Barys – N.Novgorod 2:3 (kon.) | Magnitogorsk – Dynamo Moskva 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – Novosibirsk 2:0 (kon.)
Ufa – Jokerit 0:3 (kon.) | Čerepovec – Spartak Moskva 4:3 (kon.) | Kazaň – Minsk 7:2 (kon.)
Soči – Nižněkamsk 4:2 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Jokerit Helsinky
Pátek 11.12.2020, 15:00 • Ufa Arena, Ufa • KHL

Československá stopa v utkání
    David Sklenička (Jokerit) 0+0, 0 střel, čas na ledě 20:02 (17:23:22)

Alex Grant, Jordan Schroeder a Nicklas Jensen se v tomto zápase jako jediné střelci dokázali prosadit. Hostující Helsinky vyhrávají na ledě Ufy výsledkově sice jednoznačně 3:0, ale herně to tak jasné rozhodně nebylo. Ufa svého soupeře přestřílela 39:30, ale ani jednou nedokázala překonat brankáře soupeře. Janis Kalninš (Jokerit) pochytal všech 39 střel soupeře, díky čemu získal čisté konto.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině i zápase, Helsinky rozehrávají od své branky, ale nikam se neženou.

58:34
    Helsinky špatně rozehrály, píská se zakázané uvolnění, buly před brankou Helsinek.

Máme zde informaci pro novináře, dnešnímu utkání přihlíží 2 384 fanoušků.
    58:06 Nicklas JENSEN - 0:3

58:06
    Jokerit právě vstřelil branku!
    A je to jasné, tento zápas vyhraje hostující celek. Jordan Schroeder (Jokerit) vyslal přihrávkou vzduchem do brejku dva své spoluhráče. Veli-Matti Savinainen nebyl hladový a předložil přihrávku před brankou na zcela volného NICKLASE JENSENA, který se v zakončení nemýlil. Asistence: Veli-Matti Savinainen a Jordan Schroeder.

56:34
    Domácí celek se nedokázal propracoval ani tentokrát. Janis Kalninš (Jokerit) utěsnil všechny mezírky ve výstroji a nenechal kotouč doklouzat za brankovou čáru.

56:02
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, domácí celek pokračoval v aktivní hře. Vladimir Žarkov (Ufa) se dostal do střelecké pozice, ale brankář byl připravený., Janis Kalninš (Jokerit) stále drží čisté konto.

54:43
    Helsinky se dokázaly osvobodit, kotouč dostali daleko od své branky. Oslabení se hostujícímu celku daří podle představ.

53:42
    Přesilovku nyní hraje domácí celek, který se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře.

53:28
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Saku Mäenalanen – 2 min., nesportovní chování).

53:28
    Komerční přestávka, domácí hokejisté jsou hodně frustrovaní, nedaří se jim v tomto zápase vůbec nic. Šancí mají více než dost, ale problém je koncovka.

53:00
    Sedm minut hry zbývá do konce třetí třetiny. Následně pálil autor dnešní první branky, Alex Grant (Jokerit), jeho pokus kryje brankář.

52:15
    Teemu Hartikainen (Ufa) minul z vyložené střelecké pozice, následně na druhé straně sice vymíchal hostující hráč brankáře, ale odkrytou část trefit už nedokázal.

51:48
    Ufa znovu rozehrává od své branky, sledujeme rychlou pasáž hry, domácí sice hrají přesilovku, ale nedaří se jim stále vstřelit kontaktní branku.

51:00
    Teemu Hartikainen (Ufa) měl nyní znovu obrovskou smůlu. Přesilovku hrají domácí aktivně, Teemu Hartikainen dostal přihrávku před branku, ale nedokázal se rychle zorientovat a vypálit.

50:40
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Veli-Matti Savinainen – 2 min., držení hole).

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 19. A. Grant (O'Neill), 39. Schroeder (Tolvanen, Savinainen), 59. Nicklas Jensen (Savinainen, Schroeder)

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Tarasov) – Panin, Larsen, Koledov, Alexejev, Lisovec, J. Birjukov, Korobov – Hartikainen, M. Granlund, Manninen – Kadějkin, V. Žarkov, Chochrjakov – M. Vorobjov, Baranov, Kugryšev – Kuzmin, Soloduchin, Alaljkin – Pimenov.
    Jokerit Helsinky: Kalninš (Lindbäck) – A. Grant, Lööv, Friman, Kivistö, Pudas, D. Sklenička – O'Neill, Joensuu, Regin – Savinainen, Schroeder, Tolvanen – Nicklas Jensen, Haapala, Mäenalanen – Anttila, Junttila, Pihlström.

Rozhodčí: Akuzovskij, Romasko – Zachorav, Sysujev