Benátky n/J – Slavia 3:4 (kon.) | Vrchlabí – Litoměřice 5:2 (kon.) | Kolín – Ústí n/L 4:2 (kon.)
Frýdek-M. – Jihlava 0:1 (kon.) | Kadaň – Havířov 2:9 (kon.) | Sokolov – Vsetín 4:3 (po pr.)
Šumperk – Přerov 2:3 (0:1 po s.n.) | Třebíč – Kladno 3:2 (kon.)
SK Horácká Slavia Třebíč
3:2 (0:2, 1:0, 2:0)
Rytíři Kladno
Sobota 12.12.2020, 17:30 • KHNP Aréna, Třebíč • Chance liga • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Přeji příjemný sobotní podvečer při sledování textového přenosu ze Chance Ligy. V rámci dohrávky 9. kola dnes změří síly SK Horácká Slavia Třebíč a Rytíři Kladno. Utkání začíná v 17:30. Příjemnou zábavu!

RYTÍŘI KLADNO

Rytíři jsou na tom v tabulce lépe než jejich dnešní soupeř. Ve dvanácti zápasech uhráli 25 bodů a před dnešním dnem byli za Jihlavou a Přerovem na třetí pozici. Svěřenci kouče Davida Čermáka momentálně drží sérii šesti výher v řadě a tabulkou stoupají. V posledních kolech dokázali porazit Přerov, Frýdek-Místek, Prostějov, Kadaň, Sokolov a Šumperk. Naposledy si se Šumperkem poradili poměrem 4:2. Nejlépe si v týmové produktivitě vede velezkušený Tomáš Plekanec, jenž nasbíral 7 branek a 10 asistencí. V celkové produktivitě soutěže se pohybuje na třetím místě za Matějem Beranem a Petrem Mrázkem.

SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ

Celek z Vysočiny nezačal sezonu moc dobře, ale také on se v uplynulých zápasech zlepšil. Třebíč dosud odehrála jen 9 utkání, i tak se dokázala vyhoupnout na 11. místo se ziskem 16 bodů. Celkově si zatím připsala pět výher, jednu prohru v nastaveném čase a tři porážky po základní hrací době. Z posledních pěti zápasů neuspěla jen jednou. Na ledě Slavie Praha sice prohrála vysoko 1:7, ale poté zabrala proti Porubě i Kadani. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je útočník Ladislav Bittner s osmi góly a pěti asistencemi.

Rytíři Kladno: Košarišťan (Brízgala) – S. Zacharčuk, Funk, V. Sorokin, Ticháček, Zelingr, Štochl – Melka, Plekanec (C), Kubík – Hajný, Pitule, Guman – Bílek, Račuk (A), Hlava – Šapovaliv, Filip, Š. Jelínek..

Úvodní buly utkání ještě nepadlo. Zápas by měl za okamžik začít.

00:01

00:20
    Plekanec nahodil do útočné třetiny, ale kotouč si Melka nestačil dojet.

00:46
    Adam Kubík si nabruslil do velmi zajímavé pozice na pravém kruhu. Zjevil se úplně sám před Jekelem, ale gólman Třebíče odolal.

01:22
    Ticháček předložil Hajnému, jehož ránu Jekel vyrazil. Kladno začalo utkání velice aktivně.

01:47
    Horácká Slavia se ubránila jen díky vyhození na icing. Pavel Jekel tak bude muset odolávat hned po vhazování ve vlastní třetině.

02:09
    Křehlík se dostával před brankoviště na opačné straně, ale Andrej Košarišťan si vybruslil ze své pozice a zakročil.

02:47
    Kladenští se snažili zrychlit hru a skoro se jim to povedlo. Třebíč ale záhy odpálila do středního pásma.

03:18
    V úvodních minutách mají kotouč častěji na hokejkách hosté. Kladno se snaží tvořit už z vlastní obranné čáry, ale defenzivní hráz v červených dresech plní své úkoly poctivě.

03:45
    Obránce Sorokin nepředložil ideálně rozjetému Plekancovi, jenž na touš nedosáhl. Přišlo také první zakázané uvolnění v podání Kladna.

