Brest – Montpellier 2:2 (kon.) | Dijon – Monaco 0:1 (kon.) | Nantes – Angers 1:1 (kon.)
Saint-Étienne – Nîmes 2:2 (kon.) | Štrasburk – Bordeaux 0:2 (kon.) | Lorient – Rennes 0:3 (kon.)
Lille – PSG 0:0 (kon.)
AS Saint-Étienne
2:2 (1:1)
Nîmes Olympique
Neděle 20.12.2020, 15:00 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 16. kolo

Ve druhém poločase jsme taky mohli vidět zajímavé momenty. Za zmínku stojí penalta v podání Nimes, které se překvapivě dostalo do vedení! Jejich soupeř však dokázal zanedlouho vyrovnat a remízový stav vydržel až do závěrečného hvizdu. Hosté si po čtyřech porážkách připisují jeden bod do tabulky a hlavně se dokázali dvakrát prosadit! Pro domácí celek je to určitě bodová ztráta. (16:58:37)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 6:3. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:9.

90+4

90+3
    Malá domů a Reynet uklidňuje hru pro svůj tým. Rychle se snaží rozehrát na obránce, aby se jeho celek ještě pokusil o jeden poslední útok.

90+2
    Domácí v nastaveném čase drží míč, ale nyní se pohybují daleko od branky Reyneta. Zatím to již vypadá, že si oba celky zaslouženě rozdělí body.

90
    Z tohoto rohu nikoliv, ovšem mají na to ještě čtyři minuty, o tolik je nastaven druhý poločas.

89
    Razantní centr odhlavičkoval obránce hostů na rohový kop, udeří nyní Étienne a rozhodně zápas?

87
    Sympatická hra nyní od Nimes, které je nyní aktivnější na míči a určitě nechtějí remízový stav a snaží se rozhodnout.

86
    Hostujícímu týmu se nyní dařilo držet míč na pravé straně hřiště. Ovšem nedokázali se dostat do pokutového území a zahrozit před Moulinem.

85
    Renaud Ripart vhazuje aut poblíž své branky a hosté již budou mít snahu udržet alespoň bodový zisk z dnešního duelu a překazit tak černou sérii proher.

84
    ...centr na přední tyči chtěl jeden z hráčů prodloužit hlavičkou, ale nedosáhl na míč. Následně Moulin chytá míč!

83
    Žlutou kartu dostává Yvan Neyou (AS Saint-Étienne).

83
    Po delší době hosté vyprodukovali slibný postupný útok. Po něm si vybojovali zahrávání rohového kopu...

81
    Hráč domácích sice hlavičkoval těžký míč, ale nedokázal jej z vápna nasměřovat mezi tři tyče.

80
    Maxence Rivera poměrně zbytečně zajel do Kelyana Guessouma, kdy míč už mířil do autu. No, tohle mohlo být klidně odměněno za žlutou kartu.

79
    Baptiste Reynet zachytil míč, který sice mířil mimo jeho branku, nicméně nebyl si zcela jistý, zda spoluhráč míč netečoval.

78
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Arnaud Nordin, přichází Maxence Rivera.

77
    Centr z levé strany odrazil obránce, ovšem jen kousek za hranici šestnáctky. Okupace Étiennu pokračuje.

76
    AS nyní kombinuje s míčem na půlce Nimes a vypadá to, že bude mít více sil v závěrečných minutách zápasu.

Adam Dořák

Branky: 8. Moukoudi (Boudebouz), 64. Nordin (Aouchiche) – 14. Ahlinvi (Ferhat), 56. Ripart (pen.)

Karty:   26. Hamouma (SET), 83. Neyou (SET) – 30. Eliasson (NOQ), 35. Reynet (NOQ), 67. Sarr (NOQ)

Neproměněná penalta: 35. Boudebouz (SET), brankář Reynet zneškodnil

AS Saint-Étienne: Moulin – Trauco, Kolodziejczak, Moukoudi, Debuchy (C) – Neyou, M. Camara – Hamouma (62. Bouanga), Boudebouz (62. Krasso), Nordin (78. Rivera) – Chazrí (17. Aouchiche).
    Náhradníci: Bajič – Aouchiche, Bouanga, Douath, Krasso, Rivera, Sissoko, Sow, Youssouf.

Nîmes Olympique: Reynet – Alakouch (74. Majouga), Guessoum, Miguel, Paquiez – Sarr (69. Fomba), Ahlinvi – Eliasson (74. Koné), Duljević (53. Ripart), Ferhat (C) – Roux (52. Aribi).
    Náhradníci: Nazih – Aribi, Buadés, Denkey, Fomba, Koné, Majouga, Ripart, Malanda.

Rozhodčí: M. Lesage