Marseille – Monaco 2:1 (kon.) | Lens – Montpellier 2:3 (kon.)
Racing Lens
2:3 (1:2)
Montpellier HSC
Sobota 12.12.2020, 21:00Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 14. kolo

Ode mě je to už pro tohle utkání všechno, přeji hezký zbytek večera a dobrou noc. (23:02:03)

Fauly: 9:14

Zápas je za námi, Montpellier vyhrává na hřišti Racingu Lens po napínavém průběhu 3:2. Sledovali jsme rozhodně zábavné utkání, které mělo velkou kvalitu. V prvním poločase byli sice lepším týmem domácí, ale po dvou střelách Montpellier prohrávali 0:2, když se prosadili hlavou Stephy Alvaro Mavididi a Pedro Mendes po standardní situaci. Lens se povedlo snížit ve 36. minutě kdy si střelu do tyče srazil zády do vlastní brány brankář Jonas Omlin. Domácím se poté povedl nástup do druhé půle, když po třech minutách byl ve vápně faulovaný Fofana a byla z toho penalta, kterou proměnil Gaël Kakuta a vyrovnal. Jenomže poslední slovo měli nakonec hosté, v 69. minutě se hlavou po rohovém kopu prosadil Gaëtan Laborde. Nováček Ligue 1 se ale za svůj dnešní výkon stydět nemusí. V tabulce je stále na skvělém osmém místě, Montpellier zůstává pátý a už má stejná počet bodů jako třetí Lille a čtvrtý Lyon, kteří hrají své zápasy zítra.

90+6

90+5
    Hosté rozehráli podle očekávání na krátko a budou se hlavně snažit držet míč pod kontrolou.

90+4
    Montpellier zvládá závěr zápasu skvěle, hraje se na polovině Lens, kde právě Delort vybojoval další standardku.

90+3
    Zakončení na sebe vzal právě Delort, ale jeho střela nebyla moc prudká ani dobře umístěná.

90+2
    Dopředu se probíjel neohroženě kapitán hostů Andy Delort a vybojoval pro svůj tým velmi cennou standardní situaci.

90+1
    Nastavuje se pět minut.

90+1
    Ani po rohovém kopu však nemusel brankář Omlin zasahovat a následně se mává i píská ofsajd.

90+1
    Po centru z pravé strany se sice Kakutovi nepovedlo trefit branku, al ještě je tu rohový kop.

90
    Stoper Vitorino Hilton, který právě přišel na hřiště, je ve 43 letech nejstarším hráčem Ligue 1 a vrací se po zranení.

89
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Vitorino Hilton.

88
    Čas pro domácí běží neúprosně rychle. Montpellier naopak nikam nespěchá, stejně jako nyní s rozehrávkou Omlin.

86
    Po standardní situaci se do akrobatického zakončení dostal ve vápně Montpellieru Igniatius Ganago, ale trefil jen prostředek branky, kde zakročil Omlin.
    85. Molletova šance.

85
    Naopak to mohli být hosté, kteří by zápas definitivně rozhodli. Z levé strany vápna prudce po zemi střílel Florent Mollet, ale Leca si prostor u své pravé tyči pohlídal a míč nohou vyrazil.

84
    Lens se snaží vytvořit si závěrečný tlak, ale zatím se mu nedaří ani vybudovat si pozice pro centr.

83
    Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Steven Fortes, přichází Simon Banza.

Petr Sumbal

Branky: 36. Omlin (vla.), 50. G. Kakuta (pen.) – 16. Mavididi (Delort), 26. Mendes, 69. Laborde

Karty:   75. Cahuzac (LNS) – 38. Mendes (MON)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 7:1. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:14.
    Racing Lens: Leca – Fortes (83. Banza), Badé, Haidara – Clauss (77. Boura), Cahuzac (C), Fofana, Issiaga Sylla (77. Michelin) – Sotoca, G. Kakuta, Muinga (70. Ganago).
    Náhradníci: Faríñez – Banza, Boli, Boura, da Costa, Ganago, Mauricio, Medina, Michelin.

Montpellier HSC: Omlin – Sambia, Mendes, Congré, Ristić – Savanier (80. Dolly), Ferri, Mollet (89. Hilton) – Laborde, Delort (C), Mavididi (80. Yun).
    Náhradníci: Bertaud – Cozza, Dolly, Hilton, Chotard, Oyongo, Škuletić, Souquet, Yun.

Rozhodčí: Stinat – Pasqualotti, Aube