Havířov – Přerov 4:2 (kon.) | Slavia – Kolín 3:5 (kon.) | Prostějov – Vsetín 1:2 (po pr.)
Třebíč – Litoměřice 3:4 (po pr.) | Kladno – Jihlava 7:5 (kon.) | Šumperk – Kadaň 3:7 (kon.)
AZ Havířov
4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
HC ZUBR Přerov
Středa 16.12.2020, 16:00 • Gascontrol Aréna, Havířov • Chance liga • 5. kolo

Jenže na zkorigování už bylo málo času a radují se domácí. Dá se říct, že zaslouženě, ale po dvou třetinách převahy byl v poslední části lepší Přerov a po vyrovnání byl výsledek na vážkách. Ale vítěznou branku nakonec vsítil domácí Azet a výhru pojistil gólem do prázdné branky. Těším se s vámi u dalšího onlajnu napočtenou a přeji všem hezké vánoce. (18:11:55)

59:53
    Maruna se ještě vrhnul pod nohy najíždějícího Macuha a hosté zakončí třetí třetinu v přesilovce.
    59:37 Antonín BOŘUTA - 4:2

59:37
    Havířov právě vstřelil branku!

Ve středním pásmu zachytil kotouč ANTONÍN BOŘUTA a posílá jej přesně do prázdné klece.

59:20
    Vynikající zákrok Groha! Nahození Zbořila dorážel bekhendem Doležal.

58:46
    Obrovské štěstí domácích. Šoustal dorážel střelu Krisla, nějakým zázrakem se kotouč nedostal za brankovou čáru!

58:23
    Po skrumáži domácí dostávají kotouč ze svého pásma.

58:00
    A po timeoutu Přerova zůstal gólman na střídačce.

58:00
    Oddechový čas pro hosty.

57:31
    Zajímavý moment, čárový jasně signalizoval, že nebude icing, ale druhý čárový odpískal a hra se tak přesune do domácího obranného pásma.

56:24
    Macuh ve velké šanci! Teď Groh výborně sklapnul betony a drží Azet nad vodou.

55:29
    Szutrc nyní zblokoval střelu Dřímala.

54:28
    Domácí jako polití živou vodou. Další nápor v útočném pásmu, ale tentokrát hosté neinkasovali.
    53:11 Jakub KOTALA - 3:2

53:11

JAKUBU KOTALOVI teď přálo štěstí a odrazil se k němu kotouč po výborné práci Rudovského se Szturcem. Dokázal jej usměrnit za Dvořákova záda. Asistence Roman Szturc a Jan Rudovský.

52:57
    Kachyňa se vydal na výlet, ale neuspěl v souboji s Dvořákem.

51:55
    Domácí bojují v pásmu, ale není to to, co v prvních dvou třetinách.

50:55
    Hosté dobře sehráli přečíslení 3 na 2 a málem zaskočili Groha.

Libor Gavlas

Branky a nahrávky: 8. Rašner (F. Seman, R. Szturc), 39. O. Procházka (Rudovský), 54. Kotala (R. Szturc, Rudovský), 60. Bořuta – 32. Plášek ml., 46. Dluhoš (Šoustal)

AZ Havířov: Groh (Daňa) – Kočí, Bořuta (A), Mrowiec, Rašner, Chroboček, Kachyňa, L. Rutar – Adamský, F. Seman (A), R. Szturc (C) – O. Procházka, Rudovský, Kotala – Mrva, Maruna, Doktor – Petriska, Mastič, Vašenka.
    HC ZUBR Přerov: D. Dvořák (Holík) – Kubeš, M. Novotný, Krisl (C), Zbořil (A), Dřímal, Dluhoš, Gréč – Plášek ml. (A), Pšurný, T. Doležal – Šoustal, F. Dvořák, Matěj Svoboda – Číp, Indrák, Süss – Sebera, Macuh, Dobša.

Rozhodčí: Koziol, Cabák – Gančarčík, Otáhal