CSKA Moskva – Jaroslavl 3:2 (kon.) | Riga – Petrohrad 1:4 (kon.)
Sobota 12.12.2020, 16:00 • Arena Riga, Riga • KHL

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (18:14:51)

Československá stopa:

Ondřej Vitásek (RIG): 0+0, 1 střela, čas na ledě – 14:54.

Dnešní utkání končí vítězstvím favorizovaného Petrohradu, který celou polovinu zápasu udával tempo zápasu a vypracoval si pohodlný, čtyřgólový, náskok. Poté však hosté přenechali aktivitu domácím, kteří se od zhruba té 31. minuty dostali více do hry a často útočili. Jenže více, než gól, z této aktivity vytěžit nedokázali.

59:22
    Oddechový čas pro domácí.

59:22
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jevgenij Timkin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

59:00
    Poslední minuta tohoto zápasu, o vítězi zápasu již není pochyb, SKA dnes napraví dojem z pondělního domácího utkání, kdy senzačně Rize podlehl.

57:40
    Hráči SKA již šetří čas, zašlapují kotouče u mantinelu a nepouští soupeře do šancí.

57:05
    Dinamo opět v útočném pásmu, SKA se tak musí stále bránit.

55:55
    Po delší odmlce také Petrohrad v útoku, zablokovaná střela od modré, z levé strany, puk poté míří ven ze třetiny Dinama.

55:20
    A ani tuto přesilovou hru domácí využít nedokázali, skóre se tak nemění, hosté jsou v plném počtu.

55:00
    Poslední pětiminutovka třetí třetiny a pravděpodobně i celého zápasu, Dinamo Riga hraje druhou přesilovku v krátké době po sobě.

54:25
    A hned několik desítek vteřin nyní hosté získali svým napadáním rozehrávky Dinama.

53:52
    Igor Ožiganov (Petrohrad) pouze posílá puk do útočného pásma a otáčí se ke střídačce, hosté stihnou prostřídat.

53:27
    Tak máme zde další pokus domácích o korigování skóre, při přesilové hře.

53:20
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Vasilij Tokranov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

52:38
    Vhazování po pravici Hellberga, domácí sice nevyužili přesilovou hru, ale jsou aktivní a další gól v síti SKA by si rozhodně zasloužili.

51:34

51:18
    Vhazování po levici Hellberga, puk vybojovali hosté, kteří ho dostali ven ze třetiny.

50:51
    Petrohrad získává puk a hosté ho takticky přidržují ve střední třetině, čímž získávají cenné vteřiny.

50:15
    Riga v útočném pásmu, pokud by se domácím povedlo i tuto přesilovou hru využít, mohla by být koncovka zápasu ještě hodně zajímavá.

49:34
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Vladimir E. Tkačjov – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).
    48:27 Sudí prostudovali videozáznam - gól Dinama platí!

48:27
    Regulérnost gólu ještě potvrdili sudí prostudováním videozáznamu, takže gól domácích definitivně platí.
    48:27 Martinš DZIERKALS - 1:4

48:27
    Riga právě vstřelila branku!
    Domácí využívají přesilovou hru poté, co se svým důrazem na brankovišti prosadil MARTINŠ DZIERKALS, který dotlačil puk za brankovou čáru. Asistence: Janis Švanenbergs a Tony Sund.

47:58
    Domácí v útočném pásmu, Roberts Bukarts ro zkusil z pravé strany, ale puk končí hodně vysoko nad brankou.

47:38
    Riga dostává šanci na zkorigování skóre.

47:21
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Igor Ožiganov – 2 min., hákování).

46:35
    Anton Bělov (Petrohrad) pálí z pravé strany, ve třetině Dinama, ale jeho střelu zablokoval obránce Dinama.

45:40
    Ondřej Vitásek (Riga) dostal puk do útočného pásma, kde o něj následně jeden z jeho spoluhráčů přichází.

