nevyšla vůbec a odkratou klec nakonec provětral Sorkin, který upravil na konečný stav 1:4. CSKA si výhru zasloužilo, minimálně ve druhé a třetí třetině bylo lepším týmem. Upevňuje si tak první místo v západní konferenci a dokonce zvyšuje náskok na druhý Petrohrad už na deset bodů.

59:51
    Tak přece jen přišla ještě jedna nečekaná střela, se kterou ale Šaryčenkov neměl problém, ktoouč pokryl a po buly se odpískal konec zápasu.

59:41
    Moskevští stáli na místě a jeden z nich měl kotouč za brankou. Byl opřený o mantinel a čekal. domácí už ani nenapadali.
    58:47 Maxim SORKIN - 1:4

58:47
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Tak už máme definitivně rozhodnuto. MAXIM SORKIN dostal přihrávku z obranného pásma od Tělegina a v cestě mu stál jediný hráč soupeře. Tomu se úspěšně vyhnul a poslal kotouč do odkryté klece. Asistence: Ivan Tělegin a Nikita Korosteljov.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty tohoto utkání.

57:57
    Hrubec pokukuje po trenérovi, který ho chce každou chvílí odvolat, ovšem nemá na to dostatečné podmínky, protože Omsk není schopný se udržet v útočném pásmu.

57:27
    Kempe zavezl kotouč do útočné třetiny, kde se ani nesnažil přihrávat, jen ho tam chtěl co nejdéle udržet, aby vyplýtval čas.

56:40
    Domácí už opět mají Hrubce v brance. Zatím se jim nedaří udržet útočné psámo tak, aby český gólman mohl vystartovat z branky.

56:28
    Semjonov posunul kotouč na Chochlačova, který měl před sebou prázdnou branku, ale kotouč mu přeskočil hokejku.

55:58

55:28
    Domácí prohráli vhazování v útočném pásmu. Třetinu ale udrželi. Do konce přesilovky zbývá třicet sekund.

55:25
    Ani s další ránou, tentokrát z levého kruhu si hostující gólman nedělal starosti. Boucher nemířil dost přesně, a tak Šaryčenkov ten zákrok ani neměl nijak těžký. Kotouč ale přesto ukryl.

54:46
    Tvrdá střela obránce domácích od modré nebyla pro Šaryčenkova a jeho sevřené betony problémem.

54:05
    Domácí hrají proti čtyřem hráčům CSKA v šesti s Hrubcem na střídačce. Nyní kombinují v útočném pásmu.

53:58
    Probíhá poslední komerční pauza tohoto zápasu.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 3. Boucher (Zernov, Knight) – 15. Sošnikov (Ibragimov, Kiselevič), 21. Leipsic, 34. Mamin (Okulov), 59. Sorkin (Tělegin, Korosteljov)

Avangard Omsk: Hrubec (Bobkov) – Jemelin, Šaripzjanov, Pokka, Běreglazov, Gončarov, Kaski, Čudinov, Gotovec – A. Potapov, Knight, Tolčinskij – Chochlačov, Zernov, Boucher – Dědunov, K. Semjonov, Jaremčuk – K. Kostin, Kablukov, N. Komarov.
    CSKA Moskva: Šaryčenkov (Lars Johansson) – M. Robinson, Blažijevskij, Samorukov, Dahlbeck, Kiselevič, Rykov, Ibragimov – Leipsic, M. Kempe, Sošnikov – Okulov, Loktionov, Mamin – P. Karnauchov, Andronov, Alexandr Popov – Tělegin, Sorkin, Korosteljov.

Rozhodčí: Bělajev, Gofman – Zacharenkov, Nikolajev