Brno – Ostrava 0:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Slovácko 2:3 (kon.) | Zlín – Teplice 2:3 (kon.)
Karviná – Pardubice 0:2 (kon.) | Plzeň – Slavia 0:1 (kon.)

Červené karty: 0 – 0 (19:05:20)

Slavia je v čele tabulky s šestibodovým náskokem na druhý Jablonec, který už má navíc odehrán o zápas navíc, třetí Sparta ztrácí sedm bodů.

Plzeň po pěti prohrách z posledních sedmi zápasů stráví Vánoce na deváté příčce tabulky. Na druhé místo, zajišťující účast v předkole Ligy mistrů, ztrácí už devět bodů.

Ligový program se vrátí v polovině ledna, Slavia přivítá Sigmu Olomouc, Plzeň zavítá do Příbrami.

Fotbalisté Slavie si v předvánočním šlágru upevnili pozici lídra FORTUNA:LIGY výhrou v Plzni 1:0. Vítěznou trefou ji zařídil v 26. minutě Nicolae Stanciu a při nevýrazném výkonu domácí Viktorie dovedla Slavia zápas do vítězného konce.

Ve druhém poločase jsme viděli jen dvě větší příležitosti, shodou okolností obě ve stejné minutě (61.), nejdříve Sima sám před Staňkem přestřelil branku, podobně neúspěšně si na druhé straně vedl Ondřej Mihálik.

90+5

90+4
    Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Lukáš Provod, přichází Tomáš Malínský.

90+4
    Lukáš Hejda v blízkosti střídaček podkopl Jana Bořila, rozhodčí Pechanec okamžitě tasí z kapsy žlutou kartu.

90+4
    Po nákopu z hloubi pole Lukáš Hejda vyhrál hlavičkový souboj a snažil se prodloužit míč k Beauguelovi, blíže k němu ale měl brankář Kolář.

90+3
    Mihálikův velmi nepovedený centr doletěl k Ondřeji Kolářovi, do konce avizovaného nastavení zbývá minuta a čtvrt.

90+3
    Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Oscar, přichází Ondřej Karafiát.

Do hry se původně chystal Malínský, Oscar však měl křeče, trenér Trpišovský tak ukázal na defenzivnějšího hráče.

90+2
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Aleš Čermák, přichází Filip Kaša.
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází David Limberský, přichází Jan Kovařík.

90+1
    Provod s Teclem si velmi zdatně vedli na levém křídle, dokázali míč udržet na kopačkách slávistů, ti mají zápas v této chvíli pod kontrolou. Stále je to však o jedinou branku.

90+1
    Rozhodčí Pechanec oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.

90
    Následovat bude také rohový kop, to už se počítají závěrečné sekundy řádné hrací doby.

90
    Slávisté vybojovali autové vhazování v hloubi útočné poloviny, mohou tak hrát daleko od své branky.

88
    Lukáš Provod se od rohu pokutového území pokusil o přímou střelu, ta letěla příliš vysoko.

87
    Sima si skvěle zpracoval dlouhý Kolářův odkop, předběhl Limberského, ten jej těsně před pokutovým územím fauloval jen za cenu žluté karty.

86
    Marko Alvir krátce po příchodu na trávník při hře bez míče srazil Jana Bořila a inkasuje žlutou kartu.

85
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Adriel D´Avila Ba Loua, přichází Miroslav Káčer.
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Luděk Pernica, přichází Marko Alvir.

85
    Čermákově centru ze standardní situace se Slavia bez potíží ubránila, Viktoria musí zakládat další útočnou akci od brankáře Staňka.