44:20
    Anton Bělov (Petrohrad) vybojoval puk ve třetině Rigy, hosté tak mohou na chvíli zastavit nebo přibrzdit tlak domácích.

43:42
    Ve třech se domácí snaží dostat do útočného pásma, hned první přihrávka před útočnou modrou nenašla adresáta a je po akci.

43:05
    Krkolomně se hosté dostávají do třetiny Dinama, kde se dostal k zakončení Joonas Kemppainen, jeho střela končí vysoko nad brankou.

42:38
    Lauris Darzinš (Riga) zavezl puk do útočného pásma, kde následně o něj musí ještě bojovat u mantinelu.

41:40
    Reece Scarlett (Riga) táhlou střelou zkouší své štěstí od modré, ale trefuje dvojici bránících hráčů.

41:15
    Oba týmy střídají, puk v držení domácích, kteří zahájili třetí třetinu tak, jak dohráli tu druhou, tedy aktivně.

40:45
    Magnus Hellberg (Petrohrad) vyráží střelu od modré a hned dvojice domácích se snažila dostat k dorážce, ale to se nepodařilo.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:38.

Druhá třetina končí opět vítězstvím Petrohradu, který v dosavadním průběhu zápasu ještě neinkasoval.
    Nicméně obraz hry se přece jenom trochu změnil. Po přesilové hře v 31. minutě se domácí konečně dostali trochu do hry a byly chvíle, kdy i svírali soupeře v jeho třetině. Skórovat se ale domácím nepodařilo a je tak víceméně jasné, že dnešní zápas zřejmě prohrají...

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:18
    Ilja Proskurjakov (Riga) vyráží střelu z levé strany, to nebyl vůbec snadný zákrok!

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, hosté s pukem na hokejce.

38:25
    Vhazování po levici Hellberga, puk vybojovali hosté, kteří se tak mohou dostat ven ze třetiny.

38:02
    Zakázané uvolnění Petrohradu, hra se tak vrátí před Hellberga, který si konečně také trochu zachytá.

37:40
    Rozehrávka domácích, kteří se po levé straně pokouší dostat do útočné třetiny, Kristaps Sotnieks přejel ale příliš rychle přes modrou čáru, je pískán ofsajd.

37:01
    Gleb Zyrjanov (Riga) dotírá na Hellberg, ten raději přerušuje hru a bude se vhazovat po jeho levici.

36:40
    Signalizovaný ofsajd Dinama, domácí tak musí opustit útočné pásmo a hrají hosté.

35:43
    Kristaps Zile (Riga) to zkusil z bezprostřední blízkosti, z pravé strany, ale nedokázal puk zvednout.

35:27
    Střela od modré, z levé strany, Magnus Hellberg (Petrohrad) vyráží.

34:45
    Každopádně Rize přesilová hra hodně prospěla, domácí se nyní čím dál častěji dostávají do útoku.

33:05
    Bránící Janis Švanenbergs (Riga) srazil na led útočícího hráče SKA, ale není to faul, může tak rozehrát.

32:43

32:15
    Hra přerušena poté, co se Scarlett přece jen odhodlal ke střele od modré, Magnus Hellberg (Petrohrad) chytá.

31:55
    Reece Scarlett (Riga) s pukem na útočné modré, místo střely volí přihrávku doprava.

31:30
    Další pokus domácích o získání útočného pásma... a opět neúspěšný.

31:12
    Jevgenij Ketov (Petrohrad) naprosto v klidu dostává puk ven ze třetiny.

30:43
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Ivan Morozov – 2 min., podrážení).

30:00
    Jsme přesně v polovině zápasu, který je zatím jednoznačnou partií z pohledu Petrohradu, domácí vůbec nestíhají.

27:30
    Oba týmy střídají, domácí mohou rozehrát.

26:34
    Gunars Skvorcovs (Riga) zabojoval v útočném pásmu, u pravého mantinelu, co je to ale platné, když jeho spoluhráč o puk přišel.