04:05
    Tomáš Plekanec se rozjel po levém křídle a velmi nebezpečně pálil směrem k zadní tyči. Pavel Jekel zasahovat nemusel, ale kladenský kapitán to udělal dobře.

04:58
    Kotouč letěl na Košarišťana, takže brankář Kladna musel ukázat, že umí také hokejkou.

05:35
    Kladno se opět natlačilo kupředu, ale Jekel také tentokrát stačil zakročit. Hraje se zatím v poměrně vysokém tempu.

06:25
    Matěj Psota se neprotlačil za kotoučem, neboť jeden z bránících hráčů Rytířů jej udržel na zádech.

06:55
    Lukáš Nedvídek si najel na útočnou polovinu a zpracoval si dlouhý pas. K zakončení se ale nedostal, neboť mu kotouč utekl.

07:42
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Kladno se po dobrém vstupu do utkání ujímá vedení. Tomáš Plekanec si podržel puk na pravém kruhu a poté parádní přihrávkou uvolnil u vzdálenější tyče volného ADAMA KUBÍKA. Kladenský útočník poslal puk pod horní tyč a otevřel skóre. 0:1. Asistence: Tomáš Plekanec a Antonín Melka.
    07:42 Adam KUBÍK - 0:1

08:01
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Andrej Košarišťan – 2 min., podrážení). Trest odpyká Tomáš Guman.

08:35
    Kladno se ale úvodním vteřinám oslabení brání dobře. Třebíč sice hned po buly vypálila, ale v tuto chvíli se nemůže dostat do útočného pásma.

09:02
    Račuk se snažil dostat k zakončení mezi třemi hráči domácích. Nakonec se mu to ale nepovedlo.

09:30
    Probíhá posledních třicet sekund přesilovky Třebíče. Hokejisté v červených dresech se ale stále nemohou usadit ve třetině hostů.

10:01

10:22
    Tomáš Guman vybídl svého jmenovce Pituleho, jenž se však k ráně z levého kruhu nedostal. Včas proti němu vystoupil Chalupa.

10:56
    Martin Šťovíček pronikl po pravém křídle do kvalitní pozice. Ve velké rychlosti ale trefil pouze rameno gólmana Košarišťana.

11:15
    Andrej Košarišťan musel opět zasahovat, tentokrát proti střele od modré čáry.

11:20
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Vševolod Sorokin – 2 min., hákování).

11:49
    Matěj Psota uvolnil přes šíři útočného pásma Vojtěcha Němce, jehož střela z druhého doteku zamířila do středu brány. V tomto prostoru Košarišťan zakročil.

12:18
    Šťovíčkův pokus byl zablokován. Druhou přesilovku ale hrají domácí rozhodně lépe.

12:42
    Ladislav Bittner jen o kousek minul zadní tyč při střele z vrcholu pravého kruhu.

12:50
    Závěr přesilovky hraje Třebíč v obranném pásmu. Nyní si mění kotouč za svou bránou.

13:20

13:50
    Jakub Hajný svedl u mantinelu důrazný souboj s Karlem Nedbalem. Úspěšnější byl zadák Horácké Slavie.

14:15
    Tomáš Guman se výborně prodral po levé straně až před bránu. Jekel touš vyrazil před sebe do místa, kam si nabruslil Marek Račuk. Zkušený útočník Kladna ale domácího brankáře nepropálil.

14:54
    Matěj Psota si nekomplikoval situaci, a proto pouze nahodil na bránu hostů. Kladno ale už znovu míří do útočné třetiny.

15:25
    Hosté se drží před bránou Třebíče. Momentálně bojují u mantinelu.

15:39
    Kotouč odskočil mimo hrací plochu. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

16:09
    Michal Vodný ani nadvakrát nedokázal přesně zamířit. Puk však nebezpečně poskakoval před brankovištěm hostujícího celku.

17:01
    Hajného oblouček skončil v lapačce Pavla Jekela. Kladno vybojovalo útočné pásmo.

