Havířov – Přerov 4:2 (kon.) | Slavia – Kolín 3:5 (kon.) | Prostějov – Vsetín 1:2 (po pr.)
Třebíč – Litoměřice 3:4 (po pr.) | Kladno – Jihlava 7:5 (kon.) | Šumperk – Kadaň 3:7 (kon.)
AZ Havířov
4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
HC ZUBR Přerov
Středa 16.12.2020, 16:00 • Gascontrol Aréna, Havířov • Chance liga • 5. kolo

59:53
    Maruna se ještě vrhnul pod nohy najíždějícího Macuha a hosté zakončí třetí třetinu v přesilovce.
    59:37 Antonín BOŘUTA - 4:2

59:37
    Havířov právě vstřelil branku!

Ve středním pásmu zachytil kotouč ANTONÍN BOŘUTA a posílá jej přesně do prázdné klece.

59:20
    Vynikající zákrok Groha! Nahození Zbořila dorážel bekhendem Doležal.

58:46
    Obrovské štěstí domácích. Šoustal dorážel střelu Krisla, nějakým zázrakem se kotouč nedostal za brankovou čáru!
    53:11 Jakub KOTALA - 3:2

53:11

JAKUBU KOTALOVI teď přálo štěstí a odrazil se k němu kotouč po výborné práci Rudovského se Szturcem. Dokázal jej usměrnit za Dvořákova záda. Asistence Roman Szturc a Jan Rudovský.

48:00
    Opět nešťastný zásah při přehazování hole přes hlavu a Azet se bude znovu bránit.

46:44
    Neuvěřitelné! Pokus Szturce směřující do branky dokázal ve vzduchu odrazit Dobša mimo branku!!
    45:50 Jan DLUHOŠ - 2:2

45:50
    Přerov právě vstřelil branku!

Hosté se dostali v úvodu třetiny do náporu a využívají jej zásluhou JANA DLUHOŠE, jehož pokus zapadl přesně k pravé tyči. Asistence Tomáš Šoustal.

42:26
    Szturc v oslabení sám na Dvořáka, rozhýbal si jej, ale nedokázal kotouč zasunout za jeho záda!

41:48
    Domácí hráli v šesti a budou se obtížně bránit.
    38:46 Ondřej PROCHÁZKA - 2:1

38:46

Dělovku Rudovského vyrazil Dvořák pouze k ONDŘEJI PROCHÁZKOVI, ten už neměl problém trefit odkrytou branku. Asistence Jan Rudovský.

36:57
    V největším tlaku dostávají domácí výhodu přesilové hry po držení Karla Pláška.

36:12
    Süss v obrovské šanci netrefil kotouč!

32:01
    Vzápětí dostávají hosté další možnost po faulu Maruny.
    31:16 Karel Plášek ml. - 1:1

31:16

KAREL PLÁŠEK šikovně pláchnul domácím bekům, ovšem měl kotouč na dlouhou hůl, jenže Groh nezasáhnul zrovna šikovně a Plášek dorážkou poslal kotouč za jeho záda.

28:22
    A hned obrovská šance, Szturcovu střelu dorážel Kotala, opět jen do tyče.

28:09
    Z ničeho nic dostávají domácí výhodu přesilovky, když Šoustal řekl hlavnímu sudímu něco nehezkého.

26:13
    Skvělá souhra Rašnera s Kotalou a Dvořák dokázal kotouč vyrazit na tyč.

25:13
    Čípa v samostatném nájezdu dokázal na poslední chvíli dojet Seman a zablokoval mu jeho zakončení.

22:15
    Mrva trefil nešťastně došvihem protihráče a hosté dostávají možnost srovnat.

18:16
    Adamský sám před Dvořákem, ten mu jeho blafák vystihl.

13:36
    Seman se dostával sám před Dvořáka, ale nezkrotil neposedný kotouč a k blafáku se tak ani nedostal.

11:41
    Šoustal vystihl špatnou rozehrávku domácích a ve velké šanci pálil švihem pouze do Groha.
    07:20 Alex RAŠNER - 1:0

07:20

Tentokrát už se Azet ujímá vedení. ALEX RAŠNER využil krásnou nahrávku Filipa Semana a střelou nad rameno otevírá skóre. Asistence Filip Seman a Roman Szturc.

03:42
    Domácím se puk v útočném pásmu zamotal, dopředu vyrazil Macuh, a toho musel faulovat Mrowiec. Dvě minuty podrážení.

Libor Gavlas

Branky a nahrávky: 8. Rašner (F. Seman, R. Szturc), 39. O. Procházka (Rudovský), 54. Kotala (R. Szturc, Rudovský), 60. Bořuta – 32. Plášek ml., 46. Dluhoš (Šoustal)

AZ Havířov: Groh (Daňa) – Kočí, Bořuta (A), Mrowiec, Rašner, Chroboček, Kachyňa, L. Rutar – Adamský, F. Seman (A), R. Szturc (C) – O. Procházka, Rudovský, Kotala – Mrva, Maruna, Doktor – Petriska, Mastič, Vašenka.
    HC ZUBR Přerov: D. Dvořák (Holík) – Kubeš, M. Novotný, Krisl (C), Zbořil (A), Dřímal, Dluhoš, Gréč – Plášek ml. (A), Pšurný, T. Doležal – Šoustal, F. Dvořák, Matěj Svoboda – Číp, Indrák, Süss – Sebera, Macuh, Dobša.

Rozhodčí: Koziol, Cabák – Gančarčík, Otáhal