26:03
    A znovu se domácí nedostali do nějaké střelecké pozice, SKA má i v defenzivě obrovskou převahu.

25:45
    Riga v útočném pásmu, sledujeme souboj za brankou Hellberga.
    24:31 Andrej KUZMENKO - 0:4

24:31
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Hosté nakonec využívají i svou druhou dnešní přesilovou hru, když se střelou švihem, z pravého kruhu pro vhazování, trefuje ANDREJ KUZMENKO. Asistence: Danila Galeňuk a Dinar Chafizullin.

24:02
    Až nyní se teprve hosté dostali do útočného pásma a přesilovkového rozestavení.

23:38
    Další puk míří ze třetiny Dinama, Petrohrad musí začít až zpoza vlastní branky.

23:16
    Zatím se domácí velice dobře brání, hosté se ještě nedostali do útočného pásma.

22:45
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Martinš Dzierkals – 2 min., vysoká hůl).

22:40
    Zakázané uvolnění domácích, hra se tak vrací před Proskurjakova, bude se vhazovat po jeho pravici.

21:46
    Daniels Berzinš (Riga) vypálil z pravé strany, ale jeho střelu Hellberg v pohodě chytá a přerušuje hru.

21:25
    Dinar Chafizullin (Petrohrad) nahazuje puk za branku Rigy, ale tam se k nim dostávají domácí, kteří se tak osvobodí.

20:58
    Magnus Hellberg (Petrohrad) po střele od modré, z pravé strany, chytá puk do své lapačky a přerušuje hru.

20:32
    Emils Gegeris (Riga) dobruslil puk v útočném pásmu, ale znovu jsou domácí spíše u mantinelu, než před brankou Hellberga.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:50.

První třetina končí drtivým vítězstvím Petrohradu, který je zatím jednoznačně lepší a diktuje tempo hry. Obrovský rozdíl je zatím patrný v kvalitě hráčů na obou stranách, kdy domácí se sotva dostanou do zakončení a naproti tomu hosté se prosadí i individuálně.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00
    19:41 Jakov TRENIN - 0:3

19:41
    Další pěkná individuální akce hostů, kdy se JAKOV TRENIN dokázal dostat v rohu k puku, vybruslit si odtamtud až před branku, kde v těsné blízkosti zvedl puk pod víko, nechytatelně. Bez asistence.

19:18
    Petrohradští již nebudou chtít soupeři půjčit puk a nejraději by třetinu dohráli s pukem za vlastní brankou, proto budou muset být domácí trochu aktivnější.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny, hraje se v pásmu Dinama Rigy.

18:18
    Riga střídá, následně i Petrohrad a domácí tak budou moci rozehrát zpoza vlastní branky.

17:48
    Nyní se hra přelévá ze strany na stranu, domácí po těch dvou inkasovaných gólech přece jenom trochu vyrovnali hru.

16:55
    Puk ve středním pásmu, po pravé straně se ho domácí snaží dostat do třetiny SKA, což se jim následně také daří.

16:33
    Kirill Marčenko (Petrohrad) prověřil pozornost Proskurjakova, ten chytá a přerušuje hru.
    15:59 Jevgenij Gračov (Riga), v zatím největší šanci domácího mužstva, trefuje pouze tyč!

15:59
    Jevgenij Gračov (Riga) se dostal do zatím největší šance domácích, kdy se dostal sám před Hellberga, zkusil blafák do bekhendové strany, ale trefil pouze tyč!

15:45
    Magnus Hellberg (Petrohrad) zastavuje nahozený kotouč za vlastní brankou a pomáhá tak obráncům s rozehrávkou.
    Krátce po své příchodu na led si takhle Proskurjakov dřepnul za vlastní brankou....

14:30
    Stěpan Starkov (Petrohrad) nepřetlačil protihráče ve středním pásmu, který mu tak překazil plán zavézt puk do útočného pásma.