17:40
    Nedůslednost Vojtěcha Němce za vlastní bránou přináší Rytířům druhou trefu. Domácí nedokázali rozehrát, a proto se černá guma odrazila před brankoviště. NICOLAS HLAVA do kotouče několikrát plácl, až nakonec na třetí pokus se mu povedlo jej dostat do sítě. 0:2. Asistence: Marek Račuk a Vítězslav Bílek.
    17:09 Nicolas HLAVA - 0:2

18:08
    Plekancova chytrá přihrávka mířila před bránu. Třebíčští beci si ale v nepříjemné pozici dokázali poradit.

18:33
    Michal Furch nepřihrál přesně. Jeho rozehrávka doputovala na zakázané uvolnění, takže těžiště hry se vrátí před Jekelovu svatyni.

18:46
    Gumanova střela zápěstím jen o pár centimetrů přestřelila horní tyč. Rytíři stále pobývají v útočné třetině.

19:23
    Třebíči se znovu nepovedla rozehrávka. I tak se dopředu domácí dostali a konkrétně Krliš vyslal velmi zajímavý pokus z levé strany.

19:50
    Poslední sekundy první části tráví na kotouči Horácká Slavia.

20:00

Skončila nám první třetina, která nabídla převahu Kladna. Hosté se prosadili také střelecky, a proto po úvodní části zaslouženě vedou o dvě branky. Trefil se Adam Kubík a po něm také Nicolas Hlava. Třebíč ovšem také předvedla několik slibných akcí, jenže v koncovce zatím neuspěla.

20:01

20:22
    V obrovské šanci se ocitl Martin Šťovíček. Ujížděl úplně sám na brankáře Kladna, ale kotouč mezi betony neprocedil.

20:45
    Začátek třetiny je v podání domácího celku kvalitní. Václav Krliš vystřelil, jenže Andrej Košarišťan byl opět pozorný.

21:25
    Kladno pouze nahodilo do útočné třetiny. Domácí hokejisté pokračují v aktivitě.

22:06
    Tejnor posílal střílenou přihrávku, která se měla odrazit od mantinelu před bránu. Košarišťan si však vše pohlídal a přerušil hru.

22:28
    O pár sekund později přišlo další přerušení. Rytíři vyhodili na icing, takže se bude vhazovat před jejich bránou.

22:51
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Domácí tým zaslouženě snižuje. MARTIN ŠŤOVÍČEK si počkal na přihrávku od mantinelu a z prostoru na vrcholu kruhu nechytatelně zamířil nad lapačku. Košarišťan byl bez šance, neboť kotouč zamířil přímo do horního růžku. 1:2. Asistence: Lukáš Nedvídek.
    22:51 Martin ŠŤOVÍČEK - 1:2

23:53
    Hra se přenesla do útočného pásma hostů. Vhazování se před Jekelem však bude opakovat.

24:03
    Hra se poměrně často kouskuje. Třebíč odpálila na icing.

24:40
    Vojtěch Němec málem napravil svou chybu z první třetiny. Tentokrát získal kotouč díky dobrému napadání a poté předložil Michalu Vodnému do ideální pozice. Košarišťan však svůj celek podržel.

25:10
    Za bránou Třebíče vznikla malá šarvátka, po které se ale vylučovat nebude.

25:36
    Sorokinova přihrávka na Šapovaliva přišla o trochu později, proto je pískán ofsajd, po kterém se vhazuje ve středním pásmu.

26:08
    Třebíč se pokusila o rychlé přenesení hry. Svým spoluhráčům musel pomoct gólman Košarišťan, neboť kladenská obrana trochu zaspala.

26:23
    Překvapivé nahození domácích skončilo na horní tyči. Nechybělo moc a bylo by srovnáno.

27:08
    Kratochvilova střela byla nebezpečná. Útočník Třebíče se vydal proti bránícímu hráči a stihl mu udělat kličku. Rána Kratochvila ale skončila na vyrážečce kladenského brankáře.

28:06
    Málem se Martin Šťovíček dostal do dalšího úniku. Na přihrávku jen o pár centimetrů nedosáhl.

