Brno – Ostrava 0:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Slovácko 2:3 (kon.) | Zlín – Teplice 2:3 (kon.)
Karviná – Pardubice 0:2 (kon.) | Plzeň – Slavia 0:1 (kon.)
MFK Karviná
0:2 (0:1)
FK Pardubice
Středa 23.12.2020, 15:00 • Městský stadion Karviná, Karviná • FORTUNA:LIGA • 14. kolo

Z Karviné je to v tomto roce vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemné prožití blížících se svátků a hlavně hodně zdraví v roce 2021. (17:41:54)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 8:2. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 4:5. Fauly: 10:13.

Juraj Jarábek (trenér Karviné): „Chtěli jsme vyhrát kvůli domácímu prostředí. Poctivě jsme se připravili, věděli jsme, že Pardubice mají kvalitní tým, byli bod za námi, ale opak byl pravdou. Měli jsme špatný vstup do zápasu, nebyli jsme schopni uhrát balón vpředu a přišel trest. Od dalšího trestu nás uchránil Bolek. Ve druhém poločase jsme měli pět čistých vyložených šancí, zápas se dal zvládnout, otočit, bohužel jsme je nedali. Soupeř nás potrestal po chybě v zadní řadě. Nedokážu si výkon některých hráčů vysvětlit, možná byli na dovolené.“

Jaroslav Novotný (trenér Pardubic): „Mužstvu musím poděkovat za výborný výkon. Ve druhé půli se domácí snažili o vyrovnání, do 60. minuty jsme hru kontrolovali, ale pak domácí vsadili vše na útok, dávali dlouhé míče za obranu, které se nám nedařilo odvracet. Podržel nás fantastický Boháč. Michal Petráň odehrál výborný zápas, dal gól, působil v Karviné. Hufa jsme chtěli nasadit do otevřené obrany, což se nám podařilo.“

Oba týmy nyní čeká třítýdenní přestávka a poté vstup do jarní části. Karvinou čeká v 16. ledna cesta na Slovácko, Pardubice přivítají v Praze České Budějovice.

Pardubice ve druhém poločase odolaly šancím Karviné na vyrovnání a poté střídající Huf využil dárku karvinských obránců a prostřelil Bolka.

Karviná se loučí s rokem 2020 porážkou s Pardubicemi. Východočeši se dvougólovým vítězstvím posunuli nejen před svého soupeře, ale také před Slovácko, Baník a Plzeň až na páté místo.

90+3

90+3
    Závěrečný ohňostroj pomalu končí fotbalový rok 2020.

90+1
    Rohový kop Qoseho doplachtil do rukavic gólmana Boháče.

90+1
    Bartošák vybojoval rohový kop. Rozhodčí nastavili tři minuty.

89
    Na druhé straně vypustil ze své levačky technickou střelu Langedijk, brankář Bolek vylétl do vzduchu a míč lapil do rukavic.

87
    Další šance, tentokrát na karvinské straně. Po centru z pravé strany hlavičkoval v malém vápně vedle levé tyče Santos.

85
    Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Lukáš Pfeifer, přichází Lukáš Hušek.
    83. Huf mohl přidat další gól! Bolek vyrazil

83
    Parádní zákrok brankáře Bolka. Karvinský gólman vyrazil střelu Hufa z nějakých deseti metrů. Zpětnou přihrávkou krásně našel pardubického útočníka Pfeifer.

81
    Karviná naposled vystřídala. Ndefeho vyměnil Smrž.

79
    Boháč pokračuje ve hře.

79
    Mangabeira vložil nohu do odkopu brankáře Boháče. Ten tak utrpěl větší bolístku.

74
    Za mohutného ohňostroje opouští hřiště Ewerton, místo něj zamířil na trávník Langedijk.