13:52
    Jevgenij Ketov (Petrohrad) si počkal na puk, který se kutálel po mantinelu a prodlouží ho do středního pásma, hrát ale budou domácí.

13:25
    Magnus Hellberg je v brance Petrohradu zatím v podstatě bez práce, Riga je v útočné fázi zápasu doposud doslova bezzubá.

13:02
    Rihards Bukarts (Riga) bojuje o puk za brankou SKA, ale úspěšnější je obránce soupeře.

11:54
    Joonas Kemppainen (Petrohrad) netrefuje branku z pravé strany, před dotírajícím Arťomem Švec-Rogovojem již Ilja Proskurjakov ukryl puk a přerušil hru.

11:35
    Daniels Berzinš (Riga) se snaží vybojovat puk ve vlastní třetině, zatím neúspěšně, útočná akce SKA pokračuje.

10:45
    A Ilja Proskurjakov (Riga) si připisuje první důležitý zákrok, vypadalo to, že před dotírajícím Timkinem.

10:25
    Další neúspěšný přechod přes střední pásmo, v podání Rigy, kdy se naopak do brejku mohou dostat hosté.

09:43
    A Zane McIntyre (Riga) opouští brankoviště, teprve po druhém inkasovaném gólu a na jeho místo přichází Ilja Proskurjakov.
    09:43 Vladimir E. Tkačjov - 0:2

09:43
    Neuvěřitelná individuální akce VLADIMIRA E. TKAČJOVA, který za vlastní brankou vzal puk, projel s ním po pravé straně až před branku Rigy, kde střelou nad vyrážečku překonal McIntyra. Asistence: Viktor Antipin a Vasilij Tokranov.

09:02
    Obrana Petrohradu zatím pracuje na výbornou a domácím zatím nedovoluje dostávají se do nebezpečných prostorů.

08:20
    Reece Scarlett (Riga) zvládl těžkou situaci ve vlastní třetině, kde z rohu, při napadání hned dvojicí protihráčů, dokázal přesně rozehrát.

07:38
    Kristaps Zile (Riga) jen posouvá puk do středního pásma a domácí se opět budou muset bránit.

06:59
    Pavel Černov (Riga) dobře forčekuje v útočném pásmu, získává tak čas pro své spoluhráče, kteří střídají.

06:28
    Viktor Antipin (Petrohrad) napadán při rozehrávce za vlastní brankou, ale zvládl rozehrát a hosté se tak dostanou do útoku.

05:50
    Registrujeme zablokovanou střelu Oscara Fantenberga (Petrohrad) z pravé strany, od modré, následně domácí dostávají puk ven ze třetiny.

05:20
    Buly před brankou Rigy vyhrávají domácí, kteří se ale nedostali ani k červené čáře, hrají tak opět hosté.

04:44
    Riga v útočném pásmu, domácí se ale nedostávají do střeleckých pozic, hodně je to o soubojích u mantinelu.

04:16
    Ten se píská naopak Petrohradu, hra se tak vrátí před Hellberga, bude se vhazovat po jeho levici.

04:05
    Jevgenij Gračov (Riga) zabojoval v útočném pásmu a nepíská se tak icing domácích.

03:10
    Vasilij Tokranov (Petrohrad) s pukem za vlastní brankou, kde čeká, až jeho spoluhráči dostřídají.

02:38
    Hosté nyní téměř nepouští svého soupeře z jeho třetiny, SKA má velký tlak.

01:48
    SKA opět v útočném pásmu, sledujeme souboj za brankou McIntyra.
    01:28 Igor OŽIGANOV - 0:1

01:28
    Tentokrát se již IGOR OŽIGANOV z levé strany prosazuje, po přihrávce Fantenberga vypálil z voleje a poslal puk nechytatelně nad levé rameno domácího gólmana, hosté tak využívají přesilovou hru. Asistence: Oscar Fantenberg a Linden Vey.