28:39
    Šimon Jelínek se z ničeho nic ocitl ve velké šanci. Útočník čtvrté lajny hostů ale se svým zakončením z blízkosti neuspěl. Trefil tyč.

29:32
    Kladno zase trochu zabralo směrem dopředu, ale stále platí, že ve druhé periodě je aktivita na hokejkách Třebíče.

30:16
    Jakub Stehlík si našel přihrávku Němce, jenže kotouč zkrotit nedokázal. Ovšem domácí předvedli další zajímavou souhru.

31:07
    Bekhendová střela Vojtěcha Němce skončila v lapačce Andreje Košarišťana.

32:15
    Kladno se dostalo do útočného pásma, ale nečekaná střela Sorokina až k Jekelovi neprošla.

32:36
    Tomáš Plekanec si v útočném pásmu dělal prostor, ale beci domácích stačili kapitána Kladna ubránit.

33:12
    Domácí byli v předbrankovém prostoru nebezpeční. Ani jeden pokus ale mezi tři tyče nezamířil.

33:49
    Tomáš Guman ukázal své šikovné ruce. Objel dva protihráče a najednou se ocitl v dobré příležitosti. Zakončení se ale hostujícímu útočníkovi nepovedlo. Pavel Jekel zasáhl bez větších komplikací.

34:26
    Bílek zachytil nepřesnou rozehrávku domácích. Jeho pokus ale zamířil nad bránu.

34:37
    Šimon Kratochvil měl na holi vyrovnání. Jeho bekhendová klička byla téměř dokonalá, jenže kotouč nakonec skončil nad bránou.

35:08
    Kladno se provinilo icingem. Bude se vhazovat v obranném pásmu loňského účastníka nejvyšší soutěže.

35:14
    Kowalczykovo nebezpečné nahození bylo lehce tečováno. Andrej Košarišťan ale včas zareagoval.

35:38
    Adam Kubík se dostal ke střele z otočky. Jeho pumelice ale přesná nebyla, domácí měli štěstí.

36:02
    Tomáš Plekanec natlačil kotouč před bránu. Pavel Jekel ale také v tomto případě prokázal své kvality.

36:42
    Sorokin měl při rozehrávce štěstí, protože našel pouze hůl Matěje Psoty. Štěstí měl v tom, že útočník Třebíče se nestačil rychle zorientovat.

37:22
    Kratochvil se znovu tlačil před bránu, ale Rytíři si dokázali poradit.

38:01
    Marek Račuk přihrával před brankoviště, ovšem hůl svého spoluhráče najít nedokázal.

38:12
    Karel Nedbal zůstal ležet na ledové ploše po střetu s kladenským hráčem. Zdá se, že zadák Třebíče bude v pořádku.

38:42
    Probíhají nám poslední desítky sekund druhé třetiny. Sledujeme vyrovnaný hokej.

39:03
    Martinu Šťovíčkovi dnes není při samostatných únicích přáno. I nyní jel úplně sám na hostující bránu, ale Košarišťana nepřekvapil.

39:39
    Šance přišla také na druhé straně. Dva hostující hráči mířili na jednoho beka Třebíče. Plekanec nakonec vypálil sám, ale pouze trefil beton Pavla Jekela.

40:00

Za námi je druhá perioda. Třebíč předvedla daleko lepší výkon než v úvodní části a zaslouženě se dostala na rozdíl jediného gólu. Měla i několik příležitostí k vyrovnání, ale nutno říct, že Andrej Košarišťan dnes chytá velmi dobře. Ve druhém dějství bylo k vidění několik šancí na obou stranách, takže rozhodně jsme mohli vidět i více branek.

40:01

40:10
    Hned po deseti sekundách hry se musel do rozehrávky zapojit Andrej Košarišťan. Kotouč s pomocí útočících hráčů Třebíče poslal do ochranné sítě.

40:46
    Melkovi nevyšla klička na levém kruhu. První formace Kladna se před domácí brankou nestačila usadit.

41:16
    Psota předal Bittnerovi, jehož střela ke vzdálenější tyči se neujala. O pár vteřin později pálil od modré čáry Chalupa, ovšem Košarišťan byl se svým zákrokem úspěšný.

41:42
    Po ofsajdu Horácké Slavie se bude vhazovat ve středním pásmu.

42:08
    Valík před sebou neměl dostatek prostoru ke střele, proto pouze nahodil k zadnímu mantinelu.

42:40
    Kladno už má poměrně dlouhou výhodu. Nyní tlačí v útočné třetině a za chvíli bude hrát přesilovku.

43:00
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (David Michálek – 2 min., hákování).

43:25
    Sorokinova přihrávka na modré čáře byla hodně nepřesná. Kladno se tak musí vracet do středního pásma.

43:58
    Tomáš Plekanec dlouho manévroval na levé straně, nakonec stačil přihrát, ale Antonín Melka nedostal ani kousek prostoru od defenzivních hráčů Třebíče.

44:28
    Po vystřídání se už hostům nedaří se usadit před bránou domácích.

44:45
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Vítězslav Bílek – 2 min., podrážení).

45:00
    Domácí jsou v plném počtu, takže v tuto chvíli začíná jejich přesilová hra.

45:31
    Psota přihrál Nedbalovi, kterému touš utekl do středního pásma. Zbytečná nepřesnost teď Horáckou Slavii stála pobyt v útočné třetině.

45:50
    Marek Račuk odvedl dobrou práci v oslabení. Podržel kotouč v útočném pásmu.

46:21
    Ladislav Bittner se ocitl mezi kruhy, ovšem důsledně byl střežen zadáky hostů. I kvůli tomu svou střelu nemohl zamířit zrovna nejlépe.

46:45
    Přesilovka Třebíče končí. Po čase zase sledujeme hru pěti proti pěti.

47:27
    Domácí se dostali pod mírný tlak, proto kotouč poslali obloučkem do neutrální zóny.

47:43
    Je znovu pískáno. V nepřehledné situaci u mantinelu puk doputoval na kladenskou střídačku. Vhazovat se bude před Košarišťanem.

48:12
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Václav Krliš – 2 min., sekání).

48:35
    Sorokin nabil Plekancovi, jehož rána z voleje skončila na boční konstrukci. Kladno ale nezačalo svou přesilovku špatně.

48:59
    Třebíč se osvobodila. Stačila v důležité chvíli prostřídat.

49:25
    Tejnor vyhazuje až k bráně hostů. V plném proudu je druhá minuta početní výhody Rytířů.

50:03
    Tomáš Guman zamířil jen těsně vedle levé tyče.

50:25
    Domácí celek ihned po skončení oslabení dokázal vyrovnat. Vojtěch Němec dostal kotouč na pravý kruh, odkud VÁCLAV KRLIŠ naprosto přesně zamířil do horního růžku u zadní tyče. 2:2. Asistence: Vojtěch Němec.
    50:25 Václav KRLIŠ - 2:2

51:37
    Oba celky mohly jít do vedení! Nejprve v obrovské šanci selhal Tomáš Plekanec, jenž netrefil prázdnou bránu. O několik desítek sekund později také Karel Nedbal. Třebíčský obránce se objevil úplně sám mezi kruhy, branku ale nevsítil.

52:08
    Hra se trochu uklidňuje. Hosté čekají s kotoučem na hokejce za Košarišťanovou bránou.

52:28
    Vhazovat se bude na středovém kruhu. Jistě nás čeká velmi zajímavý závěr dnešního utkání.

53:08
    Plekanec našel Melku, jemuž se však rána mezi kruhy vůbec nepovedla. Třebíč získala touš a už se žene kupředu.

53:50
    Třebíč otáčí skóre a už je velmi blízko k zisku tří bodů! VÁCLAV KRLIŠ si našel přihrávku Bittnera a prudkou střelou z levé strany dokázal uspět. Košarišťan zareagoval, ale kotouč vyrazit nestačil. 3:2. Asistence: Ladislav Bittner a Lukáš Chalupa.
    53:50 Václav KRLIŠ - 3:2

54:36
    Pavel Jekel zachytil puk a raději jej podržel ve své moci. Za okamžik se bude vhazovat v útočném pásmu Rytířů.