01:15
    Igor Ožiganov (Petrohrad) prověřil z levé strany McIntyra.

01:00
    A už je to jasné, o co šlo – Jevgenij Gračov totiž vyhodil puk a nebylo jasné, zda nebyl tečován... což tedy nakonec nebyl a domácí se budou bránit v oslabení.

01:00
    Rozhodčí šel něco prodiskutovat se střídačkou SKA a nyní je hra přerušena a nehraje, čtveřice sudích se radí u časoměřičů.

00:50
    Ivan Morozov (Petrohrad) sice zavezl puk do třetiny Rigy, ale tam zavrávoral a přišel o něj.

00:20
    Riga jako první v útočném pásmu, ale domácí se nedostali ke střele.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Dinamo Riga: McIntyre (Proskurjakov) – Sotnieks, Vitásek, Zile, Mamčics, Maione, Ošenieks, Scarlett, Sund – Roberts Bukarts, Darzinš, Indrašis – Rihards Bukarts, P. Černov, Gračov – Berzinš, Gegeris, Dzierkals – Švanenbergs, Zyrjanov, Skvorcovs.

SKA Petrohrad: Hellberg (Samonov) – Tokranov, Antipin, Fantenberg, Chafizullin, Galeňuk, Ožiganov, A. Bělov – Švec-Rogovoj, Tkačjov, Kemppainen – Kuzmenko, Trenin, Ivan Morozov – Cicjura, Timkin, Ketov – Vey, Starkov, K. Marčenko.

Rozhodčí: Ravodin, Morozov – Novikov, Šalagin.

SKA PETROHRAD
    Jak již zmíněno, SKA také v této sezóně patří k nejlepším týmům Západní konference. Aktuálně ovšem zaostává již o osm bodů za vedoucím moskevským CSKA! A ani SKA se nemůže pochlubit oslnivou bilancí z posledních zápasů, kdy z pěti hned tři Petrohrad prohrál (ve dvou však dokázal vybojovat alespoň bod). Nestačil doma na Jokerit (prohra 1:2 na nájezdy), pak na ledě Magnitky (prohra 1:2) a naposledy již zmiňovaná domácí prohra právě s Rigou... SKA si pak sice spravilo chuť, když doma rozstřílelo Jekatěrinburg vysoko 7:2, ale je otázka, jak (ne)oslní na ledě Dinama.

DINAMO RIGA
    Dinamo je na dně Západní konference a navíc již s velkým (jedenáctibodovým) odstupem. Je tak jasné, že proti druhému nejlepšímu týmu konference nebude mít příliš šancí. Navíc má za sebou nepříznivou sérii, kdy z posledních sedmi ligových soubojů hned šest prohrál. Ale pozor – své jediné vítězství dokázala Riga vybojovat, senzačně, právě na ledě Petrohradu! Bylo to v tomto týdnu, přesněji v pondělí, kdy Riga vydřela dva body po výhře 4:3 na nájezdy! Překvapí a zaskočí favorita i nyní?

Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části KHL, v němž DINAMO RIGA přivítá na svém stadionu SKA PETROHRAD.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 49. Dzierkals (Švanenbergs, Sund) – 2. Ožiganov (Fantenberg, Vey), 10. Tkačjov (Antipin, Tokranov), 20. Trenin, 25. Kuzmenko (Galeňuk, Chafizullin)

Dinamo Riga: McIntyre (10. Proskurjakov) – Sotnieks, Vitásek, Zile, Mamčics, Maione, Ošenieks, Scarlett, Sund – Roberts Bukarts, Darzinš, Indrašis – Rihards Bukarts, P. Černov, Gračov – Berzinš, Gegeris, Dzierkals – Švanenbergs, Zyrjanov, Skvorcovs.

Rozhodčí: Ravodin, Morozov – Novikov, Šalagin