55:01
    Lukáš Zukal dokázal zachránit svůj celek při šanci Antonína Melky. Pavel Jekel už byl na zemi a stěží by zasáhl, ovšem spoluhráč mu rozhodně pomohl.

55:39
    Třebíč se drží na kotouči v útočném pásmu. Tohle Kladnu rozhodně nevyhovuje.

55:54
    Kotouč opustil hrací plochu, po krátkém přerušení se bude vhazovat v neutrální zóně.

56:14
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Tomáš Guman – 2 min., nedovolené bránění).

56:31
    Domácí už nikam nespěchají. Snaží se převážně držet puk na svých hokejkách, neboť závěr třetí periody se blíží.

56:58
    Kladno vyhodilo kotouč do obranného pásma domácích.

57:24
    Račuk sice nabral rychlost a hnal se vpřed, ale jeden z bránících hráčů Třebíče jej tělem dokázal odstavit od kotouče.

57:59
    Domácí znovu udrželi puk za kladenskou bránou. Mezitím jsou ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:14

58:36
    Plekanec si najížděl na přihrávku z druhé vlny. K zakončení se ale zkušený útočník neprotlačil.

58:58
    Košarišťan je na střídačce! Kladno hraje powerplay.

59:06
    Nicolas Hlava pálil z ideální pozice na vrcholu kruhu. Střela zřejmě až k Jekelovi nedoputovala, neboť byla zablokovaná.

59:20
    Hra je přerušena a trenérská dvojice David Čermák – Jiří Burger si bere oddechový čas. Brána Rytířů zůstane prázdná.

59:35
    Před třebíčskou bránou bylo přehuštěno. Guman se snažil propálit vše, co mu stálo v cestě, ale to se mu nepovedlo.

59:53
    Utkání se dohrává ve středním pásmu. Třebíč dneska získá všechny tři body!

Statistiky

Střely na bránu: 35-34
    Vhazování: 25-43
    Vyloučení: 2-4
    Využití: 0-0

Je dobojováno! Třebíčští hokejisté dnes předvedli velký obrat a za svou aktivitu ve druhé a třetí třetině právem získávají tři body. Kladno mělo utkání rozehráno velmi dobře. Po první třetině díky trefám Adama Kubíka a Nicolase Hlavy vedlo 2:0. Ve druhém dějství šla hra Třebíče nahoru a po zásluze došlo ke snížení stavu z hole Martina Šťovíčka. Druhá třetina zároveň nabídla několik šancí na obou stranách, ale brankáři dnes předváděli opravdu jisté výkony. Rozhodnutí přišlo ve třetí třetině, kdy se dvakrát trefil hrdina dnešního duelu Václav Krliš. Kladno tak padlo poprvé po šesti zápasech, zatímco Třebíč vyhrála hned pět z posledních šesti zápasů.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (19:52:00)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 23. Šťovíček (Nedvídek), 51. Krliš (V. Němec), 54. Krliš (Bittner, L. Chalupa) – 8. Kubík (Plekanec, Melka), 18. Hlava (Račuk, Bílek)

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičán) – Zukal, Furch, Nedbal, L. Chalupa, Stehlík, Tejnor, Kowalczyk – Vodný (A), Nedvídek (C), Šťovíček – Krliš, Bittner (A), Psota – Křehlík, V. Němec, Š. Kratochvil – Kořenek, Michálek, Valík. Trenér: Barvíř.
    Rytíři Kladno: Košarišťan (Brízgala) – S. Zacharčuk, Funk, V. Sorokin, Ticháček, Zelingr, Štochl – Melka, Plekanec (C), Kubík – Hajný, Pitule, Guman – Bílek, Račuk (A), Hlava – Šapovaliv, Filip, Š. Jelínek. Trenér: Čermák.

Rozhodčí: Dědek, Koziol – Otáhal, Gančarčík